Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2011., 22:48   #41
Evo i moje iskustvo sa DSGom!
Prvo ooogroman + jer su mi odgovorili i na mail i na pitanje preko Faceboka sto je kod nas, na zalost, jako rijetko. Dosao u ducan u Marticevu, decki simpa odgovorili na sve sto sam pitao, dali mi dva bicikla da isprobam i vozim se okolo, uglavnom sve vrlo pristojno na friendly bazi. Kao mali minus mozda bih napomenuo da se zapravo vidi da nisu bas pravi trgovci i iako ce odgovoriti na svako pitanje nema onoga da ti nude nesto i pokusavaju ti "uvaliti" robu. Ja sam dosao pogledati tocno odredjene bajkove tako da su mozda i vidjeli na meni da znam sto zelim i da kuzim neke osnove ali malo mi je falio dio u stilu jel vam treba jos nesto, mozda bidon, pumpa ili zracnica (koju bi i uzeo da su me pitali tj. podsjetili da mi treba ). Sve u svemu ugodno iskustvo i buduci da najcesce znam sto kupujem bez problema cu ponovo otici tamo.
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 08:42   #42
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ne kužim te...
hahahahahah sad sam ponovno procito post... loool, u brzini sam nesto sasvim drugo mislil..

da, to nije bilo ok od njih i ja bi ih lagano u rodno mjesto (njih tri) poslal
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 09:56   #43
Drži li Ciklus u Markuševcu opremu i dijelove za bicikle Na netu vidim samo ponudu bicikala
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:22   #44
Quote:
Molecule kaže: Pogledaj post
Drži li Ciklus u Markuševcu opremu i dijelove za bicikle Na netu vidim samo ponudu bicikala
Nazovi i pitaj.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:23   #45
Quote:
Molecule kaže: Pogledaj post
Drži li Ciklus u Markuševcu opremu i dijelove za bicikle Na netu vidim samo ponudu bicikala
pretežito bicikle,slaba im je ponuda dijelova i pribora!
možda pokoja pumpa,torbica za pod sic,gripovi itd..na što si ciljao?
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:34   #46
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
pretežito bicikle,slaba im je ponuda dijelova i pribora!
možda pokoja pumpa,torbica za pod sic,gripovi itd..na što si ciljao?
Na Cube-ovoj stranici sam pronašao sam jedan ubersexy model gripova, stoji da su Keindl i Ciklus distributeri Kjuba za Zg, a Ciklus mi je bliže - a nemaju niš na netu.
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:48   #47
Quote:
Molecule kaže: Pogledaj post
Na Cube-ovoj stranici sam pronašao sam jedan ubersexy model gripova, stoji da su Keindl i Ciklus distributeri Kjuba za Zg, a Ciklus mi je bliže - a nemaju niš na netu.
e jbg,imali su neke gripove kada sam zadnji puta bio,saj jesu li kjubovi,to ti je onda stvarno najbolje nazvat i pitati da nejdeš đabe!
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:29   #48
Je li zna netko nešto o pouzdanosti kupovanja na besttrade.com.hr?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 14:17   #49
Uglavnom, ovak, da nahvalim ekipu iz Markoprojekta. Bila sam ukupno tri puta kod njih, dvaput im je bila gužva, strka, zbrka i stvarno su bili susretljivi. Nisam našla bajk koji sam htjela..., ali budući da i nisam imala puno pojma o biciklima i sve to, prodavač mi je naravno preporučio model, pitao me do koliko kuna želim bicikl i imam li određene preference, što bicikl mora imati a da je meni bitno. I rekoh, solidne mjenjače i disk kočnice te da je mtb, solidan, za moju "nizinu" od visine te da nije previše "lady" bicikl, jer ti ženski su mi ponekad bljeee... uglavnom, pogledao čovjek, preporučio mi model koji je na akciji, ja isprobala, on mi objasnio sve o najbitnijim karakteristikama, zadnji, prednji mjenjač, amortizere, kočnice, bla... I eto, kupila sam. Na finih 6 rata na karticu, bez ikakvih problema.
Došla na prvi servis, pošto je novi bicikl bez nekih oštećenja, poslali me na kavu pola sata, sve pregledali, podmazali, isprobali, nisu me tražili ni jamstveni list da vide jesam li stvarno kod njih to kupila ili ne. Mogla sam im podvaliti, ne? I ispeljao mi čovjek bicikl van, sve. Tako da, eto, u drugi dućan nebum ni išla više
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 15:10   #50
iskustva sa keindlom - nekoliko sitnica kupovao kod njih, dva puta vracao robu i svaki puta zamjenili/vratili novce. vracao sam jer sam obicnu sajlu za 30kn zamjenio za ciklokomp (kad sam kupio novi bic, kaj cu ga cuvati sajlicom), a danas jer blatobrani nisu odgovarali.
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 17:00   #51
Quote:
Molecule kaže: Pogledaj post
Na Cube-ovoj stranici sam pronašao sam jedan ubersexy model gripova, stoji da su Keindl i Ciklus distributeri Kjuba za Zg, a Ciklus mi je bliže - a nemaju niš na netu.

Vjerojatno jesu distributeri ali to stigne ako netko uopipljivom broju naruči.
Tak da je možda bolje ciljati preko neta.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 12:06   #52
bok,

nisam znao gdje da ovo stavim pa nek bude pod trgovine...

zanima me kako teče kupnja u maratonu (a.k.a. kod aleša) uz povrat slovenskega poreza (20% ak se ne varam)...

