Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2008., 18:56   #1
Veganski jogurti

U Hrvatskoj se mogu kupiti Annapurna jogurti: Soja jogurt, Soja AB jogurt i Soja jogurt vanilija. Za 400g cijena je oko 8 kn. Ima ih u Mercatoru, ducanima zdrave hrane i jedno vrijeme sam ih vidjala u Sparu.

Nekoliko mjeseci su se u hr mogli kupiti i Joya jogurti - obicni, od jagode i od breskve i marelice. Takodjer je bilo shakeova od jagode i marakuje (isto s jogurt kulturom) i nekih malih probiotickih napitaka koje nikad nisam probala jer su bili preskupi za tu kolicinu. Navodno se uvozniku nije isplatilo uvoziti ih pa je prestao

Jucer sam konacno nasla veganske jogurte u Mercatoru u Brezicama. Imaju Provamel Yofu od pola litre: obicni, sumsko voce i vaniliju. Kupila sam sumsko voce:
http://www.provamel.com/Slo_ENG/getp...pr=29&mrg=-153

Takodjer imaju Valsoia Yosoi jogurte, kupila sam breskvu/marakuju, a cini mi se da sam vidjela i obicni. Stoje u frizideru kraj pudinga i u prvi mah sam pomislila da su pudinzi:
http://www.valsoia.it/alimenti_di_soia/Yosoi_3.html
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:40   #2
Pti, kakvi su ti?
Probala sam neke u malim posudicama, 180 grama mislim i bili su mi grozni Imali su s vocem, raznih okusa ali ni jedan mi nije bio ok A fale mi u prehrani.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 15:24   #3
Mozda si probala Joya jogurte. Oni su mom dragom bili grozni, a ja sam bila ovisna o njima. Annapurna mi bas i nisu fini, vaniliju mogu samu pojesti, ostale moram miksati s vocem (zapravo, i Joya obicni jogurt sam morala miksati s vocem). Valsoia je dosta gust, sadrzi inulin (vlakna). Provamel ima drugaciji okus, zanimljiv, vise po vocu, manje po jogurtu, ali ne znam bi li ti pasao...

Ima i onih nekih kao pudinga, Vitaquell, oni ne sadrze jogurt kulturu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 18:52   #4
Pokusam nekoga poslati po Annapurnin To su oni u plasticnim bocicama? Mislim da im je kod nas cijena bila puno visa prije

Ovaj provamelov izgleda tako njammmi Kakve su im cijene? I gdje u Merkatoru ih pronalazis?
Hvala

P.S.Mogu li se raditi doma? I postoji li kefir?(sad stvatno pretjerujem, ali zanima me )
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:29   #5
Kefir mozes sama raditi ako nabavis starter, ali treba se brinuti o njemu, drzati u frizideru. Ako zelis, mogu se probati raspitati, jer znam curu koja ga je imala i nudila meni jer joj se vise nije dalo raditi.

Ove jogurte sam kupila u Mercatoru u Brezicama (30 km od ZG). Kod nas ima samo Annapurna jogurta i meni su najgori od svih nabrojanih.

Mislim da bi mogla sama raditi doma od tih jogurta ako su zive kulture unutra. Navodno se s jogurtima od kravljeg mlijeka iz ducana ne moze raditi jogurt doma
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:30   #6
E da, pola litre Provamel jogurta sumsko voce oko 4.5 eura. Skupo, ali barem je iz biouzgoja.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 23:18   #7
Meni su fini Valsoia Yosoi od jagode i kupine
Slicni su uobicajenim vocnim jogurtima sto se okusa tice.
Ali su i jako skupi
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 00:07   #8
Gdje ih kupujes?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 00:18   #9
Ja znam napravit mlijeko od žitarica, ali nije mi jasno kako bi to mlijeko zgrušala. Nisam nikad ni probala sa klasičnim sirilom (a ono je i tako zabranjeno za vegane-vegetarijance jer se dobija iz kiseline želuca teleta), a sirenje limunom ili octom je presporo i za većinu mlijeka (djeluje samo na kravlje i mješavine sa većinskim udjelom kravljeg mlijeka).

