Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2007., 18:35   #41
moj se vozi sam na zadnjem sjedalu, oprsnica mu je remenom privezana za uzglavlje sjedala, da ne bi bilo puno skakanja, inače još je beba (4mj), pa još učimo, al sviđa mu se i sam ulazi u auto
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:42   #42
moja se voli vozit.. ja njoj lijepo objasnim da idemo ona dosece do auta, skoci, legne i spava cijeli put.. bilo kratka ili duga voznja sve je njoj ok.. dok smo samo ona i ja u autu onda pod silu oce na suvozacko mjesto, pa ju pustim jer znam da nema sanse da skace na mene ili tako nesto.. moj mali andeo (samo u autu)
 
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:13   #43
Suvozacevo mjesto, stavis neku dekicu i
__________________
...U sTvArNoStI Jr ReAlNoSt SaSvIm DrUgAčijA...
krejzi_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:22   #44
moja westyca se voli voziti otraga na onom "poklopcu" od gepeka, odmah do zadnjeg prozora. ne znam kako bi se bolje izrazila, na tom "poklopcu" neki ljudi stave nekakvu plišanu životinjicu (pa se osjećam malo bahato kad ja imam živu životinju ). uglavnom, tamo je na svom "tronu", sve vidi, i naprijed i nazad i tam je najmirnija. kad budemo blizu odredišta ili kad skuži da joj put nije poznat, onda skoći na sic i uvali se nekom u krilo da gleda sa stane kroz prozor.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:40   #45
moj sjedi na stražnjem sjedalu kraj mene i ne pomakne se cijelo vrijeme, čak i kad idemo na more. samo gleda kroz prozor. ne bi zaspao ni pod razno
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:50   #46
Moja se isto vozi na stražnjem sjedalu. Mirna je i gleda kroz prozor. sve 5!

No, nedavno samo imali jednu "situaciju" sa policajcem na aerodromu.
Tamo, kao i uvijek, stalno nešto gnjave čim se pojaviš s autom pred ulazom.
A mene su ovog puta opomenuli da mi se pas nepravilno vozi u autu!!!
Ja ga u čudu gledam, i ništa mi jasno
Tek sam poslije saznala da se navodno psi moraju vezati odostraga na sicu posebnim pojasevima!

Pojma nemam jel' to neki pravilnik, zakon...ili izmišljaju bjesne gliste tek toliko da nekog zezaju (ili se upucavaj)
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:57   #47
moj je auto upoznao prvi put s 10 godina pa smo se dosta bojali kak će to ić al ko i sve ostalo.. gdje su mu gazde tu je i on.. vrlo brzo je pokopčo da ući u auto znači ne ostati sam doma i kad god bi mama i ja izlazile u isto vrijeme s njim iz kuće nije se dao od mojih nogu ni cm jer sam ja vozač.. ak idem ja u auto ide i on princip.. inače, na stražnjem sicu je bio, spavo ko top od prvog puta na kojem je bio.. nikad zlo nikad ništa..

ali, ak imate problem sa psom koji povraća u autu.. osim 'uhodavanja' u vožnju, dakle prvo kratke relacije pa tek onda malo po malo duže ima par stvari koje možete napravit.. nikad ne pušiti dok se vozite sa psom u autu, maknut pepeljaru ak je to inače pušački auto i opuške iz pepeljare naravno.. nikakve osvježivače zraka koristit pogotovo vaniliju.. otvorit malo prozore i izbjegavat rupe na cesti i oštre zavoje.. tj u takvim prilikama vozit što sporije moguće.. eto, ovo je sve iz iskustva.. ne mog psa ali nekih 10ak drugih.. od kad sam ta pravila počela primjenjivat ni jedan pas nije rigo u mom autu..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:27   #48
Zar se psi smiju voziti u vlaku??? Nisam znala mislila sam da nesmiju.Jel to zaista tako???
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:03   #49
Da malo ozivim topic.
Prije sam napisa da se voze iza. Evo imali su cast vozit se i naprid

__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:12   #50
Quote:
krejzi_mala kaže: Pogledaj post
Suvozacevo mjesto, stavis neku dekicu i
Ne, ne, pas mora biti vezan s pojasom ili u boksu. Sve drugo može biti vrlo opasno i za njega i za vozača. Moj ima u avtu boks.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:16   #51
Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post
Ne, ne, pas mora biti vezan s pojasom ili u boksu. Sve drugo može biti vrlo opasno i za njega i za vozača. Moj ima u avtu boks.
Na duze relacije boks. Ali ono 4-5 min voznje ih ne trpam u boksove...
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 20:49   #52
Naša se Sara vozi na stražnjem sjedalu bez boxa koliko god bilo dugo putovanje. Navikla je ležati ili sjediti. Ne daj bože stati,odmah ustaje i kao da pita:A zakaj se ne vozimo?
SCAMAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 13:51   #53
moj meni pod nogama, gdje god sjedila.

