Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 20:03   #81
Quote:
JoWaN kaže: Pogledaj post

Jsei probao s hidraulicnim V brakeom? Ima mislim od Magure HS 33, i super su.
Vidio u par navrata, ali nisam se previše obazirao na to. ima osjećaj da je disk budućnost, i da će polagano, ali sigurno istisnuti V brake sustave. Posljednjih godina se mehanika spustila u vrlo nizak cjenovni razred. Kad sam ja kupovao bicikl, mehanika je koštala kao danas hidraulika. U ono vrijeme hidrauliku sam viđao samo na biciklima preko 10000 kn.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:23   #82
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Vidio u par navrata, ali nisam se previše obazirao na to. ima osjećaj da je disk budućnost, i da će polagano, ali sigurno istisnuti V brake sustave. Posljednjih godina se mehanika spustila u vrlo nizak cjenovni razred. Kad sam ja kupovao bicikl, mehanika je koštala kao danas hidraulika. U ono vrijeme hidrauliku sam viđao samo na biciklima preko 10000 kn.
Istina, uskoro ce diskovi vjerovatno potpuno zamijenit V brake, a i razlika u kocenju je uocljiva.
To sam i ja primjetio... cjene su zbilja debelo pale za V brake, no to vjerovatno jer se sad i znatno slabije prodaje nego prije.
Sad su u modi vise diskovi, pa ljudi prelaze na diskove.
Vidjao sam i ja hidrauliku isto tako na samo skupljim biciklima od 2000 €, a danas ima vec od 3-3500 kn.

Sta se tice HS 33, jedino je nezgodno ako na bikeu radis street trikove na kisi tada ti zna od vlage popustit kocnica^^
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:28   #83
Nekakav dobar V-brake je bolji od neke mehanike kojoj je cijena jako niska
__________________
"Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving."
Slavuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:07   #84
Da, al to je obicno Shimano mehanika na bikeovima oko 3000 kn. A to i nisu nekakvi diskovi.
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:06   #85
Jel zna neko koliko bi koštala neka prosjećni ili jeftini mehanićki diskovi?
LPhoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 17:36   #86
Quote:
lzgr kaže: Pogledaj post
Jel zna neko koliko bi koštala neka prosjećni ili jeftini mehanićki diskovi?
a sto je tebi jeftino? jedanput 300 kn, ili deset puta 150 kn(na karticu)?
__________________
Ljubav je za mlade.
flečer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 18:00   #87
Quote:
flečer kaže: Pogledaj post
a sto je tebi jeftino? jedanput 300 kn, ili deset puta 150 kn(na karticu)?
Ma ja bi to u kešu platio...
LPhoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:57   #88
Diskovi su po meni bolji zato jer: Kad smočiš obruč(felgu) v-brake treba neko vrijeme da pocne hvatat gripa dok kod je diska obrnuto.Isto to sa blatom, snjegom, itd).
Zippoee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:16   #89
vbrake je jednostavnije odrzavati. sad.. ima razlike.. jeftine disk kocnice su bezveze.. dok kvalitetne vbrake nabaviš za solidne novce.

OT: ljudi, necete vjerovati, danas sam vidio dječija kolica s disk kočnicom!! xD
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:40   #90
Da, kod mehanickih diskova se dogadjaju pucanja sajli, cak i cesce nego kod V-brake.
Tako sam ja jednom na frendovom bajku strgo sajlu s prednje mehanike.. slucajno ofc
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:47   #91
iskreno disk kocnice vecinom služe za šminku.. malo tko moze iskoristiti njihov potencijal - ovo vrijedi za one koji se vozikaju po gradu!

