Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 19:01   #5041
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ja sam redovito godinama na kratkima i nemam više živaca za to. Ili se puca na tehnikalije ili kvazi umjetnost. Čast iznimkama ali dobre priče, originalnosti, svježine, offbeata, na kapaljku.
'Kvazi umjetnost'?
Moj dojam je baš takav da se nastoji izvući što jači efekt pričom u malo vremena. Ima nekih art prosera i dosadica, ali rijetko što mi je baš smor. Jedan Žuti mjesec pojede dobar dio dugometražnih za doručak, po meni.
Ja pratim intenzivnije tek unazad 2-3 godine, počela zbog poznanika/ca, pa se navukla. Zanimljiva mi je ta kratka forma, i gušt mi je doći odsjediti na blok od sat vremena - bude pokoja super stvar, nešto ako ne valja, znaš da će brzo proć, i to je to. Zapazim usput neke dobre glumce i to.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:20   #5042
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
'Kvazi umjetnost'?
Moj dojam je baš takav da se nastoji izvući što jači efekt pričom u malo vremena. Ima nekih art prosera i dosadica, ali rijetko što mi je baš smor. Jedan Žuti mjesec pojede dobar dio dugometražnih za doručak, po meni.
Ja pratim intenzivnije tek unazad 2-3 godine, počela zbog poznanika/ca, pa se navukla. Zanimljiva mi je ta kratka forma, i gušt mi je doći odsjediti na blok od sat vremena - bude pokoja super stvar, nešto ako ne valja, znaš da će brzo proć, i to je to. Zapazim usput neke dobre glumce i to.
Ma znam, kretenski je pojam kvazi umjetnosti. Htio sam reć da se dosta radi po akademsko/priučeno/uštogljenoj copy/paste špranci.

Meni je isto zgodna kratka forma pa bih baš zato volio vidjet više raznolikosti.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:46   #5043
Možda jesu štreberski, al i ja sam staromodna i kad je priča dobra, ne treba mi bogzna kakva inovativnost i eksperimentiranje. A nađe se dobrih ideja. Nekad to nije dovoljno, nekad mi se baš ureže u pamćenje. Indonezija me baš oborila s nogu svojedobno, od ovih na DHF dojmio me se Po čovika. Med i mliko je super film ni o čemu, a opet puno toga kaže. Posebno mi je drago vidjet kako pišu i snimaju ljudi mlađi od mene.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:48   #5044
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Jedan Žuti mjesec pojede dobar dio dugometražnih za doručak, po meni.
I zato su danas 90% njih na foru "Žutog mjeseca" (koji je, BTW, solidan, ali onaj kraj "što su si rekle nikad nećemo znati" je ne).
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:56   #5045
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Možda jesu štreberski, al i ja sam staromodna i kad je priča dobra
Meni ne smeta "staromodnost". Dapače. Nego kad netko želi ispričati priču u deset minuta a ne ispriča ništa. Na što bi to tek sličilo da se odluči na dugi metar.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:44   #5046
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
molim te nemoj preskakati irenicu i njenu nezeljenu bastinu.

malo sam pregledao program, cini se kao dosta dobar prosjek.
Je imaš pravo. Zaboravio sam na taj malo duži dokumentarac o propalim spomenicima. Šteta.LIjepa pozornica,a nemam si kaj za pogledat.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 23:46   #5047
svaka čast nola!

"Kao grupica tzv. mladih redatelja počeli smo promišljati Hrvatski audiovizualni centar početkom devedesetih i to prevođenjem raznih europskih zakona o kinematografiji i beskonačnim međusobnim diskutiranjem, a sve s namjerom da uvedemo red, sustav u kojem ćemo svi mi koji stvaramo filmove moći sudjelovati i znati 'koja su pravila'. Ništa više od toga. I uz mnogo truda i uz puno ljudi koji su se toj ideji predali, uspjeli smo u tome. U balkanski kaos koji današnji naraštaj ni u najluđem snu ne može zamisliti, unijeli smo dašak civilizacije. I onda se počelo događati nešto što pak moja generacija ni u najgoroj noćnoj mori nije mogla zamisliti – sve smo to počeli rušiti. Kažem mi, jer je na nama najveća odgovornost. Nisu krive manipulirane mame nekih poginulih sinova ni sitni karijeristički uhljebi i frustrirani autori koji će takve tužne ljude bezdušno iskorištavati, a koji čak i svoje državljanstvo mijenjaju kao prljave čarape, krivi smo mi koji znamo kakva je uloga kulture u opstojnosti jednog naroda i kakvo je značenje filma danas u takvoj kulturi, a ovo smo dopustili. Nismo se snašli, taktizirali smo, bili smo pragmatični, prepali smo se... ne znam. Samo znam da smo bez ikakvog razloga, da ne kažem dokaza, na ovaj ili onaj način sudjelovali u smjeni jednog čovjeka od kulture i mene je sram zbog toga. Nisu ga smijenili 'zli' ljudi, smijenili smo ga mi - 'dobri'. To svakoga mora ispuniti zebnjom."

https://www.tportal.hr/kultura/clana...bludi-20170601
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:11   #5048
nebo ne voli dane..
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:59   #5049
Opet Zvir trijumfira. Realno, mislim da se oko one jedne scene sve prelama, i uspjeh filma i odbojnost koju kod nekih izaziva...
Sve nagrade: http://danihrvatskogfilma.net/2016/o...rija-26-dhf-a/
Ako koga zanima.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:24   #5050
tanja mi je petput bolja od zviri. zvir je nalicje razglednice za strance, nesto kao zvizdan ali krace.

tanja je autentican film, uhvacen duh vremena u mikropiksel.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:29   #5051
Tanja mi je ispala malo... tanka , ali odlični su mi i Redžepović i Mikić i oni njihovi dijalozi. Da, dosta realan film.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:27   #5052
Pula film festival na YT objavio trailere. Koga zanima nek skicne.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:50   #5053
Jeste gledali After Party? Kakav vam je?

