Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 21:24   #641
prilična. svakako neka ode na uzv. jer ako je to bila punkcija limfnog čvora, epitelnim stanicama tamo nije mjesto. znači - metastaze su. neka se hitno naruči i javite se.
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 08:37   #642
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
Škiiiiiiljoooooooooo skiljo has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.

If you are trying to send this message to multiple recipients, remove skiljo from the recipient list and send the message again.
Juhuuu Tashi!!!
Nije mi ovo jasno, pa nisam ništa od ovoga "odabrala". Ne kužim.
No nema veze, bitno da si se ti javila.
Nje me bilo tu dugo zato kaj sam krenula u rundu broj 2.
Vratio mi se moj podstanar i sad ga trenutno mlatim sa novom kemoterapijom i herceptinom u nadi da ću ga ovaj puta srediti do kraja.
Činjenica je da su mi ovaj puta makli obje cicke , ali nema veze. Ko šljivi cice ako su bile "cice ubice"
Drži mi se, nedaj se!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:29   #643
Pozdrav!

Moja mama je pronašla kvržicu na lijevoj dojci i sad prolazi pretrage, nema jos definitivnu dijagnozu. Zasada zna da je maligno i da će ići na operaciju.
Danas je obavila core biopsiju i nakon toga su napravili i mamografiju te iste dojke pa smo zbunjeni. To se inače tako radi, ili je promjena bila nejasna???
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:54   #644
Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Moja mama je pronašla kvržicu na lijevoj dojci i sad prolazi pretrage, nema jos definitivnu dijagnozu. Zasada zna da je maligno i da će ići na operaciju.
Danas je obavila core biopsiju i nakon toga su napravili i mamografiju te iste dojke pa smo zbunjeni. To se inače tako radi, ili je promjena bila nejasna???
Ma traže ima li ih još. Kad već operiraju, da počiste što god prije toga nađu.
Prije op zato u pravilu ide sve: uzv, mamografija, biopsija i magnetska.

Inače ne kužim iz ovoga što si napisala. Kažeš da znate da je maligno, a mama nema dijagnozu. Pa da se išta zna, onda bi imala dijagnozu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:40   #645
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Inače ne kužim iz ovoga što si napisala. Kažeš da znate da je maligno, a mama nema dijagnozu. Pa da se išta zna, onda bi imala dijagnozu.
To su joj rekli na uzv-u mislim. Prošli tjedan joj je dijagnosticiran rak dojke s jednom metastazom. Onda je to dobro što su joj napravili mamografiju?
Sljedeći tjedan ide onkologu pa ćemo vidjeti što dalje.

Hvala na odgovoru.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:59   #646
Da li znate gdje mogu pronaći vrstu prehrane protiv raka dojke?
Ali nešto provjereno, ako ste već to prošle pa možete reći iz vlastitog iskustva što je zaista najbolje.
Hvala
xlopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:52   #647
Quote:
xlopi kaže: Pogledaj post
Da li znate gdje mogu pronaći vrstu prehrane protiv raka dojke?
Ali nešto provjereno, ako ste već to prošle pa možete reći iz vlastitog iskustva što je zaista najbolje.
Hvala
Imaš dosta savjeta u tom smjeru na temi potpore članovima obitelji oboljelih od karcinoma. Prošvrljaj malo po temi i postavi tamo upit.
Moja majka je imala karcinom dojke i osnovna preporuka je bila u suštini makrobiotska prehrana. Savjet onkologa je bio više u smjeru što apsolutno ne konzumirati. Znači ne mlijeko i mliječni proizvodi, ne meso (posebice crveno meso) i ne soja. Ali ona je imala hormonski uvjetovan karcinom, pa ti savjeti imaju sigurno veze i s tom činjenicom.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:58   #648
Brošura

