Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 20:33   #61
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Prvo ovak - psi su ziva bica koja kenjaju, pisaju, prde, rigaju. To zapamti. Cak i najcisci najodgojeniji pas ponekad ima nezgodu, jer se razboli ili nesto pojede, jer ostari i postane inkontinentan pa mu ko i starom covjeku mokraca/drekec zna iscurit a da on toga nije jadan niti svjestan. I vjeruj mi, psi se toga SRAME!!! Ukoliko nisi spreman na to ili toga svjestan - nemoj nabavljati psa niti bilo koju zivotinju, jer one postanu dio tvoje obitelji i zahtjevaju punu skrb i njegu do kraja zivota.
Sto se dlaka tice - svi se psi linjaju. Neki jako, neki manje, neki skoro ni malo. Razmisli o nabavku pasmine koja ti odgovara. Pudle se skoro pa ne linjaju, matezeri takoder, pasmine koje zahtjevaju redovno sisanje/trimanje takoder ostavljaju za sobom manje dlaka. Pripremi se na malo cesce i vise usisavanja i za vrijeme kise/snijega/blata cesceg pranja podova. To je sve.
Prilikom odrastanja, vrlo je vjerojatno da ce ti stene unistiti pokoju stvar. Rastu im zubici, grickaju sve i svasta. Neke pasmine su izuzetno hiperaktivne i zahtjevaju puno paznje, setnji, vremena i ako su ostavljene dugo same nerijetko se desi da ti uniste nesto. Pogotovo nesto sa mirisom osobe za koju su vezani, komad robe, slape...
Ali stenad odrasta bas kao i dijete i nauci se redu. Mozda da nabavis vec odraslog psa koji je naviknut na red i disciplinu? Ne mora biti star, do 1-2 godine je pas vec OK. Azili su prepuni i tamo psa ne moras placati. Osim ako bas ne zelis kupovati odredenu pasminu.
Imati zivottinju zahtjeva i odredenu "zrtvu". Ali kad nesto silno zelis i volis, nije tesko.
Emisije poput Odreda za cistocu pokazuje koliko neki ljudi mogu biti gori i od svinja. Meni je to nezamislivo da tako zivim, taman da imam 10 pasa i 10 macaka. No emisije vecinom preuvelicavaju stvari (iako sam na svoje oci vidjela da neki ljudi fakat tako zive). Prljavstina i skorenost necijeg zahoda ili sudopera zacjelo ne potjece od pasa ili macaka. Nepospremljeni kreveti, cikovi po podu, spageti zaljepljeni na plocice od prije mjesec dana, prasina i slicno takoder. Ako psa naucis od malena na red i higijenu u kuci, mislim da ne bi trebao imati nikakve probleme ukoliko si i sam cista i uredna osoba.
sve OK ...ali -> normalan čovjek nakon što mu se pas/mačka/hrčak/papagaj napravio po podu -> lijepo klekne i počisti (tih 10 minuta mrzi svog ljubimca, ali ipak počisti) a ne spava u tim govnima i ne jede svoje TV-dinnere s dlakavog kauča i ne valja se u stafilo- i strepto-kokima ....ako su likovi iz TV-čistačica istina - onda su to bolesnici , a ako se netko prepoznao u tim degutantnim emisijama - nek prvo ode do psihijatra a onda plati nekog da mu za 25kn/sat počisti po kući ...a ljubimca dajte na poklon nekom zaslužnijem
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:56   #62
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
sve OK ...ali -> normalan čovjek nakon što mu se pas/mačka/hrčak/papagaj napravio po podu -> lijepo klekne i počisti (tih 10 minuta mrzi svog ljubimca, ali ipak počisti) a ne spava u tim govnima i ne jede svoje TV-dinnere s dlakavog kauča i ne valja se u stafilo- i strepto-kokima ....ako su likovi iz TV-čistačica istina - onda su to bolesnici , a ako se netko prepoznao u tim degutantnim emisijama - nek prvo ode do psihijatra a onda plati nekog da mu za 25kn/sat počisti po kući ...a ljubimca dajte na poklon nekom zaslužnijem
Pa normalno da se podrazumijeva da kleknes i pocistis!!!
Ja sam stvarno vidjela neke ljude da tako zive. Tako da, mozda te cistacice jesu izmisljene, ali takvih ljudi ima. Kad sam zivjela vani i svako malo se morala seliti i traziti stan nagledala sam se toga. A cak nisu imali niti ljubimce. I obavezno sam prvo isla gledati kupaonu, jer obicno sve na brzaka pospreme (iako, kad osjetim smrad cikova okrecem se za 360 i bjezim), ali kupaonu onak ne stignu ili preskoce. A meni ako se zahod ne cakli i umivaonik ima prst prasine, kamenca i plijesni, dovoljno govori. Picajzla sam za te neke stvari, jbg. a zahod nema veze sa ljubimcima jer oni tamo ne obavljaju nuzdu niti poput ljudi zaborave pustit vodu ili ocistit nakon svoga s**nja.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 03:43   #63
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
rekao je obaveza a ne odgovornost. razliciti pojmovi.
Jesu, ali stojim iza toga da pas nije ni veća obaveza, a kamo li odgovornost i mislim da sam navela dovoljno primjera za to, a ima ih bar što se djece tiče, oš jako puno, obaveza mislim.
Uglavno, čovjek razmišlja o nabavci psa, a ne hoće li imati dijete, a ispalo je da o nabavci psa mora razmisliti još više nego o dijetetu , nije li to suludo

