Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 20:35   #21
Quote:
The Riddler kaže: Pogledaj post
B komplex pocni uzimat
Ako je problem u B vitaminima onda nebude dosta uzeti samo B-complex. Puno ljudi na CFS forumima ima slicne simptome kao OP i bolje im bude kad pocnu uzimati B vitamine, ali tek onda uz B-complex uzimaju jos 5-10 drugih vitamina u dosta visokim dozama.

@OP
Procackaj CFS forume pa vidi dal se uklapas tamo. Mozda tamo nadjes rjesenje za svoje probleme.
adobyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:49   #22
Quote:
adobyn kaže: Pogledaj post
Ako je problem u B vitaminima onda nebude dosta uzeti samo B-complex. Puno ljudi na CFS forumima ima slicne simptome kao OP i bolje im bude kad pocnu uzimati B vitamine, ali tek onda uz B-complex uzimaju jos 5-10 drugih vitamina u dosta visokim dozama.



@OP

Procackaj CFS forume pa vidi dal se uklapas tamo. Mozda tamo nadjes rjesenje za svoje probleme.


Slazem se! U svakom slucaju, treba probati s "B"

Nema sto za izgubiti osim nesto novca i vremena
The Riddler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 06:21   #23
Moglo bi biti ovo...

guglaj scm trigger points
imao sam skoro sve iste simptome od njih
teza egzotika, sreca da sam maser pa sam ih prepoznao






UOTE=UniversalSapien;63656697]Bok

Ima 3 mjeseca sam se pocea razboljevat postupno, prvo mi je pocelo zujat u usima, zvonit u glavi i poceo sam bit pospaniji sve ranije i sve duze spavati dok se nisam krajem 1. mjeseca razbolio, imao fibru 39,3 uz akutni bronhitis, pio doksiciklin antibiotike 10 dana i nakon toga slijedeci simptomi do dan danas su ostali i neki novi postupno pojavljivali.

-tinnitus, vrtoglavica, pulsiranje u glavi, konstantan umor, bljeskovi/dvoslike vida, konstantan umor, nesvjesticu, tezak i poremecen san, nateceni obrazi i oci, probleme s probavom i V/M nuzdom, smanjenu tjelesnu koordinaciju, ataksije, blago otezano gutanje, govor, granicnu cerebralnu disfunkciju, osjecaj hladnoce i trnjenja podkoljenice, te slabiju psihofizicku svjesnost svoga tijela, osjetljivost na dnevno svjetlo, nereguliranu tjelesnu temperaturu (stalno ili drhtim ili se topim u znoju, neovisno jeli se mjenja vanjska temperatura)

Audioloski test - uredan
BERA test - uredan
KKS - uredan
EEG - uredan
stitnjaca (hormoni i antitjela) - uredno
EKG - uredan
MRI mozga - (nesto prominentnija cisterna cerebrelomendularis, cista sfenoidnog sinusa 3cm)
MRI vrata i kraljeznice - (hipoplazija lijeve vertebralne arterije )
Neuropsihologijsko testiranje - (granicna cerebralna disfunkcija )
ORL pregled - (devijacija septuma, dogovoren termin za operaciju ciste sfenoid sinusa za 20 dana, ORL - kirurg kaže da navedeni simptomi nemaju veze sa cistom, isto potvrđuju sva 3 neurologa, otorinac i 1 radiolog )


Obisao 3 neurologa, bio na fizikalnoj terapiji 10 dana (zbog pretpostavke da mi simptome ne uzrokuje hipoplazija VB arterije za koju je neurolog rekao da se jedino rješava fizikalnom uz trakciju i dekompresiju vrata) - Ništa nije pomoglo.

Obavio sve preglede i testove da bi me na kraju jedna medicinska sestra saslusala i preporucila mi da odem obaviti tzv Serološku pretragu na odjelu za mikrobiologiju da se vidi jeli imam toksoplazmozu.