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Opet Zvir trijumfira. Realno, mislim da se oko one jedne scene sve prelama, i uspjeh filma i odbojnost koju kod nekih izaziva...
Sve nagrade: http://danihrvatskogfilma.net/2016/o...rija-26-dhf-a/
Ako koga zanima.
Koje jedne scene? I kod koga izaziva odbojnost i zbog čega?

Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
tanja mi je petput bolja od zviri. zvir je nalicje razglednice za strance, nesto kao zvizdan ali krace.

tanja je autentican film, uhvacen duh vremena u mikropiksel.
Razglednice za strance?! Film u kojem tip ide ljudima rušit kuću je razglednica za strance?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:35   #5054
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Razglednice za strance?! Film u kojem tip ide ljudima rušit kuću je razglednica za strance?

nálīčje

1.
druga strana, zadnja strana čega, ona koja nije prva ni odmah izložena pogledu; pozadina, revers (novca, medalje), opr. lice (tkanine)

2.
pren. druga, neugodna, skrivena ili skrivana strana čega


http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search


Sad kad sam ti objasnio sto sam napisao, evo da ti dopisem i sto sam tocno mislio: film je dobar ali meni nezanimljiv jer to o cemu se film bavi gledam svaki dan zadnjih 40 godina. Seljastvo, prostakluk, kriminal i primitivizam. Dakle za mene je Zvir nepotreban film jer mi nije rekao nista novo, nije mi dao nikakvu novu vizuru. Samo je zabiljezio stanje. I stoga mi se onda cini kao film za strance, da im ponudimo balkanskog kolorita i egzotike. Ilitiga nalicje razglednice.

Ima takvih filmova ohoho kod nas i vani jako dobro prolaze. Evo ti primjer Svilicica, svaki njegov je radjen u tom kljucu. Osim Dva suncana dana pa je i prosao kako je prosao jer "autor" ne zna objasniti stanja, zna ih samo opisati.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:45   #5055
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Jeste gledali After Party? Kakav vam je?
Nisam bila oduševljena, možda sam više očekivala od VZ. Cijenim čovjeka i pratim kako piše. Njegov film jest jako intiman i ideja je dobra, ali nekako mi je to ispalo bez glave i repa. Čini mi se da ne zna kad treba završiti scenu, uvijek je nečega previše, čak i u tom minimalističkom settingu jednog stana, dvoje ljudi. A oni vontrierasti podnaslovi (poglavlja) su mi ajme.

Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Koje jedne scene? I kod koga izaziva odbojnost i zbog čega?
Ona scena gdje žena pjeva, Čavoglave ili što već. Po komentarima ljudi koji su gledali (neki filmaši među njima), stekla sam dojam da im se film zbog te scene ili zgadio, u smislu da je nepotrebno i neukusno 'crtanje primitivizma i krkanluka', na tragu ovoga što kaže vihor, ili im je baš zbog toga super i autentičan. Po meni to jest najupečatljivija i najpamtljivija scena u filmu.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:58   #5056
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Ona scena gdje žena pjeva, Čavoglave ili što već. Po komentarima ljudi koji su gledali (neki filmaši među njima), stekla sam dojam da im se film zbog te scene ili zgadio, u smislu da je nepotrebno i neukusno 'crtanje primitivizma i krkanluka', na tragu ovoga što kaže vihor, ili im je baš zbog toga super i autentičan. Po meni to jest najupečatljivija i najpamtljivija scena u filmu.
To pjevanje Čavoglava je fantastično. Zašto bi crtanje krkanluka bilo nepotrebno ili loše.

Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
film je dobar ali meni nezanimljiv jer to o cemu se film bavi gledam svaki dan zadnjih 40 godina. Seljastvo, prostakluk, kriminal i primitivizam.
Kakve veze ovaj filma ima s tim stvarima?

To što je ova što pjeva Čavoglave možda seljanka je nešto sporedno. Poanta je to što se njihova kuća treba rušiti a nije dobar osječaj ljudima rušit kuću, unatoč tome što su napravili nešto protuzakonito u kuća se treba rušiti. To nema veze sa primitivizmom i seljaštvom.
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:33   #5057
cujem da pocinju otpadati vec najavljeni filmovi za pulu... vidackovic at his best!
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:34   #5058
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
cujem da pocinju otpadati vec najavljeni filmovi za pulu... vidackovic at his best!
Koji, koji, pričaj!
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 20:01   #5059
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
cujem da pocinju otpadati vec najavljeni filmovi za pulu... vidackovic at his best!
Nemoj me plašit! Već sam se spremil za subotnji blockbuster u ponoć! Molil bi potvrdu da on u Areni ostaje!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:35   #5060
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nemoj me plašit! Već sam se spremil za subotnji blockbuster u ponoć! Molil bi potvrdu da on u Areni ostaje!


mene bi isto to najvise zanimalo! mora biti dobro - arena, zvijezde i supernabrijana spejs opera na najvecem platnu kod nas i u siroj okolici...



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.