Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2008., 14:18   #41
jest...treba proguca govno. Nije lako ali za dobro tvog pasa ces se sigurno naviknut. Ne gubi hrabrost i provaj ponovo. Prije ili poslje ces se naucit.
Radeci to bar jednom mjesecno biti ces siguran da tvoj pas nece imat vise problema sa analnim zljezdama.
Ici jednom mjesecno kod veterinara je skupo. Pogotovo za tu glupost.
Daj neka ti to obavi neka zenska u kuci. Mi smo manje gadljive.Kad si vidio da se nekoj mami gadi prominit pelene ditetu
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:33   #42
ni je to što mi se gadi već nemogu stavit prst unutra, jel trebam stavit i palac i kažiprst il samo kažiprst? i jel trba taj prst koji već ide unutra, jel treba ići duboko ili?
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:46   #43
samo kaziprst do prvog zgloba.(prvih 2 cm prsta otprilike)
analne zljezde se nalaze odma na ulazu u analni otvor.
Recimo kao nasi hemeroidi. Tu su, skoro pa vani.
Mnogi psi ih puknu bas trljajuci straznjicu po podu.
Palcem stisnes sa vanjske strane.
Kao kad uzmes upaljac izmedju dva prsta
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:15   #44
Svašta sam po forumima pročitao, ali da pas nema PANKREAS, e to je biser.Zapravo, sad je jasnije i za puno drugih tvrdnji, da se ne treba čuditi.Kad je moguće napisati da pas nema pankreas, zašto bi se trebalo čuditi kad netko napiše da pas nesmije jesti puno mesa zbog puno proteina.Nadam se samo da u traženju savjeta, oni kojima su stvarno i hitno potrebni, neće prihvatiti tako strućne savjete i stavove, kao što je taj, da PAS NEMA PANKREAS.
Osim, ako to nije bila šala.Zapravo, to je sigurno bila šala.Tako nešto nebi napisao nitko pismen.
Nema pankreas,dobar štosmajstore!Kako si se samo sjetio takve zajebancije?Svaka čast!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:30   #45
eight, ti si tu u ovih par postova toliko gluposti napisala da mi je jednostavnije reci da se nadam da te nitko nece uzeti za ozbiljno.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:46   #46
Quote:
eight kaže: Pogledaj post
.... Psi nemaju pankreas i ne proizvode inzulin koji je potreban za razgradnju secera....


netko nije slusao na satu biologije

svi sisavci, u biti velika vecina kraljeznjaka ima gusteracu
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:54   #47
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post


netko nije slusao na satu biologije

svi sisavci, u biti velika vecina kraljeznjaka ima gusteracu
imas pravo pogresno sam prevela na hrvatski ...sad sam pogledala u rijecnik.
ali gusteraca od psa ne proizvodi dovoljno inzulina da bi pas mogao jesti secer svaki dan.
zato se psu ne daje slatko.
Tako mi je rekao veterinar i to ne jedan.
Ako lazu oni lasem i ja


sta se tice analnih zljezda dovoljno je otic u veterinara i pitat da pokaze kako se ciste
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:56   #48
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
eight, ti si tu u ovih par postova toliko gluposti napisala da mi je jednostavnije reci da se nadam da te nitko nece uzeti za ozbiljno.
znaci sve sta ti pises je sveto pismo
pogrjesit jednu stvar ne znaci pogrijesti sve.
Ono sta je bitno je da se psima ne smije davat slatko i cokolada.
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 00:49   #49
Ti mislis da si ti samo jednu stvar poogrijesila?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 10:48   #50
ja sam glup kad to neznam napravit još sam gledo na youtubu i opet neznam, meni prst nemože ući u ..........., jel trebam možd jače sve to raditi i jel trebam te žlijezde jako stiskat



za one koji neznaju ovo je o analkama.
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 11:43   #51
Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
ja sam glup kad to neznam napravit još sam gledo na youtubu i opet neznam, meni prst nemože ući u ..........., jel trebam možd jače sve to raditi i jel trebam te žlijezde jako stiskat



za one koji neznaju ovo je o analkama.
odvedi psa veterinaru da mu ocisti analke za 50kn i bok
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:58   #52
Evo procitah sve o seboreji, cesanju, analkama, al svejedno da napisem sta mog malog muci: uzasno se cese u predjelu glave i oko usiju, na glavi ima perut( uzasno mu je suha koza, sve komadici otpadaju), i na par mjesto na tijelu sam mu nasla kao male sitne crne krastice( vise kao zrnaste tackice).
vec sam ga vodila veterinaru zbog cesanja, dali mu neku inekciju i nish mu nije pomoglo.
uzela sam mu eukanuba sensitive skin hranu, pa da vidim dal ce mu to pomoci.
jel ko imao slicnih problema?
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:01   #53
pa evo, moja pesica je nedavno imala sličnih problema; odmah smo prešli na hipoalergenski royal canin i claretine tablete (četvrtina tablete na 20kg, odmah ujutro natašte) i gotovo odmah joj je bilo bolje!
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 10:56   #54
I moja malamutica ima sličan problem.
Sve je započelo ljetos, nakon faze linjanja. Nastavila se, nakon što se izlinjala, češkati.

