Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2013., 21:22   #1
Iskustva s Crespine Gel injekcijom

Pozdrav forumasi,

da li ima ko iskustvo s Crespine Gel inekcijom? Koristi se sa osteoporozu, obnavlja hrskavicu i sl., tj to je ono sto mi je doktor rekao da radi. Dosta je novo na trzistu te ne spada pod placanje dopunskog osiguranja. Jedna sprica dode 1500kn te ima djelovanje od 6-8 mjeseci, ima onih i za 2500 koja je za godinu dana, ali na internetu nisam nesto previse informacija nasao, a ne bih htio bas kupiti macka u vreci, ipak to nisu male pare...

Ako tko ima kakve dobre savjete nek sam javi, il je s tim imao vec neka iskustva


ty, uzivajte dok mozetet ( moja koljena vise ne mogu ^_^)
maligaravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 12:46   #2
Primio crespine gel u ljevu koljeno prije točno 10 dana. Imam 42 godine. Dijagnoza hondromalacija patele. Injekcija ne boli ništa iako je doktor rekao da hoće. U roku od dva sata noga natekne ali ne boli (vjerojatno bi bolilo da je koljeno bilo upaljeno). Otok, odnosno napetost počne padati nakon 3-4 dana.
Nakon toga se počinje osjećati neko olakšanje u vidu veće mobilnosti koljena. Doktor je rekao da će početi djelovati nakon 10 dana i izgleda da je bio u pravu. Na nogu se mogu osloniti iako još nisam siguran da će biti ok. Sve ću obavještavati o daljoj situaciji.
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 12:56   #3
Do prije tri mjeseca sam mogao trčati a sada me koljeno potpuno satralo. Prije tri dana me počelo boliti i drugo koljeno. Hodam ko patka i najednostavnije stvari kao ulazak u kadu su veliki problem.

Čini se da nema više trčanja ni za mene.
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 08:08   #4
Nažalost, evo mjesec i pol nakon primanja injekcije, mogu reći da je imala mali ili nikakav učinak na moje lijevo koljeno. Desno se malo smirilo, krenuo sam sa elektrostimulacijom kvadricepsa, posebnim ne invazivnim vježbama i vožnjom sobnog bicikla sa ekstremno povišenim sjedalom i malim otporom ( maksimum budući sam visok 190 cm). Nastavljam tešku borbu za mobilnost. Elektrostimulacija je do sada dala najbolji rezultat jer mi je smanjila ukočenost nogu. Koga zanima nek ode na stranicu:
http://www.viviangrisogono.com/index...knee&Itemid=69

Koliko sam shvatio do sada od doktora nikakve koristi. Sa hondromalacijom patele se čovjek mora sam boriti i otkriti što može a što ne može i prilagoditi, odnosno totalno promijeniti svoj dosadašnji život.

Zadnje uređivanje gcoza : 06.12.2013. at 08:14.
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 19:54   #5
Skoro tri mjeseca nakon injekcije crespine gela mogu reći da je vjerojatni benefit te injekcije što mi se koljeno ipak nije upalilo ponovo u tom periodu. U međuvremenu mi je na magnetskoj rezonanci otkriven blister(mjehurić) na hrskavici patele (hondromalacia 1-2 STUPNJA a on zna biti bolan, a očito je da ga gel ne može riješiti). Ipak, jačanjem mišića sve više se mogu osloniti na lijevu nogu a čini mi se se i da tijelo pomalo samo zacijeljuje tu ranicu. Prije je bila oštra bol pri hodu niz stepenice, a sada je tupa i manjeg intenziteta. Doktor kaže da budem strpljiv. Drugo koljeno se brzo smirilo (nakon 10-tak dana), neko vrijeme bilo ok, a sada se ponovo lagano upalilo. Sa hondromalacijom treba izgleda pomalo...
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:09   #6
Podizem temu.da li je imao tko novija iskustva?mama je u 75oj godini i dr sa šalate preporučuje ovaj gel.artrozu koljena ima.dr spominje i operaciju.u austriji za ovaj gel prema jednoj informaciji,nisu culi.
mokidomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:56   #7
Ponovno bih postavio pitanje,ima li itko neko pozitivno iskustvo s lijekom po imenu Grespine gel.koje dolaze na tržište u vidu injekcija.Radi se oosobi od 75 god.kojoj je liječnik ortoped preporučio da ih nabavi i donese njemu koji će joj to ubrizgati u bolna koljena,navodeći da će joj to obnoviti hrskavicu i zatomiti bolove.
Cijena tog preparata kod nas je oko 260 eura.Navodno je i u Njemačkoj cijena ista kao i kod nas.
Lijepo bih molio nekog od eventualnih korisnika tog prepaarata da mi objasni ima li to ikakove koristi,da ne bacam novac uzaludno.
Unaprijed zahvaljujem
stipez997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:49   #8
Quote:
stipez997 kaže: Pogledaj post
Ponovno bih postavio pitanje,ima li itko neko pozitivno iskustvo s lijekom po imenu Grespine gel.koje dolaze na tržište u vidu injekcija.Radi se oosobi od 75 god.kojoj je liječnik ortoped preporučio da ih nabavi i donese njemu koji će joj to ubrizgati u bolna koljena,navodeći da će joj to obnoviti hrskavicu i zatomiti bolove.
Cijena tog preparata kod nas je oko 260 eura.Navodno je i u Njemačkoj cijena ista kao i kod nas.
Lijepo bih molio nekog od eventualnih korisnika tog prepaarata da mi objasni ima li to ikakove koristi,da ne bacam novac uzaludno.
Unaprijed zahvaljujem
Kažu da Crespin gel,napravljen na bazi hijaluronske kiseline može pomoći kod stanja uznapredovalog degenerativnog osteoartritisa kod bolnih zglobova i ograničenih pokreta.To je lubrikant koji podmazuje zglobove i može pomoći kod smanjenja bolova i bolje pokretljivosti za jedan određeni period,ali da će obnoviti hrskavicu,to je neistina.Regeneracija hrskavice je svjetski problem medicinske znanosti na kojem se puno radi i ima nekih rezultata,ali to daleko nadilazi mogućnosti Crespin gela.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.