Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2007., 16:25   #1
Jel se antidepresivi mogu naći u krvi?

npr. kod vađenja krvi ili sistematskog točnije, radi se o SSRI antidepresivima odnosno zoloftu
zna li tko?
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:46   #2
Samo ako se napravi ciljana toksikoloska obrada. Inace se to ne ubraja u osnovne pretrage.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:53   #3
Quote:
jockerr kaže: Pogledaj post
npr. kod vađenja krvi ili sistematskog točnije, radi se o SSRI antidepresivima odnosno zoloftu
zna li tko?
Narkić ha? .Zajebavam se nemoj to shvatiti ozbiljno.Mislim da se može naći u krvi.Danas ti medicina i laboratoriji čuda rade
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 19:34   #4
Pa, za nalazenje AD u krvi ti treba ipak malo sofisticiraniji laboratorij nego onaj koji imas u svakoj bolnici u kojem analiziraju krv.

Nemas straha, nitko ti nece otkriti da pijes AD. Cak ako ce ti raditi i test na droge, nemas straha.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 19:54   #5
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pa, za nalazenje AD u krvi ti treba ipak malo sofisticiraniji laboratorij nego onaj koji imas u svakoj bolnici u kojem analiziraju krv.

Nemas straha, nitko ti nece otkriti da pijes AD. Cak ako ce ti raditi i test na droge, nemas straha.
thx nukac
si siguran?
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:59   #6
Ma siguran sam.

Cini mi se da si previse gledao CSI. Zamisli, na trzistu postoji recimo oko 10000 lijekova. Kud bi oni dosli da krv testiraju na sve te lijekove...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:33   #7
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ma siguran sam.

Cini mi se da si previse gledao CSI. Zamisli, na trzistu postoji recimo oko 10000 lijekova. Kud bi oni dosli da krv testiraju na sve te lijekove...

pa ne gledam baš često..)

ovo za lijekove se slažem da ih ima previše da bi testirali krv na svaku,ali nisam ni ja mislio na to, nego recimo dali zoloft mijenja standardan nalaz krvi prema kojim vrijednostima se onda može zaključiti da se piju određeni lijekovi tj. antidepresivi

pozzz
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 13:04   #8
Koliko ja znam - ne. Zoloft djeluje na serotonin, a on se ne odredjuje u pretragama. Posto funkcioniras normalno, krvna slika ti je isto normalna. Recimo. Jednostavno receno. Nemas frke, krvna slika ti nece otkriti zoloft.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:20   #9
Antidepresivi (opća tema)

Obzirom da sam prije 20 dana rodila mrtvu bebu, propisani su mi Normabeli i to od 5 miligrama i to tri puta dnevno.

Strah me to piti... da se ne izazove ovisnost. Piše da uzimanje može izazvati ovisnost.

da li ste vi to ikada koristili i kakvih imate iskustva sa antidepresivima, te Normabelom , Apaurinom i srodnim lijekovima?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:46   #10
A koliko bi trbala piti?Po potrebi ili imas propisanu dozu?
Mislim da se od tog nemoze postat ovisan pogotovo ako pijes onda kad osjetis potrebu.Ja sam davno pila Leksaurin od 3 mg i to jer sam prolazila jako tesko razdoblje i trebalo mi je da zaspem.Jednom mi je propisan taj normabel al meni od tog nista nebi,jednostavno nije djelovalo.Nisam se navukla,al pila sam po potrebi.
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:58   #11
meni 3 puta dnevno po 5 mg. Previše brate dragi.. ko drogirana sam po cijeli dan
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:03   #12
ma previše su ti dali..
dosta ti je 2 mg 3x na dan..
prepolovi tabletu ak se osječaš previše grogi..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:11   #13
Pa nemoj pit toliko nego pij onda kad osjetis potrebu.Je to puno 3 puta na dan!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:11   #14
Pa nemoj pit toliko nego pij onda kad osjetis potrebu.Je to puno 3 puta na dan!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:21   #15
pa i neću, bauljam po stanu... glavinjam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:26   #16
Popij samo 5mg prije spavanja. Ja sam od 5mg bila zombie.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:35   #17
pa bogme i ja. jebem ti tu kemiju.. uffff
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:25   #18
probaj s 2 mg prije spavanja. Ako do sada nisi uzimala takve stvari i 2 mg bi ti moglo biti dosta. Mene recimo 2 mg onesvijeti prije spavanja i drži me još i prijepodne.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:54   #19
U svakom slucaju to sto si ti dobila 3x na dan je puno.Pij po potrebi ili samo kad trebas spavat,a ako zelis za smirenje samo popij pola.
Meni osobno normabel nije bio dobar,jer me nije smirivao neg sam bila jos napetija od njega.
Kad imam PMS onda navece popijem leksaurin od 3 mg jer u PMSu nemogu spavat i po 3-4 dana pa mi to kao pomogne.
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 19:03   #20
Danas bilo na: Dobro jutro Hrvatska - antidepresivi ili placebo = isti efekt Jedino ovi prvi uništavaju organizam!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.