Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 11:37   #1
Lightbulb Očevi i majke, djedovi i bake u natalnim kartama

Evo jedno pitanje: ako 04. kuća predstavlja roditelja suprotnog spola, u mom slučaju oca, a tamo mi se nalaze Sa i Ju ( u konjukciji su ) znači li to da njega zapravo predstavlja upravo ta konjukcija? Kako istovremeno može biti i Sa i Ju, spoj oprečnih karakteristika? Ili je on predstavljen samo jačom planetom ( Sa, jer je u Vagi u egzaltaciji )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 12:41   #2
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje: ako 04. kuća predstavlja roditelja suprotnog spola, u mom slučaju oca, a tamo mi se nalaze Sa i Ju ( u konjukciji su ) znači li to da njega zapravo predstavlja upravo ta konjukcija? Kako istovremeno može biti i Sa i Ju, spoj oprečnih karakteristika? Ili je on predstavljen samo jačom planetom ( Sa, jer je u Vagi u egzaltaciji )?
Eh...dodirnula si jedno pitanje, pitanja polja roditelja, pitanje oko kojeg mišljenja astrologa nisu jednoznačna. Postoji određeni broj autora koji smatraju da je otac predstavljen 10. poljem u muškoj karti, a 4. poljem u žemskoj karti, a postoje i oni koji smatraju suprotno, a ima i onih koji gledaju isto za oba pola (4. polje majka, a 10. otac). Da bi bili sigurniji da li deseta kuća predstavlja oca ili majku gleda se znak u kojem se npr. 10. polje nalazi, te da li postoji planeta unutar 10. polja i kojem polaritetu pripada (negativnom, pasivnom, ženskom ili pozitivnom, aktivnom, muškom).

Moje iskustvo je da najčešće 4. polje predstavlja majku, a 10. oca - općenito. Također gledam Sunčani znak roditelja jer ponekad roditeljski par "zamjeni pol" (u samom tom njihovom odnosu je majka "muško i aktivno", a otac "žemsko i pasivno"). Ovo pitanje, pitanje "roditeljstva u natalnoj karti" će u budućnosti biti još teže za određivanje budući da žemski i muški princip postaju sve više "unisex".

No...os 4. polje – 10. polje općenito opisuje naše roditelje. Dobar odnos između Sunca (otac) i Mjeseca (majka) govori o tome da osoba u sebi nosi bazični sklad između osnovnog muškog i žemskog principa (osnovnih suprotnosti od kojih smo nastali).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 12:51   #3
ja mislim da kod mene ipak 4 polje otac,jer unutra su i saturn i uran,a on je vodenjak,isto tako neptun,nepoznat mu je otak,sad mars nemam pojma

10 polje mi je majka jer je u blizancima,a njeno sunce je u blizancima,merlur iskvadriran,pa valjda je to taj moždani
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:09   #4
Dali prazna ta dva polja ukazuju na dobar odnos sa roditeljima ili se uključuju vladari. Gdje se može vidjeti recimo prekid ili vrlo loši odnos sa roditeljima.
Recimo meni je 4. u jarcu 10. u raku bez planeta, ali teško da mogu pronaći analogiju sa svojim roditeljima. Stari sunce u Vagi, ona u Djevici.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.12.2008. at 15:15. Reason: off topic
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:17   #5
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Dali prazna ta dva polja ukazuju na dobar odnos sa roditeljima ili se uključuju vladari.
Ako su polja 4. i 10. prazna pogledaj odnose između vladara tih polja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:23   #6
To bi onda se odnosilo na odnos između roditelja međusobno jel tako?..
.....a kad bi neki od tih vladara bio ugrožen od strane npr. treće planete iz naše karte...e to bi onda govorilo o nekom mogućem problemu između nas osobno i roditelja prestavljenog tom planetom?...tako nekako?
Petlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:52   #7
Hmm.. malo sam prealjkavo pogledao chart 4. kuća mi je strijelac isto tako 10 blizanci na kraju kuća. Znači gledam Jupiter (majka), Merkur (otac). Majku nikada nebi povezao sa Strijelcem jer joj optimizam osobina koja joj fali ali da sa slikarstvom, otac ima jak intelekt kao zračni znak ali sve je samo ne brz. Vladari nisu u aspektu međusobno. Jupiter u Biku, Merkur u Lavu. Pošto je "patrijahalni" brak neznam kako progurati analogiju zamjene kuća.

