Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2009., 00:45   #21
puno ti hvala
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 12:05   #22
ni ja to nisam znala prije par dana haha...molim i dr put...no sada čitam još po netu i vidim da neki to određuju globalno 4 kuća majka, 10 otac bez dal se gleda u muški ili ženski natal...i sada dvojim i nije mi jasno ;-(

vidjeh objašnjenje na vrhu teme....
..mistika.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 15:54   #23
da i ja sam zbunjena oko toga,negdje sam čak čitala da 10.kuća predstavlja onog roditelja koji je autoritativniji.
kod mene je 10. u škorpionu,a mama mi je škorpion,a četvrta u biku(vladar venera),a tata vaga.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:53   #24
hm, rekla mi je jedna astrologinja da 4 kuću označava njegujućeg roditelja a 10 autorativnog ;-)
..mistika.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:16   #25
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ja ti nisam astrolog, iako volim čitati o astrologiji...

no, samo da ti kažem, budući da vidim da te ovo dosta brine: od nekoliko ljudi koje znam da imaju sunce u 12. kući (a to su sve već odrasli ljudi u pristojnim godinama), svima su očevi još živi i zdravi i održavaju s njima najnormalnije odnose (tj. nisu nestali iz njihovih života).
ja imam sunce u 12. kuci u vagi i otac je zbrisao vec prije rodjenja, vecinu zivota odsutan, sad kad sam odrasla i mojom voljom, kaj se tice njega, ziv i zdrav kolko znam
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:32   #26
meni je u četvrtoj kući mars u blizancima, a u 10. pluton u škorpionu.
Koju kuću predstavlja tata a koju mama?

Tati je mars u škorpionu u 3 (u kvadratu s mojim jupiterom i saturnom) , pluton na ascedantu u djevici (u opoziciji s mojim suncem i merkurom i konjukciji s mjesecom), i moj pluton u konjukciji s njegovim merkurom.

Mami je mars u raku u 11., pluton na ascedantu u djevici
(u opoziciji sa mojim suncem i merkurom i konjukciji s mjesecom te kvadratu s mojim marsom, moj pluton je u konjukciji s njenim uranom)

mamin je mjesec u konjukciji s njenim marsom, uran i pluton su joj u konjukciji
a tatino je sunce u konjukciji s njegovim marsom, venera i pluton su mu u konjukciji...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 22:18   #27
kak se tumaci ako je kod sestricne 4ta kuca u biku, 10ta u škorpionu a kod bratica je potpuno drugacije, 4ta u jarcu a 10ta u raku?
(nijedno polje od njih nema planeta tamo)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:23   #28
jel mi netko moze reci kako su mi polozeni roditelji u natalnoj karti ???

Ne znam gdje se to tocno nalazi...kad si izracunam natalnu gdje tocno trebam gledati ???

__________________
La Diabla.
Diabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 20:07   #29
Ja sam Djevica s Mjesecom u Raku a mama je Vaga s podznakom u Raku i Mjesecom u Djevici.
Mamin Saturn i moj (u 4. kući) su u konjunkciji.

Tatino Sunce je u konjunkciji s mojim Sjevernim čvorom u Ribama, Mjesec mu je u Škorpionu i pada u moju 10. kuću, u kojoj imam još i Jupitera.
I, sad sam skužila, njegov Sjeverni čvor (i Kiron) je u konjunkciji s mojim Marsom u 8., gdje imam i Sunce.
Tatina smrt je donijela velike promjene u mom životu.

Moram li spomenuti da je mama cijeli moj život bila ubojita kombinacija posesivnog, asimilirajućeg, opsesivnog majčinstva (i pomalo erotiziranog - njeno Sunce je u konjunkciji s mojom Venerom) i svih vrsta restrikcija i apriornog kažnjavanja, totalna impersonifikacija svega saturnovskog - škrtosti, pesimizma i straha.
A meni je podznak u Jarcu.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:55   #30
Obzirom da nisam ziher u točno vrijeme rođenja, a što mi mijenja i vladare i planete u 4/10 k, ovo pišem sa dozom opreza.

