Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2008., 19:35   #61
Bok. Moja mačka je okotila prije 3 tjedna 4 mačeta, i sad sam primjetio u zadnje vrijeme da ih ne hrani predobro. Čim malci čuju nekoga, odmah počnu mjaukati i mršavi su. Da li ih ja smijem šopati mlijekom, i koliko je dovoljno na dan?
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:44   #62
^mlijekom nikako. možda malo jogurta, mlijeko ne dolazi u obzir, samo probleme stvara.

eto, ja imam maja dva mačića stara 4 dana Lindici mojoj je to prvi okot, i nisam imala pojma da se omacila, dok nisam čula mačiće da se deru. ja izašla van iz kuće, ona se sunča na dvorištu. bila mi je malo čudna, al nisam uopće reagirala dok nisam čula njih... onda sam joj dala jesti, i doslovno je odnijela do njih. al to je bio show... ona je bila tako uplašena, nikad mačku takvu nisam vidjela. ja je odnesem tamo, ona sjedne na njih. oni se krenu derati, a ona skočila, skroz šokirana... gledala u mene skroz uplašeno... ali kasnije je skužila što je to, i čemu služe mačići
danas je prvi puta da sam ih dodirnula... ne želim joj neki stres nabijat, i gnjavit nju i mačiće, da ih ne bi odvela negdje.

malci su preslatki, ne mogu im se nadiviti
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 00:20   #63
Quote:
milas_lacrymosa kaže: Pogledaj post
^mlijekom nikako. možda malo jogurta, mlijeko ne dolazi u obzir, samo probleme stvara.
A kako da ih hranim jogurtom kad još ne znaju jest, samo se deru okolo. Hoće li krepati od mlijeka ili će samo imati probavne smetnje? Drugačije ne mogu preživjeti jer ih mama mačka ne doji, a još ne znaju jest.
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 00:25   #64
pa ja baš i ne vidim kako mogu mlijeko, a jogurt ne mogu. je gušći od mlijeka, ali ja ne vidim problem... mace su pametne, pogotovo kad su gladne.
i to nikako nije SAMO probavne smetnje, ja sam muku mučila sa svojim macama kad su popile malo mlijeka, gdje ćeš ih time hraniti...
govorim iz svog iskustva, jer sam i sama prije mislila da je to ono, SAMO mlijeko, i neće im ništa bit od toga... pa bilo bogami smetnji više nego da sam ih ostavila gladne. :S
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 00:48   #65
jednog sam danas hranio bez problema na špricu. sredit ću ja i druge.
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:07   #66
Trudna mačka,mačići...

Imam dvije mačke i obe su trudne oko mjesec dana.Zanima me koliko vremena treba mački da se omaci, da se pripremim.Nakon što rode kako trebam postupati s mačićima, smijem li ih dirati, kada smiju početi jesti mačju hranu,(za mačiće) i sve detalje jer nemam pojma o tome a ne želim nešto krivo napravit...
__________________
Don't worry be happy!!:P
Sunshine13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:49   #67
Mačke su trudne oko 60 dana - znači na pola puta su. Nakon što se omace, ovisi kakav je odnos između tebe i tvojih maca. Ja sam svojoj Mimi bila babica, smjela sam ih držati odmah (ma kaj držati, jednom sam i posteljicu skidala i pupkovinu rezala), ali ima dosta mačaka koje ne daju ni blizu prvih tjedan-dva. Kad progledaju (cca 10 dana) i polako počnu istraživati, onda ih, ako mama dopusti smiješ malo maziti. Najbolje je da prvih mjesec dana klopaju samo mlijeko, a tek nakon toga možeš probati s mačjom hranom. Onda će već ionako njuškati, istraživati i divljati po cijeloj kući. Dobru ti zabavu!
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 20:44   #68
I moja Sunčica bi se trebala kroz dan-dva omaciti,jedva čekam
Nadam se da ću i ja biti babica na njenom prvom porodu.Danas je neobično nervozna,samo mjauče oko mene,i neće jest,a već sam pročitala da mačka par dana prije nego što se okoti prestane jest

Jedva čekam,već sam i imena izabrala
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 21:37   #69
Hvalaa!!!!jedva čekam i ja!!bit će puna kuća mačaka...hehe
Moja jedna je več prestala jest,tj.prije je bila proždrljiva jakoo sad hranu neče ni pogledat samo ujutro jede...al nevjerujem da će skoro rodit...Još jednom hvala!!

Još samo jedno pitanje, koliko ženska mačka mora biti stara da bi uopće mogla zatrudnjeti?
??
__________________
Don't worry be happy!!:P

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 23.04.2009. at 16:43.
Sunshine13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 22:04   #70
Mace kada se trebaju okotiti znaju se sakriti,stoga ako nisi u stanu može ti se desiti da ni ne znaš da ti se maca koti,isto tako ako se okoti vani mačci su opasni za male muške mačiče,jednostavno ih pojedu.

