Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 19:54   #1921
Fish1968

Hvala ti na tumačenju sna,zaista kada se osvrnem u prošlost i pogledam iza sebe sve je točno ovako kako si mapisala
Puno toga sam ostavila iza sebe i to je najbolje sto sam za sebe napravila posljednjih godina.

Postoji jedan dio koji nisam potpuno razumjela a to je ovo :

Tj. Pluton povezan s Saturnom često označava snažan osjećaj blokade gdje je osoba ograničena od strane snaga koje su izvan njene kontrole. Stoga je kod ovakvih karata dio života obično uvjetovan prošlošću jer osoba vuče i tešku karmu i iz prošlih života. Zbog toga unutra osobe postoji dobro čuvan i zaštićen dio (Saturn/Pluton)...odnosno uplašeni fragment osobnosti koji veći dio života robija u mrtvom kutu nesvjesnog bez mogućnosti da ga se osoba potpuno riješi.
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:10   #1922
Quote:
Isida kaže: Pogledaj post

Hvala ti na tumačenju sna,zaista kada se osvrnem u prošlost i pogledam iza sebe sve je točno ovako kako si mapisala
Puno toga sam ostavila iza sebe i to je najbolje sto sam za sebe napravila posljednjih godina.

Postoji jedan dio koji nisam potpuno razumjela a to je ovo :

Quote:
Fish 1968 kaže:
Tj. Pluton povezan s Saturnom često označava snažan osjećaj blokade gdje je osoba ograničena od strane snaga koje su izvan njene kontrole. Stoga je kod ovakvih karata dio života obično uvjetovan prošlošću jer osoba vuče i tešku karmu i iz prošlih života. Zbog toga unutra osobe postoji dobro čuvan i zaštićen dio (Saturn/Pluton)...odnosno uplašeni fragment osobnosti koji veći dio života robija u mrtvom kutu nesvjesnog bez mogućnosti da ga se osoba potpuno riješi.
Teško je na ovo odgovoriti ukratko, ali pokušati ću napisati najvažnije.


Ne znam da li se sjećaš svojih prethodnih snova...u jednom ovog ljeta si opisala svoje iskustvo paraliza sna i konstatirala da se to događa već cijelo desetljeće. To ima veze s ovom točkom karte, no taj djelić karte je ovdje prilično nesvjestan. Evo kratkog osvrta na to:


Kontakti Saturna i Plutona produciraju energiju koja je povezana s "samokažnjavanjem". To "samokažnjavanje" ovdje može biti povezano s blokadom i nesposobnošću osobe da integrira neke stvari koje su se dogodile u njenoj prošlosti, pa čak i "prošlom životu". Njihov kontakt ima manju moć na osobni život kada su u pitanju individue koje nemaju naglasak na tim planetama u svom osnovnom karakteru (kao što je ovdje slučaj u kombinaciji rak/blizanac/vaga) nego kod onih koji te planete žive u svom temeljnom karakteru. S druge strane kontakti Saturn/Pluton u natalnoj karti svake individue reflektiraju svoju povezanost s kolektivnim psihičkim energijama...pa kako je ta konjunkcija ovdje povezana s Marsom koji vlada 12. poljem (nesvjesno, psiha, snovi, "prošli život"...) onda osoba i te energije mora na neki način psihički "preraditi" tj. na neki način mora napraviti svoj osobni pakt s tim energijama. To je vrlo moćna energija, ali njeni efekti mogu cijeli život ostati nesvjesni.

Sada dok Jupiter tranzitira to područje osoba je malo više "slobodna" od tih energija, djelić te "slobode" se izrazio i u ovom snu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:01   #1923
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Sanjao sam da sam u nekom društvu gdje je došao konobar i pitao nas kakve zmije želimo da nam donese
Bilo mi je to malo čudno ali ajde...
Neki naruče riđovku, neki poskoka, ja pitam za neku vrstu koje nemaju, ne sjećam se koja vrsta..
Uzmem i ja poskoka.
Dolazi konobar i vadi ih kante kao mrkve, bez da okom trepne
Doslovce bubne sklupčanog poskoka pred mene na stol
Neki lik kraj mene isto ima poskoka i krene s rukom prema njemu kao da je to micek neki, ovaj ga ugrize, naravno, za prst..
Mislim si u sebi koji mu je vrag...pa šta je on mislio da će bit?
San završava tako da se ja gledam sa zmijom ispred sebe..

To je bila neka terasa na plaži, na nepoznatom mjestu.
Stolovi su bili onako masivni drveni, dosta stari..


San je bio 6.1.2017.
Tranzitna karta



Snovi s životinjama uvijek govore o našoj nagonskoj prirodi i o tome već puno pisah na ovom topicu, pa ću neke stvari ukratko ponoviti jer se tiču i ovog sna. Dakle:




Tumačenje sna:

Zmije su mahom otrovne i opasne životinje. Mnogi ljudi se plaše zmija zbog čega simbol zmije kod većine ljudi izaziva nelagodu ili strah. U najmanju ruku snovi s zmijama su intrigantni, pa i san o zmiji teško da će proći nezapaženo.

Zmija je i životinja koja pripada redu gmazova, životinja koje žive "nisko pri zemlji" i koje gmižu po tlu, zbog čega su snažno povezane s nesvjesnim, "nižim", prastarim i primitivnim nagonima. Zmija je životinja koja je upravo zbog te snažne veze s nesvjesnim nagonima kroz prošlost bila tema raznih mitova i kultova iako je ona u svojoj osnovnoj simbolici povezana s životnom snagom i iskonskom životnom energijom. U starim civilizacijama istovremeno je bila i simbol života i simbol smrti, odnosno simbol obnove energije - simbol regeneracije. Zmija može simbolizirati i duhovno vodstvo. Odnosno, prisutnost zmije u snu često znači da se osoba nalazi u razdoblju duhovne tranzicije pri čemu sam san ukazuje i na načine kojim osoba pokušava promovirati svoj osobni rast.

