Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 13:50   #221
Bok,

zanima me što učiniti ako agnecija nije u registru?

A to je jedini način za kupnju stana.....

Riječ je o Talaria d.o.o , ako netko ima iskustva ?


Pozdrav
essence1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:21   #222
A što je s agencijama koje su upisane u registar a posluju na nelegalan način?
Primjerice, oglašavaju se na sljedeći način: "Agencijska provizija 2% od ostvarene kupoprodajne cijene.
Kupac je dužan prije razgled agentu potpisati ugovor o posredovanju."
LOL
Ne znam kako misle prisiliti kupce da potpišu ugovor. Uostalom, znam točno gdje je stan koji me zanima, raspitat ću se kod susjeda tko je prodavatelj i direktno s njim dogovoriti sve oko kupnje. No, znam da ima naivnih koji će potpisati jedan takav ugovor, pa stoga ovdje upozoravam.
Riječ je o agenciji: Bailo nekretnine, vl. Mirna Bailo.

Nadalje, imala sam NEčast susresti se s agencijom Biliškov nekretnine, koja mi je doduše pokazala stan, ali je kasnije inzistirala, na dosta neugodan način, da potpišem jedan takav ugovor.
Ljudi su nekad stvarno smiješni, da ne kažem glupi.
Coralie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:08   #223
vrlo neugodna iskustva s agencijom Sunny day, ali vidim da je vec na popisu.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 23:45   #224
Ima li tko kakovih iskustava sa Stanoinvestom iz Pule?
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:37   #225
Licencirani agenti za nekretnine

Quote:
Coralie kaže: Pogledaj post
A što je s agencijama koje su upisane u registar a posluju na nelegalan način?
Primjerice, oglašavaju se na sljedeći način: "Agencijska provizija 2% od ostvarene kupoprodajne cijene.
Kupac je dužan prije razgled agentu potpisati ugovor o posredovanju."
LOL
Mislim da si ti puno veća panjina nego oni.
Lijepo ti agent piše šta moraš napraviti ako želiš raditi sa agencijom za promet nekretnina a to je da moraš potpisati ugovor kako se nebi morala sa svakakvim hajvanima kao ti raspravljati oko nečega što je normalno ukoliko se odlučiš na traženje nekrentina preko agencije.

Quote:
Coralie kaže: Pogledaj post
Ne znam kako misle prisiliti kupce da potpišu ugovor. Uostalom, znam točno gdje je stan koji me zanima, raspitat ću se kod susjeda tko je prodavatelj i direktno s njim dogovoriti sve oko kupnje. No, znam da ima naivnih koji će potpisati jedan takav ugovor, pa stoga ovdje upozoravam.
Riječ je o agenciji: Bailo nekretnine, vl. Mirna Bailo.
Ako znaš gdje se nekretnina nalazi i tako je lagano sam riješiti stvari, zašto onda ne ideš preko nekih susjeda? U tom slučaju ne kontaktiraš agenciju nego sve radiš sam ukoliko znaš sve potrebno. Drugo, ne mora značiti da ćeš kupiti direktno. Ja sam imao slučaj gdje mi žena nije htjela prodati stan bez agencije jer se želi zaštititi.
Potpisivanje ugovora znači da će vas agencija voditi kroz cijeli proces sigurne kupovine i zastupati te zaštititi prilikom kupnje (opterećenst nekretnine i brisanje zaloga, služnosti, doživotna uzdržavanja, isplata, uknjižba itd.), kako vas tako i prodavatelja.
Tako si možeš i sam izvaditi i operirati slijepo crijevo. Ne treba ti doktor.


Quote:
Coralie kaže: Pogledaj post
Nadalje, imala sam čast susresti se s agencijom Biliškov nekretnine, koja mi je doduše pokazala stan, ali je kasnije inzistirala, na dosta neugodan način, da potpišem jedan takav ugovor.
Ljudi su nekad stvarno smiješni, da ne kažem glupi.
Da, vjerovala ti je da si pošten i da ćeš potpisati ugovor što je normlano na zapadu ukoliko kupujete stan s agencijom ali nismo mi Njemačka pa je imala s tobom problema iako je to uzanca i normalno je da se potpiše ugovor tako da se zna koliko ćeš platiti proviziju ako kupiš.
Najgore je kad ljudi idu angažirati agenciju a ne žele ju platiti.
To je isto kao da se ideš šišati a ne platiš frizera ili da ideš na masažu a ne platiš ju i bježiš. Lopovima nema pomoći.
Ja sam kupio stan i zemljište preko agencije za posredovanje Kvintet iz Poreča i sve je napravljeno kako treba i mojih 180.000 eura je odlično investirano. To je preveliki novac da bi šarlatanstvo i nesigrnost došla u obzir ali priznam i one koji riskiraju da bi uštedili.
__________________
Možda sam lud ali nisam zabrinut stanjem.
be yourself is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:00   #226
Quote:
be yourself kaže: Pogledaj post
Mislim da si ti puno veća panjina nego oni.
Lijepo ti agent piše šta moraš napraviti ako želiš raditi sa agencijom za promet nekretnina a to je da moraš potpisati ugovor kako se nebi morala sa svakakvim hajvanima kao ti raspravljati oko nečega što je normalno ukoliko se odlučiš na traženje nekrentina preko agencije.
nisi shvatio jer ne čitaš sa razumijevanjem (panj) , agencija zastupa prodavaća nekretnine,ti se javiš na oglas i oćeš kupiti tu nekretninu i agencija još od tebe traži da im potpišeš ugovor da te zastupaju i da im platiš proviziju , ha,ha ,ha pa ko je tu lud ,te fore su mi najbolje jedan će zastupati i kupca i prodavača i uzeti dvije provizije

