Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2013., 00:07   #21
Thumbs up Dijeta 8 časova

smršavila sam 20 kg za mjesec i pol... najbolja dijeta do sada tj.ovo je više promjena rezima ishrane... vazmo je samo brojanje kalorija(ja sam unosila nekih 700 cal dnevno)...i jesti od 7-15h...
Šofrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 13:41   #22
Quote:
Šofrica kaže: Pogledaj post
smršavila sam 20 kg za mjesec i pol


Meni je ova dijeta 8 sati jedina davala neke brže rezultate.
Od sutra sam opet na njoj pa ću podijeliti dojmove nakon kojih dva-tri tjedna.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 08:18   #23
to je IF . i valja ako se mozes tako hraniti.. to ne znaci da jedes manje. unosis jednaku kolicinu hrane i kalorija kao da jedes cijeli dan. samo je razlika u tome sto sve to uneses kroz 1-3 obroka u 3-4 sata...

tako se i ja nekako hranim, iako nije to bas taj princip. nego do treninga nista ne jedem, i onda poslije treninga unosim sve kalorije u 2,3 veca obroka.

ugl valja,..ali nikako nemojte jesti malo... isto kalorija unosite, samo sto cete imate vece obroke u tih par sati
sajfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 12:58   #24
Prijavljujem da sam 03.01 krenula sa dijetom 8 sati...jedem sve u manjim količinama u okviru 8 sati i imam 1,5 kg manje...u 5.6 dana...meni ful paše..izbacila sam slatkiše,a bas ako me muči glad onda kresnem jabuku i mrkvu i sve ok..jedino sam noćaš brljala sa čipsom,uzela sam možda 30 grama,nisam izdržala
meni dijeta zbilja djeluje i jelovnik mi otprilike ovako
ujutro nakon buđenja bijela kava 1,5 dcl
onda doručak,obično sendwich kajzerica,znači manji senwich i light jogurt sa salamom ili sir trokut 2 komada
ručak normalno bez kruha
međuobrok banana plus capuccino pola mlijeko pola voda
vecera oko 6 sati:100 gr svježeg posnog sira,1 poriluk sa 2 jaja

u međuvremenu zaljevam se čajem i žvačem žvake


ako sam gladna kasnije kresnem jabuku,dvije ..a spavat idem u ponoć...


jos kad bi uključila tjelesnu aktivnost,mislim da bi rezultati bili puno bolji

cilj mi je smrsaviti jos 13 kg za sad


ako vas ima još pišite svoja iskustva

dijeta mi se čini ok jer se sve jede a mršavi se
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 13:53   #25
Probaj sto vise prehranu bazirati na LCHF, kod isprekidanog posta je tako lakse
Iz vlastitog iskustva..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 10:47   #26
Quote:
Šofrica kaže: Pogledaj post
smršavila sam 20 kg za mjesec i pol... najbolja dijeta do sada tj.ovo je više promjena rezima ishrane... vazmo je samo brojanje kalorija(ja sam unosila nekih 700 cal dnevno)...i jesti od 7-15h...
samo 700 kcal dnevno?! ovo je totalno pogrešna poruka,i naravno jako nezdrav pristup! 1200 kcal nam je potrebno za osnovne fukncije organizma u stanju ležanja. ja sam prije par dana zapičela ovu dijetu,iako je ne smatram dijetom.zašto? jer se trudim jesti zdravo,unositi dovoljan br.kalorija,uveče pojačati (i preko dana!) proteine,izbacila bijelo brašno,jedem integralni kruh,žitarice,puno voća,povrća,mahunarki,grahorki...

doručak je u 10 (do tad pijem puno vode s malo limuna,zeleni čaj..), do 18 sati jedem 3 veća obroka i 2 međuobroka (voće,bademi,kokice,posni sir s bananom...).uveče nisam gladna jer inače i nisam nikad ni bila gladna,samo sam se prejedala jer sam imala poremećaj u prehrani kojeg sam se riješila,ranije idem spavati.za sad me ujutro malo muči glad,al jednostavno umjesto u 9 doručkujem u 10,ništa strašno.to bude bogatiji doručak:integralni kruh,jaja,sir,salata il neke povrtne polpete s sojom i povrćem..uveče se počastim nekim konkretnijim desertom,sad sam si pravila bobanovu tortu s dijabetičarskim šećerom da mi ne stvara osicilacije šećera u krvi i da ne bude glavobolja.