Ako je majka 4 k, moja počinje na 2 st Lava, Ic 0 Ju, znači vladar je Sun koje odlazi u 12 k Bik i radi 90 sa Mo u Vodenjaku i 90 sa Sa u Djevici (koliko je dozvoljeni orbis za kvadrat Su i Sat ?) i 180 Ur u Sco. Ju 60 Su. Ona je Jarac sa podznakom u Strijelcu (je li to upravo Jupiter u mojoj 4 k...).

Kad bi opisivala odnos sa mamom, morala bi razdvojiti djetinjstvo od puberteta i adolescencije i odrasle mene

Kad sam bila dijete, odnos je bio nasilan, i psihički i fizički, pravo treniranje strogoće i iskaljivanje nemoći i bijesa na prvom tko ti naiđe pod ruku (Su 90 Sat (strogoća, disciplina), a niti Su 90 Mo (emocije) nije pomoglo...). Ljubav je pokazivala brigom, pa čak i danas kad je pitam jesam li joj rekla je volim uvijek će reći : "Ne trebaš mi reći, pokazuješ to." Za nju je ljubav kad ti počisti, skuha, kupi odjeću, brine se za tebe na materijalan način (Su u Biku). Teško izriče (riječima) ljubav.

Međutim kad sam se pobunila (Su 180 Ur - buntovnik), negdje oko 13-te godine, odnos je postao verbalno nasilan sa moje strane (pubertet), dok je ona pokazala iznenađujuću liberalnost i strpljenje. Kako sam odrastala, tako je u našu svakodnevicu ušla toplina, ljubav, podrška (u sinastriji naša Sunca rade krasan sekstil). Kad danas pogledam na tu mračnu prošlost, kao da ona nije ista osoba, transformacija je fantastična . No i danas ne mogu reći da je poznajem, uvijek mi se čini nekako tajnovita, nedokučiva, ZATVORENA (vladar 4 k u 12 k).
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:15   #31
Ako mi je na vrhu 10. znak Riba, ženski znak, može li to značiti da kod mene 10. kuća predstavlja majku?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 18:19   #32
pa i na vrhu 4 ti je onda zenski znak-device
uvek su jedni naspram drugih
muski-muski
zenski-zenski
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 22:19   #33
... da, nisam povezala.
Majka mi je emotivno bliža, a otac je emotivno distanciraniji, a kako imam Saturna i Jupitera u konjukciji u 04. kući, vjerojatno je kod mene 04. kuća otac, ali opet nisam sigurna. Što ti kažeš?

Natal mi je u potpisu.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:14   #34
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... da, nisam povezala.
Majka mi je emotivno bliža, a otac je emotivno distanciraniji, a kako imam Saturna i Jupitera u konjukciji u 04. kući, vjerojatno je kod mene 04. kuća otac, ali opet nisam sigurna. Što ti kažeš?

Natal mi je u potpisu.

