Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2010., 12:33   #1
Gume za bicikl

Chao ljudi,
planiram kupit nove gume za bike, pa me zanima dal bi npr.
dimenzija 26"x1,95 odovarala na felgu 26"x2,0 ?
i koje slick gume kuput?
mislio sam nešto ovako uzet:
klik
Scania007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:53   #2
Quote:
Scania007 kaže: Pogledaj post
Chao ljudi,
planiram kupit nove gume za bike, pa me zanima dal bi npr.
dimenzija 26"x1,95 odovarala na felgu 26"x2,0 ?
i koje slick gume kuput?
mislio sam nešto ovako uzet:
klik
A zašto ne uzmeš nešto još tanje (npr. 26x1.5)? Pretpostavljam da trebaš gume za cestu.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 13:59   #3
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
A zašto ne uzmeš nešto još tanje (npr. 26x1.5)? Pretpostavljam da trebaš gume za cestu.
nekuzim se u gume na biciklima previse, kupil sam si novi bike (scott-a) i sad
bi si jos nove cestovne gume htio kupiti, znam samo da sada imam gore 26"x 2,0... koje gume preporucate?
Scania007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:09   #4
Quote:
Scania007 kaže: Pogledaj post
nekuzim se u gume na biciklima previse, kupil sam si novi bike (scott-a) i sad
bi si jos nove cestovne gume htio kupiti, znam samo da sada imam gore 26"x 2,0... koje gume preporucate?
za što ti bicikl treba , možda za nabildat malo snage i kondicije i možda skinut koji kg nepotrebno nataložene mase , onda nema veze koje gume , čak te ripnjače daju bolji otpor i iziskuju više snage i energije , s toga vozi s tim , neko povećanje brzine od oko cck- 1-2 km u prosjeku neš kao početnik ni osjetit, a stigao min . prije ili poslije za vozikanje nije toliko ni bitno

i to 26 x 2.00 nije širina obruča već vidim širina postojeće gume , na obruču moraš vidjet širinu , ali bez nedoumice , uža guma može stati , samo naravno mora biti 26'', ali ako ćeš baš za cestu , uzmi kao što ti tvuk kaže , nešto širine 1.50'' slick
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:25   #5
Quote:
Scania007 kaže: Pogledaj post
Chao ljudi,
planiram kupit nove gume za bike, pa me zanima dal bi npr.
dimenzija 26"x1,95 odovarala na felgu 26"x2,0 ?
i koje slick gume kuput?
mislio sam nešto ovako uzet:
klik
to je guma za 'divljanje' po gradu.
ako se po gradu/asfaltu samo voziš i ne nastojiš preskočit baš svaku stepenicu na koju naiđeš, onda svakako idi na neku tanju gumu kao što ti je već preporučila ekipa gore...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:21   #6
http://www.tct-author.hr/index.php?L...Author&GR=gume
http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s
http://ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=103

Kada stavis nove uze gume, trebati ces i uze zracnice za 26" kotac, a dobro je promijeniti i traku obruca sa novom, tvornicke cesto nisu nesto.
stealth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:26   #7
Pozdrav,
na svom cestovnom biciklu imam gume INNOVA 700Cx40 i nisam zadovoljan s njima. Ljeti su mi bile ok i nisam ih uopce primjecivao. Dolaskom zime i malo kise par sam puta osjetio klizanje gume na rinzolu u gradu,tako da cu ih sigurno mijenjati. Pod rukom su dosta plasticne. Gledao sam druge gume istih dimenzija i mogu reci da im je smjesa drukcija, puno su gumenastije. Gume pumpam na 3.5bara.Za gume znam da im je smjesa bitna. Na autu imam set ljetnih i zimskih i njih redovno mijenjam i strasna je razlika. Na niskim temperaturama ljetna se pretvore u plastiku. Prije sam imao MTB i tu sam uvijek imao jedne gume i bile su dobre. Koje gume vi imate na specijalkama i treking biciklu i kako vam drze?
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:44   #8
Imali smo već topic sa ovom tematikom i mislim da bi bilo dobro povezati se sa njime jer ima korisnih stvari u preporuci: od istraživanja do potvrde.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 00:29   #9
Question MTB gume - preporuka

Continetal Mountain king... Ima li tko kakva iskustva i je li stigla možda nova serija, jer prošla koliko sam čuo je bila katastrofa.