1. kupis nesto, uzmes obrazac i račun, odes na carinu, potvrdis i vratis se po porez, a kroz hrvatsku granu prođeš ko krava kroz kukuruz
2. kupis nesto, uzmes obrazac, potvrdis na obje carine (al na hrvatskoj npr nista ne platis carinu buduci da nas ima 3 u autu a bajk vrijedi 2000kn a uvoz po osobi je 1000 max).

3. neam pojma

hvala na objasnjenju
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 12:41   #53
sto se tice servisa:
prpeoprucujem u travnom (ZG), kopernikova 1. serviser brz, odlican i jeftin. u 12 godina koliko imam bic (jumpertrek) morala sam samo 2x servisirati bicikl, (drugi put sad neki dan) i odlicno je servisirao, te mi je sredio i ono sto se drugim servisima nije dalo (mjenjaci mi otisli, pa je popravio)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 12:42   #54
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
bok,

nisam znao gdje da ovo stavim pa nek bude pod trgovine...

zanima me kako teče kupnja u maratonu (a.k.a. kod aleša) uz povrat slovenskega poreza (20% ak se ne varam)...

1. kupis nesto, uzmes obrazac i račun, odes na carinu, potvrdis i vratis se po porez, a kroz hrvatsku granu prođeš ko krava kroz kukuruz
2. kupis nesto, uzmes obrazac, potvrdis na obje carine (al na hrvatskoj npr nista ne platis carinu buduci da nas ima 3 u autu a bajk vrijedi 2000kn a uvoz po osobi je 1000 max).

3. neam pojma

hvala na objasnjenju
Kupiš nešto, do 1000 kuna.

On ti to ovjeri, dobiš natrag 20%

Na slovenskoj granici ti čovo lupi žig.

Na hrvatskoj kažeš da imaš to i to, i pokažeš račun.

Ponavljam, do 1000 kuna smiješ bez da platiš carinu i pdv.

Slijedeći put kad si kod Aleša on ti da tvojih 20%.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 12:52   #55
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
bok,

nisam znao gdje da ovo stavim pa nek bude pod trgovine...

zanima me kako teče kupnja u maratonu (a.k.a. kod aleša) uz povrat slovenskega poreza (20% ak se ne varam)...

1. kupis nesto, uzmes obrazac i račun, odes na carinu, potvrdis i vratis se po porez, a kroz hrvatsku granu prođeš ko krava kroz kukuruz
2. kupis nesto, uzmes obrazac, potvrdis na obje carine (al na hrvatskoj npr nista ne platis carinu buduci da nas ima 3 u autu a bajk vrijedi 2000kn a uvoz po osobi je 1000 max).

3. neam pojma

hvala na objasnjenju
2.

Jedino kaj za tu opciju bajk moram biti u dijelovima, koji su navedeni na racunu i koje pokazujes na obje granice.
Citav bajk cete tesko prebaciti, pogotovo sada otkad su ih stisli za kontrolu.

Dogovorite se s Alesom da recimo skine vilju, kotace i slicno (i to stavi na jedan racun), a ramu na drugi (po potrebi i nes na treci).

Doma to sastavite i jedan dan se zalestis do Brezica po merver

Btw, cini mi se da je iznos 1000 kuna + PDV, al nek me slobodno netko ispravi (uglavnom kupujem do 100 eura, al sam cuo od par ljudi za ovo)
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 14:00   #56
Iznos je 1000kn. PDV ti je uračunat u cijenu, koji ti se oduzima u sloveniji, ali dodaje kod nas. znaci cca je to 1000kn.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 14:08   #57
Quote:
swoop91 kaže: Pogledaj post
Iznos je 1000kn. PDV ti je uračunat u cijenu, koji ti se oduzima u sloveniji, ali dodaje kod nas. znaci cca je to 1000kn.
To mi je jasno - samo sam htio covjeku objasniti da na njih 3 racun ne mora biti 3000 kuna ili manje

Konkretno: XT pogon
Cijena ovog proizvoda je ispod granice za uvoz u Hrvatsku bez carine i PDVa (1230 kn, cca 164 Eur), UMANJITE IZNOS -20% za stvarnu cijenu nakon povrata poreza!
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:26   #58
dugi, grijesis! cijena koju platis i s kojom dolazis ovjeriti melver mora biti ispod 1000kn, a koliko se tebi vraca i dal ti se vraca, to carinike ne zanima! znaci, ak je ovo 1230kn, na to platis carinu 100%, bez obzira kaj nakon povrata je cijena 990kn.
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:48   #59
ne nije tako jer po tome bi ti obračunali pdv na pdv a to neide jer imamo sklopljen ugovor i neplačanju duplog pdv-a


dakle račun je 1230kn -pdv i ako je taj račun manji od 1000kn neplačaš pdv a ako je veči plačaš .

najbolje je ako imaš plastičnu karticu preko koje ti odmah u dučanu skinu porez i nemaš frke.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:06   #60
pa ako platis pdv i carinu, placas je na hrvatskoj granici, a ne na slovenskoj. taj novac ide u hr proracun, a ne u slovenski. ako se placa pdv na pdv, onda se placa jer je tako stvar postavljena od strane hrvata, ali i slovenci traze svoj pdv, samo sto mi stranci ostvarujemo pravo na povrat tog pdv-a tek kada se vratimo sa potvrdjenim racunom sa njihove carine. tek tada se novac moze vratiti.
sve ostale kombinacije su cisto izlazenje u susret nekome (iako ne znam kako, jer on mora imati papir na temelju cega je tebi vratio slovenski pdv - jer se time prazni slovenski drzavni proracun)
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.