Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 21:31   #61
Jos jednom pohvaljujem Makrovegu u Splitu:
http://www.makrovega.hr/
Jela sam tamo dva dana prosli tjedan i za 65 kuna se najela toliko da sam jedva hodala Pusenje je zabranjeno u citavom restoranu.

Na Novu godinu sam jela u Opiumu u Branimir centru:
http://www.opium.hr/index.php?page=menu&id=6
Vise necu jesti tamo, a ni piti. Jela sam curry s povrcem za 68 kn, morala sam im reci da izbace oyster sos (i dobro da sam pitala ima li ga, naime, jedno jelo u jelovniku je oznaceno kao vegetarijansko iako je eksplicitno navedeno da sadrzi oyster sos), bilo je fino, ali premalo povrca, riza mi se nije svidjela, raspadala se i tesko ju je bilo jesti stapicima, porcija premala, radije cu si takva jela spremati doma. Narucila sam zeleni caj s jasminom i casu vode, ocekivala sam u cajniku zeleni caj s cvjetovima jasmina koji plivaju i casu obicne vodovodne vode, a dobila sam za 14 kuna Franckovo smece (u mom omiljenom kineskom restoranu (Mr Chen) je cajnik zelenog caja s jasminom 12 kn) i 250 ml Jane za 13 kuna (Jana mi je gorka, vodovodna voda mi je bolja, da sam znala da ce mi donijeti flasiranu vodu, trazila bih Studenu). Nemaju prostor za nepusace, ali srecom, u prostoru za jelo nitko nije pusio dok smo mi tamo bili.

I za kraj jos jedna pohvala, restoran nije u Hrvatskoj, ali je u shopping meki gradjana sjeverne i srednje Hrvatske (a i sire), u Grazu. Mongolski restoran Cooking Wu:
http://www.cooking-wu.com/
Za fiksnu cijenu odaberete iz bara povrce koje zelite (ima vise toga za mesozdere, ali to je offtopic), oznacite koji sos zelite i to vam pripreme. I tako koliko god zelite puta. Osim toga, imaju i sushi maki s krastavcima i onim nekim radicem za koji ne znam sto je (ima i kod nas u Mr Chenu), wasabi je stvarno jak , banane pohane u smjesi bez mlijeka i jaja (samo voda i brasno), veganske proljetne rolade, i, zeleni caj s jasminom u cajniku u kojem plivaju cvjetovi jasmina. I, ako trazite obicnu vodu, dobijete vodovodnu vodu E da, imaju i odvojen prostor za nepusace. Tu vecer u restoranu dobila sam barem jednu kilu Dobro da nisam cesce u Grazu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 23:39   #62
ja vech par puta bila u Forku u Ri i sve shto sam dosad probala je stvarno bilo ukusno,o cijenama da ne pricham, pre-pristupachno!
°miA° is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 17:12   #63
^^
+1

Fork rula! Falafel sa humusom je bog i batina. Ostalo što je ma meniju još nisam iskušavao ali vrlo primamljivo izgleda i cijene su od 15 do 30 kn po obroku što je i više nego ok.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:28   #64
Obozavam restoran Nova! Ne znam dal su mi finiji deserti, juhice ili glavna jela!
twilightx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 21:37   #65
Vidim da jos nisam pohvalila gostilnu in pizzeriu Santa Lucia u Brezicama, Cesta prvih borcev 15 (u samom centru). Obicni je restoran, ali ima vegetarijanskih jela i salad bar. Jela sam kod njih sampinjone na zaru, pecene krumpire i povrce na zaru (obicno uzmem dvoje istovremeno) i najfinije spremaju ta jela od svih restorana u kojim sam ih probala (a probala sam ih u puno restorana, jednostavno zato jer nisu imali nista drugo za mene, a ovdje mi je bas gust to jesti, jer je fino, nije samo da napuni zeludac). Takve pecene krumpire nisam u zivotu jela i nikako ih ne uspijevam napraviti kod kuce, dobiju hrskavu koricu, ali nisu tako fini. Ako se uzmu veliki sampinjoni, dobije se umak od cesnjaka i (cini mi se) persina i maslinovog ulja. Jednom nisam mogla sve pojesti, donijela sam u Zagreb, jela drugo jutro, i dalje je bilo jako fino. Naravno, pusenje je zabranjeno u citavom restoranu jer je u Sloveniji (a ja prvo kad sam dosla pitala gdje je prostor za nepusace ). Jedino muzika koju pustaju bas i nije nesto, a par puta mi se cinilo da kad dodjemo puste hrvatsku muziku namjerno da bismo se osjecali kao kod kuce
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:19   #66
Opet pohvaljujem Makrovegu u Rijeci. Za 70 kuna nas se dvoje najede (pa cak prejede). Jeli smo tamo 3 dana zaredom. Vecina hrane je veganska. Moze se uzeti i pola priloga, pa se tako vise razlicite hrane proba. Jednu vecer smo otisli u Fork, ali kuhinja nije radila. Pogledala sam sto inace imaju, i bilo je malo toga veganskog.