U tom smislu kada se osvrnemo na ovaj san, on malo podsjeća na ono kada se skupina tinejdžera dogovori da idu prizivati duhove na groblju, to je njima uzbudljivo i kul. Odnosno, uslijed nedostatka izazova u životu (jer su u tom svom neiskustvu i mladosti jako znatiželjni) intrigira ih sve nepoznato pa mu se žele na svoj "neiskusan" način približiti. Eto...isto tako se doima i ovo društvance iz sna koje na pićencu umjesto da naruče kolu, smuti ili tako nešto što je primjereno njihovom uzrastu i situaciji...oni naručuju zmije. I onda još jednog zmija ugrize, jao koliko "ozbiljnosti" i uzbuđenja.

I tako to bi bilo to ...ali ono što mislim da vrijedi istaknuti glede ovog cijelog sna je sanjačeva pasivnost (on je dio društva i prihvaća njihova pravila iako donekle vidi da se cijelo društvo igra s stvarima kojima nije doraslo).




Astrološka simbolika sna:

Ovim snom dominira jedan simbol, simbol zmije koji odmah upućuje i na jednu planetu, planetu Pluton. Stoga kada pogledamo natalnu kartu u tom kontekstu odmah vidimo da je san sanjan u vrijeme Plutonove (zmija) opozicije natalnim Suncem pa ću o tom tranzitu napisati ponešto:


Plutonovi tranziti prema natalnim planetama potiču temeljite unutrašnje promjene. Kada se radi o tranzitu na Sunce onda je u pitanju transformativan proces na razini života. Drugim riječima, Plutonovi tranziti označavaju važno razdoblje života u kojem osoba na neki način formira svoj osnovni identitet (Sunce), odnosno ako osoba još nije u potpunosti formirala svoj identitet ovaj tranzit joj pomaže da ga oblikuje. Označavajući proces preobražaja u kojem osoba uči o ograničenjima osobne moći, o tome "što može i što ne može"...Plutonov tranzit Suncem iznosi na svijetlo i duboke podsvijesne emocionalne, intelektualne, duhovne obrasce ili aktivnosti koje su upravljale i kontrolirale ponašanje osobe i njen pristup životu. On pri tomu često podstiče identifikaciju s stvarima/ličnostima koje osobi predstavljaju simbol društvene moći. Također u vrijeme tog tranzita osobu često privlači moć, tj. to da na neki način kontrolira svoj život. Npr. neka osoba želi postati mag. Onda ona obično uspostavlja simboličku vezu i identificira se s slavnim ličnostima na tom području, tipa, Crowley, Levi, Bardon itd.

Identificirajući se s tim osobnostima ona po principu osmoze "upija" suštinu njihove moći, ideja, tehnika, principa, uvjerenja itd. (odatle i ovaj skup na "piću" u snu). Ona na taj način slijedi njihov put pri čemu joj to pomaže da izgradi sebe i svoju osobnost. No, tu leži i izvor moguće frustracije jer iako osoba može biti donekle svjesna toga što može postići na taj način ona ukoliko ne osvijesti sve što joj se događa s druge strane može ostati zarobljena "u stazi" (zarobljena voljom i željama drugih).




Zaključak:

Ograničenje povezano s ovim tranzitom povezano je s stvarnom ulogom za koju je osoba predodređena da ju odigra unutar društvenog ili evolucijskog konteksta. Osoba mora naučiti kako da prihvati to ograničenje, a da unutra njega ipak stvori vlastitu stvarnost, identitet, svrhu i sudbinu koji se baziraju na ostvarenju njihovih osobnih napora i želja.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 13:45   #1924
21. ožujka oko 6 sati:

Odlučila sam otići na ples u neko dalmatinsko selo, no pješice iz Rijeke (gdje živim). Koračam kojekakvim puteljcima, uličicama, prolaze sati i već se spustila noć, kroz naselja izbjegavam mjesta koja slove za poprišta raznih "noćnih aktivnosti". Usred neke livade, s visine imam pogled na razrušeni kameni kompleks (kamenolom?). Hoću ga vidjeti izbliza pa se spuštam do labirinta... Prođem cijelu njegovu dužinu, no na povratku iz udaljenosti primjećujem troje ljudi kako stoji na ruševinama. Glasno se prepiru, jedan od njih prijeti ostaloj dvojici. Pogledam naslagane hrpe kamenja i krećem se tako da me ne bi spazili. Okolni put me dovodi do kanala obloženog kamenim blokovima (vodovod?) i provlačim se kroz njega da stignem do livade, on se razilazi na dva kanala (odnosno dva kanala spajaju se u jedan kad bih išla nizbrdo). Vidim da je jedan preuzak, mogla bih ostati zaglavljena, a ne želim da mi oni ljudi u tom slučaju "pomažu". Nastavljam puzati kroz kanal s lijeve strane, dolazim na puteljak i nastavljam put...

Karta
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:40   #1925
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Mislim ako sam dobro izbrojala da sam ja treća po redu.

Uglavnom, sjecam se samo zadnjeg dijela sna, bilo je dogadjanja i prije toga, ali ne sjecam se.

Jedna zenska osoba koju inace poznajem se nalazi samnom u mojoj dnevnoj sobi kod kuće, ne ove di sam sad nego obiteljske, i kao ona ima zmiju i sad ce je ona pustiti da malo seta, gmiže što već.

Ja se užasno bojim zmija u stvarnom životu iako sam se prije nekoliko mjeseci prvi put usudila doći blizu zmije i dirati je i uhvatiti, ali nisam se usudila u ruke je uzeti.