@xlopi, ovdje imaš brošuru o prehrani i vježbanju:

http://www.svezanju.hr/centar-znanja...-i-prirucnici/
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 21:24   #649
Drage moje,pisem vam prvi puta. Citala sam puno vase postove ali sada trebam koju rijec utjehe i ono biti ce dobro. Otkriven mi je tumor na dojci,u utorak idem u bolnicu u srijedu na operaciju. Sta da ocekujem? Bojim se jaako... Koliko dugo se ostaje u bolnici?
iva19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 22:54   #650
Quote:
iva19 kaže: Pogledaj post
Drage moje,pisem vam prvi puta. Citala sam puno vase postove ali sada trebam koju rijec utjehe i ono biti ce dobro. Otkriven mi je tumor na dojci,u utorak idem u bolnicu u srijedu na operaciju. Sta da ocekujem? Bojim se jaako... Koliko dugo se ostaje u bolnici?
Zao mi je sto Vas post nisam vidjela ranije...no, puno obaveza u vrtu dok se sve posadi, jer je upravo sezona (!!!), pa umor nije dozvoljavao jos i sjedenje pored kompjutora... Vjerujem da ste vec operirani, da nije nista strasno, da je sve na vrijeme i vjerujem da ste borac i da cete pobijediti.
I bilo bi mi jako drago da se javite s Vasim iskustvom. Ja sam puuuno toga prosla, ali drzim sve pod kontrolom. Svako dobro Vam zelim, pozdrav
pricasasela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:09   #651
Pozdrav cure!
Prije par mjeseci sam primijetila crvenilo na desnoj dojci oko dijela aureole. Nisam vjerovala da je nešto strašno, ali sam se naručila na ultrazvuk koji je za 2 tjedna. Crvenilo nije prolazilo, ali nekako sam to potisnula u podsvijest.
Ponovno sam nedavno malo guglala o crvenilu na dojci ( to je valjda najgluplje što sam mogla napraviti) i svugdje izbacuje da je crvenilo dojke jedan od simptoma raka.
Niti jedna druga bolest nema taj simptom, samo rak.
Nisam išla privatno i sad stalno paničarim i ne mogu dočekati ultrazvuk.
Ima li netko da je imao takvo crvenilo i da se ispostavilo da je nešto manje strašno od raka?
Izludjet ću ova dva tjedna 😔
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:00   #652
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Prije par mjeseci sam primijetila crvenilo na desnoj dojci oko dijela aureole. Nisam vjerovala da je nešto strašno, ali sam se naručila na ultrazvuk koji je za 2 tjedna. Crvenilo nije prolazilo, ali nekako sam to potisnula u podsvijest.
Ponovno sam nedavno malo guglala o crvenilu na dojci ( to je valjda najgluplje što sam mogla napraviti) i svugdje izbacuje da je crvenilo dojke jedan od simptoma raka.
Niti jedna druga bolest nema taj simptom, samo rak.
Nisam išla privatno i sad stalno paničarim i ne mogu dočekati ultrazvuk.
Ima li netko da je imao takvo crvenilo i da se ispostavilo da je nešto manje strašno od raka?
Izludjet ću ova dva tjedna 😔

Crvenilo kože kao znak raka se u principu pojavljuje kod uznapredovalih karcinoma gdje je već otvrdula i koža i rak je došao praktički do površine što se itekako dobro pipa.

Crvenilo pokraj areole je najčešće znak nekakve iritacije ili infekcije, kao uostalom i na bilo kojem drugom dijelu kože.

Odi svakako na pregled, ali šansa da je to prvi znak karcinoma je skoro pa nikakva.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:12   #653
Gerta, ti si spas za ovu uspaničenu ženu!

Podpitanje: stvarno si sigurna u ovo gore, tj. da se crvenilo vezano za rak pojavljuje tek u fazi kada je sve otvrdnulo?
Kod mene je sve mekano, imam u toj dojci dosta žlijezda, više nego u drugoj, ali sve je uobičajeno osim tog crvenila. Zbunjuje me to što se svugdje crvenilo navodi kao simptom, nigdje ne piše da je to u "zadnjoj fazi".

Također me zbunjuje činjenica da je to tako već 6 mjeseci, da je nekakva infekcija kože, bilo bi još nekih drugih simptoma u međuvremenu, a nema.
Sad kad sam to napisala, opet je zavladala sumnja i opet sam u panici


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:43   #654
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Gerta, ti si spas za ovu uspaničenu ženu!

