Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 16:47   #701
Quote:
pl232 kaže: Pogledaj post
Hvala!
A sad sam naiša na ovo: "studenti koji mijenjaju studij bez završetka studija i na drugom studiju ponovo upisuju prvu

godinu ako se prijave s prosjekom ocjena iz srednje škole"
Ovo je za one koji nemaju pravo.
Sta sad? 🤔🤔

Sent from my D5803 using Tapatalk
I do not understand that part :confused"

...."ako se prijave s prosjekom ocjena iz srednje škole?" wtf?
ernesthemingway is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:49   #702
Quote:
ernesthemingway kaže: Pogledaj post
I do not understand that part :confused"

...."ako se prijave s prosjekom ocjena iz srednje škole?" wtf?
I ja isto
Ffs ,some1 help
Neka neko prevede na razumljiv jezik xd

Sent from my D5803 using Tapatalk
pl232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:52   #703
a za koji se ti točno dom prijavljuješ, lokacija i tako to xD
ernesthemingway is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:53   #704
Sava

Sent from my D5803 using Tapatalk
pl232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:54   #705
Sava tiho teče, zadnje nam je veče draga ostala si sama budem pogledal ne pa javim ako sto izkemijam xD

Reedit: Da, sorry na lažnoj nadi, u moje vrijeme nije bilo tako ali eto: studenti koji ponavljaju i upisuju ponovno prvu godinu bez obzira natječu li se s ostvarenim ECTS bodovima ili s ocjenama iz srednje NEMAJU pravo, nego tek iduće godine ako daš sve u roku
ernesthemingway is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:52   #706
Quote:
ernesthemingway kaže: Pogledaj post
Sava tiho teče, zadnje nam je veče draga ostala si sama budem pogledal ne pa javim ako sto izkemijam xD

Reedit: Da, sorry na lažnoj nadi, u moje vrijeme nije bilo tako ali eto: studenti koji ponavljaju i upisuju ponovno prvu godinu bez obzira natječu li se s ostvarenim ECTS bodovima ili s ocjenama iz srednje NEMAJU pravo, nego tek iduće godine ako daš sve u roku
Hello darkness my old friend haha
fack

hvala opet
pl232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:47   #707
Bok!

Može li mi netko objasniti kako funkcionira ljetni smještaj? U kojem domu obično bude, kolika je cijena i plaća li se puna cijena ako npr. želimo biti u domu samo dva tjedna?

Hvala!
pllok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:19   #708
U kojim domovima sobe imaju svoj wc? Cinjenica da moram sa cijelim katom dijeliti kupaonicu mi je sablasna.
lalalala3105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:31   #709
Jedino na cvjetnom naselju svaka soba ima vlastiti WC.
Na savi noviji 11. i 12. i stariji 5. i 6. paviljoni dvije sobe dijele WC, a na šari svi paviljoni dvije sobe dijele WC.
sunburst is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:16   #710
Imam par pitanja u vezi domova. Koji su domovi najbliži Feru, Fsbu i Pmfu i koliko se placaju otprilike mjesecno? Bira li se cimer ili oni to odaberu te gdje se za to uopce prijavljuje?
kunaguer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:33   #711
Možete li mi reći što su to preslike svjedodžbi i kako doći do njih?

Za upis u dom u Zagrebu piše "Ako Vam srednja škola koju ste pohađali ovjeri obrazac '"B", dovoljne su "obične" preslike svjedodžbi, a u protivnom trebate dostaviti orginalne svjedodžbe ili preslike svjedodžbi ovjerene od strane škole, a u krajnjem slučaju preslike svjedodžbi ovjerene od javnog bilježnika."
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:36   #712
Quote:
kunaguer kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja u vezi domova. Koji su domovi najbliži Feru, Fsbu i Pmfu i koliko se placaju otprilike mjesecno? Bira li se cimer ili oni to odaberu te gdje se za to uopce prijavljuje?
FER-u i FSB-u ti je najbliži Šara-Ante Starčević, a PMF ima na različitim mjestima odsjeke pa ti to ne bih znala reći. Cjenik za sve domove, klik na link Možeš se s nekim dogovorit da bi bili cimeri i pokušate "ulovit" istu sobu na rezervacijama koje su putem interneta negdje krajem 8.-početkom 9.mj. Ako ne uspijete rezervirati istu sobu, možeš naći nekog tko bi se mijenjao pa da vas dvoje dođete u istu sobu. Nakon šta nađeš nekog odete u upravu i tamo vam samo zamijene imena u sobama. Ali do toga svega još ima vremena.

Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Možete li mi reći što su to preslike svjedodžbi i kako doći do njih?

Za upis u dom u Zagrebu piše "Ako Vam srednja škola koju ste pohađali ovjeri obrazac '"B", dovoljne su "obične" preslike svjedodžbi, a u protivnom trebate dostaviti orginalne svjedodžbe ili preslike svjedodžbi ovjerene od strane škole, a u krajnjem slučaju preslike svjedodžbi ovjerene od javnog bilježnika."
Prslika je zapravo ljepša riječ za kopiju. Znači ako ti je obrazac B ovjeren od strane škole, onda moraš donijeti samo iskopirane svjedodžbe. U ostalim slučajevima te kopije treba ovjerit škola/JB. S obzirom da vam svjedodžbe trebaju za faks (ako se ne varam, davno je to bilo), kopirajte ih i kopije predajite na natječaj za dom.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 21:03   #713
Zanima me kolike šanse da dobijem dom ako prvi put upisujem prvu godinu preddiplomskog studija ako mi prosjek kroz srednju školu redom 4.79, 5.00, 5.00 i 5.00. Otac mi je bio branitelj u Domovinskom ratu, dok mi je sestra koja pohađa osnovnu školu stopostotni invalid, te majka nezaposlena?
Evo, ako mi netko može okvirno reći kolike su mi šanse da dobijem dom, bio bih vrlo zahvalan. Ciljam na Cvjetno naselje ili Stjepan Radić, dok prednost dajem Cvjetnom.
Hvala.
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 21:04   #714
Quote:
fizicar1 kaže: Pogledaj post
Prslika je zapravo ljepša riječ za kopiju. Znači ako ti je obrazac B ovjeren od strane škole, onda moraš donijeti samo iskopirane svjedodžbe. U ostalim slučajevima te kopije treba ovjerit škola/JB. S obzirom da vam svjedodžbe trebaju za faks (ako se ne varam, davno je to bilo), kopirajte ih i kopije predajite na natječaj za dom.
Hvala na odgovoru, samo me zanima trebam li imati svjedodžbu nekog razreda u sebe da bi mi dali kopiju? Imaju li oni u računalu moje ocjene i sve potrebno da mi daju kopiju ili moram donijeti kako bi skenirali moju svjedodžbu? Ja sam izgubio svjedodžbu 1. razreda srednje škole pa zato pitam. Inače mislim da ovisi o faksu da li traže svjedodžbe. Na stranicama FER-a nisam vidio da traže.
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 16:58   #715
Quote:
fizicar1 kaže: Pogledaj post
Zanima me kolike šanse da dobijem dom ako prvi put upisujem prvu godinu preddiplomskog studija ako mi prosjek kroz srednju školu redom 4.79, 5.00, 5.00 i 5.00. Otac mi je bio branitelj u Domovinskom ratu, dok mi je sestra koja pohađa osnovnu školu stopostotni invalid, te majka nezaposlena?
Evo, ako mi netko može okvirno reći kolike su mi šanse da dobijem dom, bio bih vrlo zahvalan. Ciljam na Cvjetno naselje ili Stjepan Radić, dok prednost dajem Cvjetnom.
Hvala.
Ovdje imaš kako se bodije koja stavka. Ja sam imala dodatne bodove na drugim točkama, tako da ne znam konkterno za tvoje, ali pogledaj na link i sve ti piše. Doduše, to je vrijedilo prošle godine, ove godine oni mogu promijeniti način bodovanja, ali ovo t je čisto da okvirno znaš. Prag za brucoše je prošle godine bio 1395 bodova. Litaj i računaj. Savu ne bi trebao biti problem dobit, Cvjetno ovisi o navali itd. Ni'ko zna kak će bit ove godine.

Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, samo me zanima trebam li imati svjedodžbu nekog razreda u sebe da bi mi dali kopiju? Imaju li oni u računalu moje ocjene i sve potrebno da mi daju kopiju ili moram donijeti kako bi skenirali moju svjedodžbu? Ja sam izgubio svjedodžbu 1. razreda srednje škole pa zato pitam. Inače mislim da ovisi o faksu da li traže svjedodžbe. Na stranicama FER-a nisam vidio da traže.
Znači uzmeš svjedodžbe, odeš u kopiraonu i kažeš im da ti fotokopiraju svjedodžbe. Normalno kao što bi kopirao bilo koji drugi papir, skriptu, bilježnicu. Ako nemaš tu jednu, neće ti kopirat jer je to obična kopiraona. Ne komplicirati Ako ti fali jedna, a treba ti za neki od fakulteta to onda moraš u školi tražit/vidjet šta mogu napravit. Za to šta koji fakultet traži nemam pojma, dobro čitati njihove pravilnike i upute koje daju na stranicama.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:11   #716
Jel se moze dobit dom normalno nakon apsolventske godine (nakon 3.)?
black08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:43   #717
Pozdrav jel prema ovim clanvima imam pravo na izravno studenski dom ak mi ne prelazi 60% osnovice a stari mi branitelj?
http://imgur.com/a/R8u1i

btw: kak oni ovo misle za stipendiju hrv branitelja ako se ona izdaje poslije natjecaja za dom

ovo sve za brucosa pricam
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:29   #718
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Pozdrav jel prema ovim clanvima imam pravo na izravno studenski dom ak mi ne prelazi 60% osnovice a stari mi branitelj?
http://imgur.com/a/R8u1i

btw: kak oni ovo misle za stipendiju hrv branitelja ako se ona izdaje poslije natjecaja za dom

ovo sve za brucosa pricam
Za stavak 1. ne znam kako funkcionira, ali za stavak 3., odnosno stipendiju piše u zagradi: ''Ne odnosi se na studente koji upisuju prvu godinu studija te imaju ugovor o dodjeli stipendije za srednjoškolsko obrazovanje.''
tbbt14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:11   #719
Ekipa pozdrav,

ovako, zanima me par stvari i prvi put se prijavljujem za studentski dom pa nemojte zamjerit ako nešto fulam ili ne kužim

Znači studiram na FSB-u u ZG i mi imamo program 3.5 (7 semestara) + 1.5 (3 semestra) godina. E sad ja nisam odmah upisivao diplomski studij, nego sam napravio između preddiplomskog i diplomskog pola godine pauze i prvo upisao 1.semestar 5. godine, a onda 2.semestar 4.godine (znam malo komplicirano, ali to kod nas na faksu tako funkcionira).

Sve ispite do sad sam položio iz prve bez ponovnih upisa i imam neki "normalan" prosjek ocjena (3,2 preddiplomski / ~4.0 diplomski) te sam redovan student. Sada me muči, postoji li mogućnost dobivanja doma u mom slučaju? Također roditelji su mi razvedeni i otac mi je branitelj.

Nešto sam čitao ako braća i sestre pohađaju školu u drugom gradu (srednja škola) moguće je i tu dobiti neke bodove, pa ako je to točno pretpostavljam da trebam i tu neku potvrdu priložiti.

Također nije mi jasan ovaj dio: "Studenti koji su ostvarili manje od 40 ECTS bodova prosječno u prethodnim godinama studiranja ne mogu ostvariti pravo na subvencionirano stanovanje. Ovaj uvjet ne odnosi se na..."

Što znači da sam ja položio prvi semestar 4.godine (7.semestar - 30ectsa) i tim semestrom završio preddiplomski studij, sad hoće li meni oni taj semestar gledati kao godinu u kojoj sam položio manje od 40 ectsa ili se gleda ukupna aritmetička sredina položenih ectsa po dosadašnjim godinama studija?

Hvala!!!
morecolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:23   #720
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post

Znači uzmeš svjedodžbe, odeš u kopiraonu i kažeš im da ti fotokopiraju svjedodžbe. Normalno kao što bi kopirao bilo koji drugi papir, skriptu, bilježnicu. Ako nemaš tu jednu, neće ti kopirat jer je to obična kopiraona. Ne komplicirati
Samo da pitam, trebam li kopiju u boji ili može crno-bijelo?
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.