Kako je ona to rekla, ja sam pocela vikati nemoj, ja se bojim, ono srce ce mi otkazati od straha, ona meni ma neće ti ništa, bla, bla i odluci je pustiti. Zmija je bila onako srednje velicine, žuta sa zeleno crvenim nekim odsjajima i krenila tako po sobi i dodje do mene i ja samo zatvorim oci i mislim si neće mi nista, neće mi nista, srce lupa sto na sat, i osjetim je kako gmize po meni i skontam otisla je sad od mene, ok nije me ugrizla ni nista, preživjela sam.

I dodje ta zenska do mene čija je zmija i kaže a jebemu, vidi šta je zmija napravila i ja otvorim oci, sjedila sam na nekom plahtama prekrivenom kaucu, i vidim zmija se posrala po meni, i onak na tom bijelom njena govna, i meni po ruci, i još od soka, stavim prste na usta i skontam da imam malo tog sranja po noktima, i ono fuj mislim si, i probudim se.

San sam sanjala sinoć, s 3ceg na 4ti

tranzitna karta
Tumačenje i astrološka simbolika sna:

Zmija je doista jako snažan simbol i uvijek se odnosi na neki segment potisnute seksualnosti o čemu već dosta puta pisah na ovom topicu. Evo i u snu iznad pisah o tom simbolu, pa se neću previše ponavljati. Ali ono što bih htjela ponoviti i što uvijek ponavljam jest da kada se neki simbol javi u snovima, onda on može imati različite konotacije ovisno o tome u kojem kontekstu se javlja. Astrologija nam tu puno pomaže jer gledanjem u tranzite i progresije točno dijagnosticira kontekst određenog simbola. A ovaj san je odličan primjer toga jer je u astrološkoj simbolici zmija simbolizirana Plutonom, a u vrijeme sna nema nekih dominantnih tranzita s Plutonom. Jedan drugi tranzit dominira. To je egzaktni Saturnov tranzit na natalnog Marsa u strijelcu, pa ću najprije ponešto o njemu napisati...da vidimo u kakvoj je on to vezi s našom zmijicom.


Priroda Marsa i Saturna je u mnogočemu suprotna. Mars označava početke. Saturn označava krajeve. Mars započinje, Saturn završava. Mars daje početni entuzijazam, zaletnu i iskrenu energiju da nešto poduzmemo i krenemo u akciju. Saturn nosi pesimizam i ograničenja, zapreke i prepreke, on označava svijest da sve ima svoj završetak i konac. Zato je Saturn u svom tranzitu preko Marsa uvijek u korelaciji s potrebom da blokira put prema naprijed, da napravi zastoj, da frustrira, zakoči i blokira. Kao da kada bismo pokušali dobiti ono što želimo (Mars), a on kaže Stop...do te mjere da osobi može biti potpuno nemogućim da ostvari svoju strast, akciju i zalet ostavljajući joj osjećaj jada, blokade, razočarenja i poraženosti. Ovo može biti iznimno frustrirajuće individuama koje natalno imaju Mars/Uran u strijelcu zato jer osim što sve rade brzo i impulzivno, ne podnose riječ nemoguće.

Ukratko, Mars i Saturn zajedno planete su koje najviše donose strah od nemoći, a osoba je na neki način odlučila napraviti nešto protiv svoje volje samo zato da poništi i prijeđe tu granicu (jer njena priroda to ne podnosi (natalno Mars 0º Uran u strijelcu)).

Dakle, egzaktni Saturnov tranzit na natalnog Marsa ovdje znači da je zmija primarno izabrana kao falusni simbol (Mars) koji u svojoj osnovi predstavlja sanjačev strah (Saturn) od muškaraca (Mars). Ona predstavlja i strah od penetracije i muškarčeva "prijevremenog svršavanja", simbol je straha od muškarčeve neadekvatnosti, muškarčeve slabosti, simbol straha od seksa bez emocija (straha od toga da će biti samo seksualni objekt muškarcu).




Zaključak:

Jedna od najvažnijih lekcija u ljudskom životu je naučiti vjerovati samima sebi i slušati svoj unutarnji glas. Zato koliko god ovaj san izgledao loše, u svojoj osnovi on je zapravo transformirajući jer je doveo osobu do jedne točke u kojoj je dopustila sebi da osjeti što se događa kada se suoči s jednim od svojih najvećih potisnutih strahova. I iako izgleda kao da je to za nju bilo ponižavajuće iskustvo (na kraju je ostala prekrivena izmetom)...zapravo je prošla neozlijeđeno (ono čega se ljudi boje kod zmija je njihov ugriz i uštrcavanje otrova, a zmija ju nije ugrizla).

Zato je važno da se osoba zapita zbog čega je dopuštala da se netko tako prema njoj odnosi i doći će do vrlo vrijednih odgovora. Na kraju krajeva postoji ona izreka "us..o se od straha" koju je sanjač tako zorno uprizorio ovim snom...ali primijetimo - zmija ta koja je napravila nuždu.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:48   #1926
Joj Fish, hvala ti milijun puta. Zahvalna sam.

Evo da dam kontekst sna. To se dogodilo one noći kad san nakon skoro 2 godine spavala s nekime (o tome sam pisala na temi natalne karte) Mislila sam da eto ja mogu spavati s nekime, iz zabave. Ali uskoro sam se prevarila, u prijevodu, zaljubila. Iako je Mars 0 Uran u Strijelcu, ipak je peta u Jarcu i sedma u Ribama, a Venera 120 Saturn.

Nakon svega sto se dogodilo s tom osobom i svega dosada u životu što sam proživjela, jednostavno sam shvatila da za mene nema bez emocija, i da mene moj mozak nekad voli zavarati, ali kad sam u situaciji, i kad osoba mene ne zagrli i zaspe samnom, kad me izignorira, to je za mene mini trauma.

