Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2008., 21:25   #1
Coca Cola / Pepsi

Sigurno postoji slicna tema,no trazilica mi ju ne pokaziva jer je preucestala riječ.

Nisam bas neki Cola/Pepsi holicar ali zanima me koliko su Coca Cola i Pepsi stetni za zdravlje ; u kojim kolicinama postaju stetni
Nakamura Kumiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 23:33   #2
znam za neke štetne učinke,stvaranje bubrežnih kamenaca poradi ortofosforne kiseline,čuo sam za više slučajeva da je došlo do poremećaja jetrenih enzima a jednom momku koji je bio poprilično mršav naškodilo je do te mjere da je morao bit hospitaliziran,neki problem s jetrom ali ne znam šta konkretno.Taj momak je godina dana često(ne znam koliko često)pio Coca Colu.Mslim da je količina individualna,ne vjerujem da će se išta dogodit od jedne Cole tjedno ali ima ljudi kojima zna naškodit ako je redovito piju.Osim toga deblja jer ima puno šećera u sebi
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 23:55   #3
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
znam za neke štetne učinke,stvaranje bubrežnih kamenaca poradi ortofosforne kiseline,čuo sam za više slučajeva da je došlo do poremećaja jetrenih enzima a jednom momku koji je bio poprilično mršav naškodilo je do te mjere da je morao bit hospitaliziran,neki problem s jetrom ali ne znam šta konkretno.Taj momak je godina dana često(ne znam koliko često)pio Coca Colu.Mslim da je količina individualna,ne vjerujem da će se išta dogodit od jedne Cole tjedno ali ima ljudi kojima zna naškodit ako je redovito piju.Osim toga deblja jer ima puno šećera u sebi
Zubar, zar ne ostecuje caklinu?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 01:20   #4
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Zubar, zar ne ostecuje caklinu?
bravo oštećuje caklinu,zapravo sva kisela pića(čitaj gazirana)oštećuju caklinu i mogu se pojavit kiselinske erozije ali kad se redovito piju gazirana pića kroz duži vremenski period
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 10:26   #5
Ja sam Colu pila godinama...doduše, u normalnim količinama...jedna do dvije tjedno...i pred svojih desetak godina sam dobila takvu alergiju da sam skoro odapela...niti injekcije nisu pomagale...

Od tada ju izbjegavam u velikom luku...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 14:54   #6
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ja sam Colu pila godinama...doduše, u normalnim količinama...jedna do dvije tjedno...i pred svojih desetak godina sam dobila takvu alergiju da sam skoro odapela...niti injekcije nisu pomagale...

Od tada ju izbjegavam u velikom luku...
To nije nikakav dokaz da Coca Cola izaziva alergije. Dapače, do desete godine, normalno je da se alergije počnu jače ispoljavati. S pubertetom lagano nestaju kod većine ljudi.
Imate thread na Prirodnim znanostima gdje se o ovome dosta stručnije raspravljalo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:11   #7
Skroz stetni u bilo kojim kolicinama
Tomislav13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:25   #8
Stetna je ali je ukusna...izaziva potrebu da se pije u vecim kolicinama. Npr. ima i ona bez secera, sa umjetnim zasladivacima koja navodno nije toliko stetna...
cokolino08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:41   #9
Nije uopće štetna ako se konzumira u umjrenim kojičinama, kao i svako drugo piće, osim vode! Čak je dobra ako se čovjek osijeća umorno i iscrpljeno jer djeluje osvježavajuće i stimulatvno zbog kofeina i šećera!
zaba1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 16:16   #10
Quote:
cokolino08 kaže: Pogledaj post
Stetna je ali je ukusna...izaziva potrebu da se pije u vecim kolicinama. Npr. ima i ona bez secera, sa umjetnim zasladivacima koja navodno nije toliko stetna...
da ali ta ima nekoliko redova različitih aditiva na specifikaciji
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 16:40   #11
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ja sam Colu pila godinama...doduše, u normalnim količinama...jedna do dvije tjedno...i pred svojih desetak godina sam dobila takvu alergiju da sam skoro odapela...niti injekcije nisu pomagale...

Od tada ju izbjegavam u velikom luku...
to niš' ne govori o štetnosti - neki ljudi su alergični na mlijeko, na med, na jagode,..... pa nemreš reć' da je to štetno!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 16:56   #12
Quote:
cokolino08 kaže: Pogledaj post
Stetna je ali je ukusna...izaziva potrebu da se pije u vecim kolicinama. Npr. ima i ona bez secera, sa umjetnim zasladivacima koja navodno nije toliko stetna...
Procitaj sastojke u toj "bezsecernoj" koli i proveri ih na netu. sokiraces se. obicna kokakola je zdravija (uslovno receno) od tih novih, dijetalnih.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 17:21   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
To nije nikakav dokaz da Coca Cola izaziva alergije. Dapače, do desete godine, normalno je da se alergije počnu jače ispoljavati. S pubertetom lagano nestaju kod većine ljudi.
Imate thread na Prirodnim znanostima gdje se o ovome dosta stručnije raspravljalo.
Dakle "samo" je stetna za zube,jetru i moguci nastanak secerne bolesti u buducnosti