Kako oni uopće zgrušaju to žitno mlijeko?

Kefirna zrnca bi mogla djelovat, kao i one gljive za čaj (knobu?? -mislim), ali to nisu jogurti to ostaje tekuće kao kiselo mlijeko.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 00:25   #10
Postoji sirilo mikrobioloskog podrijetla. Ne znam gdje bi se moglo nabaviti
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 00:39   #11
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Gdje ih kupujes?
U Italiji. Nisam ih jos vidjela u Hrvatskoj. Nadam se da ce ih poceti uvoziti jer su jako fini.
Ne samo sto su skupi, nego su i mala pakiranja, pa taman kad pojedem dva u onom kartonu, ja bih jos a nema vise

malo offtopic: neki dan sam u marketu vidjela Valsoia sojino ulje.
Dali je to itko probao i kakvo je?
Ja inace maslinovo ulje koristim za sve, ali bas me sad to kopka kakvo je ovo.
http://valsoia.it/alimenti_di_soia/Olio_di_Soia_18.htm
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:17   #12
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ja znam napravit mlijeko od žitarica, ali nije mi jasno kako bi to mlijeko zgrušala. Nisam nikad ni probala sa klasičnim sirilom (a ono je i tako zabranjeno za vegane-vegetarijance jer se dobija iz kiseline želuca teleta), a sirenje limunom ili octom je presporo i za većinu mlijeka (djeluje samo na kravlje i mješavine sa većinskim udjelom kravljeg mlijeka).

Kako oni uopće zgrušaju to žitno mlijeko?

Kefirna zrnca bi mogla djelovat, kao i one gljive za čaj (knobu?? -mislim), ali to nisu jogurti to ostaje tekuće kao kiselo mlijeko.
Oprostite na offtopicu, ali kako radis mlijeko
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:18   #13
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Postoji sirilo mikrobioloskog podrijetla. Ne znam gdje bi se moglo nabaviti
Ovo bi bilo zanimljivo da se moze doci do njega.

PAti, od cega se radi uopce, znas li mozda?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:51   #14
Ne znam, ne razumijem se bas u to, ali nasla sam ponesto o tome:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rennet#Microbial_rennet
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:13   #15
meni su ti jogurti odvratni.
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 00:44   #16
Najfiniji jogurt kojeg sam ikad jela - Valsoia Yosoi Fibre, s vocem i zitaricama, ima okus po najfinijem kolacu
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:16   #17
Sad imaju Joya jogurte u Mercatoru u Brezicama, obicni i od jagode, kupila sam od jagode, jedan kosta nesto manje od eura. U Sparu u Brezicama imaju Valsoia jogurte od jagode i sljive/kruske.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 03:31   #18
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Sad imaju Joya jogurte u Mercatoru u Brezicama, obicni i od jagode, kupila sam od jagode, jedan kosta nesto manje od eura. U Sparu u Brezicama imaju Valsoia jogurte od jagode i sljive/kruske.
Daj sljedeći put kada si ideš u nabavku jogurta molim te pogledaj ima li eko voća u sparu ili mercatoru. ...Vidio sam u Celju u intersparu.

P.S. Davno sam gledao za sojino mlijeko ima kultura koja se može kupiti vani, ali ispast će vam okus slično kao od Anapurne...ali bilo bi puno isplativije.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 10:46   #19
Imaju u Sparu nesto malo, Natur Pur. U Mercatoru imaju neku svoju marku Zdravo zivljenje, ali ne znam je li im povrce iz biouzgoja.

Anapurnini jogurti mi nemaju bas neki okus...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 03:18   #20
Vise nemaju Joya jogurte u Mercatoru u Brezicama. Valsoia od jagode i od kruske i sljive imaju u Sparu.

U Grazu sam pocetkom sijecnja kupila Joya jogurt sa sumskim vocem, super je, ima cijele crne ribizle
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.