Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2012., 10:19   #81
Quote:
kole_vk kaže: Pogledaj post
Imam viška gljivu.....Novi Zagreb pa koga zanima.......poklanjam.
Poklanjaš li Kombuchu još uvijek?
jase123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:41   #82
Quote:
venija kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Imam kombuchu. Iz Čakovca sam, a poprilično vremena provodim i u ZG-u. Ako nekome treba, neka se javi.
Pozz zanima me dali je gljiva osjetljiva na slanje poštom i ako nije kako bi je mogao dobiti?
boskobuva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:51   #83
Evo mene po prvi puta ovdje zbog uzgoja i konzumacije ljekovite kombuche .
Počeo sam sa dvije litre uzgoja i to se pokazalo nedostatnim za moje potrebe konzumiranja , a sve iz razloga što sam IMAO vodu u koljenu i u nozi . Nakon svakodnevnig pijenja čaja od kombuche voda je nestala . Sada proizvodim veće kolićine čaja , a imam i viška . Čitao sam dosta o tome i pokušao od viška napraviti sušenu kombuchu koja se može aktivirati kad se stavi u tekućinu čaja i šećera , i u tome sam uspio . Radim znaći čaj iz praha , jednostavan je za transport i ponovnu upotrebu .Meni je pomoglo pa nek kaže ko šta hoće .
Damir K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:57   #84
Quote:
boskobuva kaže: Pogledaj post
Pozz zanima me dali je gljiva osjetljiva na slanje poštom i ako nije kako bi je mogao dobiti?
Ja proizvodim gljivu u sušenom stanju i mogu je slati kud god . U takvom stanju može preživjeti i nekoliko godina dok se ponovo ne aktivira . Dakle slanje je neogranočeno na vrijeme i udaljenost .
Damir K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 16:02   #85
Quote:
Prvi Vozač kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Zanima me zna li tko gdje bih mogao nabaviti japansku gljivu kombuchu. Imao sam ju prije nekoliko godina, ali mi je riknula. Voli sam ju. Sad opet imam potrebu za njom. Koliko znam, ona se prenosi osobno, nisam čuo da se prodaje u apotekama ili na sličnim mjestima.
CIao!
Imam ja .......
Damir K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 09:05   #86
Quote:
Prvi Vozač kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Zanima me zna li tko gdje bih mogao nabaviti japansku gljivu kombuchu. Imao sam ju prije nekoliko godina, ali mi je riknula. Voli sam ju. Sad opet imam potrebu za njom. Koliko znam, ona se prenosi osobno, nisam čuo da se prodaje u apotekama ili na sličnim mjestima.
CIao!
Imam ja ......
Damir K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 13:38   #87
Quote:
Prvi Vozač kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Zanima me zna li tko gdje bih mogao nabaviti japansku gljivu kombuchu. Imao sam ju prije nekoliko godina, ali mi je riknula. Voli sam ju. Sad opet imam potrebu za njom. Koliko znam, ona se prenosi osobno, nisam čuo da se prodaje u apotekama ili na sličnim mjestima.
CIao!
Imam ja ....... sušenu u prahu lako za dostavu a sa istim svojstvima kao i mokra ili živa .
Damir K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 22:02   #88
bok

Quote:
jase123 kaže: Pogledaj post
Poklanjaš li Kombuchu još uvijek?
imaš još gljivu viška?
kad se možemo naći?
damir100zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:45   #89
ponavljam

Quote:
justterrored kaže: Pogledaj post
kome treba kombucha nek se javi na pp
jos uvijek je imam, mogu slati i postom zajedno sa svim uputama
__________________
justterrored Slike
justterrored is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:44   #90
Kombucha

Quote:
venija kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Imam kombuchu. Iz Čakovca sam, a poprilično vremena provodim i u ZG-u. Ako nekome treba, neka se javi.
Molim vas...ako možete i još imate te gljive za podijeliti...ja bi ju rado uzela. Od mog dečka otac je jako bolestan, ima rak i ide na kemo-terapije. Vozimo ga u Zagreb redovito. Ako bi se mogli naći. Frendica mi je rekla za tu gljivu da nabavimo. Njena poznanica je isto imala rak i očistila se uz pomoć Konopljinog ulja, peludnog praha i te gljive.

