Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 11:01   #281
Quote:
lazagnje kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovorima.

I znate li možda mogu li se sa starim lozinkama ulogirat ili moram nove tražiti?
ako imaš stare lozinke, trebale bi vrijediti. ako ne, lako pošalješ poruku i dostave ti nove.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:13   #282
Pozdrav, zanima me sljedeće. Plača li se i koliko ispis sa ekonomskog fakulteta u Zagrebu, koliko traje procedura ispisa, koje sve dokumente trebam ispuniti i općenito kako funkcionira taj ispis? Unaprijed hvala.
EmmaGabriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 17:28   #283
Ispis?

zanima me da li je potrebno da se student ispisuje s faxa na kojem je redovito studirao 1.god, a nije dao tu 1. Godinu i ne zeli uopce nastavoti studiranje?
Hvala svim Na odgovoru
lavica71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:36   #284
Quote:
lavica71 kaže: Pogledaj post
zanima me da li je potrebno da se student ispisuje s faxa na kojem je redovito studirao 1.god, a nije dao tu 1. Godinu i ne zeli uopce nastavoti studiranje?
Hvala svim Na odgovoru
Ako želiš papire natrag da se upišeš na neki drugi fakultet, onda je ispis potreban. (Osim ako ti te papire, svjedodžbe o maturi i ostalome nisu vratili poslije upisa).

Inače automatski gubiš status studenta do kraja akademske godine (Rujan ili listopad).
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:25   #285
Zna li netko nesto o placanju godine na rate?
Zvala sam referadu i rekli su mi da svaki student ffzg-a ima pravo platit godinu na dvije rate, medutim, vidjela sam u onom zakonu/statutu/sto-vec, da se moze pisati posebna molba prodekanu za placanje na do 4 rate. Na stranici faksa postoji obrazac za molbu i uz to se treba prilozit prosjek primanja roditelja (ili bilo koga tko placa tu godinu). Nazvala sam referadu i covjek mi je rekao da svatko smije na dvije rate, na to sam mu rekla da to znam, ali ako mi moze objasnit postupak s molbom, na sto on kaze da ima obrazac na stranici
Malo mi je glupo to nosit prije zakljucavanja listi (iako sam sigurno upala), a opet ne zelim doc tek na upis s tim, a on mi je na to moje pitanje da kada treba donjeti molbu, rekao da ce sve biti objavljeno kad stave i za upise. Stavili su sve vezano za upise, ali nema niceg vezano za moje pitanje. Jel netko bio u slicnoj situaciji?
plavibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:59   #286
Zna li itko kako to funkcionira s ADU? Htjela bih se na ljetnom roku za svaki slucaj upisati na fakultet, a upadnem li na jesenskom na ADU trebam li platiti cijelu skolarinu fakulteta kojeg sam upisala na ljetnom? S obzirom da ADU ima upise samo u jesenskom....
Ana301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:20   #287
Quote:
Ana301 kaže: Pogledaj post
Zna li itko kako to funkcionira s ADU? Htjela bih se na ljetnom roku za svaki slucaj upisati na fakultet, a upadnem li na jesenskom na ADU trebam li platiti cijelu skolarinu fakulteta kojeg sam upisala na ljetnom? S obzirom da ADU ima upise samo u jesenskom....
Da, naravno da plaćaš, jer si potrošila svoj jedan upis na teret države. Ne plaćaš školarinu onog kojeg si upisala na ljetnom (jer ćeš se upisat), nego plaćaš upisninu za ADU, koja je 9600kn.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:56   #288
Imam par pitanja: u apsurdnoj sam situaciji, znači ovako... redovno sam se nakon mature upisao na faks, prva sam godina sad. Međutim, shvatio sam da ovaj faks stvarno nije za mene. Nemam dovoljno položenih ispita da mogu upisati drugu godinu. Preostaje mi ponavljanje prve ili ispis. Tu je dilema. Naime svi rokovi za eventualni upis na neki drugi faks su prošli, znači propada mi ova iduća 2017/18. godina. Zaista ne mislim da sam sposoban ponavljati godinu na ovom faksu i htio bih se ispisati.
Znači li to da ako se sad ispišem, gubim prava redovnog studenta? Mogu li uopće iduću 2018/19. god upisati kao redovan? Zanima me, ako upišem faks tu narednu godinu, hoću li plaćati svih pet godina studija ili samo prvu godinu platim tih 1000 eura, a dalje ne, ako sve položim? Nisu mi sasvim jasni ti pojmovi redovan, izvanredan student. U svakom slučaju volio bih ostati redovan.
Može li mi netko odgovoriti uopće? Volio bih dobiti odgovor što prije. Možda je netko bio u sličnoj situaciji, iako sumnjam. Hvala.
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:15   #289
Quote:
Mrtav umjetnik kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja: u apsurdnoj sam situaciji, znači ovako... redovno sam se nakon mature upisao na faks, prva sam godina sad. Međutim, shvatio sam da ovaj faks stvarno nije za mene. Nemam dovoljno položenih ispita da mogu upisati drugu godinu. Preostaje mi ponavljanje prve ili ispis. Tu je dilema. Naime svi rokovi za eventualni upis na neki drugi faks su prošli, znači propada mi ova iduća 2017/18. godina. Zaista ne mislim da sam sposoban ponavljati godinu na ovom faksu i htio bih se ispisati.
Znači li to da ako se sad ispišem, gubim prava redovnog studenta? Mogu li uopće iduću 2018/19. god upisati kao redovan? Zanima me, ako upišem faks tu narednu godinu, hoću li plaćati svih pet godina studija ili samo prvu godinu platim tih 1000 eura, a dalje ne, ako sve položim? Nisu mi sasvim jasni ti pojmovi redovan, izvanredan student. U svakom slučaju volio bih ostati redovan.
Može li mi netko odgovoriti uopće? Volio bih dobiti odgovor što prije. Možda je netko bio u sličnoj situaciji, iako sumnjam. Hvala.
Ti ako se sad ispišeš, gubiš sva prava jer prosto više nisi student. Ako se sljedeće ak. godine 18./19. odlučiš na novi studij, možeš se upisati kao redovan student. Ponovno se prijavljuješ preko Postani student stranice. Kad se upišeš, ti plaćaš prvu godinu punu participaciju tj. cca. 7000 kn, a kasnije godine plaćaš po svojim zaslugama. Koliko ECTS-a ne položiš, toliko ćeš kuna platiti x120. Svaki nepoloženi ECTS bod plaćaš 120 kn osim ako nisi ostvario uvjet za upis u višu godinu koji je recimo 55 bodova, onda ovih ostalih 5 koji su ti ostali ne plaćaš. Znači ako redovno čistiš godine, nećeš morati platiti ništa osim te prve.

