Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2012., 19:22   #21
Kolko znam , probaj radje s 4, za nju govore da radi pod Wineom.

Ili probaj alternative Rosergarden ili Ardour
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 04:34   #22
tesko nemam cubase 4
filipsostaricc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 07:00   #23
Quote:
filipsostaricc kaže: Pogledaj post
tesko nemam cubase 4
zato imaš internet
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:39   #24
Kak se smanje ikone i fontovi u ubuntu 11.10

rezolucija mi je 1920×1080, a sve mi je VELIKO.

hvala unaprijed.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:46   #25
Interesira me kako napraviti vlastitu installl proceduru ubuntua 11.10?

Konkretno.... najprije sam instalirao ubuntu, onda se igrao, isprobavao svašta i na kraju sam sučelje potpuno uredio svojim potrebama. Napravio potpuno svoj izgled, izmjenio logo pri dizanju sustava, izmjenio logo za login i pala mi je ideja: "kada sam već sve živo prilagodio da izgleda baš kako ja želim, zašto to ne bi pretvorio u vlastitu distru?"

I sad me interesira kako da napravim i vlastitu instalacijsku proceduru od Ubuntua? Dakle kad napravim od postojećeg stanja OS-a LiveCD tj. instalacijski CD kako postići da umjesto natpisa Install Ubuntu piše recimo Install xy nešto? I kako srediti da tamo umjesto Ubuntu loga stoji neki logo koji ja postavim? Na koji način prilagoditi to?



hvala
hondohhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:56   #26
Quote:
hondohhh kaže: Pogledaj post
Interesira me kako napraviti vlastitu installl proceduru ubuntua 11.10?

Konkretno.... najprije sam instalirao ubuntu, onda se igrao, isprobavao svašta i na kraju sam sučelje potpuno uredio svojim potrebama. Napravio potpuno svoj izgled, izmjenio logo pri dizanju sustava, izmjenio logo za login i pala mi je ideja: "kada sam već sve živo prilagodio da izgleda baš kako ja želim, zašto to ne bi pretvorio u vlastitu distru?"

I sad me interesira kako da napravim i vlastitu instalacijsku proceduru od Ubuntua? Dakle kad napravim od postojećeg stanja OS-a LiveCD tj. instalacijski CD kako postići da umjesto natpisa Install Ubuntu piše recimo Install xy nešto? I kako srediti da tamo umjesto Ubuntu loga stoji neki logo koji ja postavim? Na koji način prilagoditi to?



hvala
Nije to baš tak jednostavno, ubacit sliku i logo...
Za uputstva kako sastavit vlastitu distru preporučam ti Linux from scratch knjigu.
http://www.linuxfromscratch.org/
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 10:17   #27
Quote:
hondohhh kaže: Pogledaj post
Interesira me kako napraviti vlastitu installl proceduru ubuntua 11.10?

Konkretno.... najprije sam instalirao ubuntu, onda se igrao, isprobavao svašta i na kraju sam sučelje potpuno uredio svojim potrebama. Napravio potpuno svoj izgled, izmjenio logo pri dizanju sustava, izmjenio logo za login i pala mi je ideja: "kada sam već sve živo prilagodio da izgleda baš kako ja želim, zašto to ne bi pretvorio u vlastitu distru?"

I sad me interesira kako da napravim i vlastitu instalacijsku proceduru od Ubuntua? Dakle kad napravim od postojećeg stanja OS-a LiveCD tj. instalacijski CD kako postići da umjesto natpisa Install Ubuntu piše recimo Install xy nešto? I kako srediti da tamo umjesto Ubuntu loga stoji neki logo koji ja postavim? Na koji način prilagoditi to?
Ovako nesto vjerojatno trazis:
https://help.ubuntu.com/community/In...DCustomization
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 23:43   #28
e hvala puno...
hondohhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 16:28   #29
Question MOLIM POMOC!!

imam instaliran Ubundu i radi mi dobro, ali imam jedan drugi problem... Nemam pojma kako instalirati Java na Ubundu?? to mi je stvarno jako bitno, stoga MOLIM ZA POMOC!!
See Zaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 23:17   #30
Koristim ubuntu i želim HDD podijeliti na particije, ali kad dođem do trenutka kada podjela treba da počne pokaže mi slijedeći error:

error formatting drive
An error occurred while perfoming an operation on "500 GB Hard Disk"
ATA WDC WD5000LPVX-75V0TT0


Postupak je bio ovakav:

Disk Utillity > Format Drive > Master Boot Record > Format > već navedeni error

Radio sam prema ovom tutorialu

https://www.youtube.com/watch?v=R5HJZNZAQ6U
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.