Zadnje uređivanje Nakamura Kumiko : 18.05.2008. at 18:51.
Nakamura Kumiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 17:23   #14
Quote:
Nakamura Kumiko kaže: Pogledaj post
Dakle "samo" je stetna za zube,jetru i moguci nastanak secerne bolesti u buducnostu
pa vjerojatno ništa manje ni ništa više od svih ostalih napitaka koji su u prodaji.....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 19:48   #15
evo danas su one gospođe u odredu za čistoću objašnjavale kako coca colom očistit wc školjku (zahvaljujući kiselini) pa sad ti pij colu
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 19:53   #16
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
evo danas su one gospođe u odredu za čistoću objašnjavale kako coca colom očistit wc školjku (zahvaljujući kiselini) pa sad ti pij colu
pa objašnjavaju one i kak' se sokom od limuna čiste sudoperi i slavine....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 20:02   #17
Quote:
Nakamura Kumiko kaže: Pogledaj post
Dakle "samo" je stetna za zube,jetru i moguci nastanak secerne bolesti u buducnosti
Da, ako je uzimaš kao zamjenu za svu tekućinu koju ne dobivaš hranom.

Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
evo danas su one gospođe u odredu za čistoću objašnjavale kako coca colom očistit wc školjku (zahvaljujući kiselini) pa sad ti pij colu
Ispovraćaj se po komadu cinka pa ćeš vidjeti kakvog vraga imaš u želucu. Otrovno i kiselo. U Coca Coli imaš fosfatnu i karbonatnu kiselinu. One su prema kloridnoj ništa. Koncentracija H3O+ iona je redovima veličina manja.


Vama je baš zanimljivo pričati bljezgarije i fascinirate se mitovima. Kako bi bilo da za promjenu netko prihvati činjenice? Oh noooo, lupati gluposti je puuuno bolje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 20:41   #18
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, ako je uzimaš kao zamjenu za svu tekućinu koju ne dobivaš hranom.


Ispovraćaj se po komadu cinka pa ćeš vidjeti kakvog vraga imaš u želucu. Otrovno i kiselo. U Coca Coli imaš fosfatnu i karbonatnu kiselinu. One su prema kloridnoj ništa. Koncentracija H3O+ iona je redovima veličina manja.


Vama je baš zanimljivo pričati bljezgarije i fascinirate se mitovima. Kako bi bilo da za promjenu netko prihvati činjenice? Oh noooo, lupati gluposti je puuuno bolje.
A kojim cinjenicama ti baratas? Gdje su, ja ih ne vidim. Cinjenica je da Cola ostecuje caklinu, meni je recimo samo to razlog da je nikada ne pijem. Druga cinjenica: sadrzi hrpetinu jednostavnog secera i to je drugi razlog da je itko pametan ne pije. Trece, sadrzi kofein i ortofosfornu kiselinu. Kofein je adiktivno sredstvo, a ortofosfrna kiselina je godinama sumnjivi dodatak, ne znam je li zgotovljena kava studija, treba potraziti.

Spominjati kloridnu kiselinu, koja je vazan dio naseg tijela, i druge kiseline je u najmanju ruku glupo.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:06   #19
jel samo na coli light pise kolika je "preporucena" dnevna doza ili i na obicnoj coli? mislim da bi bilo koje pice/jelo sa tako velikim udjelom secera ili kofeina bilo jednako stetno ka i cola da se konzumira u velikim kolicinama.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 12:07   #20
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A kojim cinjenicama ti baratas? Gdje su, ja ih ne vidim. Cinjenica je da Cola ostecuje caklinu, meni je recimo samo to razlog da je nikada ne pijem. Druga cinjenica: sadrzi hrpetinu jednostavnog secera i to je drugi razlog da je itko pametan ne pije. Trece, sadrzi kofein i ortofosfornu kiselinu. Kofein je adiktivno sredstvo, a ortofosfrna kiselina je godinama sumnjivi dodatak, ne znam je li zgotovljena kava studija, treba potraziti.

Spominjati kloridnu kiselinu, koja je vazan dio naseg tijela, i druge kiseline je u najmanju ruku glupo.
A fosfatna kiselina nije dio našeg tijela?
Jednostavni šećeri nisu dio našeg tijela? Pitaj mozak. On troši isključivo glukozu, koja je još jednostavnija od saharoze iz Coca Cole.

Pretjeruješ i to maksimalno. Coca Cola ti neće naštetiti ako je ponekad piješ. Ako je piješ kao žaba vodu, očekuj i probleme.

Ako je kloridna kiselina tako super, ajde ti popij onu iz dućana.


Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
jel samo na coli light pise kolika je "preporucena" dnevna doza ili i na obicnoj coli? mislim da bi bilo koje pice/jelo sa tako velikim udjelom secera ili kofeina bilo jednako stetno ka i cola da se konzumira u velikim kolicinama.
Na Coca Coli Light valjda piše zato jer sadrži umjetna sladila na čiji se dnevni unos mora paziti (aspartam i ostalo). Na običnoj Coli ne piše. To je kao da na čokoladnoj torti piše "ne smijete više od pola torte dnevno".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.