Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 20:43   #81
.

Quote:
NN101 kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja

keramičar:
Kakva je cesta između Dubranca i Kozjače. Gledao sam po kartama i tamo je samo šuma, nisu uctani ni poljski putevi.
Opis kuda se vozi, gdje treba skrenuti bi bio poželjan.
Imaš par cesti kojima možeš voziti, sve su prohodne i vozne.
Npr. Dubranjec - Gustelnica ( kad se popneš na vrh, odeš se pomoliti u crkvu sv. Antuna Padovanskog kaj ti je dao snage da se popneš na breg )pa onda voziš kroz šumu ( vožnja je ugodna, cesta makadam, ali sasvim vozljiv. Ja sa trekking biciklom idem ko iz šale) - izađeš van malo prije Kozjače tj. u Šiljakovini, pa voziš do prvog skretanaj i onda desno pa ravno prema Kozjači. Dalje kud te volja...Kravarsko, Ključić Brdo, Opatija i tako dalje..

Uglavnom, divan i nikad dosadan kraj za vožnju biciklom.

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:46   #82
.

Quote:
AphelioN kaže: Pogledaj post
Ja sam onaj prošli lijepi vikend bio u Pokupskom, išao sam do crkve sv. Trojstva s druge strane kupe i puko mi je lanac na uzbrdici
Inače sam i N. Zagreba.


Javi se ako si kad raspoložen za vožnju.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:04   #83
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post


Javi se ako si kad raspoložen za vožnju.
Može, moram si samo novu spojnicu na lanac, to ću sad ovih lijepih dana da ne sjedim doma.
__________________
Master Exploder!
AphelioN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:04   #84
Evo i ja se javljam za potencijalnu rutu!

Ne bi htio da se posvadim sa biciklom, s obzirom na svakodnevne vožnje autom i gužve po ZG centru i prema VG! (prokleto vozilo) - koliko me on puta iznevjerio bicikl nije nikada !!!

Imam par kolega koje su također zainteresirani pa jedna subota-nedjelja i zapalimo laganini lijepom našom ...

Do tada...LP i pametno u prometu s bikeom!!!

Kuzma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:58   #85
Poz ekipa,

i ja sam zainteresiran za vožnjicu po VG i široj okolici, a ujedno me i zanima jel ima ko saznanja, dal ima kakvih brdskih stava, iliti nekih šumskih putea.....kolkko znam ina nešto divlje u vukomeričkim goricama, a i dobio sam informaciju da ekipa na ključić brdu radi označenu stazu u dužini nekih 10-ak km koja bi uskoro trebala bit u pogonu....

Dok skupljam kondiciju za sljeme volio bih proć i druge takve staze, malo su dosadnjikave ravne asfaltne ceste...

Bio sam u maksimiru prije koji tjedan i ono tamo je super stvar, takvih staza svakako fali u VG i okolici...
Kale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:51   #86
.

Quote:
Kale kaže: Pogledaj post
Poz ekipa,

i ja sam zainteresiran za vožnjicu po VG i široj okolici, a ujedno me i zanima jel ima ko saznanja, dal ima kakvih brdskih stava, iliti nekih šumskih putea.....kolkko znam ina nešto divlje u vukomeričkim goricama, a i dobio sam informaciju da ekipa na ključić brdu radi označenu stazu u dužini nekih 10-ak km koja bi uskoro trebala bit u pogonu....

Dok skupljam kondiciju za sljeme volio bih proć i druge takve staze, malo su dosadnjikave ravne asfaltne ceste...

Bio sam u maksimiru prije koji tjedan i ono tamo je super stvar, takvih staza svakako fali u VG i okolici...
Nisam ti baš upoznat sa tim stvarima .
Ja uglavnom vozim cestu i možda 20 % makadam.
...na Ključić Brdu sam često, taman mi tamo ok za malo odmoriti uzeti zraka, ali nisam primjetio da netko radi stazu
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:19   #87
kale pa imaš poučnu stazu na koju ideš kod krušaka pa možeš nju proč

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:30   #88
.

Dan je kao stvoren za laganu vožnju.

