Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 16:47   #5061
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Svijetla.

Neznam sta bi to tocno moglo biti. Posto nisam nikad bio na gastroskopiji nemam uvid u stanje zeluca.
Inace u obitelji i tata je imao cireve, a stric pogotovo. Njemu su pucali cesto.

Vidjet cemo sta ce reci doktorica i eventualni nalazi krvi.
dobro je, tj. bit ce ti to sve u redu. nisi ni prvi ni zadnji s takvim problemima, a i ne cudi s obzirom sto si sve naveo u anamnezi. smireno i bez hipohondrijskih gluposti
Old Jučer, 16:47   #5062
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Dok smo još na šolji....pardon temi, valjalo bi pomenuti još jednu stvar a tiče se tih neidentifikovanih bolova u stomaku.

To može biti od gasova. Nervozni, anksiozni ljudi vrlo često gutaju vazduh, ne žvaću dovoljno, gutaju komade hrane a sve to za rezultat ima stvaranje gasova i tzv „džepova” u crevima. Stvaranje takvog džepa često ima za posledicu vrlo konkretne bolove u stomaku koji umeju da potraju danima. Čovek pomisli da mu je ne znam šta, kad ono...trt, u bukvalnom smislu te reči.

Konkretan lek ne znam, valjda kretanje, malo blagog masiranja stomaka, grejanje stomaka itd, a postoje i oni lekovi poput Gasvana i onaj drugi, u nekoj zelenoj kutiji, zaboravih kako se zove, reklamira se nekad na tv-u i kod vas i kod nas.

EDIT

Espumisan, tako se zove.
Ja inace imam problema sa probavom i zna mi se desiti recimo jednom godisnje da imam par minuta takve grceve da pozelenim od bolova. Doslovno. Bas valjda od tih djepova. Odem na wc i poslije toga sve ok.

I da zovu se Espumisan. Ima i u prasku.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:56   #5063
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
Žuta voda, imaš pojma Što si po struci?

Ja sam isto čula da je svijetla krv bezopasna, a tamna pokazuje nekakvo unutarnje krvarenje. Ja bih svakako otišla na hitnu... Ok, ja idem na hitnu i kad mi trepavica ispadne

Bila sam danas kod svoje Lomice i kaze nema potrebe za sad za magnetom. Dala mi je samo uputnicu za eeg i oftalmologa. Luda sam. Noćas sam imala takav panični i opet to gušenje da sam već nabrajala mužu što sve treba paziti kad me ne bude. Pa užas!!!
I sta ti riješe na hitnoj?
Ja sam ih prije barem jednom sva put godisnje obilazio
Sada ne vec dugo iako mi se prehebeno "vrti" i zuji u usima
Ko pijan sam. Imam filing da xu se skljokat
Pomislio mogao bi do hitne ali kad se sjetim da ce mi vjerojatno dat infuziju i rec javite se svom lomu nekako mi se i neda

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Old Jučer, 19:38   #5064
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Pila jedno vrijeme Dulseviju, bilo mi još gore.
Ma toliko imam otpora prema svemu tome da ne znam kojih druguh AD-ova ima. NIsam u stanju surfat i tražit sama sebi lijek.
Onda druga stvar, Dulsevija i Velafax se koriste i za lječenje neuropatske boli, zato mi je neurologica forsala veću dozu. Ali mi ta veća doza nikako ne paše.

Rejo imam pitanje za tebe na temi o antidepresivima
pa nije tvoje da tražiš ad, već dr, mijenjaj onda dr
Old Jučer, 19:44   #5065
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
Žuta voda, imaš pojma Što si po struci?

Ja sam isto čula da je svijetla krv bezopasna, a tamna pokazuje nekakvo unutarnje krvarenje. Ja bih svakako otišla na hitnu... Ok, ja idem na hitnu i kad mi trepavica ispadne

Bila sam danas kod svoje Lomice i kaze nema potrebe za sad za magnetom. Dala mi je samo uputnicu za eeg i oftalmologa. Luda sam. Noćas sam imala takav panični i opet to gušenje da sam već nabrajala mužu što sve treba paziti kad me ne bude. Pa užas!!!
ti ne misliš kod endokrinologa vidjeti hormone? nisi spominjala i hipofizu?http://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4980
odi privatno
Subspecijalistički pregled tireologa (štitnjača)
Old Jučer, 19:47   #5066
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
pa nije tvoje da tražiš ad, već dr, mijenjaj onda dr
To što oni nude meni dođe ravno "random" sustavu - što izvuku, pa sad jel mi paše ili ne.

Šrinkica mi je izvukla ok psihofarmake za depru i bilo je stvarno super što se tiče toga, samo mi je nuspojava zajebana.

Neurologica mi je išla riješiti nuspojavu uzrokujući još gadniju nuspojavu i ne rješavajući osnovni problem. Tako da sam imala i jače migrene kao osnovni problem i nuspojavu u smislu vrtoglavice i povraćanje

Ovaj put sam fakat išla onim sustavom, ajd dokrori su valjda znaju.
Neka rade svoj poso.
Ali nekako mi se čini da mi se povijest ponavlja.

Moram si sama tražit dijagnoze i ljekove.
A umorna sam od toga opako.

Ma dr je dobra, veća je vjerojatnost da ako promjenim da ću naletit na nekog idiota. Lakše mi je nju educirati i usmjeravati. Ionako npr. Rivotril dobivam po želji, mom inzistiranju. To mi jedino akutno smiruje buru u mozgu. I da mi ih bez -a da kaže.

Zadnje uređivanje 8472 : Jučer at 20:09.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:17   #5067
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
I sta ti riješe na hitnoj?
Ja sam ih prije barem jednom sva put godisnje obilazio
Sada ne vec dugo iako mi se prehebeno "vrti" i zuji u usima
Ko pijan sam. Imam filing da xu se skljokat
Pomislio mogao bi do hitne ali kad se sjetim da ce mi vjerojatno dat infuziju i rec javite se svom lomu nekako mi se i neda

Mi smo sada sjeli da kartamo. I ja nisam mogla sjediti i kartati. Takav nemir me primio, vrtoglavica, pa lagano zujanje u ušima... Moji su popi.... A što da radim. Ne mogu se skoncentrirati. Svima vruće u kući, a meni hladno. Smeta mi propuh jer ga osjećam kao da mi hladan vjetar puše... Stanje sa želucem danas je ista meta isto rastojanje. Niti bolje niti gore. Odnosno malo je bolje to što mi ne žari u grlu u odnosu na jučer. Samo to je bolje. Drugo sve je isto što za mene znači da je ustvari gore jer nije bolje... Ali ova hladnoća me ubija u pojam. U stanu 25 stupnjeva a meni hladno za kompletne noge. S druge strane dok ovo tipkam se znojim....

profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:35   #5068
Jede mi se sladoled 😃
I to neku brutalno kremast od Leda 😊
S onim mrvicama cokolade
Jos da natrpam slaga pa me prose...ko foku 😝

Old Jučer, 20:39   #5069
Quote:
Jede mi se sladoled 😃
S onim mrvicama cokolade
Što čekaš? Podhitno do dućkasa!
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:49   #5070
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Što čekaš? Podhitno do dućkasa!
Nazderat cu se ko krme ☺

Old Jučer, 21:17   #5071
Quote:
Jede mi se sladoled 😃
S onim mrvicama cokolade

pms?
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.