Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 16:15   #41
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Opcenito, kada se radi o emotivnom vezivanju, ako ljubav i medjusobno osjecajno prozimanje ne dolaze ujedno i s postovanjem, odanoscu, iskrenoscu te cistim i jasnim temeljima, granicama i stavovima, odnosno, odredjenom dozom stabilnosti i sigurnosti, ona ju jednostavno ne zeli. Nije joj dovoljno i zna da moze i bez toga.
Zato se rijetko veze, nesklona je dramatici i samozavaravanju, koliko god to emotivno distancirano izvana izledalo.

Potreban joj je snazan osjecaj unutarnje sigurnosti i predanosti s obje strane, i tek tada otpadaju njeni 'zastitni', ili oprezni slojevi te se ona pokazuje u svom punom sjaju.

Ne zadovoljava ju povrsna ugoda i pristajanje na 'next best thing', ona zeli duh ljubavi koji nije samo vanjska slatkorjecivost i povrsna ugoda, nego uistinu dostojan i vrijedan spoj snazne osjecajne sigurnosti, ravnopravnosti i medjusobnog iskrenog postovanja.

Onda kada to ne nalazi, ne odustaje od svog cilja pristajuci na kompromise, jer je sposobna vrlo dugo izdrzati, nikada ne zaleci samu sebe.

Kaze se da je sreca dobiti ono sto zelimo, ali sposobnost za biti bez toga je snaga.

Zena s Mjesecom u Jarcu ne trazi konstantne teatralne vanjske izlijeve ljubavi i privrzenosti, niti ih pruza, ono sto je njoj zapravo bitno je ta unutarnja sigurnost i osjecaj povjerenja u partnera.

Jednom kada je to uspostavljeno, kada je muskarac uz nju dovoljno snazan i sposoban, kada ju postuje kao svoju ravnopravnu partnericu s punim povjerenjem i kada se pronadju u toj temeljnoj sigurnosti, mogu zajedno kraljevati u svojoj ugodnoj, stabilnoj i oplemenjenoj zajednici.
Odličan opis.

Inače, moram vam priznati da mi je već malo neprijatno što smo mi sa Mesecom u Jarcu praktično okupirali ovaj topic. Verovatno bi i drugi da se o njima nešto kaže.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:55   #42
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post

Verovatno bi i drugi da se o njima nešto kaže.
Itekako..
Ak' sam ja dobro povatala konce meni se mjesec nalazi u biku..

Dakle, slusamm..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:02   #43
Može pokoja o Mjesecu u Ribama? Znam ukratko opis ali može li onako, malo više o tome?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:31   #44
Mjesec u Ribama:

The Moon in Pisces suggests a quiet, retiring, easy-going, super-sensitive, poetic and mild emotional nature. You can be restless, easily depressed, changeable, irresolute and easily discouraged by obstacles and opposition. To some degree you lack a matter-of-fact, practical and common-sense approach to life - by temperament, you are more emotional than intellectual. Psychic ability is indicated and you may be drawn to subjects such as religion, mysticism and spiritual growth. Music, poetry and romantic literature will have a soothing and therapeutic effect upon your inner self. Easily hurt, you seek emotional security through periods of peace and seclusion.

u biti.. na googleu upišeš MOON IN PISCES i to je to
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:21   #45
Mjesec u lavu u konjukciji sa suncem i kvadratu s asc u biku i uranom u škorpiji, 4.kuća. Zabavno.

Moj brat ima taj mjesec u jarcu, ali on nikako nije hladna osoba. Jest racionalan i kritičan, ali i vrlo brižan, empatičan s izrazito dubokim emocijama.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:32   #46
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Mislim da si me pomešala sa nekim drugim... Ne sećam se da smo ikada razgovarale na forumu. Moje detinjstvo je bilo vrlo srećno, bar ga takvim smatram od perioda nakon razvoda roditelja (5. godine).
ne znam sad jesi rekla meni ili u diskusiji o narcisima da ti je stari zesci narcis i da ti se mama razvela. to je svakako sretnije i normalnije djetinjstvo nego da su ostali zajedno ali bezbrizno ne moze biti ako su roditelji razvedeni. inace, vidjela sam vec taj mjesec u jarcu kod osoba koje je podigla samo mama bilo radi razvoda ili zato sto je muz pomorac i sl. mamin primjer i nesvjesne poruke koje mama odasilje djetetu tada uci ga tom nepovjerljivom pristupu zivotu, da je zivot vise tezak nego sladunjav i da se oslanja na bitno i provjereno i da bude izdrzljivo i samostalno. mjesec u jarcu po najednostavnijoj simbolici znaci da mater zamjenjuje ocev princip u odgoju jer to otac iz raznih razloga ne cini ili ne cini u dovoljnoj mjeri (saturn=princip oca). slicno je i mjesec u teskom aspektu sa saturnom ili mjesec u 10. kuci.