Ja lagano u 12 i 30 krecem prema posavini ( veleševec )...možda ide tko od vas ?
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:13   #89
odvozio

Danas sam vozio jednu od meni dražiš ruta. Ovu rutu bih ja nazvao “ Ravnicom Posavine i bregima Vukomeričkih “
Planirao sam danas voziti samo ravnicu, ali srce me povuklo i u meni uvijek drage Vukomeričke Gorice.
Krenuo sam uz Savu pa prema Veleševcu koji je od moje kuće cca 30 km. Dolaskom u Veleševec kratko se zadržavam kraj jezera, a društvo mi prave 2 ogromna labuda, mislim da su par. Baš su mi drage te ptice, vrijedne divljenja. Totalno su pitomi tako da sam im se približio toliko da sam bio u mogućnosti dirati ih ! Nisam bio siguran kako bi reagirali, pa sam odustao od od te ideje. Pogled na njihov kljun me brzo odgovorio )
Krečem prema šumi tj. Turopoljskom Lugu. Cesta je makadam, vožnja ugodna, a šuma impresivna. Gusta močvarna hrastova, ma divota. Vozim kroz šumu prema Vratima od Krča (Turopoljci 1779. godine u velikom Turopoljskom lugu iskrčise šikaru i tlo pretvoriše u plodnu oranicu. U slavu pobjede čovjeka nad divljom prirodom podigoše "Vrata od Krca", drveni turopoljski slavoluk civilizaciji. Krcka vrata otvoriše plemenite pute, pozvahu dobronamjernike u bogatu i prelijepu turopoljsku dolinu, u Gorice, na obale Odre, Save i Kupe. I danas stoji ta dobrodošlica u plemeniti kraj, plemenitim ljudima.)
Ovo bi trebao znati svaki Turopoljac !
Divota šume i rijeke Odre me oduševljava.
Vožnju nastavljam kroz šumu do sela Peščenica. Dolazim na cestu Sisak – Vel. Gorica po kojoj moram odvoziti 5 km pa da se sklonim sa te opasne i vozilima napučene prometnice. U Vukojevcu skrećem prema selu Pustike. E da vam je samo znati kako je to divan kraj za voziti bicikl…malo cesta malo makadam, a sve nekako pitomo, kao da je vrijeme stalo.
Kroz Pustike vozim do Kravarskog, a to znači da sam dopedalirao u Vukomeričke. Iz Kravarskog bez zaustavljanja vozim do kuće.
Ukupno odvozio 85 km od toga cca 25 km makadama.
Još da ovu divnu ljepotu krajolika podijelim sa vama kroz koju sličicu. Ova ruta je kao stvorena za jednu forumsku biciklijadu.


Roda uživa u svom gnijezdu, a u pozadini joj cvate divlji kesten



Kučica u Veleševcu mi se baš svidjela, nekako mi ima dušu , pa da ju i vama pokažem.



LABUD



Jezero u Veleševcu



Labudovi, ta divna stvorenja



Most Selce na rijeci Odri

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:14   #90
ima još

Šuma Turopoljski Lug



Vrata od krča



Kravice u bregima Vukomeričkih bezbrižno odmaraju. Na trenutak sam pomislio da sam u Alpama

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 18:59   #91
Vidim da je moj prijatelj Keramičar uporan u vožnjama i izletima. Neizmjerno uživa u svakoj vožnji što na kraju i potvrdi izvješćem i fotkama sa vožnji. Svaka čast na lijepim fotkama. Nadam se da ćemo skoro zajedno provesti koju rutu po Vukomeričkim.
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:12   #92
.

Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
Vidim da je moj prijatelj Keramičar uporan u vožnjama i izletima. Neizmjerno uživa u svakoj vožnji što na kraju i potvrdi izvješćem i fotkama sa vožnji. Svaka čast na lijepim fotkama. Nadam se da ćemo skoro zajedno provesti koju rutu po Vukomeričkim.


To nikad nije bilo upitno.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 21:21   #93
Pozdrav ekipi! Mene zanima ima tko zaintresiran za vožnju u tjednu, 3-4 sata predvečer?

