Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 14:51   #61
Medo, nema šanse da si ti pročitao Gajtona!!
A i da si ga divnim čudom pročitao, nema šanse da ti je išta ostalo u glavi.

btw, ako je netko čitao o ''utjecaju inzulina na stanice'' onda je to čika Banderas.

__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:58   #62
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Medo, nema šanse da si ti pročitao Gajtona!!
Jesam, jesam. Jos prije 5 godina.

Quote:
A i da si ga divnim čudom pročitao, nema šanse da ti je išta ostalo u glavi.
Zasto, ja to mogu bolje shvatiti nego vi biokemicari. To je sve logika.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:03   #63
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Zasto, ja to mogu bolje shvatiti nego vi biokemicari. To je sve logika.

Tako i nastaju antišećer, antisol, antimasnekiseline pokreti.

Kad dečki iz teretane počnu proučavat Gajtona.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:09   #64
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post

Tako i nastaju antišećer, antisol, antimasnekiseline pokreti.
Ako cete tako trivijalizirati, onda nista niej nezdravo. Niti McDonalds, niti ista, jer se sve moze opravdavati umjerenim kolicinama, pa ce se rabiti politicki korektni termini: nije stetno, samo trebas jesti u ogranicenim kolicinama.

Quote:
Kad dečki iz teretane počnu proučavat Gajtona.
Nisu ti bas fora ovi pokusaji omalovazvanja mog misljenja bockanjem po teretani. Guzico, vise govore o tebi.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:26   #65
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ako cete tako trivijalizirati, onda nista niej nezdravo. Niti McDonalds, niti ista, jer se sve moze opravdavati umjerenim kolicinama, pa ce se rabiti politicki korektni termini: nije stetno, samo trebas jesti u ogranicenim kolicinama.
Točno tako. Ja odem jednom u mjesec dana u mekdonalds i nije mi ništa.
Sjećam se dokumentarca Supersize me gdje je frajer 3 mjeseca ili koliko već se hranio isključivo u Mcdonaldsu gdje si je uredno razvalio organizam i to su ljudi većma prihvatili kao neosporiv dokaz o štetnosti mekdonaldsa. Što je bulšit. da je jeo tri mjeseca samo kupus, vjerujem da bi bio i gori.
I neradi se o ''politički korektnim terminima'' već o zdravoj pameti gdje i najzdravija hrana može bit otrov ukoliko se s njom pretjera.
Bit zdrave ishrane je u raznolikosti.

Quote:
Nisu ti bas fora ovi pokusaji omalovazvanja mog misljenja bockanjem po teretani. Guzico, vise govore o tebi.
Nije to spočitavanje tvog mišljenja po toj liniji. Već spočitavanje svakom laiku koji pročita neku stručnu literaturu i misli da je uhvatio Boga za bradu. Radi se o tome da laiku koji pročita Gajtona i misli da je to plafon svega što je ikad naučio o biokemiji, sam taj Gajton niti ne koristi preveć jer većinu biokemijskih procesa koji su tamo opisani praktično i suštinski ne razumije.
Da razumije, ne bi rekao da je šećer nezdrav.

Ja sam kroz cijeli faks žvakala Stryera i svaki bi put iz istog poglavlja nešto novo naučila. Tako da imam maleni refluks na činjenicu da je netko pročitao Gajtona u dahu prije 5 godina čime misli da dobiva na kredibilitetu.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:42   #66
Medo, jedno pitanje, evo vratih se iz dućana i ne nađoh podatak o 60 g šećera u pola litre. Na Pepsiu količina šećera ne piše, Coca Cole nažalost nije bilo pa ne mogu provjeriti. Odakle ti informacija o 60 g šećera u pola litre?

Nemoj molim te o inzulinskom šutu (whatever that is, šut ) i starenju stanica, posijedit ću, imaj milosti
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 16:01   #67
Lyla, ajd' ne kaki, nisam nigdje rekao da je sam secer stetan. Vrijedas me kao sugovornika pa onda nemamo sto vise razgovarati.