Podpitanje: stvarno si sigurna u ovo gore, tj. da se crvenilo vezano za rak pojavljuje tek u fazi kada je sve otvrdnulo?
Kod mene je sve mekano, imam u toj dojci dosta žlijezda, više nego u drugoj, ali sve je uobičajeno osim tog crvenila. Zbunjuje me to što se svugdje crvenilo navodi kao simptom, nigdje ne piše da je to u "zadnjoj fazi".

Također me zbunjuje činjenica da je to tako već 6 mjeseci, da je nekakva infekcija kože, bilo bi još nekih drugih simptoma u međuvremenu, a nema.
Sad kad sam to napisala, opet je zavladala sumnja i opet sam u panici


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ajmo ispočetka: dojka ima svoju debljinu tj. neku količinu tkiva između kože i prsnog mišića. Izuzetno rijetko karcinom budu skroz površno. Budu recimo (ovo sad govorim iz iskustva, ne iz nekih znanstvenih mjerenja) 1-2 cm ispod kože, kod većih dojki i dublje.
Crvenilo kože koje nastaje kao reakcija na tumorsku infiltraciju nastane kada taj isti tumor zahvati sve slojeve do kože. Zato koža bude i otvrdnuta i to se sve skupa vidi iz aviona, što bi se reklo. Dakle, skroz zapušteni slučajevi.

Druga varijanta je Pagetova bolest dojke gdje se crvenilo doista može pojaviti u blizini bradavice na istoj dojci gdje postoji i mali karcinom.
To je izuzetno rijetko ( cca 1-4% svih karcinoma dojke).

Ako uzmemo u obzir da je u tvojoj dobi (rekla bih da si ispod 40), karcinom dojke sam po sebi vrlo rijedak, šansa da imaš izuzetno rijedak oblik ionako rijetke bolesti je doista mala.
S druge strane dermatitisi i koje kakve bolesti kože su daleko češće.


Odi na UZV dojki svakako, ali zbog promjene na koži odi i kod dermatologa.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:00   #655
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Ajmo ispočetka: dojka ima svoju debljinu tj. neku količinu tkiva između kože i prsnog mišića. Izuzetno rijetko karcinom budu skroz površno. Budu recimo (ovo sad govorim iz iskustva, ne iz nekih znanstvenih mjerenja) 1-2 cm ispod kože, kod većih dojki i dublje.

Crvenilo kože koje nastaje kao reakcija na tumorsku infiltraciju nastane kada taj isti tumor zahvati sve slojeve do kože. Zato koža bude i otvrdnuta i to se sve skupa vidi iz aviona, što bi se reklo. Dakle, skroz zapušteni slučajevi.



Druga varijanta je Pagetova bolest dojke gdje se crvenilo doista može pojaviti u blizini bradavice na istoj dojci gdje postoji i mali karcinom.

To je izuzetno rijetko ( cca 1-4% svih karcinoma dojke).



Ako uzmemo u obzir da je u tvojoj dobi (rekla bih da si ispod 40), karcinom dojke sam po sebi vrlo rijedak, šansa da imaš izuzetno rijedak oblik ionako rijetke bolesti je doista mala.

S druge strane dermatitisi i koje kakve bolesti kože su daleko češće.





Odi na UZV dojki svakako, ali zbog promjene na koži odi i kod dermatologa.


Ok, moram priznati da si me smirila.
HVALA!
Nakon uzv dojke ću se naručiti i kod dermatologa.
Spadam u rizičnu skupinu po nasljedstvu (rak debelog crijeva - tetka, djed i rak pluća - drugi djed), a uzv sam radila samo jednom do sada, prije 10-ak godina, zato me i bila uhvatila panika.
Redovito radim papa test, ali brigu o grudima sam nekako ostavila sa strane. Imam 34 godine i definitivno ću se odsad bolje brinuti za sebe.