Quote:
be yourself kaže: Pogledaj post
Ako znaš gdje se nekretnina nalazi i tako je lagano sam riješiti stvari, zašto onda ne ideš preko nekih susjeda? U tom slučaju ne kontaktiraš agenciju nego sve radiš sam ukoliko znaš sve potrebno. Drugo, ne mora značiti da ćeš kupiti direktno. Ja sam imao slučaj gdje mi žena nije htjela prodati stan bez agencije jer se želi zaštititi.
Potpisivanje ugovora znači da će vas agencija voditi kroz cijeli proces sigurne kupovine i zastupati te zaštititi prilikom kupnje (opterećenst nekretnine i brisanje zaloga, služnosti, doživotna uzdržavanja, isplata, uknjižba itd.), kako vas tako i prodavatelja.
Tako si možeš i sam izvaditi i operirati slijepo crijevo. Ne treba ti doktor.
čime to agencija garantira ako nešto nije u redu,pa nije ovo njemačka da možeš tak nešto prepustiti agenciji i vjerovati im



Quote:
be yourself kaže: Pogledaj post
Da, vjerovala ti je da si pošten i da ćeš potpisati ugovor što je normlano na zapadu ukoliko kupujete stan s agencijom ali nismo mi Njemačka pa je imala s tobom problema iako je to uzanca i normalno je da se potpiše ugovor tako da se zna koliko ćeš platiti proviziju ako kupiš.
Najgore je kad ljudi idu angažirati agenciju a ne žele ju platiti.
To je isto kao da se ideš šišati a ne platiš frizera ili da ideš na masažu a ne platiš ju i bježiš. Lopovima nema pomoći.
Ja sam kupio stan i zemljište preko agencije za posredovanje Kvintet iz Poreča i sve je napravljeno kako treba i mojih 180.000 eura je odlično investirano. To je preveliki novac da bi šarlatanstvo i nesigrnost došla u obzir ali priznam i one koji riskiraju da bi uštedili.
jel agencija ima neki polog kojim garantira da u slućaju ako nije provjerila dobro papire a ti iskeširo lovu, da ti vrati pare a onda nek se agencija nateže sa prodavačem
pa kod nas su sve šarlatani u agencijama, nit znaju što prodaju, niti imaju pravnu podršku a još manje hoće raditi,objavljuju slike i oglase bez znanja prodavača,nemaju pojma o nekretninama koje prodaju,kvartovima,ne kuže se u kvalitetu gradnje,stanja nekretnine, itd...

izgleda da si i ti od onih koji love u mutnom
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:57   #227
Quote:
be yourself kaže: Pogledaj post
Lijepo ti agent piše šta moraš napraviti ako želiš raditi sa agencijom za promet nekretnina a to je da moraš potpisati ugovor kako se nebi morala sa svakakvim hajvanima kao ti raspravljati oko nečega što je normalno ukoliko se odlučiš na traženje nekrentina preko agencije.
Eh po tko zna koji put nametanje naplate provizije kupcu.
Pojasni malo što znači "raditi sa agencijom za nekretnine ". Kad već sve znaš
Ako kupac nazove agenciju za određeni oglas, pogleda stan i odluči se kupiti,zašto bi morao platiti agencijsku proviziju??
Što je normalno ako kontaktiraš agenciju na njihov oglas ?


Quote:
be yourself kaže: Pogledaj post


Potpisivanje ugovora znači da će vas agencija voditi kroz cijeli proces sigurne kupovine i zastupati te zaštititi prilikom kupnje (opterećenst nekretnine i brisanje zaloga, služnosti, doživotna uzdržavanja, isplata, uknjižba itd.), kako vas tako i prodavatelja.
Tako si možeš i sam izvaditi i operirati slijepo crijevo. Ne treba ti doktor.
A ovo objašnjenje je klasično od strane " wannabe stručnih agenata"

Što piše u tom "ugovoru " koji treba potpisati kupac ?
I zašto misliš da kupac želi uslugu agencije ?


