Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2010., 14:12   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

P.S. Problem kod Isusa je taj što je on presnažan simbol pa odmah puca na religiju i tragača za istinom (strijelca).
A Ribe?
Meni gotovo svaki prikaz Isusa, kad ga vidim s nebesko plavim očima, pokrivenog kosom i s bradom (ili bez), baca na Neptun (Ribe), i nekako mi, kod moje percepcije, čak više odgovara Ribama nego Strijelcu, bez obzira što se Strijelac referira na religijsko.
Mada je Jupiter i suvladar Riba, ali nekako mu Neptun još više daje onu dimenziju duhovnog, nematerijalnog...
Tako da je Isusa prvenstveno vezujem za Ribe (žrtva), a i riba je znak kršćanstva...
Pa mi je većina prikaza Isusa nekako "riblja"

Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Taj pin up je meni čisti "mešung"

- izraz lica koketan (Ve u blizancima)
- odjeca fatalna,crno, zavodljivo (Ve u škorpi)
- izrazenije obline, ptičica & općenito neki utisak uzivanja u nekom komforu ( Ve u biku)

Zbilja ne vidim ništ' vodenjačko pa čak niti u tenhici ..al' vidjeti ćemo šta će druge žemske reci o tome da previše ne mudrujem.
I meni isto tako!

Eh, ja samo htjela reći da mi je super onaj starček što se belji na onoj temi o Mjesecu u Blizancima.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:15   #62
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Opet ja da pitam nekaj.

Malo sam sigurnija ovoga puta, ali neka ga

Kad sam vidla Fishicine minijature pod Djevicom, odmah sam se sjetila Julija Klovića, minijaturista iz 16. stoljeća.
Da budem iskrena, čim smo pokrenuli umjetnost, sjetila sam se njega, ali za Jarca, koji pod vlašću Saturna sve umanjuje, sažima, pa su tako njegovi radovi sabijeni na zbilja male površine.

http://hakave.org/images/stories/Slike03/jk2.jpg
Eto. Dobro objašnjeno, stavljeno u pravu perspektivu, još nedostaje samo finalni izbor samog motiva (slike) i to je to.


Dakle, kod djevice u umjetničkom smislu je u fokusu detalj, predanost i sitničavost u izradi, a kod jarca sažimanje, opreznost, uzdržanost - racionalan i nepristran pristup umjetnosti. On je također onaj koji izvršava "društvene zahtjeve".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 17:30   #63
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
A Ribe?
Meni gotovo svaki prikaz Isusa, kad ga vidim s nebesko plavim očima, pokrivenog kosom i s bradom (ili bez), baca na Neptun (Ribe), i nekako mi, kod moje percepcije, čak više odgovara Ribama nego Strijelcu, bez obzira što se Strijelac referira na religijsko.
Mada je Jupiter i suvladar Riba, ali nekako mu Neptun još više daje onu dimenziju duhovnog, nematerijalnog...
Tako da je Isusa prvenstveno vezujem za Ribe (žrtva), a i riba je znak kršćanstva...
Pa mi je većina prikaza Isusa nekako "riblja"
Sva vjera i sva umjetnost dolaze iz istog izvora, istog nadahnuća - Neptuna. Sve slike, sva glazba, svi umjetnički radovi...sve su to tankoćutni kontakti, vidljive manifestacije i kreacije Neptuna kroz nama ljudima blizak materijalni oblik (Venera). Mi ljudi osjećamo zadovoljstvo osjećajući, pipajući...uživajući (Venera) u tim djelima a ustvari uživamo u isticanju i otkrivanju onog "božanskog" (Neptun) koje stoji u svakom umjetničkom djelu (Venera).


Neptun nikada nije konkretan lik, on nije ni Isus ni Buda niti Alah...on je inspiracija, duhovna dimenzija i spiritualna percepcija...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 17:32   #64
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Eto. Dobro objašnjeno, stavljeno u pravu perspektivu, još nedostaje samo finalni izbor samog motiva (slike) i to je to.


Dakle, kod djevice u umjetničkom smislu je u fokusu detalj, predanost i sitničavost u izradi, a kod jarca sažimanje, opreznost, uzdržanost - racionalan i nepristran pristup umjetnosti. On je također onaj koji izvršava "društvene zahtjeve".
Je, Klović je uglavnom radio po narudžbi.

Za sužavanje i stiskanje znam - imam i ja Saturna u 1.polju, pa znam, kad crtam nikad ne koristim cijeli papir, uvijek je sve u 1 kutu, ili više crteža stavljam na taj jedan isti papir. Ne volim nepotrebno trošiti materijal. Isto je i u kući, sve stvari kod mene imaju samo nekoliko mm prostora, volim sabijati stvari, i obično ako se ide vaditi nekaj na silu van sve ostalo ispada. Na zadovoljstvo mojih ukućana

Saturn je dakle i klesarstvo, skida komad po komad, i ako pogriješi, on skine još malo s tog dijela, pa ekvivalentno - i od svugdje drugdje. On postiže formu umanjivanjem suvišnog.

Dok je Jupiter obrnut, on skulpture radi dodavanjem, znači, dodaje komade gline npr., dok ne postigne oblik. Da crtam npr. Jupiterijanski, dodavala bih nove papire, spajala ih selotejpom i stvarala si novi prostor (vidjela sam ljude čiji radovi doma tako izgledaju).
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 20:31   #65
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sva vjera i sva umjetnost dolaze iz istog izvora, istog nadahnuća - Neptuna. Sve slike, sva glazba, svi umjetnički radovi...sve su to tankoćutni kontakti, vidljive manifestacije i kreacije Neptuna kroz nama ljudima blizak materijalni oblik (Venera). Mi ljudi osjećamo zadovoljstvo osjećajući, pipajući...uživajući (Venera) u tim djelima a ustvari uživamo u isticanju i otkrivanju onog "božanskog" (Neptun) koje stoji u svakom umjetničkom djelu (Venera).


