Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2012., 23:28   #41
Pozdrav;
evo da se i ja ukljucim... koristim tele2 mrezu od kad su se pojavili na hr trzistu. naravno da sam kao i masa ljudi presla na revoluciju prvom prilikom. i sve je bilo super, racuni 160,00kn, ja pricam kolko ocu, bolje nemoze.
medutim danas mi dolazi poruka da su mi zbog povrede nacela pravednosti onemogucene sve odlazne usluge.
nakon razgovora s agenticom u sluzbi za korisnike, odem ja procitat to nacelo, gdje pise, kao i sto je gore navedeno da nesmijem pricat s 092 vise od 200 minuta.
e pa sad, ja razumijem da je to napravljeno zbog zloupotrebe, ali moj decko je na 092 i naravno da se redovito cujemo, i poprilicno pricamo. sta s mojom situacijom? znaci netko od nas mora mjenjat mrezu?
i jos bi samo htjela napomenut da su mi iskljucili odlazne pozive, sms i mms, bez ikakve najave ili upozorenja, i da nije navedeno dali je to privremeno ili trajno.
anak89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 23:31   #42
e i jos jedno pitanje; od kad vrijedi to nacelo pravednosti, s obzirom da mi je ovo 3 ili 4 mj koristenja revolucije? zasto me onda nisu iskljucili nakom mjesec dana?
anak89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 00:02   #43
Načelo pravednosti se već nekoliko puta mijenjalo. U ovom obliku je od (najvjerojatnije) 15.7.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 08:58   #44
jel se nekome na postpaidu (pretplati da nebude zabune) dogodilo da stalno ima istu svotu računa, i onda samonajednom mu račun koji se još formira počne rasti i rasti a nitko se ne zove?
dakle moja situacija je ta da sam na među nama 50 i račun je uvijek 60 kn, da bi mi ovaj mjesec već sad bio za 30 kn veći, a zovem samo i jedino T2 (te par jednominutnih poziva na druge mreže, al mi smrdi to da mi tih doslovno par poziva naplaćuju 30 kn, s tim da su zadnja dva poziva u trajanju od 40 sec i drugi u trajanju 1min i 20 sec u razmaku dva dana naplatili jedno 20 kn, mislim nema kaj drugo, internet ne koristim, mms isto, poruke rijetko, samo zovem i to 99% T2) nerazumijem...
Prijašnji računi me uopće nisu plašili, znala sam da mogu pričat s bilo kojom mrežom nekih par poziva, bez problema, i ako bi izašla iz paketa to bi bilo tek oko 25. u mjesecu, a sad, jučer kad sam gledala, već sam 30 kn izvan, kak, na koju foru??!?
nadam se da ćete me skužit kaj je pjesnik htio reći
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 16:09   #45
Samo da javim ... i meni je Tele2 isključio mogućnost korištenja odlaznih poziva, SMS-a, MMS-a u 6. mjesecu (kad je bilo ono masovno isključivanje radi povrede Načela pravednosti ... prije ove sad zadnje promjene).

Uglavnom, poslala sam prigovor (kako sam opisala detaljnije u nekom od prijašnjim post-ova) i dobila odgovor nakon malo više od dva tjedna. Ispričavaju se zbog nastale neugodnosti i zahvaljuju se na razumijevanju ... apsolutno nigdje nema spomena povrede Načela pravednosti (što mi je pisalo u poruci koju sam dobila) ... i piše da će se izvršiti refundacija u iznosu od 68,00 kn (za dane kad sam bila bez mob-a).

Ne znam na koji način će se izvršiti ta refundacija ... Stigla je rata za lipanj koju sam platila (160,00 kn) ... tako da sam sad ponovno poslala upit da vidim kako ću dobiti tu refundaciju.

- spojeno -

Meni još uvijek nije stigla poruka na mob da se Načelo pravednosti promijenilo. Prošli put kad se mijenjalo (mislim da je to bio 2.6.), dobila sam poruku. Malo je opet bezveze jer bih očito svaki dan trebala provjeravati internet stranicu da vidim šta je novo u Uvjetima korištenja tarife ...

