Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2003., 00:17   #1
Angry Higijena prostora i kućni ljubimci


Cetkam pesa dok ne poludi, skinem toliko dlaka da ne mogu vjerovat ih na tom malom tijelu moze toliko bit. Trimam - djelomicno, doduse. Tako kako su mi pokazali da to radim.
E - sad, ne mogu je obrijat bas.

Necu stalno cistit i zaugat i hodat okolo sa selotejpom i opce necu bit rob toga. Znam - godinama imamo pese i uvijek ista prica i nije tak strasno, svjesna sam da s pesom stan niti ne moze bit apoteka.
I vise volim svog pesa od cistog stana, samo sam sad fakat malo pozvizdila.

Kako to vi rjesavate?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 00:30   #2
Upravo si opisala "Zivot sa psom" Moj je slobodan u dvoristu, ali ipak bar pola dana i cijelu noc provede u kuci. Nakon 13 godina koliko ga imamo prosli smo s njim i stanove i kuce i navikli se da su dlake sastvani dio suzivota.
Naravno dosta toga ovisi i o vrsti psa i o periodima (vise se linjaju u proljece i jesen). Moj je mali mjesanac koji je uvijek imao lijepu sjajnu dlaku i nije se nikada jako puno linjao. Madutim prosle godine je dobio lismaniju. Gadna bolest, dugotrajno lijecenje, a vrlo cesto i smrtonosna zbog toga sto iscrpi organizam pa zivotinja ugine zbog slabosti. Zarazna je i za ljude, ali ne pretjerano. Sreca moje malo zlato je tako dobrog apetita i jos uz vitamine i ljekove sada se vec oporavlja iako se ljecenje jos nastavlja. E da, kada je dobio tu bolest poispadala mu je sva dlaka tako da smo imali gomilu dlake na podu, a onda nista. I odjednom smo sa tugom shvatili kako bi voljeli vidjeti da se linja i odjednom nam je ta ruzna pojava nedostajala. OK, polako je opet vidamo
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 00:45   #3
Neka je peso dobro.

Nikad nisam cula za tu bolest. Sto je to? Ima neko drugo ime jos?
Moja (mala mjesanka, 6.5 godina i toliko kila) je jednom dobila nekakve gljivice od macke. Snjofala je ispod auta jednog i najednom zacvilila i skocila, ali s obzirom da je glumica i nista nisam na njoj vidjela, nisam tome uopce pridavala vaznosti. Onda je na njuskici na jednom mjestu pocela gubit dlaku i kad je to naraslo na velicinu kovanice i nije prolazilo, otisla sam veterinaru. I odmah su me pitali je li bila u kontaktu s mackama, a ja velim - neeee, uopce sam zaboravila na ono - to sam se sjetila tek naknadno i sve povezala. I jos su mi rekli da to lako ja mogu dobit i da nije nis opasno, da su oni to svi imali.
Uglavnom, sve je proslo, ja nisam dobila, a nisam nis specijalno sad pazila. To je bilo prije dvije godine ili tako nesto i nikad nam se nista vise slicno nije dogodilo.

Ova proljetna linjanja su koma, a s ovim vrucinama je fakat intenzivno pocelo. Moja ima ostru dlaku nikad se necu prestat cudit. Otkud joj tolko dlaka? I onda mi skoci na krevet i pocne se cohat.

Btw - imam neku cetku s puno iglica na kojima su one sicusne plasticne kapice kao zastita i puno vise dlaka skinem kad upletem par crvenih gumica, onih malih, obicnih i kad to navlazim. Vidjela sam to jednom na TV.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 11:26   #4
Bolest se zove lismanija ili lisajoza. Nije bas cesta u nasim krajevima, ali je prije dvije godine bilo slucajeva u okolici Dubrovnika, a prosle se pojavila oko Splita. Po kozi iskoce mali pristici koji su najprije crveni, a onda pocrne i poispada dlaka. Osim toga poremeti se rad nadbubrezne zlijezde, a jako je opasno ako zahvati kicmu ili podrucje u ustima. ovo su sluzbeni nazivi tako da ne znam da li postoji i neki narodni (ali mislim da ne jer bolest nije tako cesta).
Ovo je bilo offtopic, ali moglo bi interesirati vlasnike. I samo jedna napomena. U pocetku bolesti pristici se jos ne moraju pojaviti, ali je uocljivo otpadanje dlake u pramenovima.