Unaprijed hvala...
SlađaKt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 21:07   #91
Ima li netko u okolici Rijeke tko ima živu Kombuchu za podijeliti? Može eventualno i Zagreb.

Koristila sam je vrlo uspješno, i darivala okolo nekih 15 godina, no zbog nekih okolnosti prestala nedavno. Sad bih opet počela.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 09:02   #92
kombucha

Quote:
SlađaKt kaže: Pogledaj post
Molim vas...ako možete i još imate te gljive za podijeliti...ja bi ju rado uzela. Od mog dečka otac je jako bolestan, ima rak i ide na kemo-terapije. Vozimo ga u Zagreb redovito. Ako bi se mogli naći. Frendica mi je rekla za tu gljivu da nabavimo. Njena poznanica je isto imala rak i očistila se uz pomoć Konopljinog ulja, peludnog praha i te gljive.

Unaprijed hvala...
Već dugo tražimo tu gljivu, prije otprilike 10 godina smo ju imali ali nažalost zanemarili. Ja sam iz Varaždina, te vas molim za jednu gljivu. Ja imam trenutno našto slično Tibicos ili Tibi, vodeni Kefir, šećerni kefir ili Japanski vodeni kristali. Mogu vam dati ako ste zainteresirani.

Zahvaljujem
spirmarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:41   #93
Zanima me dal neko daruje kombuchu u okolici Rijeke/Pule?? hvala unaprijed ))
Ivana2304 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 14:56   #94
Pozdrav svima.

Koristim Kombuchu vise godina,
ne znam sto bih s viskom gljiva, a vidim da nekima treba...
mogu pokusati osusiti i poslati postom!
Zainteresirani javite se na ovom forumu pa cemo se dogovoriti za slanje....
Bubuvijenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 08:59   #95
Quote:
Bubuvijenka kaže: Pogledaj post
Koristim Kombuchu vise godina,
ne znam sto bih s viskom gljiva, a vidim da nekima treba...
mogu pokusati osusiti i poslati postom!
Zainteresirani javite se na ovom forumu pa cemo se dogovoriti za slanje....
Dobar dan. Ako ste na području Zagreba i okolice, mogao bi doći po nju. Unaprijed hvala.
taurusby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:38   #96
Nažalost nisam, blizu Rijeke sam, ali mogu pokušati osušiti i poslati poštom
Bubuvijenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:39   #97
Evo me!
Bubuvijenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:38   #98
Za sve kojima treba,
jučer sam stavila sušiti gljivicu kombuše. Kome treba neka pošalje mail na [email protected] pa ću poslati na kućnu adresu.
Bubuvijenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:30   #99
Pozdrav svima!
Pokušavam doći do gljive pa evo da probam ovdje
Jel mi za to može biti dobra i ta sušena?
Hvala!
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 15:38   #100
Quote:
globus kaže: Pogledaj post
Rekao je onaj tip koji se bavi gljivarstvom (cesto je na TV i radiju, neki prof. na nekom faxu, i knjige izdaje itd.) da Kombucha uopce nije gljiva, vec obicna nakupina bjelancevina koja u odredjenim uvjetima ''raste'', te da nikad nigdje nije dokazano da je ikome ta gljiva pomogla na bilo koji nacin; skoro se i poceo derat na gospodju koja se javila u emisiju i pitala za tu ''gljivu''! Cini mi se da tip nije previse upoznat s materijom, ali....nema veze sad...
Pa to je kao kad bi za kvasac rekao da to nije kvasac, nego nakupina proteina.

Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ja imam gljivu , ali mi je još mala . Kad naraste , poklanjam.
Zna li netko kemijski sastav čaja? Unutra ide dosta šećera , dio se razgradi , ali dio ipak ostane. Znači li to da taj čaj deblja?
Šećer treba gljivi za energiju, dok crni čaj služi tome da si ona izgradi svoj organizam.

Dakle, ne deblja jer taj šećer nakon fermentacije više nije šećer, nego ga gljiva pretvori u skroz neke druge biokemijske spojeve.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 29.04.2012. at 15:43.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.