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
djeca jednom odrastu i osamostale se a pes je uvijek ko malo dijete. Bar sam ja tak skuzila.

gottcha, psi ne ostavljaju prljavstinu gdje god se ocesu. Macke takoder. I ja osobno ne provodim dane prateci ih po stanu i kupeci nedo bog koju otpalu dlacicu. Vjerujem da to ne cine ni ostali. Jednostavno pocistis jednom do dva puta dnevno, to po ljeti kad se vise linjaju, operes im posude za jelo/vodu i eventualno brises sape nakon setnje kad je mokro.
Ključno u tome je što se djeca smatraju djecom do 12-e godine, a, nažalos, malo pasa doživi tako lijepe godine , a ipak, za dijete skrbiš na sto načina i nakon 12 godina i teško je reći da su tada samostalna, a do samostalnosti ih dijele gotovo dva dobra pseća života tako da ni s te strane nije za usporedbu, ali nije bitno, nećemo više o tome.

Ovo ostalo potpisujem.Psi nisu ni približno tako prljavi i infektivni, pogotovo ovo drugo, kako ih se u emisijama raznim predstavlja, a koliko sam gledala tu emisiju ( nisam često) ne sjećam se da su psi ti koji su predstavljeni kao prljavi već vlasnici koji su imali puno više problema s prljavštinom od pasa. Zaboga, u toj emisiji interijeri izgledaju kao da i ljudi kenjaju po kući i uostalom, pošto je meni teško zamisliti da netko stvarno tako živi ( istina ima primjera iz stvarnog života ) i čini mi se da je sve to ipak malo "dotjerano" za telku šta ne?
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 07:55   #64
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post


tri posla, zena, dete, pas i macka?
Kad spavas ti?

Ovdje postoji dobra vijest Naime, kao nasljeđe nekih događaja iz prošlosti dobio sam kao dar nesanicu Odnosno, ne spavam baš kao prosječni ljudovi Tako da se sve stigne, iako ponekad dobijem poriv da sve, uključujući moje dvije dame, životinjsko carstvo i poslovno također lansiram na mars Srećom, kratko traje
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 07:56   #65
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
rekao je obaveza a ne odgovornost. razliciti pojmovi.

Ništa se ti ne brini, nekima je lakše čitati ono što misle da piše, nego ono što doista piše.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 08:04   #66
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Mene osobno uopće ne zanima kako ti živiš, jedino što mi je suludo tvrditi da je pas veća odgovornost i to zato jer ga moraš šetati po nevremanu, halo?Pa nisi valjda toliko lud da pas izvodiš vani dok lijeva kiša ili to ipak radiš samo na kratku šetnjicu da obavi što treba zar ne?I moji psi moraju obaviti nuždu, ali im ne mjenjam pelene npr. i ne šetkam ih po oluji jer im ne treba upala pluća i sl.