jarac-skorpion kombinacija daje individue koje se od ranog zivota nauce biti tough u tolikoj mjeri da niti ne shvacaju da zivot ne mora biti tako tezak ili kompliciran i da je to izuzetak od pravila. kad dodje vrijeme da se suoci slobodno sa emocijama koje su iz raznih razloga blokirane, osoba moze privremeno izgubiti svoju cvrstinu i neprobojnost jer prepustajuci se emocijama postaje ranjivija ali to je cijena normalnog osijecanja, cvrstina i hrabrost se jako brzo vrate u vecoj mjeri nego prije jer smo se suocili sa svojim najvecim strahovima.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:01   #47
Johnny Depp ima mjesec u jarcu. Ne čini se baš neki hladnjikav tip... a i izgleda dobar tata.

Ajde više, dajte malo i o drugim mjesecima diskusiju.Što je s djevičanskim mjesecom? Znalci??
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 22:46   #48
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
to je svakako sretnije i normalnije djetinjstvo nego da su ostali zajedno ali bezbrizno ne moze biti ako su roditelji razvedeni.
Može. Ne podleži predrasudama.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 23:50   #49
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Može. Ne podleži predrasudama.
nisu to predrasude nego zdrava logika. djetetu treba i otac i majka zajedno u kuci i da se vole i pokazuju to svom djetetu, to mu ulijeva sigurnost i vjeru u zivot i ljubav. pozitivan primjer odnosa izmedju muza i zene moze dobiti i drugdje, od roditelja s kojim je ostao i ocuha ili macehe, u mom slucaju kod dida i bake, ali nije isto, korisno ali nije isto. vidjela sam 2 primjera djece koja su rodjena u braku koji je nastao nakon razvoda i ti brakovi su bili sretni pa i oni imaju cudan pogled na brak i veze tj. ne vjeruju posve u stabilnost bracne zajednice. i taj njihov odnos prema tome utjece na pogresan izbor partnera iako su potekli iz normalnog odnosa majke i oca. a kako je tek sa onima kojima su se majka i otac razveli ili bili pred razvodom. nije pravilo ali vise je drukcije izuzetak i sve se to treba dobro osvijestiti da se ne bi nesvjesno islo za svojom negativom ili ovisnosti o idealiziranju i prevelikim ocekivanjima o vezi i braku. jebiga, djeca izgleda trebaju idealno djetinjstvo. ona koja to ne dobiju celice se i postanu tough a rodjeni su pod utjecajem saturna i plutona odnosno jarca i skorpiona a vjerojatno tu ima i kirona. a odnedavno sam skuzila da se razvod oca i majke cesto ponavlja kod ljudi sa neptunom na asc ili u 1. kuci. meni su bili pred razvodom i bila je gadna situacija u kuci kad mi je neptun tranzitirao asc u jarcu i plutona i saturna koji su se prema asc poslozili u kvadratu i opoziciji. kolko sam se tad naplakala onda sam u jednom trenutku prestala plakat i pocela ignorirati tu situaciju jer nisam vise mogla drukcije. i na 10g sam to totalno zaboravila a s tim i sve slike iz djetinjstva u gradu, sacuvala samo one s otoka sa didom i nanom kod kojih sam bizala, izmislila totalno drugu realnost. vjerojatno je to mjesecu u opoziciji s neptunom bilo potrebno jer ne bi nikad prestao plakat cisto da se vratimo temi
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 00:35   #50
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
nije pravilo ali vise je drukcije izuzetak
Ja sam Vodolija, a mi smo po prirodi izuzetni. Osim toga i naopako sam rođena, pa možda i to ima uticaja.

Šalu na stranu, tema o deci razvedenih roditelja ima dosta na ovom forumu, tako da diskusiju o tome možemo nastaviti na nekom primerenijem mestu, ako želiš.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 00:38   #51
Ovo za ribice je totalno istina, pogotovo ovo glede -žrtve-
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 00:49   #52
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Ja sam Vodolija, a mi smo po prirodi izuzetni. Osim toga i naopako sam rođena, pa možda i to ima uticaja.

Šalu na stranu, tema o deci razvedenih roditelja ima dosta na ovom forumu, tako da diskusiju o tome možemo nastaviti na nekom primerenijem mestu, ako želiš.
ma uopce ne zelim, ja od kad se otvorija ovaj podforum samo tu pricam a i za to imam premalo vremena, bubnem samo nesto kad svemir zeli prenijeti neku poruku ili kad me nesto stvarno muci
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:30   #53
Quote:
thinair kaže: Pogledaj post
Mjesec u lavu u konjukciji sa suncem i kvadratu s asc u biku i uranom u škorpiji, 4.kuća. Zabavno.