I da, ovo je totalno on point
simbol je straha od muškarčeve neadekvatnosti, muškarčeve slabosti, simbol straha od seksa bez emocija (straha od toga da će biti samo seksualni objekt muškarcu).

A ako se zmija usrala, misliš on se uplašio, ne ja
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:48   #1927
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Joj Fish, hvala ti milijun puta. Zahvalna sam.
Nema na čemu ribo.
Quote:
Evo da dam kontekst sna. To se dogodilo one noći kad san nakon skoro 2 godine spavala s nekime (o tome sam pisala na temi natalne karte) Mislila sam da eto ja mogu spavati s nekime, iz zabave. Ali uskoro sam se prevarila, u prijevodu, zaljubila. Iako je Mars 0 Uran u Strijelcu, ipak je peta u Jarcu i sedma u Ribama, a Venera 120 Saturn.

Nakon svega sto se dogodilo s tom osobom i svega dosada u životu što sam proživjela, jednostavno sam shvatila da za mene nema bez emocija, i da mene moj mozak nekad voli zavarati, ali kad sam u situaciji, i kad osoba mene ne zagrli i zaspe samnom, kad me izignorira, to je za mene mini trauma.
Joj Maddie, di je to od ljubavi...ovo što opisuješ svjetlosnim godinama je udaljeno od nje. U što si se pobogu zaljubila?


Tj. na žalost moram napisati da se ne slažem s napisanim. I mišljenja da je ovo tipičan primjer Neptunovske izgubljenosti koja se manifestira u kvadratu na Veneru koji daje osobi vrlo snažan poticaj samoobmani i iskrivljivanju percepcije. Odnosno, dio problema tog kvadrata proizlazi iz ekstremne senzitivnosti koja nikada nije bila ispravno integrirana, a drugi dio iz sposobnosti nerealistične imaginacije koja kako veli Haydn "teži stvaranju eskapističke privatne realnosti". U ovom kvadratu postoji obrazac krivnje, samožrtvovanja i mučeništva koji djeluje unutar nesvjesnog uma, a koji se ovdje ispoljava kada su u pitanju ljubavne veze (Venera u 8. polju 90º Neptun u 5. polju). Taj obrazac isto tako osobu čini podložnoj patnji zbog vlastitih iskrivljenih projekcija, pa ukoliko se psihički ne pročisti odnosno osvijesti ovaj izobličeni emocionalni obrazac...bude samo patila. Prihvaćanje osobne odgovornosti za vlastite izbore i odluke umjesto žestokog proiciranja i samobmane gdje se potreba za pripadanjem poistovjetila s žrtvovanjem u ime nečeg nepostojećeg ključ je uspjeha.

Mislim, taj tip se kako pišeš čak niti nije "potrudio" sve te godine da pokaže da od tebe treba išta drugo osim sexa, onda unatoč tomu odeš s njim u krevet i izađeš zaljubljena i ponižena. Onak...totalni nosens.

Quote:
A ako se zmija usrala, misliš on se uplašio, ne ja
Aa što da velim...očito nije bio dobar kex.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 20:45   #1928
Hvala na analizi

A malo u svoju obranu, ja u tom trenu nisam bila više zaljubljena, bar sam to mislila. Kao idem se malo zabaviti, nakon mučenja zadnjih dvije godine. Ali kao što rekoh, za mene nisu takvi odnosi definitivno.

A u šta sam se zaljubila, pa objasnila si sama, Venera 90 Neptun

A sad za obrazac, pa svjesna sam ga, mislim nakon ovog "odnosa" sigurno. U tome su pomogla i neka nova prijateljstva koja sam ostvarila ovih zadnjih mjeseci, nikad nitko nije bio tako dobar prema meni, bilo žene, bilo muškarci.

Šta znači senzibilnost koja nije bila nikad ispravno integrirana?

I kako se to pročišćava? Onako step by step, inače neću skužiti.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:59   #1929
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Hvala na analizi

A malo u svoju obranu, ja u tom trenu nisam bila više zaljubljena, bar sam to mislila. Kao idem se malo zabaviti, nakon mučenja zadnjih dvije godine. Ali kao što rekoh, za mene nisu takvi odnosi definitivno.
U vrijeme sna bio je aktivan i egzaktni kvadrat Marsa na Neptun, pa si očito postupila nepromišljeno.

Quote:
A u šta sam se zaljubila, pa objasnila si sama, Venera 90 Neptun
Eto, sada kada to znaš probaj se drugi put zaljubiti u nekoga tko u tebi za početak vidi kompletnu osobu.

Quote:
Šta znači senzibilnost koja nije bila nikad ispravno integrirana?
Individue koje imaju vezu Venere i Neptuna su izrazito osjetljive. To je razina osjetljivosti koja nadilazi grubi materijalni svijet i ne može se u njemu integrirati. On je za nju prečvrst, prekrut, predefiniran, preodređen, pregrub...

Iako senzitivnost Venera/Neptun obitava u tankoćutnijim i finijim sferama, možemo ju ipak kanalizirati kroz određene materijalne aspekta života tipa prakticirajući neki vid umjetnosti, glazbe, plesa, joge, meditacije, duhovnosti...bilo čega u čemu je naše fizičko postojanje barem na trenutak oslobođeno uvjetovanosti. Pišem "kanalizirati" jer to je način kojim možemo s ovom energijom kratkotrajno doći u kontakt i na taj način djelomično osjetiti što ona predstavlja. No, sama po sebi ona nije "do kraja" uhvatljiva jer korelira s bezgraničnim i uzvišenim osjećajima, s dubokim neispunjenim osjećajima. Zašto je to tako?

