Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 18:36   #41
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
Znam, al ne bi ih htjela prije navršena 2 mjeseca..
Da, mama maca ide na sterilizaciju čim malci počnu sisat..mačak je nedavno bio, al imamo susjeda pohotnog sijamcai još barem 4 mužjaka oko dvorišta, a ona je jedina cura

Malci su bijeli, nekakva prljavobijela boja, u biti možda su na mamu jer dok je mama bila beba, bila je isto takva-mi smo tražili skroz bijelu, i uzeli nju (spasili je zapravo jer bi je gazda sredio), a kad ono, počele su joj tamnit uši i rep, s tim da ima bež boju po leđima i plave oke-pa mislim da je križanka sa sijamskim. Njena mama je trikolorka, s tim da obadvije imaju istu glavu s prćastim nosićem, a čini mi se da isti nosić ima i jedan bijeli bebač.A ko zna, možda ostanu bijeli..
Pretpostavljam da si mislila kad malci prestanu sisati..
Prvi put čujem da je mačka promijenila boju.. da, baš im je čudna boja, bijela a opet nije čisto bijela..i ko da ima nešto žućkastog.. Al, moram ti priznati da nisam primjetila nijednog crnog mačića? Nego, TKO JE TATA??? ajde, priznaj..
Ja sam isto prije dva dana svog mačka kastrirala, a maca ide u četvrtak na sterilizaciju..počela se tjerati i daje se ovome jadniku koji ju ne šljivi, nije ju ni prije a kamoli sada..a ova jadna ne kuži da je mačak kastriran.. e, sad možeš zamisliti koje komedije izvode doma..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:45   #42
Da, kad prestanu
on je tata!a možda i susjedov sijamac..a ima još i par kandidata..al tjerala se svega par dana, a prvi dan je bila samo njegovaal mislim da nema veze koje je tata boje
Jel ti smije maca na sterilizaciju dok se tjera?Odnosno, četvrtak je daleko, možda prestane do tada..Meni je vet rekao da ne smije jer onda više krvari. Vjerujem da ti je ludnica domaDok se moja počela tjerati, prvi dan je bio dan za seks, bilo kada i bilo gdje po kući, parili su se toliko da čovjek ne povjeruje, a drugi dan mačak više nije mogao/ili nije htio, a ova je samo ležala pred njim na trbuhu, podigla guzu i tjerala s zadnjim nogicama ko da trči na mjestuza krepati-pohotne zvijeri
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:56   #43
Ajme, preslatki su...
Moram se i ja pohvalit. Moja Saba se jucer prvi put omacila. Sve je super odradila i bas uzivam u njoj i malenima...
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 19:05   #44
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
Da, kad prestanu
on je tata!a možda i susjedov sijamac..a ima još i par kandidata..al tjerala se svega par dana, a prvi dan je bila samo njegovaal mislim da nema veze koje je tata boje
Jel ti smije maca na sterilizaciju dok se tjera?Odnosno, četvrtak je daleko, možda prestane do tada..Meni je vet rekao da ne smije jer onda više krvari. Vjerujem da ti je ludnica domaDok se moja počela tjerati, prvi dan je bio dan za seks, bilo kada i bilo gdje po kući, parili su se toliko da čovjek ne povjeruje, a drugi dan mačak više nije mogao/ili nije htio, a ova je samo ležala pred njim na trbuhu, podigla guzu i tjerala s zadnjim nogicama ko da trči na mjestuza krepati-pohotne zvijeri
ha ha.. u tih par dana mala se nauživala..
gle sad ovu priču: u nedjelju navečer smo doveli mačka sa ulice, jadničak plašljiv da ne može biti plašljiviji..ova moja haharica još više ga splašila svojim puhanjem, frktanjem i pokušajem napada..sutra ( u ponedjeljak) su si bili ok, svaki u svom čošku, a u utorak se ova počela tjerati i odjednom, ona njega obožava, gura mu se, stavlja mu rep pod nos, isto tako sa šapicama trči u mjestu..a ovaj mrtav hladan!! mi smo njega već odveli u pon. kod veta, i mali mačak zdrav ko dren, dobio termin kastracije u četvrtak (prekjučer)..ova ga je mala zaskakala i kad nije bio kastriran i sad kad je..nije mi jasno kako ne skuži da je mali kastriran??
ovo joj je drugo tjeranje, nije se parila pa se tjeranje sad pojavilo nakon dva tjedna..he he, od njenog seksa neće biti ništa..
Ja mislim da će do četvrtka prestati s tjeranjem..prvo je trajalo tjedan dana pa se nadam da će i ovo..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 19:11   #45
Quote:
NeaMoni kaže: Pogledaj post
Ajme, preslatki su...
Moram se i ja pohvalit. Moja Saba se jucer prvi put omacila. Sve je super odradila i bas uzivam u njoj i malenima...
čestitam na prinovama!! koliko ih ima?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:02   #46
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
ha ha.. u tih par dana mala se nauživala..
gle sad ovu priču: u nedjelju navečer smo doveli mačka sa ulice, jadničak plašljiv da ne može biti plašljiviji..ova moja haharica još više ga splašila svojim puhanjem, frktanjem i pokušajem napada..sutra ( u ponedjeljak) su si bili ok, svaki u svom čošku, a u utorak se ova počela tjerati i odjednom, ona njega obožava, gura mu se, stavlja mu rep pod nos, isto tako sa šapicama trči u mjestu..a ovaj mrtav hladan!! mi smo njega već odveli u pon. kod veta, i mali mačak zdrav ko dren, dobio termin kastracije u četvrtak (prekjučer)..ova ga je mala zaskakala i kad nije bio kastriran i sad kad je..nije mi jasno kako ne skuži da je mali kastriran??
ovo joj je drugo tjeranje, nije se parila pa se tjeranje sad pojavilo nakon dva tjedna..he he, od njenog seksa neće biti ništa..
Ja mislim da će do četvrtka prestati s tjeranjem..prvo je trajalo tjedan dana pa se nadam da će i ovo..
jadničak-sigurno si misli "ma ko bi skužio te ženke? Prvo me napada, a sad hoće seks!"
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:05   #47
Quote:
NeaMoni kaže: Pogledaj post
Ajme, preslatki su...
Moram se i ja pohvalit. Moja Saba se jucer prvi put omacila. Sve je super odradila i bas uzivam u njoj i malenima...
I ja se pridružujem čestitkama!

