Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 11:24   #41
Da, ali kako radim i nosim rucak na posao, ne mogu jesti svako 3 sata obrok nego jedan oko 12-13 i jedan kad se vratim doma oko 18. Voce jedem, ali mi ono samo potakne apetit pa ga ne smijem jesti prije rucka a cokoladice, proteinske plocice i slicno radje ne bi jela.
Zelim da mi dorucak bude takav da nisam gladna prije 12.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 14:24   #42
Zobene, moj svakodnevni doručak i nikad mi ne dosade
Standard je da ih namočim u vrućoj vodi, dok mi se grije mlijeko, najfiniji su mi s rižinim mlijekom ili sojinim. Obično "popiju svu vodu", pa ništa ne izlijevam, prelijem ih mlijekom, dodam žlicu lanenih sjemenki (ili nekih drugih), žlicu kokosovog brašna i žlicu-dvije domaće marmelade. Prije sam ih zaslađivala s medom, ali ga sad više ne jedem, a pekmez je izvrstan za tu svrhu. Dobro je ubaciti neke orašaste plodove unutra ili zgnječiti bananu vilicom, u tom slučaju ne treba pekmez.
Ponekad ih napravim s pola vode, pola mlijeka i bez ičega dodanog. Isto su jestive i drže sitost.
__________________
"If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito."
Ingagri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:09   #43
Quote:
Ingagri kaže: Pogledaj post
Zobene, moj svakodnevni doručak i nikad mi ne dosade
Standard je da ih namočim u vrućoj vodi, dok mi se grije mlijeko, najfiniji su mi s rižinim mlijekom ili sojinim. Obično "popiju svu vodu", pa ništa ne izlijevam, prelijem ih mlijekom, dodam žlicu lanenih sjemenki (ili nekih drugih), žlicu kokosovog brašna i žlicu-dvije domaće marmelade. Prije sam ih zaslađivala s medom, ali ga sad više ne jedem, a pekmez je izvrstan za tu svrhu. Dobro je ubaciti neke orašaste plodove unutra ili zgnječiti bananu vilicom, u tom slučaju ne treba pekmez.
Ponekad ih napravim s pola vode, pola mlijeka i bez ičega dodanog. Isto su jestive i drže sitost.
Morat cu probat to s kokosom i mermeladom, zvuci dobro

Od orasastih mi super pasu mljeveni orasi
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:26   #44
Kokos mi je super, baš paše. Navikneš se na "zrnastu" strukturu u ustima, baš da poseban šmek
Što se tiče marmelade, to sam pokupila ideju s jednog bloga
__________________
"If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito."
Ingagri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 16:02   #45
Najbolje su mi u mlijeku (s malo mlijecne masti), stavim grožđice i u mikrovalnu na 2-3 minute, bude super!

Dobre su mi radi kontrole težine jer su zasitne, drže me cijelo jutro sitim. Osim toga integralne žitarice troše kalorije jer su teže probavljive. Inače su zobene relativno kalorične zbog većeg udjela masnoća u odnisu na druge žitarice.

Zadnje uređivanje odivamo : 05.03.2013. at 16:08.
odivamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:33   #46
Uzela sam kilu zobenih, ali nikako da se natjeram nešto spremiti od njih. Radila sam jedno vrijeme miks: čokolada, banana, med, mlijeko, zobene. Nije me zadovoljilo, okusom.
Sutra ću raditi nekakve kolačiće. Malo improvizirati. Umjesto sirupa stavit ću med.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:56   #47
Meni su odlični zobeni čokoladni keksi. A inače često jedem i zobene s mlijekom (obično ili sojino, rižino..) i vodom za doručak. Najfinije su mi one sitne zobene za 5 kn/500 g iz lidla. Obavezno ih prokuham 2-3 minute, malo ostavim da se napuhnu i omekšaju, stavim žličicu meda, žlićicu mljevenih lanenih sjemenki, nekad i cimeta.
Jako fino