Nego, ima li u Sibeniku neki restoran u kojem se vegan moze posteno najesti? Ne mora biti veg(etarij)anski restoran, ne mora cak ni imati neku posebnu ponudu za vegane, ali da barem znaju napraviti fino kuhano povrce, krumpir s blitvom ili pecene krumpire. (Moj omiljeni restoran, Santa Lucia u Brezicama, nema nista posebno za vegane, ali rade najbolje pecene krumpire i grilane sampinjone koje sam probala, i meni dosta.)
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 09:20   #67
Pyr

Otišla jučer tamo na ručak. Ambijent bolji nego u Vege hopu (ne izgleda kao kantina, al izgleda kao stan, što i jeste ) Čisto je, mirno, prijatno, samo hrana je užasno bljutava. Ne koriste začine, hrana nema energiju, to sve samo lijepo izgleda, ali nije pretjerano ukusno.

Kolače nisam probala.

Između Pyra i Vegehopa, ipak biram Vegehop.

P.S. U vezi sa članarinom koju smo spominjali ranije, nitko me ništa nije pitao.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 10:52   #68
Nista u Sibeniku? Isto pitanje i za Osijek, gdje se vegan moze najesti?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 11:09   #69
Je li ovo čemu?

Bio Q
Gundulićeva 28, Osijek
Tel: 031 20 08 54
Radno vrijeme: ponedjeljak - subota od 8 do 20 h
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:38   #70
Otišla sam i danas u Pyr na ručak, čisto da potvdim svoju prijašnju ocjenu da je hrana bljutava. Definitivno bljutava!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 16:44   #71
Ok, onda se necu ni truditi.

Zna li netko sto se desilo sa Sirionom? Tamo je bila dobra hrana.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 18:20   #72
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Otišla sam i danas u Pyr na ručak, čisto da potvdim svoju prijašnju ocjenu da je hrana bljutava. Definitivno bljutava!

čula sam za taj Pyr, al oni nisu isključivo vegetarijanski restoran...
a ja takvim ne vjerujem......

a i sad gledam na njihovom webu, skroz su, po načinu usluge, kopirali jedan drugi vege rest.
__________________
Zlo nikada ne nadvladava onog tko čini dobro
jaga-jaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 18:34   #73
Koji?

Nego, zaboravila sam ovdje pohvaliti Bio Q u Osijeku. Hrana je jako fina i vlasnica je jako ljubazna. Sve je vegansko i sve je iz biouzgoja. Postoji i ducan Bio Q, mislim u Suncanoj ulici. Ja se zeznula, pa prvi dan otisla u ducan umjesto u restoran.