Quote:
be yourself kaže: Pogledaj post
Da, vjerovala ti je da si pošten i da ćeš potpisati ugovor što je normlano na zapadu ukoliko kupujete stan s agencijom ali nismo mi Njemačka pa je imala s tobom problema iako je to uzanca i normalno je da se potpiše ugovor tako da se zna koliko ćeš platiti proviziju ako kupiš.
Najgore je kad ljudi idu angažirati agenciju a ne žele ju platiti.
Ti si očito agent koji reklamira svoju agenciju.
Ma nemoj mi reći da je na zapadu normalno prisiliti kupca da potpiše ugovor koji ne želi , u suprotnom mu odbiti pokazati nekretninu i time kršiti svoju obvezu prema prodavatelju!!

U kojem točno našem zakonu piše da kupac mora platiti proviziju ?
I što ti točno znači "angažirati agenciju" ?
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:37   #228
Evo još jedna "lijepa" priča, Atlas Nekretnine: http://svedic.org/atlas-nekretnine-p...titi-proviziju
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:18   #229
da je platio 100 milja za legalizaciju vjerovatno bi agencija potraživala i 2% od tog iznosa. ipak mu je ona taj stan pokazala, jelte
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:03   #230
danima već pokušavam dobiti agenciju Himera Home radi kupnje jednog stana. Žena se javila jednom prije nekoliko dana i do tada poklapa slušalicu a stan je i dalje oglašen. Kako da spriječimo takvo maltretiranje nas kupaca?
__________________
always walk on bright side of life
Katth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:25   #231
Kako to da ReMax nije u registru?
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 23:45   #232
pa jedino ti maltretiraš s pozivima ako se ne javlja
da joj je sila zvala bi, znači ništa od tog stana,gledaj dalje
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:00   #233
Quote:
NaniBanani kaže: Pogledaj post
Unos nekretnine.

Neka agentica cije ponasanje gadno smrdi:
-izbjegava dati informacije o nekretnini na upit kupca
-zavlaci i izmislja izgovore zasto se stan ne moze pogledati
-unaprijed trazi proviziju od 3 % i potpisivanje ugovora prije nego uopce odvede kupca na nekretninu - s time da ga nikada ni ne stigne odvesti jer cijelo vrijeme mulja i dogovara sastanke pa otkazuje (recimo 4-5 puta dosad)
-najsmjesnije od svega, obnavlja oglas za taj isti stan koji ne zeli pokazati svaka 2 dana
-my guess - odbija kupce jer mulja prodavacu kako nema kupaca i kako treba spustiti cijenu da bi nekome svome ili sebi sredila stan

dakle, 5 godina kasnije ista priča. usput ima glas alke vuice kao da je popušila polja duhana.
kikapixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:05   #234
Quote:
kikapixie kaže: Pogledaj post
dakle, 5 godina kasnije ista priča........
I moje osobno iskustvo (i ne samo moje, nego i moje šogorice). Vrlo, vrlo neuobičajeno.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 20:37   #235
Quote:
mala_mayica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

da li netko ima iskustva s Atlanta international nekretnine? jako je čudan lik na telefon, dva put smo već zvali da bi došli pogledat stan a on se izmotava nešto oko papira...i ne pronalazim ih u registru HGK.
I mene zanima odgovor na ovo pitanje, ima li netko iskustva s agencijom Atlanta international nekretnine?
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:12   #236
Quote:
cabotin kaže: Pogledaj post
I mene zanima odgovor na ovo pitanje, ima li netko iskustva s agencijom Atlanta international nekretnine?
i što ti to govori?

Poslano koristeći Tapatalk
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:14   #237
Quote:
perogulikoza kaže: Pogledaj post
i što ti to govori?

Poslano koristeći Tapatalk
Pa, s obzirom na to da je ono prvo pitanje postavljeno u 20.8.2015, ništa mi ne govori jer agencija sad već posluje par godina, a tada je poslovala tek godinu dana i pomislio sam da je u te 2 godine i 3 mjeseca netko mogao imati s agencijom nekakvo iskustvo.
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:28   #238
Quote:
babici401 kaže: Pogledaj post
Na ovu listu treba ići i STURM NEKRETNINE d.o.o. jer ih isto nema u registru posrednika.Totalni crnjaci i prevaranti.

http://www.njuskalo.hr/agencija/stur...e?categoryId=1

http://sturmnekretnine.hr/
Pozdrav,

imam trenutno s ovom agencijom posla... Zanima me di ste vidli da nije u registru piše na stranici da je od 2014.? Link: http://www1.biznet.hr/HgkWeb/do/osno...=1510643997733 mozda neće otvorit url.

Ali evo tu trazlicia i kada upišete tamo su: http://posredovanje.hgk.hr/posredovanje/

Nije da ih branim,nego baš obrnuto, trebam ići dogovor kod njih za stan... Ima još netko iskustva s njima ili je čuo?

pozz

Zadnje uređivanje Leonardodavinci : 14.11.2017. at 08:54.
Leonardodavinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:26   #239
Registrirani ali jako neprofesionalni i needucirani.Millenium!!!!!
ino26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:42   #240
@ino26, napiši što ti se zamjerilo u poslovanju Milleniuma.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.