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Medo, jedno pitanje, evo vratih se iz dućana i ne nađoh podatak o 60 g šećera u pola litre. Na Pepsiu količina šećera ne piše, Coca Cole nažalost nije bilo pa ne mogu provjeriti. Odakle ti informacija o 60 g šećera u pola litre?
A guglaj, spominje se 10-13 g na 100 ml, ovisno o vrsti Cole.

Quote:
Nemoj molim te o inzulinskom šutu (whatever that is, šut ) i starenju stanica, posijedit ću, imaj milosti
Necu, fakat. Obozavam ovakve upise. Trebao bih sada pretpostaviti da si ti nekakav autoritet po pitanju biokemije, a 60 g secera ti nije bogzna kakva brojka? Ako me vec zelis prosvijetliti, onda, brate, de to i napravi. To tada, nemoj laprdati.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 16:03   #68
Pa, pitam te da mi objasniš što je to inzulinski šut.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 16:12   #69
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Pa, pitam te da mi objasniš što je to inzulinski šut.
Proces u kojem se dize koncentracija inzulina u krvi zbog povecane koncentracije glukoze u istoj. 60 g je dovoljna koncentracija da se digne inzulin u nebesa.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:21   #70
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Vrijedas me kao sugovornika...

Nisam znala da je imat drugačije mišljenje uvredljivo.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:26   #71
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post

Nisam znala da je imat drugačije mišljenje uvredljivo.
Nije stvar u drugacijem misljenju, nego o niskim udarcima. Nisam nigdje rekao da je secer nezdrav sam po sebi, dobro znam cemu sluzi glukoza, a ti se pravis bedasta jer ja pricam o jednom, a ti meni trpas u usta drugo. Nisam potpuni laik kakvim me ti zelis prikazati.

"Da razumije, ne bi rekao da je šećer nezdrav."
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:18   #72
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Nije stvar u drugacijem misljenju, nego o niskim udarcima. Nisam nigdje rekao da je secer nezdrav sam po sebi, dobro znam cemu sluzi glukoza, a ti se pravis bedasta jer ja pricam o jednom, a ti meni trpas u usta drugo. Nisam potpuni laik kakvim me ti zelis prikazati.

"Da razumije, ne bi rekao da je šećer nezdrav."
A po čemu je baš šećer iz kole nezdrav ne sam po sebi?

I zašto nije dobro kad skoči inzulin i prenese šećer u stanice?
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:21   #73
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
A po čemu je baš šećer iz kole nezdrav?
Poanta je u tome kako se takva velika koncentracija metabolizira i kuda takva velika koncentracija ide, i posljedice takvih ocestalih inzulinskih peakova na inzulinsku osjetljivost i na dijabetes tipa 2.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:38   #74
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome kako se takva velika koncentracija metabolizira i kuda takva velika koncentracija ide, i posljedice takvih ocestalih inzulinskih peakova na inzulinsku osjetljivost i na dijabetes tipa 2.
dakle, sasvim je svejedno s obzirom na šećer jel čovjek pojeo grožđe il popio kokakolu.

Mi govorimo o količini šećera od 60 g, a ne od 6000 g. Ta količina šećera metabolizira se najnormalnije po nekom biokemijskom principu u ovisnosti od trenutnog stanja organizma. Kod gladnog čovjeka će svih 60 g otići u glikolizu pa će nastat ili ATP(energija) i građevni elementi za sintezu staničnih sastojaka. Kod onog koji se nakrkao kolača i torte, piruvat kinaza alosterički inhibira ATP pa se koči pretvorba u piruvat. Bez obzira jeli glukoza iz kole ili iz grožđa.

I kako smo sad odjednom došli na dijabetičare i inzulinsku preosjetljivost?