Ova tema bi se trebala zvati "Mačke-trudnoća, porod i majčinstvo"
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:05   #48
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
čestitam na prinovama!! koliko ih ima?
Troje ih je. Slikat cu ih kroz koji dan...
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:07   #49
Čekamo slikice
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:42   #50
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
jadničak-sigurno si misli "ma ko bi skužio te ženke? Prvo me napada, a sad hoće seks!"
da, i onda kao: e sad ću ja njoj pokazati koga ona misli zahe... moja će biti zadnja..ha ha..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:43   #51
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
I ja se pridružujem čestitkama!

Ova tema bi se trebala zvati "Mačke-trudnoća, porod i majčinstvo"
ili pak: "Mačke- sve prije i poslije trudnoće"
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 12:39   #52

Evo i prve slikice, malene ne zelim jos dirat s rukama pa ih nisam pojedinacno slikala...

NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 12:42   #53
slatkisi
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 12:53   #54
NeaMoni, prekrasni sui mama je baš posebnih boja..a ovaj tigrasti mališan s bijelim po vratu je isti jedan naš bebač
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 13:01   #55
isusek, pa tako su medeni.. joj ja ne bih izdržala da ih ne žnjaram..znam da se ne smiju, ali eto..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 17:07   #56
Wink ...

Haj, moja mici se omacila 3.5. malci su preslatki, ima ih 5 komada... to joj je bio prvi porod i sve je prošlo bez problema, rodila ih je na kauču u dnevnom pred svima nama, (imam i 2 psa), sve skupa je trajalo oko 6 sati i ona je sve to sama obavila, pojela onu sluz i posteljicu, oblizala ih i počeli su brzo sisati. Kad je bilo gotovo ja sam prenijela malce u košaricu i ona je odmah došla za njima i još uvijek su tamo... Ja sam cijelo vrijeme dežurala kraj nje, ali na kraju nije bilo potrebe za tim... Meni je rekao vet da bi bilo najbolje je sterilizirati cim prestane dojiti, nikako ne prije. Naravno, imam jedno pitanje, kako ću znati kad treba malcima početi davati pravu hranu i šta im je najbolje za davati na početku, koju vrstu hrane? Unaprijed zahvalna na odgovoru...
frida73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 18:17   #57
Macke su lude kad kote.Jedna je trcala za mnom sa poluokocenim macicem,htjela je da joj pomognem a meni se gadilo.
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:19   #58
Quote:
frida73 kaže: Pogledaj post
Haj, moja mici se omacila 3.5. malci su preslatki, ima ih 5 komada... to joj je bio prvi porod i sve je prošlo bez problema, rodila ih je na kauču u dnevnom pred svima nama, (imam i 2 psa), sve skupa je trajalo oko 6 sati i ona je sve to sama obavila, pojela onu sluz i posteljicu, oblizala ih i počeli su brzo sisati. Kad je bilo gotovo ja sam prenijela malce u košaricu i ona je odmah došla za njima i još uvijek su tamo... Ja sam cijelo vrijeme dežurala kraj nje, ali na kraju nije bilo potrebe za tim... Meni je rekao vet da bi bilo najbolje je sterilizirati cim prestane dojiti, nikako ne prije. Naravno, imam jedno pitanje, kako ću znati kad treba malcima početi davati pravu hranu i šta im je najbolje za davati na početku, koju vrstu hrane? Unaprijed zahvalna na odgovoru...
možeš im probati uvoditi hranu s navršenih četiri tjedna. s time da u tom razdoblju još sišu..imaš za kupit razne junior hrane za mace, a možeš im i sama skuhati doma nešto, npr.piletine i usitniti im..

Ul7-ne znam za tebe, ali ja vjerujem da je porod macama bolan jednako kao i ženama, pa nije čudo da su "lude" i da je tvoja maca htjela da joj pomogneš.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 01:21   #59
NeaMoni zašto misliš da ne smiješ dirati male mace rukama? Smiješ samo ruke moraju biti dezinficirane, uzmi si Plivasept Blue i sigurni su od zaraza , a ostalih razloga ne vidim.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:53   #60
Ma ja ih samo prvih par dana nisam dirala...Svejedno, hvala na savjetu- znat ću za idući put.
Sad ih već pomalo žnjaram hihi Maleni lijepo napreduju (jucer su imali dva tjedna) , njihova mama se super brine za njih.
I, da... čestitke frida73.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.