Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2016., 06:51   #1441
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dobri ljudi!

Može li me netko reći zašto bi bilo dobro znati Phyton i koje su njegove prednosti nad drugim jezicima?

Pitam zato jer me žena jebe da bih ga trebao naučiti, a mene zanima ima li razloga za to, s obzirom da poznajem Visual Basic, C, C#?

Ne zezam se, baš me zanima što bih mogao dobiti sa znanjem tog jezika, pa ako ima neka dobra duša nek mi odgovori ukratko.
Ako ti je zakonita rekla nešto da napraviš onda bi ti to trebalo biti dovoljno.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 11:04   #1442
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dobri ljudi!

Može li me netko reći zašto bi bilo dobro znati Phyton i koje su njegove prednosti nad drugim jezicima?

Pitam zato jer me žena jebe da bih ga trebao naučiti, a mene zanima ima li razloga za to, s obzirom da poznajem Visual Basic, C, C#?

Ne zezam se, baš me zanima što bih mogao dobiti sa znanjem tog jezika, pa ako ima neka dobra duša nek mi odgovori ukratko.
Samo tvoja žena zna odgovor na to pitanje.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 19:16   #1443
Čest argument za Python je da je u njemu zabavno programirat.

S obzirom na to da si naveo Visual Basic, pretpostavljam da si dovoljno mazohističan da ti Python ne treba.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 20:21   #1444
A jeste frajeri, svaka čast.

To što ja imam kaj za jebat ne znači da se morate ponašati ko krelci.

Ako ne želite pomoći, ne morate ni srat bez veze.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 00:08   #1445
Dečki su dobro rekli, znaš VB, python bi bio koristan ako ćeš raditi neke napredne internet skripte i slične stvari. Nekakve crawlere i slično. Ako nećeš, vjerovatno će ti VB i C# biti više nego dovoljni za sve.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 20:14   #1446
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Dečki su dobro rekli, znaš VB, python bi bio koristan ako ćeš raditi neke napredne internet skripte i slične stvari. Nekakve crawlere i slično. Ako nećeš, vjerovatno će ti VB i C# biti više nego dovoljni za sve.
Hvala na odgovoru.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:26   #1447
Evo momci pitanje, inače se bavim amaterski 3d modeliranjem te izradom 2 demo igre u Unreal Engine 4.

Modeliranje obožavam, te sam mislio da ću ovdje kod nas pronači neki posao u tome, no nema šanse. Zato i mrljam nešto sitno sa igrama, možda nešto izbacim kroz godinu dvije na tržište.

No sad nekako razmišljam, da smanjim to modeliranje i krenem učiti programiranje. Zašto? Pa kad filtriram poslove u innformatici, gotovo 90% su traženi programeri, HTML, MySql itd itd.

Vaš prijedlog, što je nekako svestrano da se krenu hvatati osnove? Gdje bi se najprije ugurao u takav posao, tj koji se najviše programeri traže?

Nekako vidim da najviše traže programere za android aplikacije.

Hvala!
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:36   #1448
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Evo momci pitanje, inače se bavim amaterski 3d modeliranjem te izradom 2 demo igre u Unreal Engine 4.

Modeliranje obožavam, te sam mislio da ću ovdje kod nas pronači neki posao u tome, no nema šanse. Zato i mrljam nešto sitno sa igrama, možda nešto izbacim kroz godinu dvije na tržište.
Prvo, jesi li probao Croteam?
http://www.croteam.com/careers/
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:56   #1449
Mislim da onaj dio "amaterski" ga diskvalificira u okolini like Croteam. Oni trebaju ljude koji znaju.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 16:50   #1450
croteam prima sam najbolje kolko ja znam, tam neces upast ak nisi baja u tome sto radis
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:44   #1451
hm da, da bi postao dovoljno dobar za puno ozbiljan posao, treba stotine sati vježbe i rada, mislim realno nije problem to ostvariti da zapneš, samo je pitanje smisla jer osim croteam-a - mislim da na prste se može nabrojiti tko traži takve profesionalce.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 07:21   #1452
pa dobro kod nas rijetko ko treba hardcore programere koji znaju znanje, vecina tog se svodi kolko ja znam na mobilne aplikacije i web

al cemu se ogranicit sam na nas, gledas i vani sta se nudi
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 19:50   #1453
probavam već 2 mjeseca na Guru i UpWorku, ali ništa.