Mace su spolno zrele kada se pocnu tjerati,to je individualno ali već sa sedam ,osam mjeseci neke pokazuju znakove i volju za parenjem.Lijepo je imati leglo mačica ali njih treba udomiti,može biti i šest beba,a nakon godinu dana broj se lepezasto povecava i stoga treba razmisliti o strerilizaciji i kastraciji.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 22:44   #71
Ako možeš, napravi im kotilište. Uzmi neku kartonsku kutiju i proreži im vratašca sa strane da mačka može unutra. Stavi neke krpice unutra da joj bude mekano, ali nemoj poklopac zatvarati da odozgora možeš gledati ako nešto krene krivo. Ja sam morala cijelu noć držati za šapicu jer ju je bilo strah i kako sam se ja maknula od kutije, tako je pokušala krenuti za mnom. Isto, ako vidiš da nakon što je mače izašlo ona ne pokazuje namjeru da ga oslobodi posteljice, morat ćeš intervenirati. Nježno ga uzmi u krpicu i polako skini opnu od glave prema dolje. Pupkovinu možeš prerezati škarama, nije potrebno podvezivati.
Ali imaš još vremena.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:13   #72
E, da, koliko sam ja vidjela, mačići izlaze na zadak. Moja su (pardon, Mimina) sva četiri komada izašla na zadak, a baš da su svi bili krivo okrenuti, nekak mi je teško povjerovati.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 17:45   #73
Jao blago svima vam s malim mačićima(naravno ako ih imate kome dati),i ja sam imala od svoje mace par legala u kojima je uvijek bio jedan ili dva mačića i to svi dečki,fenomenalnih boja...hvata me nostalgija kad se sjetim
Uživajte u mačićima,oni su stvarno preslatki!!
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 21:57   #74
Imam pitanje za vas iskusne
Imam malu macu, nema ni godinu dana, i primijetili smo da joj je bušica sve veća i veća. Inaće mi je stalno u dvorištu i nisam primijetila da se neki mačor ušuljao. Znaći li to da očekujemo male mace i za koliko i ih mogli očekivat ak sad ima dosta okrugli trbušćić?
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:30   #75
Nije sterilizirana? Onda vjerojatno da. Odvedi je na ultrazvuk.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 07:59   #76
Samo da se pohvalim

Moja Sunčica se je noćas omacila dobili smo 4 mačića.Dva crno-bjela,jedan crni i jedan sivi ko mama
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:24   #77
Imam jednu dilemu koja se dogodila prije par godina ali jos uvijek neznam sto se tocno dogodilo i zasto.
Imam macku, zenku. 2001. je imala leglo od 3 macica, porod je prosao dobro, sve je sama obavila, macici su bili normalni, podavali smo ih i sve super.
4 mjeseca kasnije je imala jos jedno leglo od 2 crno-bijela macica. Bila je sredina 10. mjeseca i bilo je dosta hladnu u to vrijeme. Ona ih je omacila vani i sakrila u garazu u plasticni bazen sto se doimalo dosta sigurno i namjeravali smo ih prebaciti u kucu na toplo no htjeli smo pricekati par dana dok ona dođe na svoje. No jedno jutro kada sam dosla pogledati macice, nije ih bilo i vise ih nikada nismo vidjeli. Macka se ponasala kao da se nista nije dogodilo pa smo mislili da ih je negdje premjestila, no ona uopce nije vise izlazila iz kuce da ide kod njih, i kada je pratili smo je i nije isla njima. Sterilizirali smo ju za par tjedana.

Mama mi je rekla godinu dana kasnije da ih je dala jednom covjeku da se brine o njima, no znam da je lagala da me utjesi. Ustvari nije ni ona imala pojma sto se dogodilo.
Ja sam cijelo vrijeme mislila da ih je odnjela negdje u sumu i ostavila tamo ako su uginuli.

Tek sada kada sam procitala ovaj topic mi je palo na pamet da ih je macka mozda ubila i pojela
No nije mi jasno zasto bi to napravila kada je proslo leglo super proslo. Mozda se bojala da zbog hladnoce nece prezivjeti ili su umrli mozda.

Sta vi mislite da se dogodilo?
Helly99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 18:15   #78
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
Zanima me na koji način (ako je moguće) maci olakšati porod, i da li svaka mačka
"zna što radi i što treba" kad se porađa (i ako ne zna, što vlasnik treba znati)?
Hvala!
Macki je to u genima , tj instinkt , nista im ne treba pomagati , ne treba ih cak
ni dirati da ne odbaci male, jedino ako negdje "nesto" zapne .
DrugDalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 19:28   #79
Saznala sam sto se dogodilo stari mi je priznao
Dali su ih susjedu da ih ubije
S kakvim ja to odvratnim ljudima zivim... Dovest cu ih jos 5 ovo ljeto pa ce vidjet oni sto je previse macaka
Helly99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 20:26   #80
Nemoj tako razmišljati,molim te,smiri se i razgovaraj sa roditeljima,nije lijepo što su to napravili,ustvari grozno je ,i možda se sada i kaju jer su ti to tek sada priznali.
Bilo kako bilo,nabavkom drugih maca možeš doći do konflikta,a i pitanje je koliko bi to bio dobar potez.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.