Naravno da te ne zanima kako ja živim, kad ti "znaš" kako ja živim, a posebno "znaš" kako se odnosim prema djetetu. To se, naime, vrlo lako da zaključiti iz tvog prvog posta. Kao što ti je netko ovdje sugerirao, ja nisam rekao da je pas veća odgovornost od djeteta, jer veća odgovornost od djece ne postoji. Rekao sam da je veća obaveza. Halo? Imaš problema s telefonskom linijom? Jesam li lud? O, da, svakako, postoje i pisani tragovi o tome. O tome kada i koliko ja šetam svoga psa, po oluji ili ne znam čemu, ostavit ćeš nama dvojici na volju. Eno ga, peta godina, prošao samnom oluje, orkanske bure, snjegove, kupanja u moru, jezerima, vrućine, dane i noći, baš mi se i ne čini da mu nešto nedostaje... I ne, moj prijatelj i ja ne idemo u kratke šetnje, idemo u šetnje onoliko dugačke koliko se njemu u datom trenutku da, pod uvjetom da i ja imam vremena za to. Tvoji psi isto obavljaju nuždu? Ma daj?! Stvarno?! Kakva vijest... Što se mene tiče, ni ne moraš ih šetati, to je već vaša osobna stvar.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:59   #67
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da je Skiper mislio da djeca jednom odrastu i osamostale se a pes je uvijek ko malo dijete. Bar sam ja tak skuzila.
U tom vremenu u kojem se dijete osamostali i ode, pas već završi svoj životni vijek.
A što se čišćenja tiče, mogu reči da za djetetom čistim više nego za psom, iako možda nisam mjerodavna jer moj pas nije stalno u kući. Po noći je vani, a i kad brišem podove "izbacim" ju u dvorište dok se ne osuše. Uglavnom dosta vremena provodi vani, ali to što je unutra baš ne zamaže ništa posebno.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:06   #68
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
U tom vremenu u kojem se dijete osamostali i ode, pas već završi svoj životni vijek.
A što se čišćenja tiče, mogu reči da za djetetom čistim više nego za psom, iako možda nisam mjerodavna jer moj pas nije stalno u kući. Po noći je vani, a i kad brišem podove "izbacim" ju u dvorište dok se ne osuše. Uglavnom dosta vremena provodi vani, ali to što je unutra baš ne zamaže ništa posebno.
Tocno, al u zivotu obicno ljudi imaju 2-3-4 djecee, recimo da je prosjek 2 djece..
Ja djece jos nemam a u zivotu sam imala 5 pasa + dva koja imam sada i vjerujem da cu do kraja zivota uvijek imati pse. Nemrem bez njih.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:29   #69
Skipoperiću moj onda ne znam što da ti kažem osim da imaš superzahtjevnog psa ako ti je i veća obaveza od dijeteta jer moji nisu, a sad to se svakako tumači pa ostavi meni na volju da tumačim onako kako ja to shvaćam iz tvojih postova i ponavljam- ne zanima me tvoj život ni tvojeg dijeteta ni psa, ni najmanje pa sorry
Vidiš ja imam dvoje djece i puno su zahtjevniji i od 12 pasa, što ću, valjda smo im takve gene prenijeli, tako je kako je.Uživaj
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 08:10   #70
Hvala vam lijepo na trudu i sugestijama, koje su me više uplašile nego mi olakšale odluku. Ipak ću si kupiti plišanog peseka, jer s njim neću imati problema, osim koji put istresti prašinu.
__________________
Ako bi nekoga, što Bože očuvaj, našao, da ti radi o glavi, kazni ga ne smrću, nego izgonom, jer ako im oprostiš radi Boga, koji ih tebi predade, tebe će od njih nepovrieđena očuvati onaj, koji se nije ustručavao, da za spas sviju umre na križu.
duci glorioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 08:35   #71
Quote:
duci glorioso kaže: Pogledaj post
Hvala vam lijepo na trudu i sugestijama, koje su me više uplašile nego mi olakšale odluku. Ipak ću si kupiti plišanog peseka, jer s njim neću imati problema, osim koji put istresti prašinu.