Neptun nikada nije konkretan lik, on nije ni Isus ni Buda niti Alah...on je inspiracija, duhovna dimenzija i spiritualna percepcija...
Aha, baš si mi to fino pojasnila!
Sad ću ispasti glupa , ali bi li onda pod Neptun spadalo ono "Duh Sveti", pa čak do one granice "Bog", ako Boga promatramo kao energiju, a ne nekog dunda koji živi u oblacima?
Dok je Isus utjelovljenje Boga (utjelovljenje - materijalno), pa onda ne može biti Ne?
Zapravo, bi li po toj logici njegova božanska dimenzija spadala pod Neptun?
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 14:41   #66
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Saturn je dakle i klesarstvo, skida komad po komad, i ako pogriješi, on skine još malo s tog dijela, pa ekvivalentno - i od svugdje drugdje. On postiže formu umanjivanjem suvišnog.
Yes, rekla bih - zato jer je potpuno svjestan svog postojanja unutar čovjeka i zna da treba i vremena i mudrosti da do toga dođe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:21   #67



Curke, ja i Lil ćemo opet zajedno postati Veneru u vagi. Tko se još želi pridružiti u sinhru neka se prijavi na Pričalici do srijede.

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:20   #68
Tuš nije Djeva, ne znam kaj je, ali Djeva nije
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:31   #69


mene asocira na djevicu jer treba velika preciznost pri radu , meni nikad nije išlo
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:09   #70
Ja sam aljkava ko đavo, pa mi je išao, jedna od rijetkih tehnika Baš zato to i zaključih. Biće da je subjektivno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:47   #71
jel mogu proći vintage slike za Veneru u vagi ili moraju bit baš naslikane
Mogu li stavit i neke fotografije kao npr. ovu
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:41   #72
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tuš nije Djeva, ne znam kaj je, ali Djeva nije
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post


mene asocira na djevicu jer treba velika preciznost pri radu , meni nikad nije išlo
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja sam aljkava ko đavo, pa mi je išao, jedna od rijetkih tehnika Baš zato to i zaključih. Biće da je subjektivno.
Mislim da ste u dilemama zato jer s jedne strane tuš pripada crtačkim tehnikama (crtanje-djevica), a s druge strane je preoštar i precrn (scorpio)... Tj. djeluje izrazito jasno i oštro, a sadrži puno "kontrasta i napetosti" (scorpio) za jednu djevičicu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:00   #73
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
jel mogu proći vintage slike za Veneru u vagi ili moraju bit baš naslikane
Možda bolje da se što više orijentiraš na likovnu umjetnost budući da je to Tynč stavila u fokus ove Venere, a mi na taj način radili do sada.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 08:46   #74
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možda bolje da se što više orijentiraš na likovnu umjetnost budući da je to Tynč stavila u fokus ove Venere, a mi na taj način radili do sada.
Aha ,ok pokušat ću.Još uvijek nisam našla sliku koja mi se sviđa i za koju mislim da odgovara temi.
Može li za temu bit odjeća sljedeći put
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:17   #75
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Može li za temu bit odjeća sljedeći put
Odvrti na dno
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:03   #76
Može li simetrija za Veneru u Djevici? Mislim da nije spomenuto, ali sam primjetio da Venera u Djevici obožava simetriju i manjak nepotrebnih ploha.

Sve mora biti clean cut, po mogućnosti bijela boja da bi simetrija lijeve i desne strane došla do izražaja.
Mislim da bi to bilo dobro dodati u topic.
__________________
How come no one told me, all through history - the loneliest people were the ones who always spoke the truth... the ones who made a difference by withstanding the indifference; I guess it's up to me now: should I take that risk or just smile... :)
Moral is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:35   #77
Quote:
Moral kaže: Pogledaj post
Može li simetrija za Veneru u Djevici? Mislim da nije spomenuto, ali sam primjetio da Venera u Djevici obožava simetriju i manjak nepotrebnih ploha.

Sve mora biti clean cut, po mogućnosti bijela boja da bi simetrija lijeve i desne strane došla do izražaja.
Mislim da bi to bilo dobro dodati u topic.
U biti simetrija jest vezana uz Veneru u vagi. U toj Veneri stoji potreba da se usklade krajnosti - ona iznimno cijeni simetriju. I to je spomenuto na dotičnom topicu.


P.S. Također što se tiče "ubacivanja" općenito - imamo pravilo od tri dana (minimalno vrijeme za postanje slika na određenu temu/položaj).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 16:40   #78
Ja bih samo pohvalila kako ste vi cure "odradile", odnosno "odrađujete" ovu Veneru na temu umjetnost.
Meni je to skoro pa fascinantno.
Svaka čast, jer ove vaše sličice i obrađivanje umjetnosti kroz astrologiju je skoro pa - umjetnost!
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 18:35   #79
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ja bih samo pohvalila kako ste vi cure "odradile", odnosno "odrađujete" ovu Veneru na temu umjetnost.
Meni je to skoro pa fascinantno.
Svaka čast, jer ove vaše sličice i obrađivanje umjetnosti kroz astrologiju je skoro pa - umjetnost!
Hvala ti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 19:27   #80
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Odvrti na dno
A da bila je čak sam i gledala slike
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.