Zadnje uređivanje tomisličak : 21.07.2012. at 16:56.
bobi dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 20:36   #46
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Nevjerojatne besmislice! Čovjek plati uslugu i zašto ju ne bi maksimalno iskoristio. Zašto da gleda interes operatora kada može gledati svoj i interes svojih bližnjih. Umjesto da operator pleše kako korisnici žele, ispada da mi moramo strahovati nakon svakoga poziva.





Prvo, Revolucija je apsurdna tarifa jer donosi velike gubitke operatoru. Dovoljno je 500 minuta prema drugim mrežama i Tele2 gubi.

Drugo, problem leži u činjenici što su mnogi ljudi prelazili na Tele2 i sada su nasamareni jer je uvedena hrpa ograničenja u "neograničenoj tarifi". Menadžeri najmlađeg operatora poprilično su blesavi jer su mogli napisati da će nakon potrošenih 2000 minuta prema drugim mrežama ili 200 minuta prema Tomatu cijena poziva biti 50 lipa, a ne da će korisnik biti isključen.

Treće, korisnik nikako ne može znati je li druga strana na drugoj mreži, jer obavijest o promjeni mreže ne prepoznaje tu suptilnu razliku.
Ovo je vec tko zna koji post u kojem bez iznosenja ikakvih cinjenica konstatiras kako Revolucija donosi gubitke operatoru, osjecam li to nekakav jal nekakvog sitnog i nebitnog managercica jedne od konkurentskih firmi, jer zbilja tako ispada?

Pa cisto, korisnicka baza se povecala za 50k korisnika, svaki od njih placa minimalno 150hrk pretplate.
Broj ljudi na kojima ce Tele2 imati gubitke zbog minuta potrosenih u drugim mrezama s vremenom ce opadati, mozes jedan mjesec pricati 2000 minuta, mozes i drugi al za tri mjeseca ce ti se ljudi poceti izbjegavati javljati ai ti neces imati sta vise pricati toliko.

Znaci, moze Tele2 biti u minusu prvih par mjeseci, al na kraju Revolucija ce se sigurno isplatiti i Tele2 ai svim korisnicima svih mobilnih operatera u HR jer su ljudi napokon poceli shvacati da jedna minuta razgovora ne vrijedi 1HRK.

Ovo je ucestala praksa svih "novih" operatera na trzistu, kako god izgledalo, lakse je zadrzati korisnika nego privuci novoga.

Pogledaj sve promotivne akcije nasih operatera, "predjite kod nas", "potpisite ugovor"... vecina ih se odnosi na nove korisnike, a oni stari, iako se bune, ostaju tu di jesu.

I jos nesto, ne mislis valjda da je Revolucija zbilja revolucionarna ideja koju su smislili manageri u Vukovarskoj 269d, isto kao da kazes da je Konzum smislio foru "kupis 1 dobis 2".
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 20:58   #47
Problem je što će neki od tih 50 tisuća korisnika nakon ovog otići iz Tele2, a budući da mogu raskinuti ugovor bez penala, to bi moglo biti vrlo neisplativo za Tele2.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 22:03   #48
evo, odgovorili su mi...
nece me ponovo ukljucit, i mogu prec na neku drugu tarifu ili na bonove...
toliko o revoluciji i NEOGRANICENIM POZIVIMA.
tele 2 me nakon ovog vise nece vidjet.

- spojeno -
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Načelo pravednosti se već nekoliko puta mijenjalo. U ovom obliku je od (najvjerojatnije) 15.7.
Bez obavijesti o promjeni nacela, ili slucajno obavijest da ce te iskljucit ili nesto slicno. Samo najednom mob ne radi....