nisi ti ni bio za psa kad si se od ovog uplasio....
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:27   #72
Kako se ne bi isplašio kad mu tvrdite da je teže imati psa nego dijete
Evo ja te pozivam doma kod nas pa se uvjeri što je teže i koliko, a psa možeš odmah ponijeti doma
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 07:24   #73
Ovo je prejako... Mi smo ga uplašili? A da? Da smo mu napisali kako nije uputno izlaziti van jer ti može pasti cigla na glavu, čovjek bi ostatak života proveo zabetoniran u stanu?! Kakva je to logika... I ne, nitko nije decidirano rekao da je teže imati psa nego dijete. Jer to nije istina.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 07:31   #74
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Ovo je prejako... Mi smo ga uplašili? A da? Da smo mu napisali kako nije uputno izlaziti van jer ti može pasti cigla na glavu, čovjek bi ostatak života proveo zabetoniran u stanu?! Kakva je to logika... I ne, nitko nije decidirano rekao da je teže imati psa nego dijete. Jer to nije istina.
Hej, nemoj tako! Covjek je pitao i to je OK. Dvojio je i nije bio siguran, a sada je. Nisu svi ljudi kao mi spremni na odricanja i na takve obaveze. On je mozda spreman na neku obavezu na koju nismo mi. Cemu ga osudivati???
Bolje da nema psa. To je za mene zrela i odgovorna odluka. Sto puta bolja od one "ma mogu ja to", pa nakon nekog vremena popizdi i baci psa na cestu ili ga udomljava. Covjek ocito zna sada na cemu je i gotovo.
Plisanac je OK!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 07:41   #75
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Hej, nemoj tako! Covjek je pitao i to je OK. Dvojio je i nije bio siguran, a sada je. Nisu svi ljudi kao mi spremni na odricanja i na takve obaveze. On je mozda spreman na neku obavezu na koju nismo mi. Cemu ga osudivati???
Bolje da nema psa. To je za mene zrela i odgovorna odluka. Sto puta bolja od one "ma mogu ja to", pa nakon nekog vremena popizdi i baci psa na cestu ili ga udomljava. Covjek ocito zna sada na cemu je i gotovo.
Plisanac je OK!
Ovo uopće nije išlo njega Nego autoricu teze kako smo ga "mi uplašili". A što se tiče njegove odluke, apsolutno se slažem s tobom. Čovjek je pokazao zrelost, ako nije spreman za psa, olakšao je i sebi i potencijalnom novom prijatelju.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 07:53   #76
ma naravno da je bolje da nema psa, nego mi je malo smesno... plisanac
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:06   #77
Smiješno ili ne, ali bolje nego kao moji susjedi. Prijašnjeg psa, koji je bio malo "blentav", radio je tu i tamo pi*darije i bojao se grmljavine su dali uspavati i sad imaju novu kuju, s kojom su eto bili na izložbi i "znaš bila je druga". MUP (nije ministarstvo) vi (kuja ne, jer nije kriva) i izložba, gamad licemjerna.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:17   #78
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
I ne, nitko nije decidirano rekao da je teže imati psa nego dijete. Jer to nije istina.
misliš ovako?
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Moraš prije svega shvatiti da je pas - OBAVEZA! Najveća koja postoji, vjeruj mi. Veća i od djeteta, znam to iz iskustva
ali eto, mene je to utješilo. jer sa psom mi nije teško, pa ako je sa djecom lakše, neću djecu ni primijetiti po kući.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:25   #79
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
misliš ovako?


ali eto, mene je to utješilo. jer sa psom mi nije teško, pa ako je sa djecom lakše, neću djecu ni primijetiti po kući.

Da, mislim tako. To što je pas veća obaveza, ne znači da je teže imati dijete nego psa. Dijete je veća odgovornost, što su sasvim dva različita pojma i bilo bi sasvim prikladno da ne ulazimo u dublju raspravu.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:17   #80
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Smiješno ili ne, ali bolje nego kao moji susjedi. Prijašnjeg psa, koji je bio malo "blentav", radio je tu i tamo pi*darije i bojao se grmljavine su dali uspavati i sad imaju novu kuju, s kojom su eto bili na izložbi i "znaš bila je druga". MUP (nije ministarstvo) vi (kuja ne, jer nije kriva) i izložba, gamad licemjerna.
Čuj to što je kujica izložbeni pas ne znači da im i ona neće s vremenom postati suvišna jer ljudi koji se ovako odnose prema psima se ne mjenjaju zato jer pas ima rodovnik i vjerovatno će nakon što je isštene također uspavati. To je vrlo izgledna situacija tako da mi je jadno što ističeš taj bljak zbog izložbi i čistokrvnosti psa jer je to najmanje bitna činjenica u ovom slučaju, a bitna je ta da su jednog psa uspavali jer im nije više odgovarao, a sad imaju drugog koji će im također jednog dana postati suvišan, a licemjerno je to, a ne što je kujica čistokrvna ili smo svi mi koji izlažemo pse licemjeri
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.