Zato jer:

Venera je planeta davanja, pokazuje što nam je privlačno, ali isto tako i planet koji simbolizira sustav osobnih/pojedinačnih vrijednosti, dok je Neptun kolektivna planeta koja predstavlja kolektivne vrijednosti i ideale. Venera pokazuje "kvalitete" koje vidimo u suprotnom polu, a Neptun kvalitete koje vidimo u ljudskom biću. Zahvaljujući Veneri ljudi imaju sposobnost da u drugoj osobi nađu partnera, zahvaljujući Neptunu ljudi imaju sposobnost da u drugoj osobi nađu "srodnu dušu".

Zbog Venere želimo biti u paru, imati partnera i svoju drugu polovicu, zbog Neptuna žudimo za potpunošću i nikada se ne osjećamo potpunima. Neptun je simbolički povezan s bezgraničnim oceanom, na osobnoj razini povezan je s osjećajem jedinstva s cjelinom. Isto kao i osjećajem nemoći koji u nekom metafizičkom smislu predstavlja ambis. Neptun nudeći pojedincu utapanje u moru kolektivnih osjećaja briše vezu s individualnim emocijama...to je energija Venera/Neptun. I upravo tu, tu negdje u tom prostoru gdje se gubi veza s individualnim emocijama se često gube osobe koje imaju Veneru 90º Neptun. Tj. s jedne strane ovaj aspekt daje vrlo iznimnu sposobnost identifikacije s nečim ili u nečemu, a s druge zabludu jer osoba u drugoj osobi traži nepostojeći ideal.

Ako osoba nikada nije imala priliku "osjetiti" taj "božanski osjećaj ljubavi u sebi", ona ga nije imala priliku integrirati kao takvog i zapravo uopće ne zna što on znači. Zbog toga luta, traži nešto na krivim mjestima, u "krivim osobama", traži nešto a ne zna što je to.

Odnosno, individue s kvadratom Venere i Neptuna s tim da je Venera u znaku ovna (izgona) nemaju tendenciju da fokusiraju svoj život na to da ovaj tip energije osjete u njegovoj tankoćutnosti, finoći, rafiniranosti i ljepoti...već na neki način "siluju" nemoguće veze i odnose u kojima tu energiju neće i ne mogu nikada osjetiti.
Quote:
I kako se to pročišćava? Onako step by step, inače neću skužiti.
Upravo tako, step by step...tako da se pokušava svakodnevno osvještavati ovaj obrazac. Razmišljanje i boravljenje u njemu pa čak i ovako kada se piše i analizira san u kojem ga ima isto je vid pročišćavanja ovog aspekta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 15:59   #1930
Skontala, hvala.

Nažalost, on ima Veneru u Ribama. Trajalo je to nešto duže, ne samo jednom, no na kraju tražila sam ono što sam htjela za sebe, dobila sam ne nazad. Idemo dalje.

Zadnje uređivanje Maddie : 03.08.2017. at 16:29.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:08   #1931
a ništa onda, ubuduće ću naručiti smoothie,od maline i još nečeg sa crnim kišobrančekom i pentgramima...

:marsić:
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:26   #1932
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
a ništa onda, ubuduće ću naručiti smoothie,od maline i još nečeg sa crnim kišobrančekom i pentgramima...

:marsić:



P.S. Bilo bi lijepo kada bi ostavio osvrt na tumačenje sna, tomu naime služi ovaj topic.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:16   #1933
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
P.S. Bilo bi lijepo kada bi ostavio osvrt na tumačenje sna, tomu naime služi ovaj topic. )
Može, može stroga profesorice, naravno, oprostite


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Tumačenje sna:
Zmija može simbolizirati i duhovno vodstvo. Odnosno, prisutnost zmije u snu često znači da se osoba nalazi u razdoblju duhovne tranzicije pri čemu sam san ukazuje i na načine kojim osoba pokušava promovirati svoj osobni rast.
Da, definitivno u moju svijest izbija ono što spava u meni..u smislu što ja jesam, što daje mojoj egzistenciji na ovoj ravni viši smisao..
Preciznije rečeno, oduvijek sam svjestan što je to ali je bilo prigušeno, često jedva čujno, čak sam iz meni nepoznatih razloga to zanemarivao i oglušio na to..isto tako je sa mojom intuicijom koji sam većinu vremena ignorirao, ne znam zašto..a poprilično je precizna, dokazano..

Sada, kako sam stariji i kako mi postaje jasno da ne možeš biti ništa drugo doli ono što zaista jesi u onom duhovnom, esencijalnom smislu..., i da sve suprotno od toga vodi u frustraciju, nesreću i kaos..to što sam gušio postaje sve glasnije, moćnije, snažnije i neobuzdanije..u konstruktivnom smislu riječi..ja toliko toga imam za dati..
..ali ponavljam, nisu to neke radikalne promjene, to je ono što je oduvijek ovdje i što zaista jest..i sviđa mi se, dobro je, ima smisla.

Jedini "minus" u tome je po mom mišljenju što ide jako polako, sporo..ponekad se bojim da mi ovaj lifetime ne istekne prije nego što se realiziram kao duhovno biće..bila bi šteta a i ne želim se više vraćati ovdje kada odem, razumiješ?
Sve je naopako na ovome svijetu, i ne, nisu ovo Rak/Djevica brige, to je prosta činjenica, ovo ovdje je po defaultu velika greška, ovaj svijet.
Ja želim učiniti koliko god je u mojoj moći da učinim ovaj svijet barem malkice ugodnijim mjestom za život.
Često mi to ne uspijeva, imam izuzetno snažne Demone protiv kojih se moram boriti, točnije, ponekad imam dojam, da ljudi oko mene baš namjerno provociraju ono najgore u meni, baš žele da posijem tamu, tugu, suze, bol i uništenje, ne znaju što čine a ja osjećam užasnu mržnju i revolt prema nepravdi, truleži i ponekad imam snažan nagon to uništavati.



Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U tom smislu kada se osvrnemo na ovaj san, on malo podsjeća na ono kada se skupina tinejdžera dogovori da idu prizivati duhove na groblju, to je njima uzbudljivo i kul. Odnosno, uslijed nedostatka izazova u životu (jer su u tom svom neiskustvu i mladosti jako znatiželjni) intrigira ih sve nepoznato pa mu se žele na svoj "neiskusan" način približiti. Eto...isto tako se doima i ovo društvance iz sna koje na pićencu umjesto da naruče kolu, smuti ili tako nešto što je primjereno njihovom uzrastu i situaciji...oni naručuju zmije. I onda još jednog zmija ugrize, jao koliko "ozbiljnosti" i uzbuđenja.
Ne shvaćaš ti moje interese baš ozbiljno? ..i mene kao aspiranta?
Dobro

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
I tako to bi bilo to ...ali ono što mislim da vrijedi istaknuti glede ovog cijelog sna je sanjačeva pasivnost (on je dio društva i prihvaća njihova pravila iako donekle vidi da se cijelo društvo igra s stvarima kojima nije doraslo).




Astrološka simbolika sna:Onda ona obično uspostavlja simboličku vezu i identificira se s slavnim ličnostima na tom području, tipa, Crowley, Levi, Bardon itd.

Identificirajući se s tim osobnostima ona po principu osmoze "upija" suštinu njihove moći, ideja, tehnika, principa, uvjerenja itd. (odatle i ovaj skup na "piću" u snu). Ona na taj način slijedi njihov put pri čemu joj to pomaže da izgradi sebe i svoju osobnost. No, tu leži i izvor moguće frustracije jer iako osoba može biti donekle svjesna toga što može postići na taj način ona ukoliko ne osvijesti sve što joj se događa s druge strane može ostati zarobljena "u stazi" (zarobljena voljom i željama drugih).
Znam da to čuješ milione puta od puno puno ljudi..ali ja zaista nisam jedan od onih koji pasivno prihvaćaju dresuru krda, bilo to krdo magičara, krdo pijanih ljudi ili krdo, krda...krdarium krdus...krdium..i to
..a naravno da sam čitao i čitam njihove radove, pa moraš imat nekakav katapult, pa i ti si s astrologijom počela čitajući npr. Dupora..i to ne znači odmah da ga se slijepo držiš i da se nisi kao astrologinja razvila, slobodno i neovisno?




Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zaključak:
Ograničenje povezano s ovim tranzitom povezano je s stvarnom ulogom za koju je osoba predodređena da ju odigra unutar društvenog ili evolucijskog konteksta. Osoba mora naučiti kako da prihvati to ograničenje, a da unutra njega ipak stvori vlastitu stvarnost, identitet, svrhu i sudbinu koji se baziraju na ostvarenju njihovih osobnih napora i želja
Apsolutno, samo treba razlučiti što ti robot society prodaje pod obvezu i jedini smisao a što to kaže ono..ono nešto, iskonsko i jedino relevantno, neovisno o bilo kakvom igrokazu za neosviještene, programirane, snobovske robote od krvi i mesa
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:34   #1934
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ne shvaćaš ti moje interese baš ozbiljno? ..i mene kao aspiranta?
Dobro
Zašto to misliš? Pogleć svoj san...san pokazuje jednu dosta neozbiljnu skupinu ljudi koja se igra s opasnim stvarima (to si ti sanjao & pogleć kako se ponašaš u tom snu jer to puno toga govori o tome kako se osoba osjeća u odnosu na svoje okruženje).



Što se tiče odgovora na pitanje, osobno mi se ovaj san doima dosta konstruktivnim i snažnim posebno u domeni toga koliko je sanjač svjestan transformativnih promjena u sebi (odatle zmije u snovima - Plutonov tranzit na Sunce). Ali i toga koliko mu okolina u kojoj se kreće "nije dorasla" u pogledu zrelosti (citat: "Mislim si u sebi koji mu je vrag...pa šta je on mislio da će bit?...")

A ono što mi se čini posebno snažnim je slika kojom on završava (citat: "San završava tako da se ja gledam sa zmijom ispred sebe..") što govori o tome koliko je situacija "ozbiljna" tj. koliko je osoba ozbiljno odlučila suočiti se s tim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:40   #1935
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš? Pogleć svoj san...san pokazuje jednu dosta neozbiljnu skupinu ljudi koja se igra s opasnim stvarima (to si ti sanjao & pogleć kako se ponašaš u tom snu jer to puno toga govori o tome kako se osoba osjeća u odnosu na svoje okruženje).



Što se tiče odgovora na pitanje, osobno mi se ovaj san doima dosta konstruktivnim i snažnim posebno u domeni toga koliko je sanjač svjestan transformativnih promjena u sebi (odatle zmije u snovima - Plutonov tranzit na Sunce). Ali i toga koliko mu okolina u kojoj se kreće "nije dorasla" u pogledu zrelosti (citat: "Mislim si u sebi koji mu je vrag...pa šta je on mislio da će bit?...")

A ono što mi se čini posebno snažnim je slika kojom on završava (citat: "San završava tako da se ja gledam sa zmijom ispred sebe..") što govori o tome koliko je situacija "ozbiljna" tj. koliko je osoba ozbiljno odlučila suočiti se s tim.

Ajd dobro, izvukla si se
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:31   #1936
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ajd dobro, izvukla si se
Ma, osjetljiva sam na to kada ljudi ribe optužuju za sve i svašta, pa čak i za vlastite snove.


