Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2010., 18:15   #81
I ja svasta pisem, taj drugi jogurt kojeg sam napravila (prosli post) je bio od cokoladnog sojinog mlijeka, ne od jagode. I priznajem, bio je cudan sam, izmiksala sam ga sa smrznutim borovnicama i to je bilo fino.

U Austriji u Merkuru prodaju Sojasun sojin jogurt s bananom:



Prije nekih mjesec dana sam naletjela na snizenje zbog isteka roka trajanja i kupila 4 pakiranja, jos sam ih tjednima jela bez problema. Kako mi je bananasti jogurt dosadio, koristila sam ga za smoothie. Fin je, ali ni izdaleka tako fin kao Sojasun sojin jogurt s limunom. Mislim da cu ga opet kupiti samo ako bude na snizenju.

Provamel vanilijasti sojin jogurt i dalje ostaje moj omiljeni jogurt. Alpro je promijenio dizajn, ali i okus svog vanilijastog sojinog jogurta koji je prije bio jako slican Provamel vanilijastom sojinom jogurtu, samo rjedji. Tak i tak se radi o istoj firmi. Ali, ovaj novi Alpro vanilijast sojin jogurt mi je nekako gorkast. Rok trajanja je bio u redu, tako da ne mogu to okriviti:



Alpro ima pakiranja od po 4 mala sojina jogurta. U nekima su dvije vrste, po dvije casice od svake vrste. Kupila sam kombinaciju borovnice i tresnje, te kombinaciju egzoticnog voca i breskve:



Sve vrste su mi fine i svidja mi se sto imaju komade voca. Super je sto je vise vrsta u pakiranju, pa ne dosade tako brzo (kao ovi s bananom). Borovnica mi je najfinija, podsjeca me na Provamel borovnicu.

Sve navedene sojine jogurte mozete kupiti u Merkuru u Austriji*. Merkur imate, recimo, u Seiersbergu u prvoj zgradi.

http://www.merkurmarkt.at

EDIT:

* Osim Provamela, njega ima za kupiti u:
- prodavaonicama zdrave hrane Reformhaus Martin u Austriji: http://www.reformhaus-martin.at/
- prodavaonici zdrave hrane Kalček u BTC shopping centru u Ljubljani: http://www.kalcek.com/ (mozda i u Trubarjevoj ulici, ali nisam sigurna, ta prodavaonica je manja)
- u nekim Mercatorima u Sloveniji, vise puta sam ga kupila u Brezicama

Zadnje uređivanje patientia : 31.07.2010. at 18:24.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:24   #82
Kako mog omiljenog sojinog jogurta Provamela s vanilijom nema za kupiti u Hrvatskoj, a cesto niti blize od Ljubljane, nadala sam se da ce mu Sojade sojin jogurt s vanilijom biti barem slican.



Definitivno ne vrijedi svoju cijenu. Gustocom je slican Provamelu, ali okusom kao da je razvodnjen. Bolji mi je vanilijasti sojin jogurt kojeg sama doma napravim od vanilijastog sojinog mlijeka i zlice obicnog sojinog jogurta (Sojade obicno, ima ga za kupiti u hr, a od njega mi se sojino mlijeko ujogurti). Sojade, ugledajte se u Provamel.

Za Alpro vaniljast sojin jogurt ne mogu reci je li mi bolji. Inace mi je bio fin, ali zadnji put je imao malo cudan okus. Moram ga probati jos jednom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:07   #83
U Areni u bio&bio 30% popusta na neke Sojade sojine jogurte jer im istice rok trajanja. (To nije problem, sasvim su dobri i 2 tjedna poslije isteka roka. Stvarno, otkad sam veganka uopce vise ne pazim na rok trajanja, osim kad kuham za druge.) Kupila sam nekoliko vrsta. Upravo sam pojela jagodu i limun. Jagoda je fina, ali Joya mi je finija jer ima komadice voca. Za tu jagodu mi je prodavacica rekla da je njoj najfinija. No, meni je finiji limun. Bas je lijepo osvjezavajuci. Sojasun sojin jogurt s limunom mi je finiji, ali njega ima samo u E.Leclercu u Ljubljani i Mariboru, dakle, predaleko, tak da je i Sojade dobra zamjena. Imali su degustaciju Sojade jogurta sipak-jabuka i fin je, ima komadice jabuka. Nisam ipak kupila jer nije bio na snizenju, mozda drugi put.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:08   #84
U Moj Bio ducanu u Vukovarskoj 20 (ZG) imaju Provamel jogurte, ali nemaju moju omiljenu vaniliju. Imaju obicni i dvije vrste s vocem. Ako se dobro sjecam, obicni 4*125 ml kostaju 28 kn.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 08:22   #85
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U Areni u bio&bio 30% popusta na neke Sojade sojine jogurte jer im istice rok trajanja. (To nije problem, sasvim su dobri i 2 tjedna poslije isteka roka. Stvarno, otkad sam veganka uopce vise ne pazim na rok trajanja, osim kad kuham za druge.) Kupila sam nekoliko vrsta. Upravo sam pojela jagodu i limun. Jagoda je fina, ali Joya mi je finija jer ima komadice voca. Za tu jagodu mi je prodavacica rekla da je njoj najfinija. No, meni je finiji limun. Bas je lijepo osvjezavajuci. Sojasun sojin jogurt s limunom mi je finiji, ali njega ima samo u E.Leclercu u Ljubljani i Mariboru, dakle, predaleko, tak da je i Sojade dobra zamjena. Imali su degustaciju Sojade jogurta sipak-jabuka i fin je, ima komadice jabuka. Nisam ipak kupila jer nije bio na snizenju, mozda drugi put.
Probaj Sojade od šljive i od breskve. Meni su se najviše svidjela ta dva
ognjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:19   #86
E to cu morati pricekati sljedece snizenje, ali imat cu na pameti.

