Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 21:16   #1
VirtualBox pitanje

Koristim Solaris 10 i zelim u VirtualBox-u instalirati Win XP jer mi treba zbog faxa odn. zbog .NET i C#.

Imam na jednom disku NTFS particiju na kojoj su mi neki podaci, a kojima ne mogu(ne znam) pristupiti iz Solarisa. E sad, ako ja instaliram Win XP na virtual masinu dal bu taj Win mogel pristupiti tim podacima ili ih on "ne vidi" isto ko i Solaris.
Vec sam si zapravo odgovoril na to pitanje ali mozda ipak...
wik91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:27   #2
ne znam za solaris u linuxu bi moglo.
možeš možda ako mountaš nekako NTFS u solarisu prije
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 07:54   #3
Quote:
wik91 kaže: Pogledaj post
Koristim Solaris 10 i zelim u VirtualBox-u instalirati Win XP jer mi treba zbog faxa odn. zbog .NET i C#.

Imam na jednom disku NTFS particiju na kojoj su mi neki podaci, a kojima ne mogu(ne znam) pristupiti iz Solarisa. E sad, ako ja instaliram Win XP na virtual masinu dal bu taj Win mogel pristupiti tim podacima ili ih on "ne vidi" isto ko i Solaris.
Vec sam si zapravo odgovoril na to pitanje ali mozda ipak...
Postoji NTFS3G driver koji je nestabilan. Bio sam i ja pokšao instalirati ga ali mi je skrahira cili sustav tako da se mani čorava posla.

Za XP i Solaris ti je najbolje rješenje dignuti jednu zonu u koju češ implementirati Sambu. Windows xp automatski montira sambu. A tvoje pitanje dal bi mogao pristupiti podacima iz virtualne mašine na lokalni disk. Mislim da to neće ići (a opet misliti je drek znati) tako da pričekaš Annatara za ovo pitanje.

Inače što ti mogu reć da Solaris 10 montira FAT32 jednostavno bez beda. Napravi jednu particiju od cca 50 GB u FAT32 formatu i dodaj je u /etc/vfstab tako da se automatski montira prilikom boota.

Ako budeš zatrebao pomoć oko Sambe reci jer sam ionako u poslu. tj moram implementirati Sambu na poslu, nekoliko radnih stanica vrti Windows.

Valjda ti budem uspio pomoći
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:42   #4
Quote:
wik91 kaže: Pogledaj post
Koristim Solaris 10 i zelim u VirtualBox-u instalirati Win XP jer mi treba zbog faxa odn. zbog .NET i C#.

Imam na jednom disku NTFS particiju na kojoj su mi neki podaci, a kojima ne mogu(ne znam) pristupiti iz Solarisa. E sad, ako ja instaliram Win XP na virtual masinu dal bu taj Win mogel pristupiti tim podacima ili ih on "ne vidi" isto ko i Solaris.
Vec sam si zapravo odgovoril na to pitanje ali mozda ipak...
Možeš cilu da prostiš Windows particiju montirati unutar VirtualBox-a putem

Kod:
VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename <Absolute Path to output File> -rawdisk /dev/xxx -register
naredbe.

Moraš prije toga uključit sljedeće opcije unutar VirtualBox-a;

IO APIC i VT-x/AMD-V

Također moraš osigurati r/w mogućnost korisniku putem;

Kod:
usermod -a -G disk <username>
naredbe.

Good luck!
__________________
A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama, Lipa naša silovana
dalmatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:44   #5
Quote:
wik91 kaže: Pogledaj post
Koristim Solaris 10 i zelim u VirtualBox-u instalirati Win XP jer mi treba zbog faxa odn. zbog .NET i C#.

Imam na jednom disku NTFS particiju na kojoj su mi neki podaci, a kojima ne mogu(ne znam) pristupiti iz Solarisa. E sad, ako ja instaliram Win XP na virtual masinu dal bu taj Win mogel pristupiti tim podacima ili ih on "ne vidi" isto ko i Solaris.
Vec sam si zapravo odgovoril na to pitanje ali mozda ipak...
pročitaj malo ovo pa probaj slično primjeniti na svojem sistemu
lutak_ na_koncu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:44   #6
Quote:
wik91 kaže: Pogledaj post
Koristim Solaris 10 i zelim u VirtualBox-u instalirati Win XP jer mi treba zbog faxa odn. zbog .NET i C#.