Zna li tko kakav dućan s malo većim izborom u ZGu? U mogućnosti sam do četvrtka naručiti iz Austrije (20 - 25€ po komadu).
Interesiraju me Michelin, Dunlop, Bontrager(izvan cjenovnog ranga), Ritchey...

U slučaju da netko ima Bontragerice Jones XR za prodat, zainteresiran sam.
Filip VW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 01:57   #10
Quote:
Filip VW kaže: Pogledaj post
Continetal Mountain king... Ima li tko kakva iskustva i je li stigla možda nova serija, jer prošla koliko sam čuo je bila katastrofa.

Zna li tko kakav dućan s malo većim izborom u ZGu? U mogućnosti sam do četvrtka naručiti iz Austrije (20 - 25€ po komadu).
Interesiraju me Michelin, Dunlop, Bontrager(izvan cjenovnog ranga), Ritchey...

U slučaju da netko ima Bontragerice Jones XR za prodat, zainteresiran sam.
Jesi probao u Rog-Jomi, Keindl-Sportu ili Marko Projektu pitati?
Tamo imas svega od opreme, bajkova pa i vanjskih guma, pa mozda nadjes nesto po ukusu.

btw. mislim da sam ove Continentalke vidio u Milamari, no ne mogu tvrditi sigurno jer imaju dosta guma.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 08:18   #11
Ako se mogu ubaciti malo I ja trazim nove gume...oko mi je zapelo za Conti Race King Supersonic 2.0... jel ima netko iskustva sa njima?
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 08:19   #12
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Ako se mogu ubaciti malo I ja trazim nove gume...oko mi je zapelo za Conti Race King Supersonic 2.0... jel ima netko iskustva sa njima?
Vidim nitko sa komentarom

Dosao u posljednjih par dana do zakljucka da trazim nesto "pitomiju" gumu jer mi se vecina ruta sastoji od asfalta, makadama i laksih sumskih puteva...

Izbor (cak i kod) nas je ogroman, pa sam skroz izgubljen sto kupiti... Trazim gumu koja je otprilike jedna sirine kao ove do sada (recimo od 1,9 do 2,1) ne bi uze samo bi nesto sa manjim otporom kotrljanja (sad su gore Kenda Kinetics)... Preporuka bi bila od velike pomoci

Cijena do 250kn/kom
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 11:51   #13
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Dosao u posljednjih par dana do zakljucka da trazim nesto "pitomiju" gumu jer mi se vecina ruta sastoji od asfalta, makadama i laksih sumskih puteva...
evo

http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=41&t=47032
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:04   #14

Kupio sam popodne navedene gume...i ajme majko

Ne znam uopce od kuda da pocnem...za pocetak prvo tko god razmislja preci sa ripnjaca na ovakvu gumu neka ne razmislja ni milisekundu. Razlika je kao da ste na 100 puta boljem bajku ili u totalno drugoj fizickoj spremi. Ako se vozite pretezno po zemlji, sumi, asfaltu, a izbjegavate mocvare, blato, korjenje i ostalo ovo je pun pogodak. Znam da ce mi iskusniji reci da sam otkrio toplu vodu ali za mene je ovo preporod.

Dakle Schwalbe Hurricane, dimenzija 26x2,0, kupljene i montirane kod majstora Zlatka u Bizmarku. Cijena 159kn/kom.

Napravio nekakvih sitnih 20tak kilometara i opazanja su sljedeca: tamo gdje sam se na ravnici vozio konstantnih 24-26km/h sad bez problema drzim 31-33km/h. Tamo gdje sam napedalirao najvise koliko mogu (ravnica) prije sam isao cca 33km/h (naravno ovisno o vjetru) sada 41km/h. Za vikend cu napraviti ozbiljniji test (Sljeme makadamom gore, pa cestom dolje) ali ovo pocetno odusevljenje mi nitko ne moze oduzeti

Za kraj fotke:








