Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 16:56   #21
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
a to još postoji??? Tandoor...bila sam tam prije 8 godina
u ovom na Dolcu nisam bila...ljuto, kažeš. ajd, morat ću to isprobat.
(pascimotanasanji, još jedan vedski freak )




sori, nisam se dugo nalukavala ođe .... ljeto se bliži pa manje čitam o

klopi ... a više prakticiram

ev, za indokičnljupce


Tandoor
Kategorija: Indijski
Gračanska cesta 27
10000 Zagreb
+385 1 46-74-412


Radno vrijeme: uto-ned: 12:00 - 23:00, pon: 18:00 - 23:00


ps. kamo sreće da sam samo vedski frik....
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:02   #22
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post

Pyr nije los, odlicna variva za 30 kn. za gablec dusu dalo. mda, i burek za van nije za bacit. fin, socan, sa povrcem i grahoricama, jedino nekad znaju zeznut pa ga previse zacine.
i kolači su im super
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 23:39   #23
Quote:
pascimotanasanji kaže: Pogledaj post
i kolači su im super




ja sam jučer skoknula po prvi put do pyr-a na lanč ...
sve super al nisam imala pojma da trebam biti član
tak da sam samo poklopala, teta je rekla nešto da momentalno nema pristupnica, platila i otišla

svejedno... super bilo
nitya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 11:59   #24
to za clanarinu ni meni nije jasno.
nisam clan, ali uredno tamo jedem barem jednom tjedno
znam da funkcioniraju kao klub,ali mi nije palo na pamet da bih trebala biti clan, dok nisam procitala clanak u globusovom prilogu zdrav zivot ili tako nesto.
nitko me nikad nije nista pitao ni trazio.
a kolaci su...
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 12:49   #25
možda je to u Pyru s članstvom nešto što im zakonski ide na ruku. možda što se tiče poreza ili slično, jer vjerojatno nije isto imati klupski restoran i restoran. vjerojatno im je osnovna djelatnost promocija zdravog života i tako to, a glavna ideja prema gostima restorana nije da budu članovi, već da troše.

ono, osnuješ udrugu i da bi mogao ostvarivati nekakvu dobit iz birca ili restača koji ćeš otvoriti u sklopu toga, moraš formalizirati nekakvo članstvo. ne znam.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:10   #26
mex- cantina u savskoj ima dobar izbor za vegetarijance...uff...
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 21:11   #27
Kakva je veganska ponuda u tajlandskom restoranu (ZG, iza bivse Name u Dubravi). Pokusali smo tamo otici jednom preko ljeta, ali su bili na kolektivnom godisnjem.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 22:15   #28
u Rijeci makrovega. povremeno odem i ok je hrana, lagana ful.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 22:34   #29
U Makrovegi smo se dvaput oboje najeli za 60-70 kn (ukupno) da smo jedva hodali.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 22:35   #30
I Makrovega u Splitu je super, meni sedamdesetak kuna, a puno toga u njemu (barem je tako bilo onaj jedan put kad sam tamo jela, nadam se da je pravilo).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 00:55   #31
meni je kod makrovege u Ri super što daju i pola porcije (vrijedi za variva, maneštre i salate, sigurno neće pola polpete dati), ne moraš cijelu uzeti...tako da uzmem po pola od svačega
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 01:10   #32
Meni je jedan popecak pola porcije :izjelica:
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:21   #33
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
mex- cantina u savskoj ima dobar izbor za vegetarijance...uff...
Pa, za jedan nevegeterijanski restoran ima ok ponudu i bio mi je gušt tamo otići, ali zadnji put kad sam tamo jela, ako izuzmemo bezobraznog i bahatog konobara i prljavo posuđe iz kojeg nam je servirano; sama hrana je bila loša. U palačinki sa špinatom i krumpirima- špinat je bio valjda Ledo ili slično, dakle zamrznut i loše napravljen, krumpir izrezan na velike komade i nekuhan dovoljno, sve posipano češnjakom u zrnu bljutavo, nejestivo i hladno

Inače mi je hrana tamo bila dobra, ali nakon ovoga se ne vraćam. Valjda misle da ako si vegetarijanka možeš svakakve splačine pojest i platit

A sad vedre teme

Jel ima Makrovega u Zg?
Za koji kineski restoran u Zagrebu se može biti siguran da kad rade jela iz vege ponude neće nabaciti goveđu kocku ili tako nešto? (Kineska jela su mi uvijek sumnjiva )
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:19   #34
Nema Makrovege u ZG, ali mislim cak da nije isti vlasnik one u Rijeci i one u Splitu jer ona u Splitu ima web sajt (a ona u Rijeci nema):
http://www.makrovega.hr/