kakva 12. kuca prosto izbija iz karte neka blagost
(dobro ja to onako odokativno bez mnogo znanja)
pa ne znam mozda bi Fish najbolje znala da nam objasni jer i mene ovo strasno zanima
tebi je vladar horoskopa Merkur(ti) u sextilu sa Mesecom , koji je prirodni pokazatelj majke
, mozda i to ima veze sa tvojim dobrim odnosom sa majkom
ja sam isto bliska sa mamom imam vl1 Jupitera u konjunkciji sa Mesecom
imamo cudan odnos, buran i sve ali je obozavam
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 01:28   #35
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
kakva 12. kuca prosto izbija iz karte neka blagost
(dobro ja to onako odokativno bez mnogo znanja)
pa ne znam mozda bi Fish najbolje znala da nam objasni jer i mene ovo strasno zanima
tebi je vladar horoskopa Merkur(ti) u sextilu sa Mesecom , koji je prirodni pokazatelj majke
, mozda i to ima veze sa tvojim dobrim odnosom sa majkom
ja sam isto bliska sa mamom imam vl1 Jupitera u konjunkciji sa Mesecom
imamo cudan odnos, buran i sve ali je obozavam
... uvijek sam do sada oca promatrala kao oličenje Saturna, emotivno jako suzdržanog, između ostalog. Kako je Sa u 04., 04. sam i promatrala kao opis oca i odnosa s ocem. Ali kada čitam ranije postove, nekako mi se nameće i drugačiji pogled: Ribe na vrhu 10. kao prirodni vladar 12. bi mogle značiti i odsutstvo oca, u određenom smislu riječi, a moj ima So u 12., a Mo u Ribama. Emotivno odsutan ( Sa na ASC ), ali i fizički puno odsutniji ( So u 12., vl njegove 05. u 12. ) u odnosu na mamu.
A kako je i više teorija o tomu što koja kuća predstavlja, zapravo ne znam kojoj se prikloniti.


Što bi još trebalo pogledati da se bude biže odgovoru?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 01:17   #36
... kako tumačiti Pluton majke na IC - u djeteta?
Konjukcija je egzaktna.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 02:12   #37
Što sve u natalnoj karti ukazuje da je osoba snažno zaštitnički nastrojena prema svojoj djeci, tj kao roditelj? Ali ne u kontekstu da ih brani od vanjskih utjecaja, tipa da ih ne pušta da se osamostale jer se boji za njih i posesivna je(kao što je to s mjesecom u 4. u raku), nego da agresivno brani svoju djecu i od same sebe...primjerice da nikad ih neće udariti ni pod koju cijenu ni samo po prstima i da ako netko to učini da je kadra skočiti na njega kao kakva mačka kad joj netko takne mačiće...i da je svjesna toga da ne smije projicirati vlastite strahove, čežnje, neispunjene snove i vlastite osobine na djete, nego ga prihvatiti i odgajati kao individuu, ali opet ne hladno racionalno? I da je jako pažljiva prema njima(dodiri, maženje, grljenje..puno puno toga itd...) Nebitno da li se radi o muškom ili ženskom roditelju...
Jesam zakomplicirala heh?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 02:23   #38
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Što sve u natalnoj karti ukazuje da je osoba snažno zaštitnički nastrojena prema svojoj djeci, tj kao roditelj? Ali ne u kontekstu da ih brani od vanjskih utjecaja, tipa da ih ne pušta da se osamostale jer se boji za njih i posesivna je(kao što je to s mjesecom u 4. u raku), nego da agresivno brani svoju djecu i od same sebe...primjerice da nikad ih neće udariti ni pod koju cijenu ni samo po prstima i da ako netko to učini da je kadra skočiti na njega kao kakva mačka kad joj netko takne mačiće...i da je svjesna toga da ne smije projicirati vlastite strahove, čežnje, neispunjene snove i vlastite osobine na djete, nego ga prihvatiti i odgajati kao individuu, ali opet ne hladno racionalno? I da je jako pažljiva prema njima(dodiri, maženje, grljenje..puno puno toga itd...) Nebitno da li se radi o muškom ili ženskom roditelju...
Jesam zakomplicirala heh?
... to je nešto poput opsesije, mogao bi biti Pluton no on želi i kontrolu.
Sličan sam opis pročitala za Lilith u Škorpionu koja je opisana kao ekstremno zaštitnička Lilith no ne na način kako to radi mjesečeva energija već nešto upravo poput ovog kako si opisala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 02:40   #39
moja mama primer
dupla lavica, Mesec u 5 u jarcu
nije bog zna nezna
ali je COVEK I RODITELJ kakvog nema, ono sto ona radi za mene nisam videla da ijedna majka radi za svoje dete
ne preterujem
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 09:16   #40
Previše zaštitnički nastrojenu majku vidjela sam u karti jedne osobe koja je Strijelac sa petom kućom u Jarcu i Mjesecom u Ribi.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.