Hvala ti još jednom Gerta, utješila si me i ohrabrila


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:15   #656
Ja sam prije 7 mjeseci imala crvenu mrlju (u boji kapilara) na dojci za koju i nisam sigurna otkud mi. Sve sam to ispipala, a ispod nije bilo ničeg. Naravno da sam bila u panici jer na toj dojci imam fibroadenom. Posto idem uvijek na kontrolu, uzv dojke kod onkologinje i to sam joj rekla da pogleda. To je sve bilo ok, vjerojatno kako ona kaže infekcija kože. Danas nakon 7 mjeseci te mrlje nema, nestala je. Inace imam velike i teške dojke gdje se svaka kapilara vidi, pogotovo kad je hladno.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 15:00   #657
Drage sve, nisam baš detaljno čitala cijeli topic, ali većinu jesam i žao mi je što tu uopće ima toliko postova i žena koje dijele istu sudbinu.

Moja mama je operirana prošli tjedan, odstranjena joj je cijela lijeva dojka.
Prošla je, koliko vidim po vašim upisima, uobičajen tretman - mamografiju, prvi ultrazvuk, drugi ultrazvuk, punkciju, magnetsku, onkologa, kirurga...

Uglavnom, iza nje je razdoblje neizvjesnosti i straha koje se, nažalost, nastavlja. Jučer je došla iz bolnice i prilično je... pa ne baš puna životne radosti...

Naravno, razumijem i podržavam da proživi i prigrli sve moguće emocije koje ju preplavljuju i draže mi je da ih pokaže nego slučajno drži u sebi. I tata i ja smo uz nju i ima svu našu podršku, ali većinom se osjećamo bespomoćno.

Zato sam valjda i tu... dobro bi mi došao savjet nekoga tko je prošao ovu ili sličnu situaciju - kako joj najbolje mogu pomoći, kako joj olakšati, za što se najviše brinuti... Osjećam se bedasto uopće postavljati ova pitanja, ali kao štp sam rekla, osjećam se prilično bespomoćno. Svi savjeti i podrška će nam dobro doći...

Hvala i ne zaboravite se redovito kontrolirati!
__________________
mah.
zooey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:55   #658
Drage zene i junjakinje, pozdrav svima!
Zao mi je zbog svacije borbe, i molim Boga da cete sve izaci kao pobjednice.
Molila bih Vas ako netko ima slicna iskustva da mi napise. Zbog uvecanih limfnih cvorova ispod pazuha, danas sam isla na uzv dojki.
Limfni cvorovi su reaktivni, a u lijevoj dojci je cista od 5 mm, s pregradom. Nije mi doktorica rekla nista osim da to znaci da je slozenija, a naravno da sam morala naci sto to tocno znaci. Upucije na tumorsku. Sutra idem ujutro odradit kks i dks, a slijedi i punkcija za citolosku analizu.
Eto, ne znam sto zapravo misliti niti sto sam htjela. Znam samo da me nece ovo sjebat, neka rezu sta god treba, imam 3 najveca moguca razloga za zivjeti.
Veliki pozdrav

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:06   #659
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Drage zene i junjakinje, pozdrav svima!
Zao mi je zbog svacije borbe, i molim Boga da cete sve izaci kao pobjednice.
Molila bih Vas ako netko ima slicna iskustva da mi napise. Zbog uvecanih limfnih cvorova ispod pazuha, danas sam isla na uzv dojki.
Limfni cvorovi su reaktivni, a u lijevoj dojci je cista od 5 mm, s pregradom. Nije mi doktorica rekla nista osim da to znaci da je slozenija, a naravno da sam morala naci sto to tocno znaci. Upucije na tumorsku. Sutra idem ujutro odradit kks i dks, a slijedi i punkcija za citolosku analizu.
Eto, ne znam sto zapravo misliti niti sto sam htjela. Znam samo da me nece ovo sjebat, neka rezu sta god treba, imam 3 najveca moguca razloga za zivjeti.
Veliki pozdrav

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Do sada ste sigurno vec sve dileme rijesili! I kao sto ste napisali: imate tri najveca moguca razloga za zivjeti! Ja imam jedan i borim se! Ne bojte se, svako dobro i javite se kako je proslo, pozdrav
pricasasela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:49   #660
Jos nista ne znam, nazalost. Sutra je punkcija pa onda cekati nalaz. Hvala Vam i takodjer svako dobro

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.