Ja ti savjetujem da se sad ispišeš s trenutnog faksa ako znaš da nije za tebe. Malo sam sa sobom razmisli o svom akademskom obrazovanju i vidi koje bi ti mature dodatne trebale biti položene za neki novi faks koji ćeš naknadno upisati. I naravno počni u neko razumno vrijeme za njih učiti ako su ti prijeko potrebne.

Nemoj se bedirati što ćeš izgubiti dvije godine jer to i nije tako rijedak slučaj.
Bolje se sad ispiši i razmisli malo pa upisi nešto što ćeš voljeti jer buš inače proveo sljedećih 30-40 godina radeći nešto od čeg ti se povraća.

Sretno
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:36   #290
Smile

Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Ti ako se sad ispišeš, gubiš sva prava jer prosto više nisi student. Ako se sljedeće ak. godine 18./19. odlučiš na novi studij, možeš se upisati kao redovan student. Ponovno se prijavljuješ preko Postani student stranice. Kad se upišeš, ti plaćaš prvu godinu punu participaciju tj. cca. 7000 kn, a kasnije godine plaćaš po svojim zaslugama. Koliko ECTS-a ne položiš, toliko ćeš kuna platiti x120. Svaki nepoloženi ECTS bod plaćaš 120 kn osim ako nisi ostvario uvjet za upis u višu godinu koji je recimo 55 bodova, onda ovih ostalih 5 koji su ti ostali ne plaćaš. Znači ako redovno čistiš godine, nećeš morati platiti ništa osim te prve.

Ja ti savjetujem da se sad ispišeš s trenutnog faksa ako znaš da nije za tebe. Malo sam sa sobom razmisli o svom akademskom obrazovanju i vidi koje bi ti mature dodatne trebale biti položene za neki novi faks koji ćeš naknadno upisati. I naravno počni u neko razumno vrijeme za njih učiti ako su ti prijeko potrebne.

Nemoj se bedirati što ćeš izgubiti dvije godine jer to i nije tako rijedak slučaj.
Bolje se sad ispiši i razmisli malo pa upisi nešto što ćeš voljeti jer buš inače proveo sljedećih 30-40 godina radeći nešto od čeg ti se povraća.