Prije bi 4. kuću ili strijelcem prozvao svoju ženicu dragu kojoj je to asc, a i bogma ga može potrošiti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:53   #8
Quote:
Petlja kaže: Pogledaj post
To bi onda se odnosilo na odnos između roditelja međusobno jel tako?..
Da, ali uvijek treba imati na umu da npr. 4. polje pokazuje našu osobnu perspektivu, subjektivni osjećaj u sagledavanju roditelja jer je to područje kojim vrlo snažno vladaju naši instinkti. Zato to 4. polje opisuje odnos s onim roditeljem koji je po viđenju individue više blizak i ima "zaštitnički" odnos prema njoj.
Quote:
.....a kad bi neki od tih vladara bio ugrožen od strane npr. treće planete iz naše karte...e to bi onda govorilo o nekom mogućem problemu između nas osobno i roditelja prestavljenog tom planetom?...tako nekako?
Općenito taj odnos između te neke treće planete i vladara polja (polja jednog roditelja) opisuju zajedno tog roditelja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 16:34   #9
Opet uzimam osobu sa teškim odnosom u djetinjstvu, pa gledam vladare polja, 10 kuća Pluton u konjukciji sa MC-om, vladari u harmoničnom aspektu koliko mogu biti vladar Mars-Ovan 4 kuća(mama), Venera - Vaga(stari) 10 kuća. Sa druge strane hrpa aspekata sa Venerom koja joj je u 3 kući u konjukciji sa suncem ali ne sa Marsom. Mars u kvadratu sa Plutonom koji je u 10 kući tj. Vagi. Roditelji također međusobno težak odnos.
Mama joj je čisti merkurovski tip blizanac, ima marsovske osobine
Stari Rak, hedonista, ali sito tako autoritativan.
Međusobno ultra težak odnos sa rastavom u kasnijim godinama.

Kako tumačiti u ovom slučaju Pluton u 10 kući.
Mars u Raku, stari sunce u raku? Dali ta analogija igra?
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 17:14   #10
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Majku nikada nebi povezao sa Strijelcem jer joj optimizam osobina koja joj fali
Ako ti mama ima Sunce u djevici sasvim je jasno da joj optimizma može pofaliti.

No...evo ću ti napisati neke hintove na ovo što si napisao....pa ti možda daju ideju o tome koje polje predstavlja kojeg roditelja u tvojoj karti. Strijelac (vladar Jupiter) kao simbol roditelja može govoriti o roditelju koji sam potječe iz kulturne ili obrazovane porodice, koji donosi osobi tu "kulturu" (Jupiter u biku) u naslijeđe.


Strijelac (vladar Jupiter) kao simbol majke može govoriti o majci djevici koja je na neki način usadila osobi vlastite temeljne principe i moral, o majci koja je kod osobe napravila "intelektu slobodan prostor" jer Jupiter predstavlja i intelektualnu potrebu, o majci koja je oblikovala temeljna uvjerenja i kodekse vrijednosti koje osoba poslije cijeli život nesvjesno prakticira. O majci koja je osobi usadila nagon da spozna "konačnu istinu", pravo značenje i istinsko razumjevanje (strijelac simbolizira viši, apstraktni um - prozor u svijet).

Ili pak majku koja je svoja uvjerenja ograničila na ona koja su joj udobna i praktično ostvariva (Jupiter u biku), o majci koja je kroz hranu, prirodu i njeno očuvanje pokušavala usaditi nagon poštivanja prema životu i želju da se kroz prirodu stupi u kontakt s tkz. spiritualnom stranom života.

Jupiterov temeljni princip ekspanzije ogleda se u nagonu da se napravi više, bude više, zna više, bude bolje, pronađe nešto veće, bolje cjelokupnije.....Jupiter kaže: probaj ulogu svoje majke sagledati malo šire.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.12.2008. at 17:19.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 02:30   #11
Hvala ti fish, ni dalje ne nalazim poveznicu. Prije bi bilo da mi je otac ima neke simbolike Jupitera. On je pozitivac u mojoj priči.
Šta je sa roditeljima i našim odnosom, šta tu kaže psihološka astrologija. Arroyo npr. (imao sam svojedobno neku knjigu, oduševila me)
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:54   #12
Četiri kapije karme:
Quote:
Sunce u 12.kuci pokazuje da je natus u zivotu pre ovog bio muskarac,i to uticajan ili poznat.Greska koju je osoba nacinila sa Suncem u 12.kuci (narocito ako je afliktovano) sastojala se u tome da je sebe dozivljavala kao centar sveta i kao osobu koja jedina ima neku moc.Zbog toga sada gubi sve ljude koji objektivno imaju moc odlucivanja(npr.direktor,sef)Normalno je da osoba ne moze imati blizak odnos sa ocem,ukoliko uopste poznaje oca i ako je on ziv.Sve ovo nastaje zato sto je osecaj moci osoba vezala za sebe u prosloj inkarnaciji,tako da je moc tamo i ostala ,pa u ovoj sve sto je u simbolici moci i ide tamo-a to se sada najcesce dozivljava kao gubitak.Samo na mestim u simbolici 12.kuce osoba sada moze pronaci autoritet.Samo ako krene da istrazuje veoma udaljene predele natus moze da zivi svoje Sunce.A ako je zaposlen u nekoj zatvorenoj ustanovi onda bi trebalo da da sve od sebe da tu stekne cast i ugled.
Pošto sa sinom imam odličan odnos u 5 godina, dapače intezivan, dali sa ovim tumačenjem znači da ću ja nestati iz njegovog života ili umrijeti skoro.
Fish kakvog ti iskustva imaš sa suncem u 12 kući (kod njega u ovnu) pije li vodu ova priča?