u 3 dana otišlo pola kg,nadam se gubitku od 1 kg tjedno. do sad sam zdravom prehranom u 6 tjedana izgubila 3 kg,znači unosila sam od 1600-1800 kcal dnevno i sporije gubila kg. ako mi ova dijeta i na koji način bude stvarala problema vraćam se provjerenom režimu.napominjem i sad da unosim taj br.kcal (možda malo manje jer ne jedem 16 nego 8 sati)ali kg idu brže.
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."

Zadnje uređivanje sydney : 25.01.2014. at 10:52.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 12:26   #27
Bravo, nećeš pogriješiti ni ako ti to postane način prehrane za stalno ali naravno tijelo će ti samo signalizirati da li ti to paše na duge pruge..
Što se tiće namirnica meni osobno je post lakši ako uz jednaki broj kalorija jedem manje ugljikohidrata (bilo kakvih, jednostavnih ili kompleksnih)
pozdrav
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 12:30   #28
Ovo nije ništa posebno. Otkako sam na lchf, zadnji obrok mi je često oko 20h najkasnije, a prvi slijedeći oko 11 ili podne (znači 13-14 sati IF)
Nekako je valjda i prirodno da je tijelo tako naštimano, ionako 4 sata nakon jela je teško zaspati, a nekima ne paše ni ujutro jesti odmah nakon buđenja.

Jedino mi se 700 kcal čini fakat malo. Zapravo ok mi je ko privremena taktika, no kasnije to treba povisiti ako želiš dugoročno održavati taj sistem prehrane.

I da, puno je lakše ući u IF kad ne jedeš carbse... nema skoro nikakvih problema, kako Frankie kaže.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 08:38   #29
prvi tjedan je iza mene. vaga pokazuje -1 kg. ukupno: -3.5 kg. ja zadovoljna pomičem satnicu jedenja na 9-17,jer uveče uopće nisam gladna,a ujutro skapavam ..
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 21:46   #30
Evo cure da vam se i ja pridružim,baš mi je drago da sam naišla na ovu temu jer sam i ja danas započela s tom dijetom i nadam se da će se tema održati da si javljamo rezultate i budemo podrška ako nekome bude teško
Ja sam odlučila jesti od 10-18h jer bi mi sve ranije bilo teško izdržati iako neznam ni kak ću ovo da poslije 18 ništa ne jedem al mislim da je to samo psiha.
Imam i problem da ja čim otvorim oči moram nešto pojest jer da izađem iz kuće a da nisam jela srušila bi se, tj bude mi jako loše al dobro valjda je i to sve stvar navike. Aha... i još jedan problem moram sve pojesti od svojih dvoje klinaca, što im padne na pod, ostane poslije njih...ma prava prasica
Inače pijem jaako malo tekućine što nije dobro tako da sam vjerojatno i više puta išla jest a bila sam žedna al dobro od sada- voda je zakon!
Nemam vagu doma al se nadam da će odjeća pokazat rezultate.
Tržite mi fige, držim i ja vama
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 16:37   #31
bok daca! kako ide? ja sam u početku bila jako gladna ujutro. isto kao ti naučila sam doručkovati čim otvorim oči. sad ujutro pijem čajeve i oni blokiraju glad.uveče nisam gladna al si svaku veče napravit čaj za svaki slučaj i stavim uz krevet. tijelo se naviklo na ovaj režim. do sad je -5 kg što osmosatnom što zdravom prehranom prije.s osmosatnom kg tri puta idu brže dolje iako isto jedem količinski kao i prije dva mjeseca! sretno svima!
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:08   #32
Evo drugi tjedan pri kraju,za sad mi nije problem jer kao što je netko već napisao ne želim ovo doživljavati kao dijetu već način života/prehrane. Dobro mi ovo dođe jer smo prije muž i ja navečer kad stavimo klince spavat gledali tv i pojedemo pol kg napolitanki, iako i sada preko dana jedem dosta slatkiša. NAjgore i je što ne jedem ovako količinski puno al svako malo "svratim do elementa" pojedem neš slatko,sigurno bi bez toga puno bolje išlo. Napisala sam već da nemam doma vagu pa nemogu provjerit s kolko sam startala i kolko sad imam da vidim dal otišla koja kila. Na stranicama piše da se može i do 4,5 kg smršavit što mi je ipak malo puno,neznam baš jel itko uspio jedino ako puuno vježba i stvarno malo jede. Bila bi sretna i kada bi bar kilu tjedno skinula, taman bi do ljeta nadam se došla do željene kilaže. Nekad mi dođe da odustanem jer mislim da neću skinut ni tu kilu tjedno al opet valja se pridržavat bar da se još ne udebljam...neznam... ajde curke javljajte se,pišite...moramo se motivirat
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 22:48   #33
Ima negdje kompletna knjiga za preuzeti ili zanimljiv link na ovu temu? I ja bi započeo s ovim režimom prehrane. Odgovor može i pvt.
gip is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:50   #34
Već se neko vrijeme hranim na ovaj način, a da nisam ni znao da postoji dijeta tog tipa. Prvi obrok mi je oko 12 na poslu, pojedem neki sendvič ili neku sitnicu iz pekare, i drugi obrok mi je kad dođem doma oko pola 5-5, onda si složim baš pravi ručak/večeru, i nakon toga ništa, opet sve do slijedećeg dana u podne. Uz to je naravno popijem 2-3 kave i dosta vode. Više manje se pridržavam ove dijete,s tim da se čovjek preko vikenda malo opusti, grickalice, keksi, pivica, junk food...