Moj se ljubimac ne voli cetkati. Mozda minutu izdrzi, a onda izgubi zivce tako da smo odustali od te akcije. U proljece je inace linjanje vise uocljivo nego u jesen jer otpada "zimska" dlaka da bi izrasla "ljetna" koja je rjeda i tanja. Inace, moj pas spava na krevetu kod staraca i ja sam ih uvijek zezala da imaju dodatni pokrivac od dlaka. BTW. Spavao je cijelo vrijeme dok je bio bolestan takoder na krevetu i nisu se zarazili.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 22:26   #5
bolest se zove lismanioza i moram reci da ti se pas nazalost lose udesio
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 22:32   #6
Moj pas je sada super Kriticna faza je srecom prosla.
E da, nisam bila sigurna da li je lismanioza ili lisajoza.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 10:28   #7
je, ja imam 2 macke i linjaju je JAKO!! u nedelju nas nije opce bilo dama a neko je ostavil vrata od balkona i dvorista otvorena.. dok mo se vratili kuca je bula puna, ali onak PUNA dlaka kaj mi je stara pošizila!! ali na srecu to nije bilo prvi put, pa smo bili pripremljeni... prije tjedan dana smo si kupili novi usisavač koji odnosi "dišu" iz svega, tak da je na kraju ispalo ok..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 14:59   #8

jedna od prvih stvari koje sam kupila doma kada sam pocela raditi bio je usisavac....

a dlaka i dalje ko u prici.... pogotovo sada
story is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 19:41   #9
ali posle ovog ne ostane ni d od dlake na tepihu.. platili smo ga 5000kn, tihi ali ubija!!
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 11:03   #10
Quote:
ruda mraz kaže:
ali posle ovog ne ostane ni d od dlake na tepihu.. platili smo ga 5000kn, tihi ali ubija!!

moze malo reklame
please...
story is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 12:19   #11
Re: Linjanje

Quote:
Blaise kaže:
Kako to vi rjesavate?
Psovanjem pesu sve po spisku i usisavačem.
Ima kratku dlaku i nema se što šišati, ali pada nenormalno i konstantno. Nemreš fulati gdje je ležao...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 12:25   #12
Kupili peseka koji se ne linja. Doduše, mora na trimanje svakih 6-8 tjedana, ali se ne linja.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 18:20   #13
Svatko ko ima dlakavog kucnog ljubimca mora se pomiriti s tim da nikad nece imati stan 100%cist.Ja imam Persijsku macku,ispocetka sam ludila,a sad znam da mi nema spasa,usisivac u ruke i navici se.
Reklama za usisivac-Polti Ecologico na vodu.do jednu dlaku izvuce iz fotelja,tepha,deka...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 19:09   #14
Quote:
story kaže:

moze malo reklame
please...
pa.. ak bas inzistiraš... i Phillipsov je.. trebas još nekaj? u kojem ducanu sam ga kupil?
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 22:11   #15
Talking Ove pasje vrućine...

Samo da kažem da je situacija ka-tas-tro-fa.

Ne da ju četkam, nego ju gulim dok ne počne veliku nervozu pokazivat i još uvijek ne vjerujem da na tom malom tijelu ima tolko dlaka.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 22:23   #16
Re: Linjanje

Quote:
Blaise kaže:

Cetkam pesa dok ne poludi, skinem toliko dlaka da ne mogu vjerovat ih na tom malom tijelu moze toliko bit.
.................................................. ................
Kako to vi rjesavate?
sto vise u prirodu... dlaka ostaje na vlatima trave, granchicama, vodi itd...
a dzukeleshtina uziva + je gazda/rica malo mrdno i vlastito dupe
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 22:31   #17
imaju posebni trimeri od kojih 60-80 kn, mislim da su od trixie firme,ali nisam sigurna, crveni i plavi, koji fino skidaju dlaku pesima koji se linjaju na nacin da ih malo zesce s njima cesljas , a s njima se moze i profi otrimati pas kojem se to inace radi ( spada u njegovo odrzavanja tj. s posebnom tehnikom), ne preporucujem bas amaterima jer moze se desiti da totalno ocerupate psa (mislim na trimanje)
uh, koji sasavi post
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 22:52   #18
Znam tocno kako se osjecate, cetkas cetkas cetkas i nikako da stane, sa mojom mackom je relativno okej, al kad krenem timarit konja - to je full time job samo te dlake dobro ocetkat
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 11:33   #19
Malo je bolje.
Ili se to meni samo čini?

Probali smo s trimerom, kupili smo ga u pet shopu, ne vjerujem da može profesionalno poslužit, zbilja je mali, i pomogne, osobito iznad repa, na leđima i na vratu iza glave.
Ostalo se niš ne usudim dirat.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 14:20   #20
nama Rudi sad mijenja onu prvu dlaku. Dal to zbači da se bude linjao ili to nemogu znati još sad?
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.