..a i ja si planiram uzeti diskove, idem se malo pres**avat!
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 01:30   #92
Pa, nebi se bas slozio da je za sminku, jer diskovi ipak efikasnije koce od V-brake.
Ali sta se tice sminkerskih rotora, ima ih a to su obicno oni pozlaceni, ili u kombinacijama sa crvenim/plavim/zelenim ili nekim trecim bojama
Isto tako i po obliku rotora...
Evo primjer:

JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 07:22   #93
daj sliku cijelog bajka,bas me zanima koji je.
__________________
Ljubav je za mlade.
flečer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 20:21   #94
Ovaj sa zlatnim/carbon rotorom? Imam samo tu sliku.
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 21:33   #95
evo "nove" magura hs22 na mom garyu , upravo instalirao.



__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:05   #96
Disk kočnice

Imam Wheeler,star 2 godine i željela bih ugraditi diskove.Zanimaju me cijene mehaničkih i hidrauličkih kočnica,da li je hidrauličkim potrebno mjenjati ulje i što sve moram na bikeu promjenit da bih mogla staviti hidrauličke jer sam pročitala da moraju biti neki posebni dijelovi.Napišite sve što znate.
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:31   #97
za staviti diskove moras imati disk nabe, te prihvat za disk na rami i vilici ..

disk naba 6 bolt standard izgleda ovako : http://milamari.com/images/NABA%20I%20AHU2502FR.jpg
disk naba centerlock standard : http://www.njuskalo.hr/image-w450/bi...ka-1362543.jpg
non disk naba: http://images.jensonusa.com/large/hu...__f____32h.jpg

za cijene moras obici ducane i vidjeti tko sto nudi.. od mehanike bih ja uzimao samo Avid bb5 ili bb7..

što se tice ulja u kocnicama imas kocnice koje koriste mineralna ulja (npr. Shimano, Magura, Tektro) te dot ulja (Avid, Hayes, Formula).. Mineralna ulja ne apsorbiraju vlagu,vodu pa ih nije potrebno mijenjati svaku godinu, dot ulja da.. ako su kocnice predviđene npr za dot ulja onda ne smijes u njih stavljati mineralno i obrnuto..


linkovi gdje se vec pisalo o ovome:

o kocnicama by pakleni gdje ti je i odgovor na tvoje pitanje u zadnja 2 reda: https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...3&postcount=24

https://www.forum.hr/showthread.php?t=485821

tema na dropbikeu o disk kocnicama: http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=41&t=20021

Zadnje uređivanje nvn : 01.05.2010. at 16:43.
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:53   #98
osnovno je da tvoja rama ili ti vilica , prednja i zadnja imaju prihvat za čeljust disk kočnica , ukoliko nema , odma u startu odustani od projekta
ako ima , naj jednostavniji i naj brži način ti je da kupiš polovne kotače , prednji i zadnji sa nabama koje imaju mogućnost ugradnje diskova ti bi se polovno u dosta dobrom stanju moglo pronaći za cck-a 700kn , potom kupuješ polovne disk kočnice za otprilike isto cck-a700 kn , možda i nešto manje ali sve zavisi od kvalitete i očuvanosti , potom još dva diska , prednji i zadnji sa adapterima , ajmo cck-a200 kn , potom naći za sve to ugraditi i to je to
drugi način je da odneseš svoje kotače u servis na promjenu postojećih naba u nabe da disk , nove žbice , , pletenje i centriranje, opet te čeka kupovina diskova , adaptera i samih kočnica
ispod 1500 kn teško daš proći , sa mehaničkim može ispod , ali ne puno ispod 1000 kn
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:48   #99
Ma dobre su klasične kočnice, ne vidim prednost disk kočnica koje su toliko skupe a opet, ako ti pukne sajla neće ti disk pomoći...
Jedino što štediš felgu ako imaš disk kočnice...
filip_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:14   #100
Quote:
filip_zg kaže: Pogledaj post
Ma dobre su klasične kočnice, ne vidim prednost disk kočnica koje su toliko skupe a opet, ako ti pukne sajla neće ti disk pomoći...
Jedino što štediš felgu ako imaš disk kočnice...
prednost je kocenje po kisi i blatu,prednost je sto iskrivljena felga neutjece na kocenje ,prednost je snaga koju daju diskovi(ako su dobri),
i sajla nemoze puknut na hidraulici
-Domagoj- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.