Ljudi koji nemaju laktazu ne piju mlijeko. Ali nije zbog toga mlijeko svima loše i štetno.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:48   #75
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
dakle, sasvim je svejedno s obzirom na šećer jel čovjek pojeo grožđe il popio kokakolu.
Opet druge namirnice. Pricamo o Coli. Inace, vidim da si ignorirala sve one engleske kvotove

Quote:
Mi govorimo o količini šećera od 60 g, a ne od 6000 g. Ta količina šećera metabolizira se najnormalnije po nekom biokemijskom principu u
Ta je kolicina secera malo manja od kolicine secera koju uzimaju profi sportasi nakon intenzivnih treninga da bi obnovili zalihe glikogena. Ako ne pricamo o ekstremima, ta je kolicina secera dovoljna da izazove povecanu i "nepotrebnu" reakciju inzulina u vecini vremena.

Quote:
I kako smo sad odjednom došli na dijabetičare i inzulinsku preosjetljivost?
Pa, sto mislis kako nastaje dijabetes tip 2?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:17   #76
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post

Pa, sto mislis kako nastaje dijabetes tip 2?
Svi engl. kvotovi su mi prebanalni da bih se njima bavila.

i naravno da pričamo o drugim namirnicama jer ako pričamo o šećeru ne možemo reć da šećer u koli ne valja a u grožđu valja.

Dijabetes tip 2 neću dobit ako pijem kolu u količinama u kojima je inače pijem. Siher.

Medo, s obzirom na topik, jel možeš sumirat svoj point? Povremeno pijenje kokakole dovodi do čega?
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:46   #77
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Glupo je samo ići u ekstreme prozivajući je vražjom namirnicom zbog šećera i ortofosforne kiseline dok s druge strane taj isti šećer konzumiramo obilato u namirnicama koje smatramo ''zdravima''
To nije neki naročit ekstrem.
Taj isti (rafinirani) šećer treba jednako izbjegavati u svim tim namirnicama, bez obzira što ih se pogrešno naziva "zdravima". Odnosno jesti nešto bolje.

Jasna stvar, kao što ti veliš, McDonalds jednom mjesečno nikog nije otrovao.
Postoje navike koje su bolje po zdravlje, i koje su lošije, i s vremenom se vide pozitivne posljedice kad se teži boljima.

Inače, to ti je manje više i njegov point. Nije da se vi ni u čemu ne slažete. I ne znam kak ti je uspio promaknuti jer je vrlo jednostavan.
Valjda zato jer si bila prezauzeta time kak da mu podmetneš neke rečenice koje nije ni rekao pa se malo sama s njima zabavljaš...


Ti to malo drugačije gledaš. Taj šećer ti ne vidiš kao problem (trenutno). Jebe se tebi, ti imaš dobru liniju. Pa onda misliš da je svima to pljuga, kaj šećer, kog briga. I zaboravljaš na postotke pretilih u današnje vrijeme. Al trebaš mislit na druge. Na sve one koji nemaju te privilegije da tako ležerno to doživljavaju. Trebaš pokazat plemenitost..

Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Poanta cijelog topika bi bila da piće s 60 g šećera nije nezdravo
A ne, ti si.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:09   #78
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ti to malo drugačije gledaš. Taj šećer ti ne vidiš kao problem (trenutno). Jebe se tebi, ti imaš dobru liniju. Pa onda misliš da je svima to pljuga, kaj šećer, kog briga. I zaboravljaš na postotke pretilih u današnje vrijeme. Al trebaš mislit na druge. Na sve one koji nemaju te privilegije da tako ležerno to doživljavaju. Trebaš pokazat plemenitost..
Vidim, ti zbog gladnih noćima ne spavaš..
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:34   #79
Šta je čovjek, ako nema plemenitosti i širokogrudnosti...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 01:04   #80
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Pa, sto mislis kako nastaje dijabetes tip 2?
Ako imaš odgovor na to pitanje, dobijaš garantirano Nobelovu nagradu za medicinu. To za dijabetes nije dobio nitko još od 1922. godine i Banting/Bestovog otkrića inzulina.
Nećeš vjerovati, ali dijabetes tipa II dobijaju i ljudi u kulturama gdje se šećer uopće ne koristi. Bit će da im netko šverca Colu

Malo se prebanalno razbacuješ medicinom i izrazima, te inzulinski šutovi , te uzrok dijabetesa
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.