Zadnje uređivanje donjan : 17.05.2011. at 22:05.
donjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:01   #94
Jučer sa šogijem odradio rutu od nekih 25 km. VG-Mala Buna-Mraclin-po glavnoj do Vukovine-krenuli za Staro Čiče, prošli uz jezero i po puteljku uz jezero izašli iza Auto Arbanasa. Kako se radi most u Kušancu promet po cesti do Male Bune bio poprilično rijedak tako da se guštalo u bicikliranju.
ima tko kakvih preporuka za takve slične rute od oko 25-30-35 km?
IgorVG is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:30   #95
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
...ima tko kakvih preporuka za takve slične rute od oko 25-30-35 km?
Vel. Gorica - N. Čiće - Čićka Poljana ( odmoriš u Odranskom ribiću...sok..sladoled..baciš oko na rijeku Odru ) pa kroz Kuće do drvenog i trenutno zatvorenog mosta prek kanala ( biciklom se može ) na drugu stranu pa do glavne ceste V.G. - Sisak pa prema Mraclinu - Okuje i nazad kroz most u Kušancu ( koji trenutno renoviraju ) nazad u Vel. Goricu.



A može i ruta :

Vel. Gorica - Vel. Mlaka - Mičevec - Kosnica - Črnkovec - Lekneno - Strmec - Obed - Bukevje - Jagodno - N. Čiće - Vel. Gorica
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:33   #96
dal se može biciklom prek mosta u kušancu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:49   #97
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
dal se može biciklom prek mosta u kušancu
Nije preporučljivo baš na beciklinu da ne naletiš na čavao, ali pješke se može. Radnici te malo čudno gledaju, ali smile na facu i samouvjereno prepješačiš...

2 keramičar: hvala za rute, sve ih još prije obišao uz male izmjene, ali ove tvoje su još bolje...
IgorVG is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:25   #98
Ne mora se ići preko mosta u Kušancu. Kod Okuja postoji neasfaltirana cesta kroz kanal.
Kad se ide iz VG ulicom S. Kolara pa preko nadvožnjaka, na semaforu gdje se desno skreće na most, a lijevo na autoput, treba ići ravno pa uz kanal oko 1.5 km dok se ne dođe do prijelaza. Izbije se u Okuju van. Desno se ide na glavnu cestu za Pokupsko, a lijevo prema Mraclinu. Glavna cesta je do Velike bune dosta prazna, dobra za bicikl.

Moj subotnji izlet
Kuče (dolazak autom)- KPD Turopolje-šuma- selečki most prek Odre- Stružec-Vrbovo- Čička Poljana- Kuče.
Brojao sam aute koji su me preticali. 4 komada u sat vremena.

Svi mostovi su prohodni za bicikle, neprohodni za aute.
NN101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:38   #99
.

Quote:
NN101 kaže: Pogledaj post
Moj subotnji izlet
Kuče (dolazak autom)- KPD Turopolje-šuma- selečki most prek Odre- Stružec-Vrbovo- Čička Poljana- Kuče.
Brojao sam aute koji su me preticali. 4 komada u sat vremena.

Svi mostovi su prohodni za bicikle, neprohodni za aute.
Drugi put kreni na ovu rutu :

Npr.ako si već došao u kuće autom...onda ovako :

Kuće - KPD - u šumi Turopoljski Lug desno pa do Peščenice - D. Vukojevec- G. Vukojevec - Pustike - Kravarsko - Podvornica - Buševec- Turopolje -Rakitovec - preko mosta ( kanal Sava - Odra ) i eto te opet u Kuću .

Prekrasna ruta....tkđ bez auta...a kombinacija cesta -makadam .... ravnica - lagana brdašca

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 20:46   #100
salutacije veliko goričani...prošli tjedan se malo vrtih po vašoj i susjednim općinama, pa evo par slija iz vrlo impresivnog krajolika nadam se u skorije vrijeme naći i više ovako lijepih ruta
bilo kuda otpad svuda

labudovi u daljini

most...neznam točno gdje

malo cestica oko kravarskog
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.