Hoce li se seroloskim pretragom vidjeti tocno imam li toksoplazmozu ili nesto tog tipa, hoce li se otkriti ako mi je zahvatilo sredisnji zivcani sustav (sto osjecam da je jer doslovno temeljno psihicki i fizicki nisam funkcionalan)

I u slucaju da imam nesto tog tipa, kako da se toga rješim što prije ? Imam državnu maturu u 6. mjesecu moram sto prije ozdravit, vec 3 mjeseca se nadam da ce stanje ici bolje, ne spavam vec 2 mjeseca (jednostavno samo lezim po 7-8 sati bez sna, svjestan svega sto se događa tokom noci, oci su mi natecene od umora, osjetljiv sam na sve zvukove, svaki nagli zvuk me strese u centar svijesti kao da mi netko daje elektricni šok po mozgu)

NE znam vise sta da radim , razmisljao sam i o najgorim stvarima, jer ni zaspat normalno ne mogu, po cijelu noc nemogu zaspat, prvo sam mislio da sam dobio virusni meningitis , odnosno neku blazu verziju encefalitisa no da je tako prošlo bi vec nakon 3 mjeseca, sad stvarno vise ne znam sta da radim, dode mi da se ubijem jer je to jedini nacin da se zapravo odmorim, ne mogu spavat 3 mjeseca, zadnjih dana sam poceo malo i halucinirati, imati psihoticne ispade, paranoju i ostale popratne simptome koji su se inicirali prije 3 mjeseca i postupno pojacavaju kako zbog bolesti (koja vec da je neznam) tako i zbog nespavanja.

Jedva cekam da prode 20 dana za operaciju sinusa, jer cu biti pod potpunom anestezijom a to je za mene u ovoj situaciji jedina šansa da odspavam i da se odmorim, ne znam više šta da radim i kome da se obratim, probao sam s raznim ljekovima, po 3,4 normabela odjednom i ne pomaze, nemogu zaspat od tegoba i stvarno sam na rubu. Molim vas ka boga da mi pomognete i da me upitite negdi ako je netko ima slican problem neznam vise stvarno sta da radim. Imam 23 god i odjednom se razbolim iz cista mira od bolesti koja ne znam sta je, ne znaju ni ljecnici, totalno mi je pretvorilo zivot u agoniju i pretvorilo me u covjeka kojemu je smrt u ovakvoj situaciji jedina šansa da se odmorim i naspavam, ne znam kako cu i hocu li moci izdrzati jos mjesec dana ovako.[/QUOTE]
DanijelDub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 13:49   #24
Ako je eliminirana multipla skleroza, onda se radi o mijalgičnom encefalomijelitisu (sindrom kroničnog umora, CFS). Jako bi me zanimalo kako si sada, jel simptomi i dalje traju i u kojoj mjeri? Imam istu bolest sa vrlo sličnim simptomima, već 5 godina. Ako itko ima iste ili slične tegobe i ne može pronaći uzrok, molim vas javite mi se privatnom porukom.
tcnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 15:29   #25
Ovo su sve simptomi slični mojima, osim dvoslika, a i nisam baš više toliko umoran ko prije, vertigo i tenzijske glavobolje mi se takođe povukle nakon jedno 3mjeseca terora čistog.
traje mi to od 12mj.prošle godine,,,a trnci u stopalima od 15god., znaći pola života., već sam sa 15. radio emng, eeg i rtg kralježnice i vratne i dg bila anksioznost....normabel i plibex terapija.
isto prešo od 12.mjeseca sve žive pretrage, doplere, mr-e, rtg, emng više puta , pa vadio sve vitamine, minerale,,,radio čak i testove na lyme i kme, iako me siguran sam krpelj nikada u životu nije piknuo-valjda.XD, al jbg-a već i hipohondrija bila u igri.
liječio se pola godine psihoterapijom i lijekovima, ali nekih pomaka nije bilo....neki simptomi su stalno tu...i prihvatio sam ih i živim.
više neurologa i psihijatara mi reklo da mi na psihičkoj bazi.dokazi kupus pretraga, a ja se osjećao ko mrtav čovjek.
recimo, strujanje,pulsiranje po stopalima, fascikulacije po tijelu-ne stalne ,,ponekad znam imat ko strujicu po glavi, pa mi pulsira slijepoočnica, tinitus-ponekad i jači šumovi i pulsiranje takođe u uhu..ono weird shitt.znao mi fascikulirat i jezik, bokte
sve je upučivalo na neku gadnu neurološku boleščinu ili sam jednostavno upo u kroničnu anksioznost sa hipohondrijom iz koje nema baš tako lako izlaska.
Pancho del toro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.