Zadnje uređivanje tomisličak : 21.07.2012. at 22:15.
anak89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 22:41   #49
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
U prvih šest mjeseci ove godine broj novih korisnika porastao je 25,2 posto, sa 44.306 na 55.465, pa korisnička baza na kraju drugog tromjesečja iznosi 765.000.
Uskoro će iznosit 764.999
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 23:13   #50
ljudi šta nemaju više revoluciju na pretplatu??
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 00:23   #51
Quote:
ttc kaže: Pogledaj post
Ovo je vec tko zna koji post u kojem bez iznosenja ikakvih cinjenica konstatiras kako Revolucija donosi gubitke operatoru, osjecam li to nekakav jal nekakvog sitnog i nebitnog managercica jedne od konkurentskih firmi, jer zbilja tako ispada?

Pa cisto, korisnicka baza se povecala za 50k korisnika, svaki od njih placa minimalno 150hrk pretplate.
Broj ljudi na kojima ce Tele2 imati gubitke zbog minuta potrosenih u drugim mrezama s vremenom ce opadati, mozes jedan mjesec pricati 2000 minuta, mozes i drugi al za tri mjeseca ce ti se ljudi poceti izbjegavati javljati ai ti neces imati sta vise pricati toliko.
Čovječe, već 400 minuta poziva prema drugim mrežama poništava tih 150 kuna pretplate. Tele2 gubi na Revoluciji. Da nije tako, ne bi uslijedila brojna isključivanja.



Quote:
anak89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav;
evo da se i ja ukljucim... koristim tele2 mrezu od kad su se pojavili na hr trzistu. naravno da sam kao i masa ljudi presla na revoluciju prvom prilikom. i sve je bilo super, racuni 160,00kn, ja pricam kolko ocu, bolje nemoze.
medutim danas mi dolazi poruka da su mi zbog povrede nacela pravednosti onemogucene sve odlazne usluge.
nakon razgovora s agenticom u sluzbi za korisnike, odem ja procitat to nacelo, gdje pise, kao i sto je gore navedeno da nesmijem pricat s 092 vise od 200 minuta.
e pa sad, ja razumijem da je to napravljeno zbog zloupotrebe, ali moj decko je na 092 i naravno da se redovito cujemo, i poprilicno pricamo. sta s mojom situacijom? znaci netko od nas mora mjenjat mrezu?
i jos bi samo htjela napomenut da su mi iskljucili odlazne pozive, sms i mms, bez ikakve najave ili upozorenja, i da nije navedeno dali je to privremeno ili trajno.

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne može znati ni Tele2.
I ne samo to.

Zašto kažnjavati korisnika koji nikako ne može znati ima li druga strana tarifu kojom zarađuje primajući pozive?

To ne mogu znati ni tajne službe, a kamoli prosječni korisnik.


Quote:
anak89 kaže: Pogledaj post
evo, odgovorili su mi...
nece me ponovo ukljucit, i mogu prec na neku drugu tarifu ili na bonove...
toliko o revoluciji i NEOGRANICENIM POZIVIMA.
tele 2 me nakon ovog vise nece vidjet.

- spojeno -


Bez obavijesti o promjeni nacela, ili slucajno obavijest da ce te iskljucit ili nesto slicno. Samo najednom mob ne radi....
Ja bih se žalio Hakomu jer nije prekršeno nijedno pravilo. Čak i da jest, nije ovo inkvizicija pa te odmah pošalju na lomaču. Žali se i sigurno će ti vratiti Revoluciju.

P. S.

Meni su nedavno isključili nekoliko brojeva na bonove zbog "zloupotrebe". Na kraju sam na svakomu broju dobio poštenu nadoknadu. Nikakve kule i gradove, ali novce koji su jednaki stupnju duševne boli koju su mi priredili neopravdanim isključenjem usluge. Zapravo, meni čak i odgovara da me isključuju. Proteklih mjeseci događala su se također "iskapčanja". Na kraju sam za svaki takav slučaj zaradio solidnu svoticu!

