Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 11:56   #61
Ja ne gulim hokaido tikvu za krem juhu.
Ostale tikve gulim.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:06   #62
Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
Pitanjce: Trebam li guliti koru s hokaido tikve?! Kupila sam jednu manju i napravila bih nam juhu za veceru. Na netu pise negdje ne/negdje da pa sam zbunjena Zahvaljujem
Jedem ju s korom, no, nisam jos radila juhu od nje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:06   #63
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
možda je malo off topic no zanima me koja je realna cijena bučinog ulja kad se kupuje od privatnika? ono, po selima, na seoskim gospodarstvima.
60-80 kn po litri.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:08   #64
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
60-80 kn po litri.
hvala
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 21:21   #65
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jedem ju s korom, no, nisam jos radila juhu od nje.
Oguljena, ociscena, ali juha nije skuhana. Neplanirano smo zavrsili vani pa smo nesto vani i pojeli (nesto nezdravo ). Juhica ce se spremati sutra. Javim rezultat
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:50   #66
@yeya kako napravis juhu da je ne ogulis? ne ostane kora tvrda?
__________________
prodajem FOREVER LIVING proizvode od aloa vere :)
juicy loLlipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 03:33   #67
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko identificirati ovu bundevu?

Ovo je Black Futsu pumpkin, jedna od najkvalitetnijih tikvi pogotovo za slana jela. Doduše ova tvoja je još malo nezrela, a stajanjem će promijeniti boju i postati ovakva. U negrijanoj prostoriji, na suhome može se čuvati 3 god, kalirati će oko 10%, ali dobiva na kvaliteti, znatno pojačava aromu i nakon već 7-8 mjeseci stajanja "meso" joj postaje glatke "putraste" teksture.
http://www.google.hr/images?hl=hr&q=...w=1660&bih=892


Zadnje uređivanje Pellaprat : 09.09.2010. at 03:44. Reason: dopuna
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 03:48   #68
Quote:
juicy loLlipop kaže: Pogledaj post
@yeya kako napravis juhu da je ne ogulis? ne ostane kora tvrda?
Kora Hokkaido tikve neće ostati tvrda, a u kori je najviše arome i boje.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:55   #69
tako je, osim toga ja radim krem juhu i kad se sve izmiksa, nista nije tvrdo.
@Pellaprat, hvala!
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 19:22   #70
a ja to stalno gulim...uh budale
tnx budem probala ovako
__________________
prodajem FOREVER LIVING proizvode od aloa vere :)
juicy loLlipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:26   #71
Juha je ucinjena i na jedvite muke pojedena
Moram priznati da je nase prvo iskustvo s hokaido tikvom razocarenje

U literaturi se ova tikva navodi kao najsladja te idealna za juhe i/ili strudel. Juha koju sam danas radila nije bila ni priblizno slatka, prije bljutava i bezukusna. Osjecala se tek ekstra doza soli i papra kojima sam pokusala spasiti stvar

Inace, danasnji recept sam vec prethodno isprobala s drugom sortom tikve pa iskljucujem nacin pripreme kao krivca. Mozda je tajna u kori Mozda tikva nije bila dovoljno zrela Mozda je jos nesto trebalo dodati/oduzeti
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:30   #72
Jesi dodala u juhu ista drugo osim tikve, soli, papra i vode? Recimo, dinstani luk? Nisam radila juhu od hokaido tikve, ali ona sama mi je fina za jest, s umakom od djumbira (slanim), umakom od cimeta (slatkim) ili samo ploskama avokada gore.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:34   #73
Prodinstala sam na maslinovom ulju glavicu luka i 2-3 reznja nasjeckanog cesnjaka, dodala sam tikvu nasjeckanu na kockice, promjesala sve skupa 5-6 minuta, dodala vode toliko da pokrije neznatno tikve i ostavila da prokuha. Kada je prokuhalo, dodala sam sol i papar, smanjila vatru i ostavila jos 20ak minuta da lagano kuha, uz povremeno mijesanje. Na kraju sam sve zgnjecila stapnim mikserom (bilo je malo pregusto pa sam dodala jos malo mlijeka). Gdje sam pogrijesila?
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:42   #74
Aha, nisi radila juhu od pecene tikve? Ja ju uvijek radim od pecene (butternut) tikve. Kad samo skuham butternut tikvu, u varivu, recimo, bude bezukusna. Ali nemoj me drzati za rijec da juha od pecene hokaido tikve nece biti bezukusna.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:44   #75
Nesto sam zaboravila spomenuti, a zapravo je najvaznije u cijeloj ovoj prici : Tikvu sam osobno identificirala kao Hokaido
U Njemackoj se sve tikve vecinom prodaju pod zajednickim imenom Speisekürbis pa se ti misli koja je koja . Nakon duzeg proucavanja i usporedjivanja, zakljucila sam da je ova doticna, danas spremljena, Hokaido. Moguce da je neka druga, meni nepoznata tikva bila u pitanju. A ja ogadi bidnu tikvu
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:50   #76
Je li bila oblika kapljice? Je li i meso bilo narancasto ili samo kora?

Da nisi kupila praznicnu tikvu od koje je i meni juha ispala bezukusna (iako sam ju ispekla prije)?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:25   #77
predivan doživljaj mi je bio u ovom hotelskom restoranu, kraj kojeg imaju naprosto čaroban vrt. I onda prošećeš i sam odabereš povrće, a tikvi i tikvica stotine vrsta
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:50   #78
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Je li bila oblika kapljice? Je li i meso bilo narancasto ili samo kora?

Da nisi kupila praznicnu tikvu od koje je i meni juha ispala bezukusna (iako sam ju ispekla prije)?
Ova je bila bas okrugla, kao dinja, oblikom i velicinom. Iako je u istoj kosari bilo i drugih oblika, a sve ista vrsta tikve. Sve su bile poprilicno male, oko pola kilograma svaka. Do njih je pisalo jedino Speisekürbis i cijena od 0,99E komad Imala je tamno narancastu koru (poput papayinog mesa), a meso je bilo nesto svijetlije narancaste boju, gotovo zute (poput narancinog mesa). Na dnu je imala par zelenkastih prugica koju su se sirile poput meridijana, a peteljka je bila protkano zeleno-bijelim prugicama. Gledajuci slike, zakljucila sam da je Hokaido
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:58   #79
Zvuci mi kao hokaido

Nis, probaj ju ispeci i pojesti, a juhu radi od drugih tikava
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:02   #80
Meni se čini da su jela od nedovoljno zrelih tikvi dosta bljutava i neukusna. Sama sam uzgajala butternut tikvu i zadnje primjerke sam brala prije neg je kora poprimila drvenasti izgled, da mi ne propadnu od smrzavanja. Iako su vremenom poprimile isti izgled kao one koje su brane vec u 'drvenastoj' fazi, nisu bile tako aromatične nit su jela bila tako ukusna kao od onih dozrelih.

Možda je u tome slučaj i kod tboje hokaido
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.