Velika je razlika ako se radi s sitnim pahuljicama umjesto velikim, puno su bolje te sitne, bar meni.. kaša bude ko čokolino, lagana za jesti umjesto žvakanja što je slučaj s većim zobenim pahuljicama.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 23:00   #48
najčešće zobene i kefir.nisam ljubitelj slatkog u tako nešto
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 20:27   #49
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Velika je razlika ako se radi s sitnim pahuljicama umjesto velikim, puno su bolje te sitne, bar meni.. kaša bude ko čokolino, lagana za jesti umjesto žvakanja što je slučaj s većim zobenim pahuljicama.
Ja sam se sada zeznula u Konzumu. Uzela sam nekakve krupnije, od tri vrsta žitarica i sada ih moram prekuhavati da postanu kašaste. Najbolje su one obične, sitne zobene.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:17   #50
Te krupne koje nikako ne upijaju tekućinu (i ja se zeznula sa bivita zobenima) bacim u povrtnu juhu namjesto tjestenine. Treba im 5-10 min da se onako fino raskuhaju. Pa tko voli... ideja.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 22:14   #51
Ja baš volim žvakati te krupne, kada imam vremena za polagani doručak!
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 17:56   #52
Hej Pročitala sam sve postove i skužila da svi uglavnom kuhate ili namačete zobene...ja ih jedem skoro svako jutro 4 žlice+šaka sušene brusnice polijem sa vrućim/toplim mlijekom .... uvijek biram one krupne jer su mi te bolje i baš u suprotnosti sa skoro svima ovdje volim da malo "hrskaju" .... jel griješim u nečemu ? U zadnje vrijeme sam primjetila da mi malo teže padnu na želudac pa sam se sad uplašila da je zmog toga što ih jedem sirove ...
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 15:32   #53
80g zobenih + sojino mlijeko. Meni vrh doručak, ne grijem mljeko, bas mi pase po ovim vrucim danima uz hladno mlijeko iz frizidera.
Inace ih kupujem u DMu, alnatura marka. Stvarno ih obožavam, bolje su mi od svih drugih pahuljica. I još kad sam raspoložena, malo lindtove čokolade (one full tamne, 85% kakaa ili više) naribam po tome. Evo
__________________
Look like a lady, train like a beast.
ganar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 15:54   #54
Ja ih najvolim zimi, kuhane u kašu, sa bananama, cimetom, medom, bademima i lješnjacima. Ili sa pekmezom od bobica bilokakvih. Ili čokoladni preljev
Divna stvar te zobene!
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 23:10   #55
Meni su zobene odlične za doručak, a i ponekad za večeru.
Često za doručak stavim mlijeko, zgnječenu bananu, kokosovo brašno, med ponekad, grožđice, borovnice, orašaste plodove, uglavnom što imam te ih ne kuham nego ostavim preko noći pokrivene i ujutro su lijepo napuhane i mekane. Veoma je zasitno te je i zdraviji obrok
Ponekad mi je super staviti u jogurt i malo meda za neki međuobrok ili večeru
__________________
“You will never be happy if you continue to search for what happiness consists of. You will never live if you are looking for the meaning of life.” ― Albert Camus
Larich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 10:53   #56
odnedavno sam uvrstila zobene pahuljice u prehranu, za doručak , i većinom ih pripremam na način da ih zalijem vrelom vodom ili mlijekom na večer a ujutro u to još dodam zgnječenu bananu

al jednu stavr ne razumijem, u 100 grama ima nekih 390 kalorija sto znači ako koristim tu količinu + mlijeko + bananu stvaram jako kaloričan obrok i strah me debljanja ili krajnjeg kalorijskog suficita na kraju dana jer zivim sjedilačkim načinom života. izračunom sam dobila da mi bazalni metabolizam treba oko 1200 kalorija dnevno, i pošto ne uspjevam dugo zadržati sitost zobenima (često se desilo da mi trbuh kruli nakon 2h i želim opustošit pekaru ) i jedem nprmalno ostatak dana brine me da me tih 500 kalorija ujutro ''kalorijski'' opeterećuje

ima netko išta pametno za reći u vezi toga da me utješi jer ih obozavam jesti ujutro i hocu nastaviti i dalje
Grenolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 11:39   #57
Quote:
Grenolina kaže: Pogledaj post
odnedavno sam uvrstila zobene pahuljice u prehranu, za doručak , i većinom ih pripremam na način da ih zalijem vrelom vodom ili mlijekom na večer a ujutro u to još dodam zgnječenu bananu

