Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 17:04   #741
Kako se izvodi parapet ravnog krova, kompletno se obloži termoizolacijom?

Ima li netko sliku detalja?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:24   #742
Imaš u PDF- u Draco- merxa
za napomenuti je da nisu zidići predmet termoizolacija već se oblažu iz estetskih razloga
http://building.dow.com/eu/srb/sr/primena/inv.htm
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 07:05   #743
E, baš točno to, hvala gosn Kanjar

Kako samo estetski, inače su toplinski most?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:15   #744
napisao sam zbog toga što nije potrebna tolika debljina već debljina zidića, monierke
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:27   #745
Hvala na pojašnjenju!

Neću sam raditi, naravno, ali dobro je znati kad se bude radlio, da se na vrijeme može reagirati ako bude potrebe.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 08:29   #746
Koja je trenutno najisplativija termoizolacija za ravni krov?

Mislio sma kamena vuna, ali kažu da je stiropor jeftiniji?

Našao sma na ikoma.hr OVU kamenu vunu, ~30kn/m2/10cm. Ima od Knauf Isolation, istog proizvođača, i specijalna vuna za ravni korv, ali još nisam dobio cijenu, ne zna koliko je skuplja.

A stiropor Kemenović EPS F standard mogu dobiti za ~80kn.. Ali ne znam ni za njega da li je taj tip dobar.

XPS, zbog vodoneupojnosti, bi sigurno bio najbolji izbor, ali su cijene strašne.

Krov neće biti zeleni.

Što je najisplativije za što bolju toplinsku izolaciju, a da opet valja?

Inače ovo je predloženi asembli krova, ako netko može prokomentirati:
1. Parna brana - Bauder TEC DBR
2. Termoizolacija - po vašem izboru tvrdoće i debljine
3. Geotekstil 300 - Razdjelni sloj
4. Hidroizolacijska folija - Akwalan TPO 1,5 mm debljine - 15 godina garancije
5. Vijci sa tiplama za učvrščavanje folije
6. Na atike idu profilirani TPO limovi.

Cijena je, bez termoizolacije, ~220kn/m2.

Također, što je najbolje staviti preko hidroizolacije, da ju se zaštiti? Neki bijeli šljunak? Glazura? Nešto treće? Ništa? Na netu viđam neke lude slike kako se ljudi na krovu u kanuima vozaju, nema ništa na toj membrani.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:08   #747
pod rednim brojem 5. ne sviđa mi se jer se buši folija između tog predlažem prani sitnozrnati kulir 0- 24 mm ili 0-16 bilo koje boje debljine barem 10 cm
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:21   #748
Misliš umjesto tipli, da drzi membranu?


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:44   #749
Nema nikakve veze što se buši folija, preklop ide preko toga. Ta vuna ne može ići, isto kao što ne može ići ni eps f. Ako ne želiš xps, onda eps 100 ili eps 150.

Jesi možda kontaktirao Kristića za ponudu kao što sam ti savjetovao prije 3 mjeseca?
hekt0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:19   #750
Čuli smo se emailom? Previše je bilo informacija da se svega sjećam, ali znam da sam dobio kontakt za 2 gospodina, ali nisam ih uspio dobiti.
Ponudu koju imam sam dobio od druge firme (info na PM ako slučajno nekome treba). Bili su iznimno susretljivi i dali i ponudu, i okvirnu cijenu i specifikacije i tehnički list svakog pojedinačnog materijala. Osim termoizolacije, ali nisam htio previše još gnjaviti, jer termin radova je još uvijek jako daleko.

Ali svakako da ću za sve, pa tako i za ovaj krov, tražiti više ponuda.

Također, hvala za savjetu za termoizolaciju. Na stranicam KI sam i našao specijaliziranu vunu koja ide za ravne krovove, ali nisam tu istu našao na ikoma.hr niti drugdje. Međutim imam kontakt od prodajnog predstavnika za KI za svoje područje, pa ću se u ponedjeljak javiti i raspitati se.

XPS je, kako sam vidio, za 30cm debljine, ~300kn/m2. Vjerojatno ide neki rabat na toliku količinu. Ali opet jako puno. Tako da je EPS 100 izgledniji, za oko 120-130 (cijene sam gledao kod kemenovića), ili ako je ta vuna bolja. Po krovu će se hodati samo kada bude trebalo čistiti, ako je to faktor. Iako, danas sutra, nikad se ne zna
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:46   #751
Glavna prednost vune je što ima manji otpor difuziji pare, a to kod ravnog krova ne igra nikakvu ulogu budući da se uvijek stavlja parna brana ispod izolacije. Inače je vuna skuplja od stiropora, tako da bi moj izbor uvijek bio EPS 100 zato što je povoljno, a dobro rješenje.
hekt0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:19   #752
Hvala Hektor!

