Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Naj film Stanleya Kubricka
Eyes Wide Shut(1999) 14 6.06%
Full Metal Jacket(1987) 21 9.09%
The Shining(1980) 44 19.05%
Barry Lyndon(1975) 11 4.76%
A Clockwork Orange(1971) 38 16.45%
2001:A Space Odyssey(1968) 53 22.94%
Dr.Strangelove or:How I...(1964) 37 16.02%
Lolita(1962) 3 1.30%
Spartacus(1960) 5 2.16%
Paths of Glory(1957) 5 2.16%
Glasovatelji: 231. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 00:50   #321
koliko će sad tek ovaj moj jedan upis postati koristan!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 01:56   #322
najbolje od SK je što mu je svaki film svijet za sebe, nova revolucija i jednostavno vrhunski
MARK 139 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 09:43   #323


inspiracija...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:23   #324
Po meni Kubrick je precenjen. Iako obozavam Odiseju i smatram ga remek- delom, ali tvrditi da je najgenijalniji reziser ikad, mogu samo oni koji nisu gledali Bergmana, Bunjela i Tarkovskog.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:25   #325
Ne mora biti, ako je nekome Kubrick bolji od Bergmana po meni ne znači da nije gledao navedene i da nema blage. I ne kužim kako možeš reći nakon 3 filma od Bergmana da je bolji od Kubricka.

Ja sam pogledao nešto više od Bergmana(5) i od Kubricka gotovo sve naslove pa opet ne bi donosio takve zaključke. Obojica su genijalci, no meni su iskreno filmovi Kubricka zanimljiviji, barem od onoga što sam vidio.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:59   #326
Volim ga, tip je bio genijalac, Šteta, što je prerano umro, mogao je dati još više.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:41   #327
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti, ako je nekome Kubrick bolji od Bergmana po meni ne znači da nije gledao navedene i da nema blage. I ne kužim kako možeš reći nakon 3 filma od Bergmana da je bolji od Kubricka.

Ja sam pogledao nešto više od Bergmana(5) i od Kubricka gotovo sve naslove pa opet ne bi donosio takve zaključke. Obojica su genijalci, no meni su iskreno filmovi Kubricka zanimljiviji, barem od onoga što sam vidio.
Kakve veze ima koliko sam gledao? Bergman je objektivno veci. I ne mislim da je Kubrick los, bas naprotiv, ali je precenjen. Nije najbolji reziser ikad. Nije ni medju 5 najboljih. U top 10 moze da udje.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:42   #328
Konstruktivna rasprava, nema šta.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:45   #329
A što je objektivno kada je film u pitanju? Hrpa subjektivnih mišljenja koja na kraju prevladaju i čine ono što je objektivno? Po tome Kubrick sigurno jedan od najvećih ikada i možda najveći, jer dosta ljudi ima takvo mišljenje. Tebi možda nije, ali objektivno ne možeš reći.

I naravno da ima veze koliko si gledao, nakon 3 filma zaključio da je on bolji od drugog redatelja bez da si pogledao preko 75% njegovih filmova. Ja neću ni govoriti kakav mi je Bergman dok ne pogledam barem većinu stvari.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:55   #330
1. Odiseja
2. Full Metal Jacket
3. Dr.Strangelove
4. Clockwork Orange
5. Eyes wide shut.

Meni najdrazi redatelj.

Volim sve njegove uratke, zapravo malo je reci volim, obozavam ih, a ovih 5 mi je 5 najdrazih.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:00   #331
Ja sam pogledao većinu Bergmana i meni su obojica carevi. Bergman je starija generacija i otac filmskog eksistencializma. Normalno, da se dosta njega nađe kod Kubricka, Lyncha, novoholivuđanina..Meni je kod Kubricka fora, da ima zapravo malo filmova,a radio je filmove skoro 40 godina. Njegovi filmovi su mala i odobrana četa. Kod malo kojeg redatelja se nađe toliko kvalitete. On nije štancao filmove, on je jednostavno radio dobre stvari.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:05   #332
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Ja sam pogledao većinu Bergmana i meni su obojica carevi. Bergman je starija generacija i otac filmskog eksistencializma. Normalno, da se dosta njega nađe kod Kubricka, Lyncha, novoholivuđanina..Meni je kod Kubricka fora, da ima zapravo malo filmova,a radio je filmove skoro 40 godina. Njegovi filmovi su mala i odobrana četa. Kod malo kojeg redatelja se nađe toliko kvalitete. On nije štancao filmove, on je jednostavno radio dobre stvari.
Apsolutni potpis.