Moj brat ima taj mjesec u jarcu, ali on nikako nije hladna osoba. Jest racionalan i kritičan, ali i vrlo brižan, empatičan s izrazito dubokim emocijama.
Mjesec u jarcu i jeste brižan,usudila bih se reći da mu je to osnovna karakteristika.
Dok će osoba sa Mjesecom u ribama brinuti niste li je nešto pogrešno shvatili,nije li vas uvrijedila,osjećaće prosto ako ste neraspoloženi....Mjesec u Jarcu vas neće zamarati time već će brinuti o vama u domenu nekih realnijih stvari.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 16:52   #54
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Mjesec u Jarcu vas neće zamarati time već će brinuti o vama u domenu nekih realnijih stvari.
Onda je za nas sa Mesecom u Jarcu ipak bolje da kraj sebe imamo nekoga ko takođe ima neki sličan Mesec.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:04   #55
Pitanje :

Kako da znam gdje mi je mjesec i zašto je to bitno? Vidim da je tema na puno stranica, pa očito je neka važna stvar
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:26   #56
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Onda je za nas sa Mesecom u Jarcu ipak bolje da kraj sebe imamo nekoga ko takođe ima neki sličan Mesec.
ne mora biti. kad se nađu dvije osobe koje su malo "zakočene" po pitanju izražavanja osjećaja, može se stvoriti neka nevidljiva distanca između njih. fora kod mjeseca u jarcu je to kaj on želi biti mažen i pažen, ali diskretno i ne prečesto (tad mu pažnja postaje odbojna), ali u isto vrijeme nije raspoložen za to da on sam mazi i pazi. tu čini mi se (ako ćemo pojednostaviti) igra ulogu strah od neuzvraćenih osjećaja, pa se prvo mora uvjeriti da je voljen da bi volio. a kad su 2 takva mjeseca u igri postoji mogućnost da se oboje osjećaju totalno nevoljeno a zapravo se jako vole

po meni je ipak bolje da taj mjesec u jarcu traži neku dušicu koja je malo demonstrativnija oko osjećaja. ali ne predemonstrativna

( primjer predemonstrativnog: jednom mi je, skroz na početku, dečko kupio ružu - ajme htjela sam ga zadavit sreća da se kužimo pa da ga to nije povrijedilo )

znači, pokazivanje osjećaja diskretno i "u četiri zida" (ne mislim ovo doslovno), a ne u javnosti. to voli mjesec u jarcu, a nisam sigurna koliko drugi mjesec u jarcu sam po sebi to može dati.

Quote:
bluebox kaže:
Pitanje :

Kako da znam gdje mi je mjesec i zašto je to bitno? Vidim da je tema na puno stranica, pa očito je neka važna stvar
mjesec ti govori o osjećajima: kakvi su tvoji osjećaji, kakvi te ljudi emotivno privlače i kako pokazuješ osjećaje. možeš saznat na astro.com pod "free horoscopes" pa "portrait".

a sad zašto je na puno stranica... zato jer ovdje ima puno mjeseca u jarcu
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 18:36   #57
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
( primjer predemonstrativnog: jednom mi je, skroz na početku, dečko kupio ružu - ajme htjela sam ga zadavit sreća da se kužimo pa da ga to nije povrijedilo )
ako je ovo predemonstrativno poly, luda si skroz, treba nac nekog momka sta ce te gadjat ruzama svaki dan dok god ne pocnes cmoljiti od ganuca ko ribe

dobro, i ja sam bila takva u tvojim godinama, sve mi je to bilo

prominices se ti
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 18:54   #58
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Onda je za nas sa Mesecom u Jarcu ipak bolje da kraj sebe imamo nekoga ko takođe ima neki sličan Mesec.
Ja vam opet toplo preporučujem Mjesec u Ribama
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:15   #59
ok. da se ubacim među sve te mjesece u jarcu - opet... ja sam riba, podznak bik, mjesec u djevici, u kojem znaku treba biti mjesec partnera da bi se dobro slagali (s kojim "mjesecima" bi se dobro slagala)

aj pliz, tko zna, što mi prije odgovorite to ću vas manje davit
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 08:47   #60
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ok. da se ubacim među sve te mjesece u jarcu - opet... ja sam riba, podznak bik, mjesec u djevici, u kojem znaku treba biti mjesec partnera da bi se dobro slagali (s kojim "mjesecima" bi se dobro slagala)

aj pliz, tko zna, što mi prije odgovorite to ću vas manje davit
ti se garant zaljubljuješ u djevice na dnevnoj bazi

raka bi tebi toplo preporučila,al i sama znaš da se takve stvari ne naručuju.. al ak ti ponude za birat, uzmi si raka (a ni mi djevice ti nismo loše )
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.