Od kineskih restorana mi je najdrazi Mr. Chen. Imaju i sushi, obicno uzmem sushi maki s krastavcima ili nekim radicem (tako su mi to objasnili, meni bas nije kao radic). Imaju i miso juhu (instant, doduse). Pitala sam za sva jela s tofuom. Ma-po tofu je ponegdje s mesom, tamo nije. Smjesa za pohanje im je s jajima. Slicna jela ima i China House koji se nalazi u blizini i moguce je da je isti vlasnik (u China House-u sam nasla reklamu za Mr. Chen). China House ima citav kat za nepusace. Nemaju sushi niti miso juhu (ako se nesto nije promijenilo).

U Okickoj je smjesa za pohanje bez jaja i bez mlijeka, pa tamo znam pojesti pohano voce. Ne volim ih jer je sve uzasno zadimljeno, a tofu im je mastan, mislim da je ma-po tofu s govedinom...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:46   #35
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Od kineskih restorana mi je najdrazi Mr. Chen.

Tamo sam jela jednom i bilo je stvarno ukusno, jelo je doduše kasnilo, ali se konobarica ispričala da je to zato što peru wok da bi mogli naprviti vege obrok

Naručivala sam iz restorana Kineski zid, neko povrće s rižom, ok je okus, ali kad se taj saft od povrća jednom zgusnuo, totalno mi je izgledalo kao hladetina Od tada radije ne riskiram
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:52   #36
Je li Kineski zid ono blizu skole Rudjer Boskovic? Tamo smo jednom jeli i nije bilo fino. Imaju neku foru, za 50 kn jedi koliko mozes, ali radije platim normalno u Mr. Chenu za normalan obrok.

Doduse, nadala sam se da peru wok poslije svakog jela, da imaju dovoljno wokova da se ne mora cekati... Sto ako naprave neko jelo s kikirikijem, ne operu wok, naprave drugo jelo za nekog tko je alergican na kikiriki i ovaj dobije alergijsku reakciju. Kikiriki je gadan:
http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNew...51125/20051125
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 12:05   #37
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Je li Kineski zid ono blizu skole Rudjer Boskovic?
Moglo bi bit nisam nikad bila tamo, samo naručivala
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 12:36   #38
To je to. U salati je jos bilo kristala leda (ocito zamrzavaju porcije), sve je bilo masno, a dragom je pozlilo od loseg soja sosa.

Restoran u Zagrebackoj je svojevremeno imao popuste za kes, 50%, sad je manji popust, klimavi stolovi, prljavi stolnjaci, zaborave sto smo narucili, masna hrana, sve zadimljeno, family friendly (pa djeca trce okolo i zaplicu se u noge konobarima koji nose po 4 tanjura), usred restorana fontana u kojoj su kornjace (valjda za juhu). Ne idem vise tamo (makar bih trebala otici poslikati jelovnik na engleskom, ima smijurija).

Huatian je ok, ne kao Mr. Chen, ali na Novu godinu ne radi Mr. Chen ni China House, pa idemo u Huatian (i dobijemo kalendar). Malo je masnija hrana.

Asia me razocarala dok je jos bila u Petrinjskoj, male porcije, skupo, pozuruju da narucujemo, sumnjiva ekipa pusi cigare i na njemackom sklapa poslove. Odlucila sam joj dati jos jednnu sansu, ali svaki put kad idem jesti u kineski, previse sam gladna, pa odem u Mr. Chen.

Peking mi je bio ok dok sam bila mesozderka, poslije sam prestala ici tamo jer nemaju tofu, ako su ga uveli u medjuvremenu, javite.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:43   #39
bas sam trazila po netu vege restače, i naletih na ovaj topik, pa sam se odlučila regat.
ne znam kakav je prije bio ovaj restoran, ali ja sam bas jučer jela u njemu, i mogu reći da mi se od hrane sve svidjelo .... i imaju veliku ponudu kolaca... nisam probala kolače, ali sam vidjela da ih ljudi dosta uzimaju....

Ambijent je ugodan, 6 stolova i ništa prenatrpano... čist ok za miran ručak..... steta sto ne rade duze, jer bi bilo super i za vecere...
__________________
Zlo nikada ne nadvladava onog tko čini dobro
jaga-jaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 17:56   #40
Kakva je veganska ponuda u tajlandskom restoranu u Dubravi?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.