Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 22:39   #41
Milsim da mnogi psi širom svijeta putuju u kargu bez problema, i vejrujem da je taj sustav savim dobro razrađen i mora biti ali ...ja to psu ne bih priuštila osim ako je **beno gusto, jednostavno ne bih.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:20   #42
Nema šanse da bi zbog 7-10 dana mrcvarila psa. Ja odgodila život u Australiji jednim djelom zbog toga jer me strah kako bi 22 sata po avionima izdržali.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:22   #43
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nema šanse da bi zbog 7-10 dana mrcvarila psa. Ja odgodila život u Australiji jednim djelom zbog toga jer me strah kako bi 22 sata po avionima izdržali.
Australija ima i šestomjesečnu karantenu. Povrh svega.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:26   #44
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Australija ima i šestomjesečnu karantenu. Povrh svega.
Ma zabole me za karantenu. Njihova karantena je bolja od naših bolnica i hotela mene strah leta. I šestomjesečna nazovi karantena je u matičnoj zemlji i nije karantena u smislu da pas ne može nikud nego se rade pretrage, titri na bjesnoću, pa to traje. Kad tamo dođeš, pas ti može biti u karanteni između mjesec dana i šest mjeseci, ovisno o... nemam pojma čemu
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:34   #45
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ma zabole me za karantenu. Njihova karantena je bolja od naših bolnica i hotela mene strah leta. I šestomjesečna nazovi karantena je u matičnoj zemlji i nije karantena u smislu da pas ne može nikud nego se rade pretrage, titri na bjesnoću, pa to traje. Kad tamo dođeš, pas ti može biti u karanteni između mjesec dana i šest mjeseci, ovisno o... nemam pojma čemu
Mislim da griješiš. Nedavno je bila kod nas sestrična iz Australije pa je upravo o tome govorila kako bi, da je slučajno svoje zlatne retrivere povela sa sobom, a dosta se dugo zadržala u Hrvatskoj i baš su joj falili pa su joj naše cure bile dobro došle kao utjeha, morala oba psa ostaviti na šest mjeseci u karanteni. Jasno da bi mogla ona otići k njima, ali oni ne bi mogli van. Tako da ne vjerujem da Australka ne zna vlastite propise.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:54   #46
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nema šanse da bi zbog 7-10 dana mrcvarila psa. Ja odgodila život u Australiji jednim djelom zbog toga jer me strah kako bi 22 sata po avionima izdržali.
Jao sta nam rade nase bestije! A mogla si sad biti u australiji, brckat se u oceanu, imat placu 20.000dolara mjesecno...

Ma znam ja da pretjerujem, ne bih nikad pristala na 19h leta (pogotovo sad kad je jedna forumasica napisala da nema setanja pasa izmedju presjedanja), nikad to psu ne bih napravila, tako da i ja odgadjam odmor.
Bez nje ne idem ni u kafic ni kod frendova, kamoli cu na put. Mozda sam maloumna ali bas me briga.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:45   #47
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mislim da griješiš. Nedavno je bila kod nas sestrična iz Australije pa je upravo o tome govorila kako bi, da je slučajno svoje zlatne retrivere povela sa sobom, a dosta se dugo zadržala u Hrvatskoj i baš su joj falili pa su joj naše cure bile dobro došle kao utjeha, morala oba psa ostaviti na šest mjeseci u karanteni. Jasno da bi mogla ona otići k njima, ali oni ne bi mogli van. Tako da ne vjerujem da Australka ne zna vlastite propise.
Didi, raspitala sam se u više navrata, ne samo od ljudi koji su vodili pse sa sobom već sam osobno zvala sve tri karantene, a na njihovim stranicama lijepo piše: Quarantine Period Varies in Australia, a evo i rečenice: The date of blood sampling for the RNATT will determine the amount of time the animal must stay in Australian quarantine. Ako skrolaš dole i čitaš skužit ćeš. Samo zato što je Australka ne znači da ti je nešto točno rekla, jer sam i ja bila u zabludi, odnosno, vjerojatno se to odnosilo na njen slučaj. Ovisi o psu ili psima, ovisi kao, što i gdje... ovisi o pojedinom slučaju, hrpa caka.