Mozda bi mogli reci: kvaliteta uvijek preko kvantiteta.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:09   #333
Mene je od Kubricka jedino Odiseja odusevila. A Clockwork Orange ima sjajnu muziku i scenografiju, ali malo mi bio dosadnjikav. Lolita smaracina. Fullmetal Jacket dobra prva polovina, druga polovina smor. Spartacus dobar. Shinning... Bolje da ne komentarisem. Uspeo je da upropasti jednu od najboljih horor knjiga.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 08:01   #334
S vremenom mi je Barry lyndon jedini ostao u ugodnom sjećanju i kao dovoljno zanimljv da bi ga opet pogledao.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 03:51   #335
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Mene je od Kubricka jedino Odiseja odusevila. A Clockwork Orange ima sjajnu muziku i scenografiju, ali malo mi bio dosadnjikav. Lolita smaracina. Fullmetal Jacket dobra prva polovina, druga polovina smor. Spartacus dobar. Shinning... Bolje da ne komentarisem. Uspeo je da upropasti jednu od najboljih horor knjiga.
Kubrick je nazalost ekranizirao nekoliko prilicno losih romana. Lolita i Eyes Wide Shut su najbolji primjer.

Slazem se da je Shining odlican horor roman, a film katastrofa.

I za mene je Odiseja vrhunac njegovog filmskog stvaralastva. Pored nje izdvajam The Killing, Paths of Glory, A Clockwork Orange (mada precijenjen), Barry Lyndon i Full Metal Jacket. Sve ostalo je prosjek ili cak ispod njega (Killer's Kiss, Lolita).
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 07:37   #336
Lolita los roman?!
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:17   #337
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Kubrick je nazalost ekranizirao nekoliko prilicno losih romana. Lolita i Eyes Wide Shut su najbolji primjer.

Slazem se da je Shining odlican horor roman, a film katastrofa.

I za mene je Odiseja vrhunac njegovog filmskog stvaralastva. Pored nje izdvajam The Killing, Paths of Glory, A Clockwork Orange (mada precijenjen), Barry Lyndon i Full Metal Jacket. Sve ostalo je prosjek ili cak ispod njega (Killer's Kiss, Lolita).
E svaka ti cast. Sve potpisujem.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:32   #338
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Po meni Kubrick je precenjen. Iako obozavam Odiseju i smatram ga remek- delom, ali tvrditi da je najgenijalniji reziser ikad, mogu samo oni koji nisu gledali Bergmana, Bunjela i Tarkovskog.
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:53   #339
Te riječi podcjenjen i precijenjen mi skrate život za tri mjeseca kad ih pročitam, potpuno nebitan kriterij koji ti služi da etiketiraš nekog ako nemaš pravih argumenata. Bitno je da je Stanko odličan redatelj, perfekcionist, što se najbolje vidi u Odiseji gdje je skoro svaki detalj savršen. Sad je li najbolji, najsavršeniji ili ima 15 boljih od njega, druga je stvar.
Ove boldirane sam gledao u novijoj prošlosti pa ih se koliko-toliko sjećam (ili barem njihove kvalitete) i ne vidim nijedno smeće ili čak slabi film među njima. A i da ima par crapova, to nije ni toliko bitno jer su bitniji vrhunski radovi kad se odlučuje tko je koliko dobar.

Igrani filmovi:

Fear and Desire (1953)
Killer's Kiss (1955)
The Killing (1956)
Paths of Glory (1957)
Spartacus (1960)
Lolita (1962)
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
2001: A Space Odyssey (1968)
A Clockwork Orange (1971)
Barry Lyndon (1975)
The Shining (1980)
Full Metal Jacket (1987)
Eyes Wide Shut (1999)



Dokumentarni filmovi:

Flying Padre (1951)
Day of the Fight (1951)
The Seafarers (1953)
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 21:42   #340
Baš mi me zanimali omiljeni redatelji onih, kojima je Kubrick precijenjen..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.