Zadnje uređivanje Radoboj29 : 22.07.2012. at 00:29.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 09:43   #52
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Problem je što će neki od tih 50 tisuća korisnika nakon ovog otići iz Tele2, a budući da mogu raskinuti ugovor bez penala, to bi moglo biti vrlo neisplativo za Tele2.
Na revoluciji ne moras ni potpisati minimalno trajanje pretplatnickog ugovora tako da Tele2 nece nista izgubiti na tim korisnicima, naravno, osim moguce dobiti.
Ukoliko je korisnik na racun potpisivanja ugovora kupio mobilni aparat ne moze raskinuti ugovor bez penala odnosno bez placanja ostatka do pune cijene mobilnog uredjaja.

Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Čovječe, već 400 minuta poziva prema drugim mrežama poništava tih 150 kuna pretplate. Tele2 gubi na Revoluciji. Da nije tako, ne bi uslijedila brojna isključivanja.
Kao sto sam rekao, ne gledas siroku sliku, prosjecni korisnik ne prica toliko minuta, onaj koji prica vremenom ce smanjiti potrosnju, uvijek bilo i uvijek ce biti.

Ja imam 5GB flat interneta, da flat, i nije mi palo napamet zaliti se tmobileu da flat znaci neograniceno kao sto se kod tele2 tuze da ne mogu puniti tomato racune.

Telekom je igra velikih brojeva, 5000 iskljucenih korisnika ne znaci "brojna iskljucenja", od 5000, 3000 su froderi, onih 2000 su kolateralne zrtve i to je tako.

A to da si ti dobio solidnu svoticu je nevjerovatno, osim ako si se sudio sa telekom opraterom a nase sudstvo je to odradilo u rekordnom roku pa su te morali isplatiti.

Ukoliko si se bunio i prijetio hakomom nakon iskljucenja, najbolje sto si mogao je dobiti ponovno ukljucenje i nastavak placanja svoje minimalne mjesecne potrosnje.

Dezinformiras i trollas iznoseci pri tom stvari koje u realnom svijetu nemaju nikakvog smisla ni pokrica, ako ti se ne svidja jedan operater predji kod drugoga, danas, za razliku od prije par godina, barem imas nekog izbora, ne moras ostati na ovome sa kojim se dva put mjesecno tuzis i kojem konstantno saljes prigovore.
ttc is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 22.07.2012., 10:03   #53
Quote:
ttc kaže: Pogledaj post
Kao sto sam rekao, ne gledas siroku sliku, prosjecni korisnik ne prica toliko minuta, onaj koji prica vremenom ce smanjiti potrosnju, uvijek bilo i uvijek ce biti.
Taj tren kad korisnik smanji potrošnju na 300-500 min onda neće niti biti na revoluciji nego će tražiti bolje (jeftinije) tarife.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 17:02   #54
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
ljudi šta nemaju više revoluciju na pretplatu??
ti kao da si sa marsa pao

pa cim se pojavila revolucija i to bez ugovorne obveze, moglo se odmah shvatiti da tu postoje razne cake



...ali od svih gluposti mene najvise smeta bezobrazno podizanje cijena mobitela, pa vise se isplati preko neta naruciti novi mob, nego njima otplacivati 2 god kroz ugovor, jer samim time pretplata vise nema smisla, kao nekada

Zadnje uređivanje yello : 22.07.2012. at 17:07.
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:00   #55
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
ti kao da si sa marsa pao

pa cim se pojavila revolucija i to bez ugovorne obveze, moglo se odmah shvatiti da tu postoje razne cake



...ali od svih gluposti mene najvise smeta bezobrazno podizanje cijena mobitela, pa vise se isplati preko neta naruciti novi mob, nego njima otplacivati 2 god kroz ugovor, jer samim time pretplata vise nema smisla, kao nekada
Otkad su se tako podigle cijene mobitela kod nas, pa to je nevjerojatno...
Prije su bili dosta jeftiniji na pretplatu.

Ja se sjećam, kad sam još prije oko 4-5 godina kupovala mobitel na bonove, poslije su mi dvije godine svaki mjesec isplaćivali 20-30 kn na karticu, do pune ili pola cijene mobitela, nisam sigurna. Na bonove, i jos su mi plaćali..