Takodjer jos jednom pohvaljujem Makrovegu u Splitu. Sad imaju i sladoled, ali uvijek je bio rasprodan kad bih dosla.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 14:24   #74
Ljubljana, Supernova shopping centar, Running Sushi and Wok. Konobarica nije znala ni hrvatski ni engleski, a slovenski jedva, nekako smo se ipak sporazumijeli. Umjesto running sushi gdje nismo znali sto sve ima, narucili smo iz menija - 12 kappa makija (s krastavcima), mislim da su 4.50 eura, 12 avocado makija (oni su obrnuti, alga unutra, riza vani i jos posuti sezamom, i cetvrtasti, ne okrugli), za (mislim) 5.50 eura i jos caj od jasmina koji se dobije u cajniku i unutra plivaju cvjetovi jasmina, mislim da je 1.80 eura. Dragi je jeo kappa maki, ja sam pojela ove s avokadom i jedan kappa maki jer je rekao da se cine finiji i svjeziji nego u Mr. Chenu gdje ih inace jedemo. Meni su bili slicni, naime, meni su jako ukusni i u Mr. Chenu i doma i ne primijetim neku razliku. Ovi s avokadom su bili jaaaaaaaaako fini. Wasabija dobijemo koliko hocemo, ali mislim da nije pravi nego europski hren s malo wasabija (kao i u vecini drugih restorana). I djumbira dobijemo koliko hocemo. I jos dobijemo vruce mokre rucnike za brisanje umjesto salveta. To jos nisam dobila u restoranu. Stvarno sam se najela, iako su ti makiji mali, zasitni su i jedva sam ih pojela. All you can eat je 9.90 radnim danom ujutro, inace 11.90 eura. Nazalost, izgleda da nemaju web sajt, samo ovo nalazim:
http://www.wtf.si/all-you-can-eat-ru...nik-supernova/

Falafel, Ljubljana, Trubarjeva 40, blizu Presernovog trga, arapski fast food, falafel je veganski (za ostalo se treba raspitati), za nesto manje od 4 eura, dobije se sendvic s 4 komada, pecenim povrcem, raznim salatama i raznim umacima koji tezi barem kilu, ali uspjela sam ga pojesti Jako je fin. Mislim da cu i sljedeci put jesti tamo. Ima i manjih falafel sendvica za naruciti. Falafel majstorica razumije hrvatski.
http://www.alja-shaar.com/

Ljubljana ima jos vegetarijanskih restorana s veganskom ponudom koje takodjer planiram jednom posjetiti:
http://www.happycow.net/europe/slovenia/ljubljana/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 14:26   #75
Ne sjecam se da sam pohvalila Spar restorane u Ljubljani i Mariboru. Zapravo, onom u Mariboru nisam bila bas odusevljena, nisam bila ni previse gladna, ali kad sam par mjeseci kasnije jela istu hranu u Ljubljani, bilo je jako fino. Imaju puno razlicitih salata, pecenog povrca, voca za vocnu salatu (i suhog voca, oraha). Veci izbor nego u Mercator restoranu u Zagrebu (u kojem je izbor stvarno dobar). I jos je sve jako jeftino. U Mariboru se Spar restoran nalazi u Europarku, a u Ljubljani u BTC-u.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:29   #76
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Koji?
Vegehop, sad ko i oni nude odvojeno priloge (zitarice i ostalo).. prije par mjeseci sam bila na webu Pyra i to nisu imali..

mislim i još nesto ali mi se sad neda ići na njihov web.
__________________
Zlo nikada ne nadvladava onog tko čini dobro

Zadnje uređivanje jaga-jaga : 03.08.2009. at 18:30. Reason: xx
jaga-jaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:58   #77
Imaju riblji meni Ja sam stvarno mislila da je to vegetarijanski restoran.

Ma necu ih isprobat, klupski restoran, neke su gnjavili s clanarinama, navodno je bezukusno...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 19:47   #78
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Imaju riblji meni Ja sam stvarno mislila da je to vegetarijanski restoran.

Ma necu ih isprobat, klupski restoran, neke su gnjavili s clanarinama, navodno je bezukusno...
i ja sam čula da su bezukusni..
i radije odem u Vegehop, gdje je malo skuplje al bar znam da je sve "čisto"

p.s. s obzirom da je Pry registriran kao udruga a ne kao restoran, mislim da si mogli još spustit cijene.
__________________
Zlo nikada ne nadvladava onog tko čini dobro

Zadnje uređivanje jaga-jaga : 03.08.2009. at 19:48. Reason: y
jaga-jaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 21:04   #79
Da, ako nisu u sustavu PDV-a (a vjerojatno nisu s obzirom na prihode).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:16   #80
Opet ja s restoranima u drugim drzavama:

Pohvaljujem Interspar restoran u Mariboru u Europark shopping centru. Iako obicno nemaju veg(etarij)anska glavna jela, imaju jako dobar salad bar s povrcem na zaru, raznim salatama i svjezim vocem, suhim vocem, orasima... Imaju i jako dobar izbor ulja i octova (kako je mnozina od ocat ). Po prvi put sam stavila orahovo ulje na salatu i bilo je jaaaaako fino. U ponedjeljak, kad sam jela tamo, imali su jako finu gazpacho juhu Europark je uz Dravu i iz restorana se lijepo vidi grad i okolna brda s vinogradima. Nije mi poznato ima li u Mariboru neki bas vegetarijanski restoran.