U medjuvremenu sam pojela borovnicu, koja je standardno fina, i malinu-marakuju (zanimljivo, u nazivu proizvoda marakuju su preveli kao "gospodinova krunica", a u popisu sastojaka su ostavili "passion"), koja je jako fina, osvjezavajuca.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:10   #87
Jučer sam prvi put kupila obični sojin jogurt od annapurne i jako je grudast, takav treba biti?
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:24   #88
Je, takav je, nije pokvaren. Meni Annapurnini nisu fini kao, recimo, Sojade.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:59   #89
Ja nisam probala sojade, ali moja mama je probala, tj. mislim da je bio sojade od borovnice na degustacijama u bio&bio i rekla da je jako fini, samo je i jako skup pa ga nije kupila.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 20:34   #90
zna li netko ima li za kupiti nemliječni jogurt (da nije životinjskog podrijetla) a da nije sojin i nema nikakve veze sa sojom?
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 20:50   #91
Nazalost, ne u Hrvatskoj. Ne sjecam se ni da sam ih vidjela u Sloveniji ili Austriji.

Ali, ako te put nanese u Finsku, obavezno probaj ove:
http://www.bioferme.fi/index.php?id=111
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:12   #92
znam za te, tražeći sam naletjela na to. finska mi je zasad jeko daleko. šteta. zapravo već se godinu i pol spremam pokušati sama napraviti, ali nikako da naručim neku jogurtnu kulturu pa u eksperimentiranje
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:15   #93
Jesi bas alergicna na soju? Ako nisi, mogla bi iskoristiti zlicicu sojinog jogurta. Ja koristim Sojade za izradu homemade jogurta (doduse, od sojinog mlijeka). Onda mozes taj dobiveni jogurt koristiti kao starter.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 12:02   #94
nismo alergični ali nekako soju izbjegavam. doduše sojade jogurti su nam prefini, njih ipak kupujem jednostavno preskačem te industrijki prerađene stvari što je više moguće i soju.
s druge strane, nikako da kupim aparat za izradu lijeka pa je homemade proces u kuhinji- preprljav i ima 100 stvari za oprati iza toga. to sam odustala ili smanjila na minimum pa kupujem ipak zobeno, kamutovo i rižino ovako već gotovo.
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:06   #95
probala sam sojade jogurt od šljive... kako je to ukusno....
uzela sam ono vece pakovanje u bio i bio gdje košta oko 25 kuna... nije valjda da nema jeftinije ponude..? gledala sam u spara i u mercatora u Splitu i nisam naišla na sojine jogurte, budem opet pogledala, valjda ima samo nisam mogla uočit pregledala sam temu, ne mogu vjerovat da se to toliko ne kupuje pa shodno tome i nemože nac za kupit

Zadnje uređivanje naomi : 09.03.2011. at 13:12.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:13   #96
Nazalost, jeftinije ces naci samo kad mu istice rok trajanja, pa stave popust. Mozes pokusati sama napraviti jogurt, meni se obicno dobro ujogurti sa Sojade obicnim jogurtom, radim na radijatoru, od obicnog i vanilijastog sojinog mlijeka. Napravila sam jednom i od cokoladnog, ne savjetujem.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:05   #97
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
probala sam sojade jogurt od šljive... kako je to ukusno....
uzela sam ono vece pakovanje u bio i bio gdje košta oko 25 kuna... nije valjda da nema jeftinije ponude..? gledala sam u spara i u mercatora u Splitu i nisam naišla na sojine jogurte, budem opet pogledala, valjda ima samo nisam mogla uočit pregledala sam temu, ne mogu vjerovat da se to toliko ne kupuje pa shodno tome i nemože nac za kupit
Obožavam ga. A i kad je na popustu spuste ga za 20% i opet košta 20 kn

U mercatoru ima nekakvih soja jogurta. Pakovanje izgleda kao flašica i koma je. Probala sam i bacila
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:41   #98
Quote:
LillyVanilly kaže: Pogledaj post
...
U mercatoru ima nekakvih soja jogurta. Pakovanje izgleda kao flašica i koma je. Probala sam i bacila
To je bice onaj annapurna sta je patentia u uvodnom postu spominjala, koliko sam skužila nikome nije fin
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 19:50   #99
Sojasun sojin jogurt sa smokvom:



Jako fino! Nazalost, casice su samo po 100 g. Za kupiti ga ima u E. Leclercu u Sloveniji (u Ljubljani i vjerojatno u Mariboru). 4*100g kosta €2.59.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:05   #100
Sojasun sojin jogurt s breskvom i licijem:



Bojala sam se da ce biti previse po breskvi, ali, valjda sam toliko navikla na breskve da samo lici osjetim. Jako fino, ipak, smokva mi je draza (a limun najdrazi Sojasun). Isto E. Leclerc. Ista cijena.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.