Završili smo kod veterinara. Dijagnoza: upala analnih vrečica. Lijek: Dexafort, Sustrepen inekcije.
Češkanje je prestalo na dan - dva.
13 dana nakon prvog odlaska k veterinaru - ponovo. Dijagnoza: alergija - upala kože. Lijek: Dexafort, Simivet retard inekcija, Synulox tablete.
Priča se nakon inekcije ponovo smiri na dan - dva. Onda opet sve ispočetka. Pa mi ispočetka i kod veterinara 6 dana kasnije. Ponovo Dexafort i Simivet retard. Par dana nakon toga, dolazimo ponovo jer se češkanje i dalje nastavlja. S time da je na prsima izgubila gotovo pa svu dlaku, a na šapama joj se počela rijediti. Dobili Emoltan šampon da ju kupamo svaki treći dan i Ado-film kremu da ju mažemo što češće.
Češkanje i upaljenost kože se smiri nakon kupanja i mazanja, međutim onda sve opet ispočetka.
Ponovo završili kod veterinara. Sad joj se dlaka počela rijediti i na zadnjim nogama, na butinama. Koža joj se lagano prhuta, odnosno više kao ljuska. Veterinar uzeo strugotinu, pogledao pod mikroskopom. Nalaz: nativni preparat na demodikozu - negativan. Dakle, nema parazita. Očito ima alergiju.
Dobila je Claritine 10 mg, po dvije tablete dnevno. I da ju nastavim kupati Emoltan šamponom, ali jednom tjedno.

Zadnja tri dana je na Claritineu i stanje se po malo stišava. Ne onim tempom kojim bi ja htjela, ali...
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:37   #55
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
I moja malamutica ima sličan problem.
Sve je započelo ljetos, nakon faze linjanja. Nastavila se, nakon što se izlinjala, češkati.

Završili smo kod veterinara. Dijagnoza: upala analnih vrečica. Lijek: Dexafort, Sustrepen inekcije.
Češkanje je prestalo na dan - dva.
13 dana nakon prvog odlaska k veterinaru - ponovo. Dijagnoza: alergija - upala kože. Lijek: Dexafort, Simivet retard inekcija, Synulox tablete.
Priča se nakon inekcije ponovo smiri na dan - dva. Onda opet sve ispočetka. Pa mi ispočetka i kod veterinara 6 dana kasnije. Ponovo Dexafort i Simivet retard. Par dana nakon toga, dolazimo ponovo jer se češkanje i dalje nastavlja. S time da je na prsima izgubila gotovo pa svu dlaku, a na šapama joj se počela rijediti. Dobili Emoltan šampon da ju kupamo svaki treći dan i Ado-film kremu da ju mažemo što češće.
Češkanje i upaljenost kože se smiri nakon kupanja i mazanja, međutim onda sve opet ispočetka.
Ponovo završili kod veterinara. Sad joj se dlaka počela rijediti i na zadnjim nogama, na butinama. Koža joj se lagano prhuta, odnosno više kao ljuska. Veterinar uzeo strugotinu, pogledao pod mikroskopom. Nalaz: nativni preparat na demodikozu - negativan. Dakle, nema parazita. Očito ima alergiju.
Dobila je Claritine 10 mg, po dvije tablete dnevno. I da ju nastavim kupati Emoltan šamponom, ali jednom tjedno.

Zadnja tri dana je na Claritineu i stanje se po malo stišava. Ne onim tempom kojim bi ja htjela, ali...

Koliko si novaca potrosila na sve to?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:39   #56
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Koliko si novaca potrosila na sve to?
U grubo, cca 800 - 900 kuna.
Krema je skupa. Šampon je relativno skup. Samo uzimanje strugotine za gledanje pod mikroskopom je 70 kuna.

Dosta love za mjesec dana istraživanja šta joj je, ali ako joj pomogne... nije važno.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:41   #57
Quote:
liliput99 kaže: Pogledaj post
Evo procitah sve o seboreji, cesanju, analkama, al svejedno da napisem sta mog malog muci: uzasno se cese u predjelu glave i oko usiju, na glavi ima perut( uzasno mu je suha koza, sve komadici otpadaju), i na par mjesto na tijelu sam mu nasla kao male sitne crne krastice( vise kao zrnaste tackice).
vec sam ga vodila veterinaru zbog cesanja, dali mu neku inekciju i nish mu nije pomoglo.
uzela sam mu eukanuba sensitive skin hranu, pa da vidim dal ce mu to pomoci.
jel ko imao slicnih problema?
Buhe.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:42   #58
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
I moja malamutica ima sličan problem.
Sve je započelo ljetos, nakon faze linjanja. Nastavila se, nakon što se izlinjala, češkati. ......
Jeste li joj probali promijeniti hranu?
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:45   #59
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Jeste li joj probali promijeniti hranu?
Na Eucanubi je. Vet veli da ne bi trebalo biti od toga.
Kuhali bi im (osim malamutice imamo pita i franc. bulldoga), ali smo u fazi selidbe, pa...
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 13:07   #60
Ja mislim da je fenomen preosjetljivosti na hranu poprilično predimenzioniran; istraživanja su pokazala da on nije toliko čest kao što se smatra. Problem nastaje u samoj dijagnostici, jer do sada nisu razvijeni pouzdani testovi koji bi nedvojbeno dokazali ili predvidjeli postojanje ili sklonost preosjetljivosti na hranu, tj na pojedine sastojke hrane.
Nadalje, problem broj dva je sama eliminacijska dijeta, koja u praksi često zašteka, zbog ovog ili onog razloga, a najčešće zbog vlasnikova nepridržavanja protokola, cijene hrane ili prijašnje ekspozicije eventualnim alergenima.
Ono što ja mislim, je da je atopijski dermatitis puno češći od alergije na hranu, ali nekako mi se čini da je jednostavnije šibnut injekciju i prodat vrećicu hrane nego se bakćat s istraživanjem ostalih mogućih uzroka.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.