Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2013., 18:27   #21
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Imam prah sjemenki konoplje, dobila savjete da su to proteini koji su top namirnica za vegane, da je jako zdravi dodatak prehrani.

Ako netko zna više o tome, neka nešto napiše iz iskustva, posebno mislim na patientiu.
Prah nisam probala, Ahisma je pisala da ga koristi. Oguljenim sjemenkama pospem kruh namazan bilo cime, jako su fine. Sad imam neoguljene sjemenke, nisu mi bas nesto, moram ih samljeti i opet ljuske pikaju. Ali imaju vise vlakana.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 09:16   #22
Evo ja koristim neko vrijeme taj prah, samo zamutim u čaši vode ili soka i popijem.
Da li ima nekih benefita ne osjećam direktno u tom kratkom periodu što je normalno, ali znam da su kvalitetni proteini pa ih mirne duše popijem svako jutro.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 13:21   #23
Dodajem na popis kiwano. Napitak od kiwana (sadržaj miksan u blenderu) ima okus po razblaženoj banani. Nevjerojatna stvar.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 23:10   #24
Meni kiwano ima okus kao 10% kivija i 90% nicega.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 23:15   #25
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Meni kiwano ima okus kao 10% kivija i 90% nicega.
meni nije jasno zasto to postoji i prodaje se...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 00:22   #26
Kažu da je zdrav.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 14:23   #27
KELJ ČIPS!! recept koji stavljam u post nije moj najdraži jer fali miso...http://sirovahrana.hr/clanak/kelj_cips_-376
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 00:41   #28
Hoćemo malo dići temu?

1. AVOKADO (fini, zreli, na tostiranom kruhu, posoljen i pobiberen)
2. DOMAĆI AJVAR (stvarno je bilo koji domaći 10x bolji od kupovnog)
3. ČIPS OD KELJA (ne volim kelj, ali ovo je iznenađujuće fino i zarazno)
4. MARINIRANI pa PEČENI SEJTAN (bilo koja marinada, po ukusu, pa pečeno ili u pećnici ili na tavi)
5. BUREK SA SVJ. TOFUOM (pravi se kao običan burek, u okrugloj tepsiji slagati kore, na svaku izmrviti svj. tofua, posoliti i malo ulja...)
6. BUREK SA SOJINIM LJUSPICAMA (dobro skuhati sojine ljuspice s malo pasirane rajčice, slatke mljev. paprike, soli i dosta bibera, ljuspice se isuše i onda slagati kao običan burek)
7. GULAŠ OD BUNDEVE (koga zanima recept, ukucaj na google - prvi recept s Coolinarike (dodajem jedino zadnji korak - usitnjavanje pola količine štapnim mikserom, sve se još bolje prožme), ovome ne odolijevaju ni zakleti mesojedi)
8. MALIDŽANO (namaz od patlidžana, gust i po teksturi sličan ajvaru)
9. CARROTS IN BLANKET (kao pigs in blanket, ali se mrkva doradi do prefinoće, svi ovo vole)
10. TUFAHIJE (ponekad dosadne jabuke prefine su kad se ispeku u pećnici, izdubljene i napunjene grožđicama i orasima, a može i punjenje po volji i želji)
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 23:59   #29
Ja ne bi mogla živjeti bez ovih namirnica i vjerujem da su ih svi i probali

1. batat
2. kaki
3. rogač (ali ne mljeveni)
4. tikva kabocha
5. pistachio
6. rižin griz
7. tjestenina od kukuruza
8. patlidžan
9. shoyu umak
10. umeboshi začin
11. tempeh
12. basmati riža
13. heljda
14. leće
15. senf
nella4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.