U Grazu sam 3 dana jela u Ginko vegetarijanskom restoranu: http://www.restaurant-ginko.at/ Self service je, salate i glavna jela kostaju 1.15 eura za 100g. Primaju kartice. Svaki dan imaju dvije vrste rize, integralnu i basmati, i jedna je s kurkumom ili safranom. Meni se mijenja. Svaki dan imaju jedno indijsko glavno jelo, curry s necim. Osim toga, imaju mediteransko i stajersko glavno jelo (sudeci po ta 3 dana). Peceni krumpiri su im isti kao u Santa Lucii u Brezicama, ne znam u cemu je tajna, mislila sam da ih rade u krusnoj peci. Osim toga znaju imati popecke, razne umake i slicno. Vecina jela je veganska. Sva jela koja su veganska imaju tu oznaku. Juha je ponekad veganska, ponekad nije, ja sam samo jednom jela, krem juhu od krumpira, bila je fina, ali ne bi se svidjela onima koji ne vole ljuto. Obicno bih probala sva veganska glavna jela. Curry od lece je bio savrsen. Jednom su imali dva jela s lisicarkama, to je isto bilo jako fino. I umake za tjesteninu rade jako fine. Tamo sam prvi put jela pohani celer, nisam mogla vjerovati kako je to fino. Jela koja nisu veganska imaju oznaku L, tako da pretpostavljam da su lakto, tj. bez jaja. Imaju i jako fine veganske kolace. Jela sam tiramisu s kokosom i bio je savrsen. Zeleni caj je skup, 2.20 eura, tako da sam druga dva dana pila vodu. Plati se neka sica za casu i moze se refilati. Imaju 3 vrca, u jednom je voda s kriskama narance, u drugom s mentom i dinjom, i u trecem s kamenjem (oni kao vjeruju da kamenje daje nekakvu energiju, meni je voda ko voda, ugasila mi je zedj). Osoblje govori engleski. Sa mnom je jelo troje ljudi koji uopce nisu vegetarijanci i bilo im je fino. Nazalost, web im nije dovrsen, ali tamo mozete uzeti tjedni jelovnik, pa planirati ako duze ostajete u Grazu. Parkiranje oko Ginka je euro za 50 minuta i nemojte ni slucajno u garazu jer je 4 eura za sat vremena.

U Becu smo jeli u Vegetasia vegetarijanskom tajvanskom restoranu: http://www.vegetasia.at/ Nismo stigli na rucak, tako da smo propustili all-you-can-eat za 6.80 eura po osobi Imaju dva menija na engleskom i govore engleski. Nisu sva jela veganska, pise ako sadrze jaja, ali ipak pitajte. Eticke vegetarijance mogao bi sokirati jelovnik, ali zato na pocetku imate rjecnik, tako da se mozete uvjeriti da su "piletina", "patka", "govedina" i "skampi" koje koriste veganski, napravljeni od soje i drugih biljaka, s kelp algom i slicnim dodacima za okus. Nadala sam se da njihova veganska "piletina" nema okus kao ona smrdljiva piletina koja se pece po Konzumima i zbog koje moram drzati dah kad onuda prolazim. I zaista, bilo je i vise nego ukusno. Izgledom i teksturom podsjeca na piletinu, ali nema zile, tetive, misicne ovojnice, hrskavice, salo i ostale gadosti, a okus je jako blag. Jela sam ovo: HühnerVleisch mit Cashew-Nüssen und Gemüse gebraten, pikant Uz to sam dobila besplatnu jasmin rizu. Imaju pravi zeleni caj s jasminom, plivaju cvjetovi u cajniku. Za predjelo sam jela mini proljetne rolade, ali to sam vec prije jela, imaju ih smrznute u Metrou u Zagrebu. Za desert nismo imali vremena. Sestricna je uzela nekakvu pohanu vegansku "piletinu" s nekakvim rezancima, probala sam malo i bilo je jaaaaako fino. Sad znam gdje cu jesti ako me put opet nanese u Bec. Preporucujem svima, i veganima i vegetarijancima i mesozderima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.