Obrati pažnju na snove u polovini rujna kada Jupiter bude tranzitirao natalni Pluton, mogu biti povezani s ovim snom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 17:33   #1937
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma, osjetljiva sam na to kada ljudi ribe optužuju za sve i svašta, pa čak i za vlastite snove.


Obrati pažnju na snove u polovini rujna kada Jupiter bude tranzitirao natalni Pluton, mogu biti povezani s ovim snom.
Zabilježeno, hoću, hvala
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:48   #1938
16.8. između 4 - 7h ujutro

sanjala sam predsjednika (mog šefa sa posla) kako mi daje nekih 8 naranči uz pohvalu, i ja ih držim onako na prsima da mi ne ispadnu i kaže on meni evo ti to odnesi to kući a meni kupi dvije u dućanu naranče. Idem i putem ih sve jedem tako su bile slatke, sočne da sam i koru pojela, otišla sam u dućan i kupila za njega dvije i ostavila mu stolu. Iako ako malo odvrtim san naranče su me dosta podsjećale na dečka koji mi se sviđa već neko izvjesno vrijeme kao da zapravo jedem njega.

činjenica je da mi se već drugi dan jedu naranče i da čeznem za tim okusom iz sna

pa jel bi naranđa bila sunce, a i predsjednik bi bila isto simbolika sunca i lava pa onda da bi simboliku opisala konjukcija SMČ i Sunca u Lavu koja mi na neki način i je na prvi pogled zapela za oko
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:27   #1939
Imala sam pauzu u pisanju ovog topica, nadam se da nisi zaboravila na svoj san i sve ono "u čemu si bila" kada si ga sanjala pošto je on na redu.


Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Karta: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7

Bas sam prelistavala svoje prosle sne i cini mi se da ovakvo nesto nisam sanjala tj. mozda postoji poveznica ali ju ja ne vidim. U zadnjih par dana sanjam nepoznate ljude i sebe tj. stupanje u kontakt sa strancima preko interneta.

npr. san sanjan jutros oko 8:00 sati.

Sanjam kako sam na nekoj stranici za online dejtove i dopisujem se sa nepoznatim osobama tj. ne vidim im lice niti oni vide moje iako su kamere upaljene. I iako je razgovor pocinjao nekim bezveznim recenicama, sljedeca scena u snu je da sam ja polugola na kameri s nekim likom koji je gol, ali sad mu vidim lice no i dalje ne pokazujem svoje, on se na kameri samozadovoljava i trazi od mene da takodjer pokazem lice, ali ja odmah prekidam taj razgovor i ulazim u razgovor s drugom osobom i opet se ponavlja slican tijek te interakcije do trazenja da pokazem lice i tad se budim. Bila je prisutna i doza uzbudjenja do trenutka kad trebam pokazati lice.

Ne znam pridonosi li tumacenju sna, ali lica osoba mi nisu poznata iz stvarnog zivota, tocnije cak su mutna, odnosno vjerovatno nebitna, a osjecaj mi kaze da se znacenje ovog sna vise krije oko mog lica odnosno ne pokazivanja istog, samo sama ne shvacam najjasnije poruku sna.

I plus ipak mi ne lici ovo na stranice za online dejtove, vise na neke porno stranice
Ovaj san zapravo pripada u onu vrstu sna koje nazivam disinhibitornim snovima. Odnosno, snovima u kojima neka inhibicija izlazi na vidjelo, pa ću najprije napisati ponešto o tome.



Tumačenje sna:

Inhibicija u svojoj definiciji predstavlja obuzdavanje ponašanja, a danas u svijetu interneta ona je dobila još jednu svoju komponentu koju možda nismo vidjeli dok interneta nije bilo. Odnosno, danas kada ljudi preko interneta komuniciraju i kontaktiraju s drugim ljudima na razne načine, kada postoji ogroman broj različitih on-line stranica za upoznavanje na različitoj osnovi, inhibicije lakše popuštaju. Radi se o tome da je jedinstvena značajka tih stranica koja je ujedno i jedan od elemenata koji doprinosi inhibicijama - anonimnost. Tj. upravo anonimnost koja je u osnovi takvih elektroničkih oblika komuniciranja pridonosi nedostatku suzdržanosti i samokontrole ponašanja - disinhibiciji.

Efekt online disinhibicije može se definirati kao slabljenje "kočnica u ponašanju" u online okruženjima...pa se tako ljudi usude preko interneta "raditi nešto" što možda licem u lice ne bi nikada napravili (odatle u snu ovo "skrivanje lica"). Također, internetska anonimnost smanjuje društvenu odgovornost, pa smo tako svakodnevno svjedoci kako pojedini korisnici internetskih oblika komuniciranja lako hejtaju sve i svašta ili sudjeluju u komunikaciji neprijateljskim, agresivnim ili "perverznim" načinima ponašanja.

Dakle, online disinhibicija se odnosi na pojavu da ljudi na internetu govore, rade ili se ponašaju na način kakav obično u interakciji "licem u lice" ne bi ispoljili. Anonimni su spremniji ponašati se onako kako u stvarnosti ne bi ponašali, jer kada individua može svoje online ponašanje odvojiti od identiteta koji manifestira u osobnom kontaktu "licem u lice", onda se osjeća manje ranjiva prilikom iznošenja vlastite intime ili prethodno inhibiranih emocija. Da se radi o osobnim inhibicijama jasno kaže i ovaj dio kada sanjač veli..."ali lica osoba mi nisu poznata iz stvarnog života, točnije čak su mutna, odnosno vjerovatno nebitna, a osjećaj mi kaže da se značenje ovog sna više krije oko mog lica odnosno ne pokazivanja istog, samo sama ne shvaćam najjasnije poruku sna."