Zadnje uređivanje Smartie : 08.01.2011. at 11:42.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:47   #48
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Jao sta nam rade nase bestije! A mogla si sad biti u australiji, brckat se u oceanu, imat placu 20.000dolara mjesecno...
Pa ne baš mjesečno haha, ali više od duplo godišnje Nisu samo beštije bile razlog, ali da, u pravu si tučem se po glavi zbog toga
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 21:18   #49
Forumasi, koja je razlika izmedu metalnog i pocincanog kaveza?
puzlekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 21:26   #50
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa ne baš mjesečno haha, ali više od duplo godišnje Nisu samo beštije bile razlog, ali da, u pravu si tučem se po glavi zbog toga

mogla sam i ja pušit gotove a ne motat škiju

a doduše, moga sam i prestat
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:17   #51
Trazim jednu specificnu stvar, pa mozda netko ima ideju.

Kada idem sa psom u planinu i dodemo na vrh njega sunce za vrhu "ubije". Stalno trazi hlad, ali najcesce na vrhu nema hlada.

Ne bi htio sator, vec nesto tipa cetiri noge koje se lako rasire i na vrhu tenda/cerada da mu jednostavno to mogu sklopiti i rasklopiti. I naravno da ima svrhu i radi kakav takav hlad. Pas je velike pasmine.

Da li netko ima neku ideju gdje to kupiti?

Gledao sam ebay i sl.,ali vecinom su sve satori, a zelim nesto otvorenog tipa.

Hvala
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 16:11   #52
Možda oni polu-šatorići za na plažu što ljudi nose za bebe/sebe?

Ovako nešto:





zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 20:00   #53
Uuuu ovo je odlicno. I za plazu i svugdje za nas koji teglimo psu svukud sa sobom a nemas hlada
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 07:42   #54
http://www.geopet.net/shop/index.php...product_id=515

Mi imamo ovakav samo crveni, najcesce ga koristimo na izlozbama i kad negdje kampiramo, stabilan je jer se rasiri a zapravo izgleda kao spljosteni pravokutnik pa se onda samo digne i smontira jer je to kao na nekoj elasticnoj sipci koja se samo potegne i stavi u zglob - ne znam jel kuzis o cemu ja jer sam cudna sam sebi objasnjavanjem.

Ima rucke za nosenje, nije previse tezak, najvaznije mi je sto kad ga stavim unutra znam da ne moze izaci van
Osim jedan puta kad sam ostavila cifove dolje pa je on sapicama otvorio prokopao rupu ispod satora i otisao posjetiti sve "nadrkane" pse na izlozbi
Naravno da mi je pao mrak na oci
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:54   #55
novi problem:
tko od vas vozi psa na biciklu?

kupila sam kosaru ali mi ne odgovara zbog mog "kormila" pa je jako visoko i upravljanje je koma, zato moram kupiti novu
so, posto opet moram potrositi neke pare da li je bolje da kupim opet prednju kosaru ili zadnju. Procitala sam da je psima ugodnije iza :/
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:38   #56
Ja sam bila naručila neku s ebaya navodne nosivosti 10 kg. Montirala se naprijed. Stavila sam u nju probno psa od 8 kg i nosač je momentalno puknuo, pa sam i ja još u potrazi za adekvatnom košarom. Više bi volila da bude naprijed, nekako mi se sigurnije čini da je ispred mene i da ga vidim.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:08   #57
Ja sam imala raspravu sa svojima i zakljucak smo temeljili logikom, ako vlastitu djecu vozimo iza, a i (navodno) istrazivanja kazu da su tamo sigurnija, te da je lakse upravljati biciklom jer nema tezine na volanu, onda cu i ja uzeti blatobran, nosac i kosaru za straznji kotac.

A to da mi je na oku, onak i kada smo u autu sami, on se vozi iza, posto je mali on je osiguran remenom za pse i nije mi definitivno na oku, tako da ne vidim problem u tome sto ce se voziti iza.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:05   #58
frendica svog westija vozi u ovakvoj košari i to iza - http://www.zooplus.hr/shop/psi/sport...3123?rrec=true

http://www.zooplus.hr/shop/psi/sport...1965?rrec=true
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:34   #59
Ja sam se odlucila za ovu:

Imam sportski bajk, pa mi nikako ne ide pletena kosara na njega, ali ti gradski bicikli su mi divni.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 17:43   #60
Jel tko prijevozi kucne ljubimce? Jel mozda znate...


Mozda bih kupio njemacku ovcarku 2god iz sibenika ali nemam nacina za transport do slavinije?!
Noisgod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.