obožava vožnju i jako je dobar, pa nije problem. nekad digne prednje šape na moja koljena pa malo gleda van, na duže staze spava na podu.
prevelik za kutiju, za prtljažnik ne bi išlo ni da ga prilagodim jer je stalno sa mnom, mislio bi da je kažnjen, već zna da iza idu stvari, a ne ljudi.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 13:58   #54
Quote:
magic kaže: Pogledaj post
Jeste primjetili kako se svi smjeshkaju kad vide pse u autima
da, nama pogotovo, kad gledaju dva velika van, klinci vide jednog, onda viču 'još jedan' ili 'dva su'
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 19:16   #55
kad je naš oskar došao k nama, imao je 3 mjeseca. i nakon tjedan dana se moj tatek sjetio neka naš novi član obitelji upozna vinograd!! i fino se cijela family strpala u auto, a peseka smo stavili u gepek, vožnja traje kratko, 10-tak minuta. on je lajal ko bedast, mene i mamu kaj smo sjedile na zadnjem sjedalu, zaslinio je cijele...
kad smo stigli u vidnograd, fino je sve pronjušio, malo smo se prošetali i idemo opet u auto i opet ista priča, lajanje do besvijesti!!! mislim si, kak bu to izgledalo u budućnosti, a ja ga na more hoću vozit, pa ovak ne bumo nikad stigli na more!!!! ali s vremenom smo ga ''prisiljavali'' na vožnju da bi mu se na kraju vožnja dopala. ispočetka je zapravo lajao jer je bio odvojen od nas, a sad je vozi
sam na zadnjem sjedalu ili ispod nogu kod suvozača, ako nas se puno vozi. ne da se voli vozit, obožava se vozit, gura se u auto! bilo mi je najjače prošli tjedan
bila ja u nabavci, dođem doma, ostavim auto otvoren jer sam nosila stvari iz auta i vraćam se ja po drugu rundu stvari, kad me on počeka na zadnjem sjedalu, on si je lijepo sjel na svoje mjesto i čeka da krenemo! za krepat od smijeha!!!

ili još jedan od njegovih bisera! kad krećemo u vožnju, prvo ga smjestim u auto, auto radi (star je, da se zagrije ), idem otvorit ogradu, a on laje po meni zakaj sam izašla iz auta i zakaj se ne vozimo. ili laje zakaj prozor nije barem malo spušten, naime, on voli lagan povjetarac u kosi. znam, znam, nije zdravo za peseke, okece, nos i ostalo, al ne vozim se brzo i to je samo ljeti.on mora imat njušku vani, samo vršak. i onda je sretan.

MA, PSI SU ZAKON!!!!
milenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 10:24   #56
Moj maltezer Jack (sad će za par dana 6 mjeseci) obožava se voziti u autu. Ne povraća, ulazi sam u auto i uglavnom se sjedi na meni dok se vozimo (ja sam suvozač) i naslanja se šapicama na prozor i gleda van.
Ljudi obično simpatično reagiraju kad ga vide kako izviruje, pa se smješkaju,a djeca mu mašu. Nekad sjedi na zadnjem sjedalu, a tada obično spava. Nije mu problem niti duža vožnja, a kad je imao dva i pol mjeseca letio je avionom na relaciji Zagreb - Split, i nije bilo problema.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 14:56   #57
Strah od vožnje automobilom

Kako pomoci 4mj. starom JRT da se oslobodi straha od voznje u autu iako je uvjek netko sa njim na straznjem sjedalu, cviljenje , a ponekad i povracanje pa makar to bilo i 200m u autu, molio bih savjet ako je netko imao slicnih problema sa psicem , unaprijed hvala
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 18:37   #58
mislim da ce ga vremenom proci, probaj da ga cesce vozis i mozda ne hranis prije voznje. Moj psic nije volio voznju, medjutim prije dva dana smo se vratili sa puta na kom smo presli 1100 km bez ikakvih problema.
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 21:08   #59
Imala sam kolegicu koja je imala NJO sa istim problemom, i riješila ga je na način da pesek nije jeo otprilike 1 - 1,5 sat prije vožnje i vozio se na "podu" iza suvozačevog sjedala tako da ga je uvijek mogla podragati da pesek zna da je ona tu. s vremenom je bilo puno puno bolja situacija.
__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 21:23   #60
da napomenem da su psi mnogo osijetljiviji na mirise u autu tako da pokusaj izbacit neko vrijeme one jelkice..ili vec kako se zovu oni osvjezivaci zraka
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.