Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2006., 21:41   #41
Quote:
super_maca kaže:
u cemu su vam slicni?
po sporosti.
po prevladavanju unutarnjeg stanja lika (tarkovskog nisam puno gledala, tako da ovo treba uzeti cum grano salis)
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 22:10   #42
uopce nisu slicni :-), tarkovski je vise macho lik a bergman onak vise nujan ... heh, al sam ovo pojednostavio
tako
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:47   #43
ne volim, ali cijenim
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:56   #44
Volite li Bergmana?

Da.
Tinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 22:18   #45
I opet me puca nostalgija kad se sjetim Kinoteke
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 23:18   #46
ne znam, meni Bergman danas izgleda kao jedan vremeplov, dobar glasnik doba kada društvo možda nije bilo toliko sekularno (iako...). mislim da je današnjem mladom čovjeku jedan Kierkegaard prije nekakav misaoni muzejski eksponat nego podstrek. obavezan - ako želi biti uspješan na testu opće kulture (), ali poticajan koliko i pretprošlogodišnja "Dora". Bergmanovi filmovi - da, nose snagu njegove istinske inspiracije, oni nisu "fake" ili nedajbože precijenjeni. jednostavno ne izdržavaju test vremena da bi ih se moglo uživati u bilo kakvom drugom kontekstu osim kao svjedoke duhovnih i filozofskih promišljanja jednog vrhunskog filmaša. barem ja to tako gledam.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 00:18   #47
Quote:
Ljelja kaže:
ali poticajan koliko i pretprošlogodišnja "Dora".
"poticajan"? Na sto?

Quote:
jednostavno ne izdržavaju test vremena da bi ih se moglo uživati u bilo kakvom drugom kontekstu osim kao svjedoke duhovnih i filozofskih promišljanja jednog vrhunskog filmaša.
Ne znam koje si njegove filmove gledala, ali, bar sto se tice emocija, nenadmasen je do danas, IMO. Mislim, kako mogu emocije zastarjeti, dok jos ima ljudi (koji jos nisu "evoluirali" toliko da vise nemaju emocije)?
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 08:11   #48
sve okej, bilasam593. zato sam napisala da «to ja tako gledam». meni Bergman nije uvjerljiv iz jednostavnog razloga što se tu nemam s čime poistovjetiti. većina kritike i struke s te strane danas isto piše. s druge strane, naravno da bih bila glupa da svoju izjavu pretpostavim bilo čijoj tuđoj. ergo, drago mi je da u Bergmanu nalaziš inspiraciju.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 13:37   #49
Quote:
bila sam 593 kaže:
po sporosti.
po prevladavanju unutarnjeg stanja lika (tarkovskog nisam puno gledala, tako da ovo treba uzeti cum grano salis)
mislim da sporost nije nikakav element po kojem bi ih trebali usporedivati.meni nisu slicni,al ih obojicu jako volim i cijenim.
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:40   #50
jel bergman vjernik???
tarkovski je pravoslavac 100%
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 10:42   #51
pa.. otac mu je bio luteranski svećenik
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 11:02   #52
pa dobro i moj djed je bio profesionalni kockar a ja ne kartam
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 13:07   #53
kockanje nije religija


ili možda je
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 00:53   #54
volim bergmana, ali sam preveliki snob da bi to priznao u pravom zivotu...uvijek kad ga netko spomene kolutam ocima na femkasti nacin i palim kuci da bi pogledao pasolinijev salo...
keke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 02:14   #55
bergman... je li to stenmark?
Woe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 12:00   #56
pošto sam se već deklarirala anti-bergmanovski, red je da proširim ideju jednim pitanjem i(li) jednom preporukom.

ne znam koliko je ljudi ovdje upoznato s Carl T. Dreyerom i njegovim radom. oni koji gledaju filmove prema preporukama top-listi, vjerojatno su se susreli s "La Passion de Jeanne d'Arc" (1928), klasikom nijemog doba. vec je tada Dreyer pokazao da piči svojim kolosjekom (prvi i vjerojatno jedini redatelj koji nije dozvolio navlačenje šminke glumcima za ovaj film, što je bilo nezamislivo za nijemu kinematografiju).

1955. snimio je jedan od svojih najjačih filmova naslova "Ordet", ili u prijevodu "Riječ". (uz rame "Vredens dag" ili "Dani gnjeva" iz 1943 - apoteoza lova na vještice na celuloidu). zanima me da li ga je tko gledao? razlog je taj što je Dreyer vrlo zanimljiva protuteža Bergmanu. na prvu loptu filozof s vrlo primjetnim skandinavskim utjecajima (Dreyer je Danac), ali svojim izričajem Bergmana po meni ostavlja kao nekog zbunjenog studenta teologije.

inače oduvijek volim autore "sui generis" tipa, s dozom inteligentne mističnosti i subverzivnog humora. "Ordet" mi je jedan od najdražih filmova uopće, pa eto, ljubiteljima Bergmana možda bi bilo zanimljivo vidjeti drukčiji pristup istome, naime, skandinavskoj muzi Kierkegaardu. imam čak osjećaj da mu se Dreyer na neki način ruga kroz lik poludjelog Johannesa iz "Ordeta". ali opet, sve je tako neopisivo suptilno i puno pozitive...
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 18:37   #57
ja mislim da je ingrid bergman bio žensko
Woe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 12:50   #58
In memoriam- Ingmar Bergman

Švedski filmski redatelj Ingmar Bergman umro je u 89 godini života u svojem domu u Farou, javila je švedska agencija TT pozivajući se na riječi redateljeve kćerke Eve Bergman

Eto, ode jedan od najvećih.

Bilo bi lijepo da ga se Hrt sjeti s nekim filmom, ja bi najradije razigrani Fanny & Alexandar
__________________
Ubočeni svijet

Zadnje uređivanje ari peka nikkola : 30.07.2007. at 13:24.
ari peka nikkola is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 13:13   #59
bilo bi lijepo da se doista pusti neki njegov film
Ingmar mu ime bješe
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 13:24   #60
Quote:
Elysium kaže: Pogledaj post
Ingmar mu ime bješe
Jasno štovana Ingrid je mrtva već 25 godina, nesvjesno napisah..

Mislim onako vizualno ljepše mi se sjetit Ingrid , pa bit će da je to....
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.