al jednu stavr ne razumijem, u 100 grama ima nekih 390 kalorija sto znači ako koristim tu količinu + mlijeko + bananu stvaram jako kaloričan obrok i strah me debljanja ili krajnjeg kalorijskog suficita na kraju dana jer zivim sjedilačkim načinom života. izračunom sam dobila da mi bazalni metabolizam treba oko 1200 kalorija dnevno, i pošto ne uspjevam dugo zadržati sitost zobenima (često se desilo da mi trbuh kruli nakon 2h i želim opustošit pekaru ) i jedem nprmalno ostatak dana brine me da me tih 500 kalorija ujutro ''kalorijski'' opeterećuje

ima netko išta pametno za reći u vezi toga da me utješi jer ih obozavam jesti ujutro i hocu nastaviti i dalje
pa ti onda umjesto 100g pojedi neznam, 60g + 150ml mlijeka + banana. Sad neznam koje mlijeko piješ, ali znam da je sojino niskokalorično
I di kupuješ te zobene? Ove iz lidla koje ja kupujem imaju oko 350kcal na 100g
__________________
Look like a lady, train like a beast.
ganar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 13:30   #58
Quote:
Grenolina kaže: Pogledaj post
al jednu stavr ne razumijem, u 100 grama ima nekih 390 kalorija sto znači ako koristim tu količinu + mlijeko + bananu stvaram jako kaloričan obrok i strah me debljanja ili krajnjeg kalorijskog suficita na kraju dana jer zivim sjedilačkim načinom života.
Iskreno ja ne bih mogao pojesti 100g zobenih pahuljica... Jedem ih gotovo svako jutro (stalno mijenjam što u njih stavljam) ali nikada nisam pojeo količinu od 100g. To mi se nekako čini puno. Danas sam pojeo 40g zobenih sa sojinim mlijekom + banana + sjemenke lana + cimet i to mi je bila dovoljna količina, odnosno stvarno me zasitilo. Zobene me inače jako zasite i dosta dugo poslije njih ne osjećam glad.

Probaj se malo igrati sa zobenima ja svaki dan pravim druge kombinacije. Imaš užasno puno kombinacija i probaj si možda naći neku koja ti najbolje paše:
- zobene sa kokosom i sušenim brusnicama
- zobena sa bananom i kakao prahom
- zobene sa rendanom jabukom
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 17:26   #59
probala sam dosta kombinacija, banane, jabuke i cimet, jagode i kakao, sve je bilo stvarno fino.
ok, okvirno sam pukla 390, 350 je realno

ne znam, mozda je stvar u mom apetitu (ne bi bilo prvi put), kupila sam kesu od 500 grama i jutros sam pojela 100 s bananom i mlijekom, ne znam sto bih rekla osim sreća da sam imala kavu uz to koja me je ''dovršila'' inače zob mogu jesti svako malo, samo s mlijekom, na tone...i općenito imam ogroman apetit, daleko ispred svojih vršnjaka

inače kako mjerite grame? šoljica? žlica?
koliko grama je žlica pahuljica uopće?
Grenolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 17:40   #60
Quote:
Grenolina kaže: Pogledaj post
probala sam dosta kombinacija, banane, jabuke i cimet, jagode i kakao, sve je bilo stvarno fino.
ok, okvirno sam pukla 390, 350 je realno

ne znam, mozda je stvar u mom apetitu (ne bi bilo prvi put), kupila sam kesu od 500 grama i jutros sam pojela 100 s bananom i mlijekom, ne znam sto bih rekla osim sreća da sam imala kavu uz to koja me je ''dovršila'' inače zob mogu jesti svako malo, samo s mlijekom, na tone...i općenito imam ogroman apetit, daleko ispred svojih vršnjaka

inače kako mjerite grame? šoljica? žlica?
koliko grama je žlica pahuljica uopće?
Kak mjerimo grame? Pa staviš te pahuljice na kuhinjsku vagu i izmjeriš (tj. izvažeš). Ne kužim pitanje... Vagala sam pahuljice i ispalo mi je da je žlica pahuljica oko 15 g (uzmi to s rezervom jer sam davno vagala, a sad trenutno nemam pahuljica doma provjerim). Meni je 100 g pahuljica užasno puno, pogotovo ako uz sve jedeš bananu i mlijeko...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.