Sretno
Nisam se nadao ovako brzom odgovoru, baš si me ugodno iznenadio.
Znao sam da ću plaćati neki drugi faks prvu god 7000kn, samo me zabrinjavalo hoću li sve godine morati plaćati. Kužim to s ECTS bodovima i participacijom, bitno mi je samo da imam studentska prava i da ne plaćam svaku god. nekih 5000kn ili koliko već. Ako je tako kao što kažeš, to jest da je moguće ostati redovan bez obzira gubio ja sad cijelu god. onda super. Ima nade.
Puno hvala na brzom odgovoru.
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:16   #291
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
toliko ćeš kuna platiti x120. Svaki nepoloženi ECTS bod plaćaš 120 kn
Sve si točno napisao, ali cijena ECTS-a ovisi o fakultetu. Neki fakulteti imaju 135kn po ECTS-u i slično, a negdje je još više.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:06   #292
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Sve si točno napisao, ali cijena ECTS-a ovisi o fakultetu. Neki fakulteti imaju 135kn po ECTS-u i slično, a negdje je još više.
To je istina. Također na nekim fakultetima određeni predmeti nose 5 ECTS-a, a na nekim drugima više ili manje. Evo na mojem faksu (od danas bivšem) predmeti iznose 2,5 i 5 ECTS-a, barem prve dvije godine.
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:10   #293
Vraca li se indeks nakon ispisa? Odlazim na drugi fakultet pa mi treba original indeks ili ovjerena kopija indeksa ( koju u referadi ne zele ovjeriti) ?
Miss Nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:59   #294
Quote:
Miss Nice kaže: Pogledaj post
Vraca li se indeks nakon ispisa? Odlazim na drugi fakultet pa mi treba original indeks ili ovjerena kopija indeksa ( koju u referadi ne zele ovjeriti) ?
Trebali bi vratiti indeks, a i uvijek smiješ zatražiti prijepis ocjena, ako je potrebno.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:39   #295
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Trebali bi vratiti indeks, a i uvijek smiješ zatražiti prijepis ocjena, ako je potrebno.
Trazit cu ga mi ga vrate ili ovjere kopiju.
Imam ja prijepis ocjena koji je ovjeren, ali nam bas treba original indeks ili ovjerenu kopiju za koju kazu da oni ne ovjeravaju..
Miss Nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:19   #296
Situacija je takva da sam se ispisao s faksa a iduće godine želim upisati nešto drugo.Upisao bi kao redovni i platio tih cca 1000 eura,e sad me tu zanima da li ja ako se upišem kao takav redovni imam sva studentska prava?
notebookfan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:16   #297
Quote:
notebookfan1 kaže: Pogledaj post
Situacija je takva da sam se ispisao s faksa a iduće godine želim upisati nešto drugo.Upisao bi kao redovni i platio tih cca 1000 eura,e sad me tu zanima da li ja ako se upišem kao takav redovni imam sva studentska prava?
Da, imaš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:22   #298
Quote:
Miss Nice kaže: Pogledaj post
Trazit cu ga mi ga vrate ili ovjere kopiju.
Meni su s prvog faksa s kojeg sam se ispisivao vratili indeks i rekli da mi on služi ako ću trebat bilošto da tamo dođem s tim.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:05   #299
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Meni su s prvog faksa s kojeg sam se ispisivao vratili indeks i rekli da mi on služi ako ću trebat bilošto da tamo dođem s tim.
Izborila sam se za indeks. Hvala!
Miss Nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:06   #300
Hej. Imam pitanje,pa ako netko ima volje i živaca bilo bi mi drago da odgovori i pomogne. (Inače, tiče se mog dečka,a ne direktno mene,ali pošto on nema profil ovdje here we go)
Dakle,on je sad upisao prvu godinu FESB-a u Splitu,ali bi se htio ispisati i upisati sljedeće godine na neki fakultet u Zagrebu (vjerovatno FER ili PMF).
Ono što nas zanima je cijena ispisa. Znamo da iznos participacije dođe oko 8000 kuna,ali nismo sigurni da li se to plaća prilikom ispisa odmah čak i u slučaju da se ove godine ne planira upisati na neki drugi fakultet nego tek sljedeće.
Dobili smo različite informacije od toga da se ispis plaća nešto malo do toga da se plaća 8000 kn,ali najviše ljudi nam je reklo da se plaća isključivo ponovni upis na fakultet,što bi u njegovom slučaju to najvjerojatnije bilo tek za godinu dana.

Također ne odbacujemo mogućnost i da se on već sada prebaci na faks u Zagrebu ako je to ikako moguće. Svaka informacija je dobrodošla.
Hvala puno
BubbyBu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.