Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 21:35   #301
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje. Kronološki je ovdje situacija malo zaribana. Kada dođu do Lova na vuka, mogu ići pet brojeva nakon kojih idu od SD-a preskočene epizode izdane pod Ludensom pa se 20 brojeva poslije nastavlja SD.
Kad se malo dublje uđe u problematiku i bolje razmisli, ne bi uopće bilo loše da extra ponovi ta izdanja

Slobodna Dalmacija je tu na samom početku dosta radila eksprementiranja sa epizodama, kompliciranja da vjeruješ da ne može kompliciranije biti Samo kad pogledamo taj kronološki red čitanja:

SD 001 - SD 005
LU 074 - LU 093
SD 006 - SD 071
LU 072 - LU 073
LU 094 - pa do današnjeg broja

Neobjašnjivo da su nakon tih 5 epizoda preskočili čak 20 orginalnih epizoda. Onda se sa brojem 6, 7 i 8 radila ta preslagivanja, gdje smo izgubili 12 stranica stripa i jednu naslovnicu. Možda bi Ludens to sa extrom uspio ispraviti.

Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Slažem se, zbog slabijeg otiska volio bih imati Ludensa u kolekciji, mada mi je SD-ov format jako drag.
Istina, taj format je baš dobar, Ludens-ov je centimetar uži. Točno se to primjeti na polici kad su složeni, pa taj prijelaz Slobodne u Ludens Evo jedan zanimljiv citat iz ove teme forumaša Nick7 koji je lijepo objasnio tu situaciju:

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
..i ja sam bio zahvalan da je netko nastavio s daljnjim izdavanjem. Samo eto ta razlika u kvaliteti je bila baš preočita. A sjećam se da su se i neki strastveni kolekcionari jadali oko manjeg formata, jer im se nije uklapalo u kolekciju
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Mrzio sam jedino kada bi se prsti zamazali od tinte. Slobodna Dalmacija je izdavala baš kvalitetne brojeve. Kada je preuzeo Ludens, to je neko vrijeme bila prava katastrofa. Kada sam došao do kraja čitanja prsti koji su bili položeni na stranice stripova su bili crni ko čađa. Što je još gore iz nekog razloga su se stripovi počeli raspadati, stranice su se odljepljivale od korica. Također je format bio nešto malo manji od onoga od Slobodne Dalmacije. Baš me na početku malo odbilo od kupovine novih brojeva u Ludensovom izdanju. Ne znam kako je sad, ali na samim počecima je bilo živi užas.
Navodno Ludens zbog toga što je strip centimetar uži, zna obrađivati, docrtavaju, prepravljaju naslovnice. Valjda da se uklopi u format hardcore fanovi su dobro primjetili nedavno grešku kod tog docrtavanja, gdje su primjetili na Ludensovom stripu Zagor Extra 272: Žrtveni hram kako Zagor "lebdi" na naslovnici, dok mu u orginalu desna noga dotiče tlo.

U Ludensu su samo copy/paste-ovali lijevu nogu Zagora i "napravili" desnu. Možda zanemariv detalj, ali mnogim fanovima to smeta.

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.