Na tom tragu sam bio, ali sto vise potvrda nadem, bolje

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:55   #753
A di se suši stiropor onda?
Da li je ta parna brana jednosmjerna, pa se može prema unutra sušiti?
Pošto zid/paraper/kakosevećzove nema parnu branu na sebi, da li semože navlažiti stiropor?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 07:32   #754
Pa nema se stiropor što sušit, on je suh, kako će vlaga ući u njega kad je s obje strane obložen nepropusnim materijalima. Ako nije suh, onda ne vrši svoju primarnu funkciju, a to je toplinska izolacija. Parna brana je kao što joj ime kaže brana, i nepropusna je u oba smjera, hidroizolacijska folija je isto paronepropusna, ali 4-5 puta manje od brane i tu para može pooolako odlaziti prema van. Kad kažeš ''zid/paraper/kakosevećzove'' vjerojatno misliš na atiku, a parna brana se na atici uzdiže u debljini toplinske izolacije tak da tu nema problema. Guglaj na Sikinim stranicama i ostatku neta detalje spoja ravnog krova s atikom pa će ti bit jasnije. Iako nije ni potrebno da znaš sve o tome ako uzmeš dobrog i kvalitetnog izvođača, ti ljudi znaju što rade.
hekt0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:09   #755
koliko je cijena kvadrata neke best buy opcije za ravni krov? dakle materijal plus ruke po kvadratu krovista?

odnosno, kolko je razlika u cijeni u usporedbi s obicnim krovom?
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:57   #756
Hvala hektore. Nisam još detalje izrade istražio, pa nisam bio suguran da li brana ide do visine izolacije, iako je to sasvim logično.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:19   #757
Mikice, ja sam relativno nedavno pokušavao doći to istog odgovora.

I zaključak je.. Ovisi
Ako bi radio klasičan krov bez AB ploče, to je jeftinija varijanta, vjerojatno jeftinija od ravnog krova.

AB ploču sam vidio da se spominju cijene ~300kn/m2.
Moja jedina ponuda za ravni krov za sada je ~210kn/m2.
izolacija EPS100 30cm bi bila ~ 150kn/m2

Skupa izađe znači ~660kn/m2.
Možda malo više, možda malo manje.

Koliko bi ekvivalentan klasični krov sa kvalitetnim crijepom i izolacijom bio.. To ne znam. A volio bih znati, jer ako je ušteda značajna, mogu to iskoristiti kao argument sa ženom da ipak te novce uložimo u nešto korisnije od ravnog krova
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:51   #758
Privremen ravni krov

Pročitao sam sve postove ali nisam naišao na odgovor za slučaj da se radi privremen "krov" koji će se maknuti za par godina kada krene slijedeća etaža.

Dakle na AB fert ploču bih stavio:

1. Hidroizolacija: bitumen (65 kn/m2 rad i materijal) ili sika (? kn/m2 rad i materijal). Zna li tko koliko je okvirna cijena za siku po m2.
2. Položiti Stirodur 10 cm bez ljepljenja (lakše kasnije micanje). Kada se završi slijedeća etaža onda stirodur će se položiti na zadnju ploču a ispod kosog krova.
3. Estrih 5 cm ili neke ploče betonske napraviti pa položiti.
4. Na rubove naokolo ploče staviti neki lim da se napravi okapnica.

Kvadratura 110 m2 sjeverni jadran.

Molim vas mišljenje ili bolji prijedlog.

Također da li se isplati postaviti sada kosi krov sa drvenim gredama pa ga nakon izgradnje presložiti na narednu etažu?
drPD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:28   #759
Kao laiku.. Nema mi smisla stavljati beton/glazutu na XPS bez hidroizolacije, jer ćeš to kasnije u krš bacati svakako. Ode vrijeme i materijal.

Nekako mi najučinkovitije zvuči napraviti kosi krov na gredama, crijep, ili eventualno lim ako se da ponovno upotrijebiti.

A izolaciju samo položiti. A opet, XPS je preskup, a neku drugu izolaciju onda opet treba zaštititi od vode..

Ako je par godina (2 godine), možda je manji trošak ipak preskočiti toplinsku izolaciju? Ili iznutra staviti neki tanji EPS? Ima onih "dekorativnih" ploča koje ipak bolje izgledaju nego obične, da se preživiti sa njima što se estetike tiče na kraće vrijeme
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:29   #760
Kao laiku.. Nema mi smisla stavljati beton/glazutu na XPS bez hidroizolacije, jer ćeš to kasnije u krš bacati svakako. Ode vrijeme i materijal.

Nekako mi najučinkovitije zvuči napraviti kosi krov na gredama, crijep, ili eventualno lim ako se da ponovno upotrijebiti.

A izolaciju samo položiti. A opet, XPS je preskup, a neku drugu izolaciju onda opet treba zaštititi od vode..

Ako je par godina (2 godine), možda je manji trošak ipak preskočiti toplinsku izolaciju? Ili iznutra staviti neki tanji EPS? Ima onih "dekorativnih" ploča koje ipak bolje izgledaju nego obične, da se preživiti sa njima što se estetike tiče na kraće vrijeme
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.