A sad imaju opcije da se kao uzme mobitel na pretplatu nešto jeftinije, i još se plaća svaki mjesec 100-200 kuna do pune cijene. Uz 2 godine pretplate. Ludi su.

I više nema skoro ništa Nokia mobitela u ponudi tele 2. Zasad mi i ne treba mobitel, ali ako ne budem mogla kupit preko njih ili nać nekodirani mob dok budem kupovala, možda se prebacim na koju drugu mređu, jer mi se baš sviđaju Lumie i Nokia s WP, a oni ništa od toga nemaju.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:22   #56
Imam jedno pitanje...
Trenutno sam na tarifi KnockOut pod ugovorom. Jel se mogu prebaciti na Revoluciju s tim da bih kupila i novi mob?
nesss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:30   #57
Quote:
nesss kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...
Trenutno sam na tarifi KnockOut pod ugovorom. Jel se mogu prebaciti na Revoluciju s tim da bih kupila i novi mob?
Mislim da ne možeš, ako ti nije istekao ugovor. Možda se može, ako im platiš, ali sumnjam da bi ti se to isplatilo.
A i sad više nema revolucije na pretplatu, samo na bonove i mislim da se ne može samo tako preć sa pretplate na bonove ako još nije istekla.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:46   #58
Quote:
nesss kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...
Trenutno sam na tarifi KnockOut pod ugovorom. Jel se mogu prebaciti na Revoluciju s tim da bih kupila i novi mob?
Tarifa Revolucija više nije dostupna za aktivaciju.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 22:18   #59
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Taj tren kad korisnik smanji potrošnju na 300-500 min onda neće niti biti na revoluciji nego će tražiti bolje (jeftinije) tarife.
Nije bitno na kojoj ce tarifi korisnik biti, bitno je samo da je isti korisnik Tele2.
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 23:26   #60
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Taj tren kad korisnik smanji potrošnju na 300-500 min onda neće niti biti na revoluciji nego će tražiti bolje (jeftinije) tarife.
Točno tako! Za 30 kuna imaš 300 minuta i dvostruko veći internetski promet, stoga samo glupan može za spomenutu potrošnju plaćati 160 kuna!

Quote:
ttc kaže: Pogledaj post

A to da si ti dobio solidnu svoticu je nevjerovatno, osim ako si se sudio sa telekom opraterom a nase sudstvo je to odradilo u rekordnom roku pa su te morali isplatiti.
Nije bilo suđenja, odvjetnici su skupi i nisu mi ni do koljena kada se radi o poznavanju telekomunicijskoga tržišta. Ja znam kanale unutar Tele2 i usto sam vješt u pisanju žalbi. Dakle, sva sam isključenja naplatio. Kada se sve to zbroji, ispada da sam svaku tarifu upotrebljavao gotovo besplatno.

Quote:
ttc kaže: Pogledaj post
Ukoliko si se bunio i prijetio hakomom nakon iskljucenja, najbolje sto si mogao je dobiti ponovno ukljucenje i nastavak placanja svoje minimalne mjesecne potrosnje.
Prijetnja Hakomom kriva je taktika. Hakom jesam spominjao, ali na jedan suptilniji način. I svaki je put upalilo!

Quote:
ttc kaže: Pogledaj post
Dezinformiras i trollas iznoseci pri tom stvari koje u realnom svijetu nemaju nikakvog smisla ni pokrica, ako ti se ne svidja jedan operater predji kod drugoga, danas, za razliku od prije par godina, barem imas nekog izbora, ne moras ostati na ovome sa kojim se dva put mjesecno tuzis i kojem konstantno saljes prigovore.
Promašaj, kolega forumašu, promašaj! Imam kartice svih operatora. Svi imaju mane, svi rade ofrlje, ali ja to "obožavam" jer svaki put izvučem korist od njihove neposlovnosti. Opet napominjem, nisam megaloman i uvijek je riječ o sitnoj nadoknadi. Jasno, kada operator dobro radi, ja u pismima ili u kontaktima s odgovornima uvijek pohvalim zaposlenike. Svakome po zasluzi!
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.