Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 19:27   #4821
kad rješenje postane pravomoćno onda je zastara 10 godina na tako utvrđenu tražbinu. budući da kod vas to nije slučaj, aktualan je zastarni rok od 1 godine, stoga ako smatrate da je dugovanje u zastari istaknite to u prigovoru
Old 18.05.2017., 22:08   #4822
Quote:
interdescant kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nije mi jasno ako mi je došlo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika za plaćanje računa za telekomunikacije iz 2015. da li imam pravo na prigovor zastare prema članku 232 ZOO jer je zastarni rok za takve usluge 1 godina ili se primjenjuje čl. 233 pa je zastarni rok 10 godina? Imam pravo na prigovor u roku od 8 dana.

Unaprijed hvala na odgovoru
Zastarni rok je godinu dana, samo provjeri datum kad je podnesen prijedlog za ovrhu.
Old Jučer, 00:04   #4823
Pozz 2013 godine upisala sam ponavljacku godinu na fakultetu no racun tj skolarinu nikada nisam platila. Dospjece racuna bilo je 6.12.2013? Jel tu vazi zastara, tj imam li pravo na nju. Neki dan mi je bivsi faks poslao opomenu da platim racun inace ce pokrenuti ovrsni postupak. Ako su slucajno postupak vec pokrenuli imam li pravo zaliti se? I kome? Sto, da im napisem 'pismo'? Ako bi mi netko objasnio 'kao djetetu' bila bi zahvalna do neba
Lanchetoo is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 07:08   #4824
Opći zastarni rok = 5 godina
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.