Astrološka simbolika sna:

Ovaj san iz pozadine dosta toga govori o sanjačevoj skrivenoj crti ličnosti u načinu kojim formira odnose, jer što će nas i koliko seksualno stimulirati, velikim dijelom ovisi i o našim navikama i dosadašnjim emocionalnim iskustvima. Venera (socijalni kontakti, odnosi, emocionalna iskustva) ovdje se nalazi u znaku jarca što govori da duboko iznutra nje postoji mjera nedostupnosti, da postoji "čuvani pristup romantici"....odnosno, ona je pravi primjer inhibirane Venere jer je za nju teško izraziti ljubav i naklonost potpuno i otvoreno, a "razočaranje" može biti razlog za nepovjerenje, povlačenje i distancu. I to je nešto što je osnova unutrašnjeg mehanizama kojim ova Venera funkcionira u odnosima. Jednom riječju, dio nje se uvijek ponaša onako kako se od nje očekuje, a ne onako kako bi ona htjela kada bi se "potpuno pustila"...i tu u tome leži srž njene inhibitorne prirode.

Dispozitor ove Venere je Saturn koji se nalazi u 8. polju. Stephen Arroyo kaže da je Saturn u 8. polju na najdubljem nivou povezan s čežnjom osobe za konačnom sigurnošću koja se može postići jedino oslobađanjem od emotivnih želja i nagonske samovolje. S Saturnom u 8. polju (seksualnost) osoba je na mnogo načina uplašena i vezana "inherentnom ranjivošću" unutar intimnih i seksualnih odnosa bez obzira koliko otvoreno se ponašala. A kada bi baš htjeli malo dublje zaviriti u ovaj položaj Saturna, onda bi rekli da osoba s ovim položajem Saturna u natalnoj karti duboko u sebi vjeruje da postoji "nešto griješno" u njenim nagonskim željama pa to pokušava kontrolirati na način da svoju nagonsku (pravu) prirodu suzbija. Taj osjećaj kao da po pitanju seksualnosti ima krivo "nasađenu prirodu" koju se srami potpuno ispoljiti je nešto što isplivava vani i u ovom snu u kojem sanjač stupa u "neprihvatljive seksualne odnose" putem interneta (Saturn u vodenjaku). Odnosno, s ovim položajem Saturna osobi je teško prijeći prag inhibicije, ali to ne z ači da o tome neće govoriti njene fantazije ili snovi (dipozitor Saturna iz 8. polja 0º Neptun). Liz Greene to naziva efektom nadkompenzacije, odnosno govori o tome kako Saturn u 8. polju može doprinijeti stvaranju neprikriveno promiskuitetne osobe kojoj pravi motiv nije fizičko zadovoljenje, već se naročito snažno trudi da bude "seksi" zato što je nedovoljno upoznata sa suštinskim problemom u emocionalnom odnošenju prema drugima.




Zaključak:

Ovo je jedan od onih snova koji može biti potaknut stvarnim događajima koji imaju veze s njim i onda ga treba promotriti i u kontekstu tih događaja/želja...ali isto tako ne mora imati ikakva uporišta u rl-u jer se radi o snu koji otkriva neku vrstu inhibicije koju sanjač očito ima u sebi.

S druge strane sanjač kaže kako ovaj san ne može povezati s prethodnim snovima, no ono što vidim jest da je on jako povezan s njima. Naime u prethodnim snovima uvijek je jako izlazila na vidjelo nagonska priroda, a to je tako i u ovom snu.





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:51   #1940
http://tinypic.com/view.php?pic=2lbh...9#.WcFWo_NJbcc

09. 04. oko pola 4 popodne

Sanjala sam okupaciju Zagreba haha... Bila sam na Trgu bana J.J. i odjednom su se stvorili kamioni vojske i nastala je panika... Htjela sam odmah pobjeći i što brže doći kući... Sa mnom su bili dječak (nisam sigurna je li to bio nećak) i mislim 3 ženske osobe... Mama, teta i sestra... Svi smo odjednom bili u nekom autu i dječak je nekak uspio pobjeći iz auta... Znam da je otišao i zadnje što ga vidim je kako ulazi kroz neka staklena vrata gdje je puno ljudi... Pomislila sam, tako će se spasiti... Sljedeće što se sjećam je da se nalazim u nekom autu s nekim ružnim i hladnim likom (koji je btw imao pištolj kod sebe) koji mi želi nauditi... Znam da sam pomislila kako bih mu htjela uzeti taj pištolj Sljedeće kaj se sjećam su ljudi u redovima poredani za likvidaciju... Ja prolazim nasred ulice (koja je skoro prazna) i odmah me zapazi likvidator i neka njegova ženska... On se nonšalantno počne šaliti i govoriti koliko će mu trebati da me pogodi... Dva puta sam uspjela izbjeći bombe ispod nogu haha... Pojavljuje se neki novi čovjek, isto neki njihov, ali s pištoljem, i govori da će me on odmah "riješiti", iz prve... Ja i dalje bježim i nekako me on izgubi iz vidokruga... Ulazim u neki hotel (ili kaj je već), ali znam da me i dalje lovi, da je opasnost i dalje tu... Prolazim kroz hodnik i nađem se na mjestu iz kojeg nema više bijega, jer ne postoje više vrata niti balkoni, niti prozor... Samo zidovi oko mene... Ali taj zid je kao pokriven nekakvom tkaninom (nešto kao deka) i pomislim ako uđem unutra možda me neće skužiti... Penjem se gore i upadam u taj prostor, tu deku, i čekam u strahu što će se desiti... Tada se probudim... I dalje pomalo osjećaj straha, više čudan osjećaj kao trnci po tijelu... Samo da napomenem da često sanjam ratove... Ovo sve skupa je izgledalo kao da sam u drugom svjetskom ratu
Precious Soul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.