BTW. baš sam pogledao analogiju i kod njega sve štima, 4. kuća u Lavu (ja ), sunce u sekstilu sa marsom. Sad dali treba gledati 10 kuću za majku?
Ona je ribica/strijelac, 10 je u vodenjaku sa neptunom. U cijeloj priči je ona autoritet khm.. tu nekada frcaju iskre, mars u kvadratu sa mjesecom i sa uranom (vladar 10 kuće) ili u ovome slučaju treba gledati tradicionalnog vladara?

Hmm baš sam pogledao tumačenje sa astorcoma za kvadrat mars-mjesec:
Quote:
Your relationship with your mother is especially important, because difficulties in that relationship could make it hard, as you get older, to deal with your anger or hostility toward others, especially women.
Valjda joj neće zamjerati za razvod koji je pokrenula

Zadnje uređivanje Graham : 02.02.2009. at 00:02.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:09   #13
po mojem iskustvu: 10. kuća - definitivno otac, a 4. kuća majka, i kod muškaraca i kod žena.

štima (tj. daje dobar opis roditelja) i kod mene i kod mojih bližnjih.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:11   #14
Mene to isto zbunjuje...Naime meni je 4. kuća u vodenjaku(majka mi je vodenjak i tako nas je odgajala u duhu vodenjaka) dok mi je 10. u lavu(pristup očev jest bio Lavovski)..No, meni je mjesec u 10 a sunce u 4! i prave opoziciju. Sad neznam tko tu predstavlja Oca a tko majku,kad obje kuće imaju oprečne vladare, Sunce u kući kojom vlada mjesec,a Mjesec u kući kojom vlada sunce.
Moram naglasiti da mi je mars u 8. netko mi je spomenuo da to ukazuje na tiraniju oca. U kojem smislu?
Mars pravi kvadrat i sa suncem i mjesecom,neznam jel to bitno.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 23:01   #15
Tumačenje kvadrata mars-mjesec imaš gore na mom postu ono na engleskom. Bojim se da moju ex čeka šora u starosti od sina

Nitko mi nije iz iskustva potvdio/negirao ovo kaj priča Išmiragić povezano sa ocem i sunce u 12 kući.
Na mojem primjeru to je loše tumačenje, jedino ak' me ne čeka susret sa bogovima.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:51   #16
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Četiri kapije karme:

Pošto sa sinom imam odličan odnos u 5 godina, dapače intezivan, dali sa ovim tumačenjem znači da ću ja nestati iz njegovog života ili umrijeti skoro.
Fish kakvog ti iskustva imaš sa suncem u 12 kući (kod njega u ovnu) pije li vodu ova priča?
ja ti nisam astrolog, iako volim čitati o astrologiji...

no, samo da ti kažem, budući da vidim da te ovo dosta brine: od nekoliko ljudi koje znam da imaju sunce u 12. kući (a to su sve već odrasli ljudi u pristojnim godinama), svima su očevi još živi i zdravi i održavaju s njima najnormalnije odnose (tj. nisu nestali iz njihovih života).
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 21:23   #17
dali se vidi u mom slucaju, sto se tice mog oca..
davno prekinjeni odnosi medju nas dvoje itd.. gdje se vidi to
moze li ko prokomentirati
hvala!!!
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:38   #18
Moze li neko pogledati u mojoj karti pitanje roditelja? Bitno mi je, pa bih voljela da to pogledamo...

p.s. pls nemoj me ruziti zbog prozivanja, ali Fish pls pogledaj mi to?
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:53   #19
koje polje predstavlja oca, a koje majku?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 23:29   #20
Četvrta kuća označava majku u muškom horoskopu, a u ženskom oca, a deseta u muškom horoskopu oca, a u ženskom majku....
..mistika.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.