S ovim režimom prehrane se ne debaljem, održavam svoju težinu, ali niti mršavim, no mislim da je razlog tome premalo kretanja, tempo poso-kuća-poso-kuća, a na poslu sjedim cijeli dan.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:17   #35
Ima li novijih iskustava sa ovom dijetom?
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 13:52   #36
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
Ima li novijih iskustava sa ovom dijetom?
takva dijeta nije quick-fix i potrebno je pronaći neki balans i izbježbati organizam da mu je nakon zadnjeg obroka dovoljno za idućih 16h.

s druge strane, postoje specifični načini prehrane koji podupiru baš takav (životni) stil.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2024., 01:00   #37
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Prijavljujem da sam 03.01 krenula sa dijetom 8 sati...jedem sve u manjim količinama u okviru 8 sati i imam 1,5 kg manje...u 5.6 dana...meni ful paše..izbacila sam slatkiše,a bas ako me muči glad onda kresnem jabuku i mrkvu i sve ok..jedino sam noćaš brljala sa čipsom,uzela sam možda 30 grama,nisam izdržala
meni dijeta zbilja djeluje i jelovnik mi otprilike ovako
ujutro nakon buđenja bijela kava 1,5 dcl
onda doručak,obično sendwich kajzerica,znači manji senwich i light jogurt sa salamom ili sir trokut 2 komada
ručak normalno bez kruha
međuobrok banana plus capuccino pola mlijeko pola voda
vecera oko 6 sati:100 gr svježeg posnog sira,1 poriluk sa 2 jaja

u međuvremenu zaljevam se čajem i žvačem žvake


ako sam gladna kasnije kresnem jabuku,dvije ..a spavat idem u ponoć...


jos kad bi uključila tjelesnu aktivnost,mislim da bi rezultati bili puno bolji

cilj mi je smrsaviti jos 13 kg za sad


ako vas ima još pišite svoja iskustva

dijeta mi se čini ok jer se sve jede a mršavi se
Sorry al nikako se ne jede sve.U nikakvom slučaju nikakvo mlijeko ne dolazi u obzir šećer nikakav također kava se pije bez ičega.Svako drukčije postupanje automatski prekida proces.Capuccino s mlijekom???Big NO.
Inače ostalo ok al ako ljudi misle da možeš utrpat šta oćeš u par sati grdno se varaju.Jelovnik vam je ok ali nikakva mlieka ne smijete unosit.Kava ima jedan kalorij tj nikakav praktički ali sa mlijekom i šečerom punih 16 kalorija.Znači samo čista kava jer prekidate odmah proces
Lp
Ray of light-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2024., 16:27   #38
E baš super da si joj odgovorio nakon 10 godina šta smije, a šta ne .
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.