Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 23:55   #21
Ni ja nisam vidio u filmu to liberalni bijelci? Film je ok za malo razonode al nije nista posebno. Jos mu je plus sto je u koloru a ne sve u crnoj i nekoj tamnoj nijansi modre, tako da se barem da normalno gledat.
emojpobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:11   #22
Govore Chrisu kako su glasali za Obamu, koliko vole Tigera Woodsa, dive se genetskom makeupu crnaca,... ne shvaćajući povezanost udijeljenih komplimenata s rasizmom.

Zaključak. Liberalni bijelci su najveći rasisti.
cloudbusting is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 06:41   #23
ne znam, meni su s time samo htjeli potencirati razloge zbog kojih su odabrani kao žrtve, kao dokazali su se u neku ruku pa su dovoljno dobri za iskoristiti. više bi možda kritika bika upućena tim crncima koji su se "oteli" u taj materijalni nemoralni svijet bez crnačke svijesti.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:43   #24
Tijekom filma bijelci se isključivo raspituju i dive fizičkim atributima crnaca. Želja im je da profitiraju od njihovih fizičkih aspekata dok njihove umove još uvijek vide kao nepotrebne i/ili beskorisne. Iskorištavanje tijela crnaca (zbog vjerovanja o njihovoj genetskoj superiornosti prilikom tjelesnih napora) uz potpuno zanemarivanje umova tih ljudi u skladu je s ideologijom rasizma. To je jedna u nizu stvari koja je kroz povijest korištena od strane bijelaca ne bi li opravdali zarobljavanje crnaca.

Razmisli malo o ropstvu, što je bilo važno? Tijela crnaca ili njihovi umovi?

Film stavlja naglasak na lažnu liberalnu ljubaznost i utjecaj koji ona ima na one kojima se navodno pomaže.
cloudbusting is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:41   #25
malo se klima ta teorija buduci da je cura svojeg djeda smjestila u tijelo crnog vrtlara. sta nisu mogli naci odgovarajuceg bijelca?
ono 'triput bio glasao za obamu' je obicno zajebavanje.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:55   #26
A što smo u filmu naučili o djedu Walteru?

Da nikada nije prešao preko činjenice da ga je Jesse Owens pobijedio na Olimpijskim igrama (u filmu ga čak vidimo kako sprinta u kasnim noćnim satima).

Taj događaj je bio i povod osnivanja "The Order of The Coagula".
cloudbusting is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:03   #27
Postoji nekoliko zbilja dobrih trenutaka u ovom filmu, no nekoliko zbilja dobrih trenutaka ne čini dobar film. Iako, kad razmislim, zar nije neki redatelj rekao da upravo to čini dobar film? Nekoliko dobrih trenutaka? Nebitno. U onom trenutku kad nam autor filma razotkrije što se tu zbiva... ne znam, it's all downhill from there. Nije mi smetao ni comic relief najbolji prijatelj. Siguran sam da će ljudi kojima se film svidio reći da je tu postavljen ne bi li se Peele narugao tipičnom najboljem drugu crncu u filmovima. Mislim, možda i jest. No opet, iako bi mi se ovaj film trebao BAŠ svidjeti - nije. U redu je.

LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:33   #28
hm, ako te je crnjo nekad pobjedio moras postati crn?

no onaj drugi starac se usmjerio na oci naseg glavnog lika, tu ispadamo iz sveopceg crnila jer je oci mogao pobrati i od seoskog postara bijelca...(ili moraju biti bas crne oci)?
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:02   #29
Vrlo dobar film. Na kraju malo padne, ali sve u svemu napeto i ima se o čemu razmišljati. 8/10
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:02   #30
Spoiler

Ono da ga je pamuk spasio nije bilo slučajno, jel tako?
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 00:54   #31
Ne mogu film uopće smjestiti u horor.
Mislim da je film imao više potencijala kao primarno komedija. Kada sam čitao sažetak filma očekivao sam nešto tipa hot fuzz a la stepford wifes.

Ali inače je super. Ne sjećam se zadnjih par godina bolje misterije i atmosfere. Pozitivno me iznenadio svakako.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:58   #32
Odgledala sinoć, tj. odgledala sam do kraja sinoć, počela sam preksinoć ali mi se jako spavalo unatoč tome što mi je bio zanimljiv.

Nešto od ovog što ću napisati se smatra spoilerima, pa tko nije gledao neka ni ne čita.

Atmosfera mi se jako sviđa, pogotovo početak i bijeli auto iz kojeg se čuje Run Rabbit... prejeziva stvar. Toliko puta u filmovima, u biti slična, viđena scena, ali ova mi je bila baš posebno jeziva i jako dobro napravljena. Kad sam odgledala film, opet sam vratila na tu scenu i opet sam se doslovno naježila, jednako ko i prvi put. To mi je najbolje u cijelom filmu.

Ono što je netko spomenuo na prethodnoj stranici, i ja bi nekako radije da je sve ostalo na hipnozi, ovako... hmmmm. Ali ok.

Žensku sam skužila jako brzo, jedino "iznenađenje" možda mi je slijepi
galerist za kojeg sam u određenom trenutku pomislila da ga možda želi spasiti, zbog čudnih (razočaranih?) pogleda obitelji u tom trenutku.

Onaj dio s prijateljem mi je malo previše isforsiran na komediju i to mi se nije svidjelo.
Ali sve u svemu, film mi je dobar.
Hellcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:35   #33
SPOILERI

slazem se s vecinom, dobar film. najbolja stvar u njemu je ta cudna atmosfera. glavni lik vidi da nesto nije u redu, ali ne smije to reci na glas, jer ce ispasti cudan. super osmisljeno.

nazalost, kad nasilje pocne, film osjetno pada.

imam jedno pitanje:

zasto crnac iz tsa ide prema kuci s rotirkom? naravno da on misli da se nesto cudno dogadja, ali ne zna sigurno.

sedmica.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:53   #34
Spoileri
Naravno da zna. Ne zna u detalje, ali nakon telefonskog razgovora sa djevojkom od prijatelja, to mu je bila potvrda da je ovaj u nekakvoj opasnosti.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:45   #35
Solidan, 6/10.

I meni je najbolji i najjeziviji dio filma pjesma na početku.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:23   #36
Meni je film što je išao dalje bio sve bolji, tako da se ne slažem da pada u drugoj polovici ili zadnjem činu.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:26   #37
Gledala sam film i ugodno sam iznenađena. Prvi dio filma je stvarno dobar. Kraj je bio malo razočaravajući ali opet u cjelini dobar i napet triler.
Isto mislim da je dio s prijateljem malo previše isforsiran na komediju i taj dio mi se nije svidio. Najjezivija mi je sluškinja.
alana forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:54   #38
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
opet se ne gleda film kak treba, na početku u njegovom stanu vise svud po zidovima njegovi uradci, a i razgovor s onim sljepcem je to potvrdio, tako da si dvije očigledne stvari propustio, al ti si još dobar, ima i onih koji na jednoj drugoj temi čitav film propuste
nista ja nisam propustio, meni je film skroz dobar atipicni horor (a da ima gluposti u drugom dijelu, ima ih).
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:09   #39
Prvi dio filma bolji, slazem se da kasnije padne u kvaliteti, ali ne previse da pokvari cijeli film.

Solidan, ima nekih mana ali isplati se pogledati.
MagicRat is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 10:49   #40
odličan.imao mi je malo vajb rosemary¨s baby,a to je i točno takav tip filma.pošto je the age of shadows zakazao-ovo se svrstava u najbolji film godine-zasada.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.