I tamo indijci lupaju niske cijene, a opet znaju znanje.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:26   #1454
Počeo sam učiti HTML i CSS jer plaćanje tečaja nema smisla s obzirom na dostupnu literaturu, a na tim tečajevima neće te naučiti ništa novo. Trenutno prolazim knjigu od Ducketta HTML and CSS, za nadograditi znanje iz ova dva jezika i ostalih (Java), koje siteove i knjige preporučavate?

Također mislim početi sa knjigom Javascript and jquery isto Ducketta, da li da počnem najprije sa Javom, pa onda JS i jq?

Machina.hr - da li je netko pohađao njihove tečajeve, kakva su vam iskustva, vidim da su na svojoj stranici napisali da pomažu oko pronalaska posla?
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:57   #1455
Java nema veze sa Javasript-om. Naziv Javascript potječe još iz vremena browserskih ratova, tako da nema veze što ćeš prije početi

sintaksa im je slična zato jer su to tzv. "c like" programski jezici.

Ako se želiš baviti web programiranjem, onda kreći sa Javascript-om i naravno sa jQuery-em koji možeš promatrati kao skup raznih funkcija napisanih u Javascriptu kako ih ti ne bi morao ručno pisati (npr. pristup DOM elementima, ajax pozivi i sl). To dvoje gledaj kao osnova nakon koje bi bilo poželjno da se uhvatiš i nekog js frameworka, ali tu stvari postaju već malo teže za odabrati jer imaš hrpu toga, možda Angular2?
A za razumijevanje što se i zašto događa kod Angulara, trebao bi proučiti i MVVM paradigmu....
Uz to, bilo bi dobro da se uhvatiš i nekog frameworka s kojim ćeš raditi na izgledu stranice (možda bootstrap )
Uglavnom stvari se brzo zakompliciraju
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:50   #1456
Zdravo svima!

Preko ljeta bih htio malo učiti programirati, pa bih volio ako bi netko napisao neke knjige koje su vrijedne moje pažnje. Ne znam još koji bih jezik probao naučiti, ali zamislite me kao malo jačeg od početnika.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 09:46   #1457
Nemoj me krivo shvatiti, ne mislim ni za sebe da sam "Jači" programer ili što god da si pod time mislio, ali ako već nisi početnik već znaš nešto trebalo bi ti biti jasno da ti pitanje baš i nema smisla.

Prvo moraš odrediti što želiš od programiranja i koje područje te zanima. Jesi još srednjoškolac (ili mlađi tip) koji želi polagano učiti algoritme, bez posebnog područja što te zanima, ili već imaš 26 godina i htio bi za godinu dana np.r raditi web bussiness aplikacije primjerice.

Drugo, područje koje te zaninma je izrazito bitno.

No da ne bude samo na pustim riječima, ponudit ću ti par primjera

Python - za sve, ako ne znaš ni sam što bi, uzmi Python
Igre - C++, Lua pa i C# s unitiyem?
Business aplikacije - Java, C#
web aplikacije - svakako započeti s Javascriptom (html i css se podrazumijevaju), a kao backend viditi što (php, python, c#, ruby on rails....)

Ima tu još jezika i područja, nemoj mislit da je samo ovo svetinja. Prvo ti vidi što ti želiš pa tek onda kreni na knjige, moj savjet.
Melija92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:54   #1458
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!

Preko ljeta bih htio malo učiti programirati, pa bih volio ako bi netko napisao neke knjige koje su vrijedne moje pažnje. Ne znam još koji bih jezik probao naučiti, ali zamislite me kao malo jačeg od početnika.
evo ti dobra sumacija literature za C, ak te zanima kak racunalo radi i low level stuff onda je C obavezan
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:14   #1459
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!

Preko ljeta bih htio malo učiti programirati, pa bih volio ako bi netko napisao neke knjige koje su vrijedne moje pažnje. Ne znam još koji bih jezik probao naučiti, ali zamislite me kao malo jačeg od početnika.
Ne trebaš se odmah u startu koncentrirati na odabir programskog jezika. U ovim knjigama je opisaono svešto se treba znati o programiranju računala.
__________________
http://frajeri.org || Only you can do, you can learn how to be You in Time
Vjetrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:41   #1460
Quote:
Vjetrić kaže: Pogledaj post
Ne trebaš se odmah u startu koncentrirati na odabir programskog jezika. U ovim knjigama je opisaono svešto se treba znati o programiranju računala.
To nisu knjige za početnike. Općenito ih nitko ne čita, osim kao povremenu referencu.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.