PS: mazgov imas pivu i chevape od mene bilo kada i bilo gdje za preporuku
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:21   #15
A kakvo mišljenje imate o ovoj gumi?(Mazgov)
http://imageshack.us/photo/my-images/708/oriflame.jpg/
Maxxis Oriflame 26 x 2.00
Je li bar slična Schwalbe Hurricane?
Imam je na bajku, pa me zanima da li bi što postigao ako bi je zamjenio sa Schwalbe Hurricane ?
Kumerle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:46   #16
Quote:
Kumerle kaže: Pogledaj post
A kakvo mišljenje imate o ovoj gumi?(Mazgov)
http://imageshack.us/photo/my-images/708/oriflame.jpg/
Maxxis Oriflame 26 x 2.00
Je li bar slična Schwalbe Hurricane?
Imam je na bajku, pa me zanima da li bi što postigao ako bi je zamjenio sa Schwalbe Hurricane ?
Vjerojatno ne, ali ako se voziš skoro isključivo po asfaltu primijetio bi prelazak na ovako nešto:

http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=590
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:50   #17
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post

Napravio nekakvih sitnih 20tak kilometara i opazanja su sljedeca: tamo gdje sam se na ravnici vozio konstantnih 24-26km/h sad bez problema drzim 31-33km/h. Tamo gdje sam napedalirao najvise koliko mogu (ravnica) prije sam isao cca 33km/h (naravno ovisno o vjetru) sada 41km/h. Za vikend cu napraviti ozbiljniji test (Sljeme makadamom gore, pa cestom dolje) ali ovo pocetno odusevljenje mi nitko ne moze oduzeti
Iako je ovo malo drastična razlika u brzinama upravo sam ovo ja govorio prije koji dan tu na forumu.
Semi slick gume i ako ih još napumpaš na viši pritisak (čisto za cestu) idu na ravnici kao lude.
Ako si navikao raditi duge uspone sa jakim i konstantnim tempom na terenu, terenskim gumama na 2 bara onda sa dobrim semi slick gumama uz 4-4.5 bara na cesti imaš osjećaj da letiš.
P.S. i meni su ovo odlične gume samo mi je malo žao bilo što ih nema bez žice pa dobiju malo na težini koja se doduše na ravnici uz konstan tempo totalno izgubi.
__________________
X
adventure is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:02   #18
My 2 cents:
Maxxis Oriflame...mislim da je ok ali isto mislim da se na cesti brzo pojede. Te sitne ripne su rijetko trajna stvar ali nisam ih probao (ni Maxxis općenito) pa samo filozofiram. Frend je imao neki drugi model kojim je bio razočaran...

Što se tiče samih dimenzija širine odnosno volumena treba razlikovati čistu cestovnu vožnju i gradsku vožnju.
Najtanja guma koju sam ja imao na gradskom mtb je bila 1.75 i moram priznati da nisam primjetio neku veliku razliku u brzini u odnosu na 2.0 ali zato u udobnosti itekako jesam.
Najveći su problem rubnjaci i sl. čiji se naleti na tanjim gumam prenose jako direktno. Uz to su puno osjetljivije na uzdužna oštećenja (brazde i pruge) i kotač vrlo lako klizne u njih, a to zna biti neugodno čak i ako ste iskusan vozač.
Po meni jako tanke gume prvenstveno za cestovni bicikl. Za neki 26" gradski allrounder mislim da su ipak najbolji i najpraktičniji neki 1.95-2.0 semi slikovi. Toliko od mene po ovom pitanju!
__________________
X
adventure is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:17   #19
Quote:
adventure kaže: Pogledaj post
Iako je ovo malo drastična razlika u brzinama upravo sam ovo ja govorio prije koji dan tu na forumu..
iskreno ja nisam mogao vjerovati...mislio sam da ce se osjetiti promjena no ne samo da se osjeti promjena nego je i totalno drugaciji feeling
Kazem ovih dana cu ju detaljnije testirati, pa mogu napisati zapazanja na ostalim podlogama i uvijetima....
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:28   #20
Zanimljivo

Pricekat cu da ih malo istestiras pa ak valjaju, idem po jedne do Alesa, cisto da sacuvam Nobbya i Ralpha.
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.