Imam na jednom disku NTFS particiju na kojoj su mi neki podaci, a kojima ne mogu(ne znam) pristupiti iz Solarisa. E sad, ako ja instaliram Win XP na virtual masinu dal bu taj Win mogel pristupiti tim podacima ili ih on "ne vidi" isto ko i Solaris.
Izvezi tu particiju kao VirtualBox disk, ako je moguće, te ju onda pridruži Windows XP virtualki. Samo ako se ne varam, jedna od mana VirtualBox-a je da nemre delati direktno s fizičkim diskovima, ali zato može s iSCSI. Dakle, pokušaj tu particiji izvesti kao iSCSI target i onda ju u VirtualBox-u napravi dostupnom XP virtualki.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:21   #7
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Izvezi tu particiju kao VirtualBox disk, ako je moguće, te ju onda pridruži Windows XP virtualki. Samo ako se ne varam, jedna od mana VirtualBox-a je da nemre delati direktno s fizičkim diskovima, ali zato može s iSCSI. Dakle, pokušaj tu particiji izvesti kao iSCSI target i onda ju u VirtualBox-u napravi dostupnom XP virtualki.
http://www.virtualbox.org/manual/ch09.html#rawdisk

Quote:
With VirtualBox, this type of access is called "raw hard disk access"; it allows a guest operating system to access its virtual hard disk without going through the host OS file system. The actual performance difference for image files vs. raw disk varies greatly depending on the overhead of the host file system, whether dynamically growing images are used and on host OS caching strategies. The caching indirectly also affects other aspects such as failure behavior, i.e. whether the virtual disk contains all data written before a host OS crash. Consult your host OS documentation for details on this.

Warning
Raw hard disk access is for expert users only. Incorrect use or use of an outdated configuration can lead to total loss of data on the physical disk. Most importantly, do not attempt to boot the partition with the currently running host operating system in a guest. This will lead to severe data corruption.


Raw hard disk access -- both for entire disks and individual partitions -- is implemented as part of the VMDK image format support. As a result, you will need to create a special VMDK image file which defines where the data will be stored. After creating such a special VMDK image, you can use it like a regular virtual disk image. For example, you can use the Virtual Media Manager (the section called “The Virtual Media Manager”) or VBoxManage to assign the image to a virtual machine.
__________________
A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama, Lipa naša silovana
dalmatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:32   #8
eee..imam win 7 ultimate na latopu i skinuo sam sebi Oracle VMBox,stavio sam u postavkama da želim winxp i kako sam krenio piše mi da nemam cd-a..pa me sad zanima da li negdje mogu to skinuti??može i win7 a može i xp.... zahvaljujem
pochetnik2605 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.02.2012., 11:48   #9
Quote:
pochetnik2605 kaže: Pogledaj post
eee..imam win 7 ultimate na latopu i skinuo sam sebi Oracle VMBox,stavio sam u postavkama da želim winxp i kako sam krenio piše mi da nemam cd-a..pa me sad zanima da li negdje mogu to skinuti??može i win7 a može i xp.... zahvaljujem
samo malo
ti tražiš da velimo gdje da skineš xp ili win7?

bože gluposti
imaš manual od vm i čitaj, a za ostalo slijedi nagrada
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 21:49   #10
Quote:
pochetnik2605 kaže: Pogledaj post
eee..imam win 7 ultimate na latopu i skinuo sam sebi Oracle VMBox,stavio sam u postavkama da želim winxp i kako sam krenio piše mi da nemam cd-a..pa me sad zanima da li negdje mogu to skinuti??može i win7 a može i xp.... zahvaljujem
Windows 7 Ultimate sadrzava i WinXP, to se da skinuti legalno sa Microsofta. http://www.microsoft.com/windows/vir.../download.aspx. U tom slucaju ne treba ti virtualbox.
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 17:00   #11
Imam instaliran XP na VirtualBoxu. Hoću pokrenut igricu koja radi samo na XP-u i kaže ovako:

Error
D3DINIT- Failed to create D3D Device, DEVICE NOT AVAILABLE

(OK)

Što učiniti?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 21:55   #12
Jesi uključio 3D Acceleration?

O kojoj igri se radi? Za bilo što ozbiljnije zaboravi na gaming na virtualci. Nemaš direktan pristup grafičkoj kartici tako da su performanse jako loše.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 22:04   #13
Gdje uključim 3D acceleration?

Ma igrica je platformer, ful jednostavna, iz 2008.-9. čini mi se, par MB ima. (Glace) Zato me i čudi da ne radi
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 09:16   #14
Kad ti je označen VM koji želiš odeš na Settings i pod Display/Video imaš enable 3D i 2D Acceleration. za to trebaš imati i Guest Additions instaliran na guestu tj na virtualnim Windowsima. Uz to dodijeli virtualnoj grafici više memorije imaš slider na istom mjestu gdje uključiš ovo dvoje.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.