Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2013., 00:34   #61
neka u svakoj galaksiji postoji samo jedan planet sa životom(raznim) to su milijarde...a ove budaleštine da ako postoji zašto nas nije posjetio...kad govorimo o životu mislimo na općenito....a ovi bi odma tili da je inteligetno i po mogučnosti milijun puta naprednije od nas...okanite se hollywood-skog razmišljanja
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 23:37   #62
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
neka u svakoj galaksiji postoji samo jedan planet sa životom(raznim) to su milijarde...a ove budaleštine da ako postoji zašto nas nije posjetio...kad govorimo o životu mislimo na općenito....a ovi bi odma tili da je inteligetno i po mogučnosti milijun puta naprednije od nas...okanite se hollywood-skog razmišljanja
bože dragi. kako ti razmišljaš!? a mene optužuješ za holivudsko razmišljanje

Ajmo ovako. Ti kažeš da postoji miliardu planeta na kojima i ma život!? -ok, ajmo to prihvatiti.

ok ,ajmo prihvatiti da ima miliarda planeta sa životom. Ako slijedimo teoriju prosječnosti (vidi nikola kopernik) prema kojoj smo mi prosječna (obična) planeta u prosječnom sunčevom sustzavu u prosječnoj galaksiji -tada dolazimo do zaključka da je 50% tih oblika života manje napredno od našeg -a 50% je naprednije

dakle imamo 500.000.000 planeta sa životom nazadnijim od našeg i 500.000.000 planeta sa životom naprednijim od našeg

Ako su napredniji od nas onda su zasigurno naučili odašiljati radiovalove. No međutim mi nikada nismo uhvatili vanzemaljske radiovalove

jel vidiš!? moje razmošljanje nije nimalo holivudsko -već zdravo razumsko

A opet ako misliš da nismo prosječan planet, pa da ima 50% napradnijih oblika života od našeg diljem univerzuma -onda smo posebni - a to je upravo ono što ja tvrdim. Da se samo na zemlji razvio život

Jer da se razvio i drugdje -zbog čega nebi evoluirao na našu razinu i na razine tisuće i tisuće puta naprednije od nas -što je to što bi ga moglo kočiti u tom razvoju

Vjerovanje u miliardu planeta naseljenih algama -isto je holivudsko razmišljanje kao i vjerovanje u miliardu planeta naseljenih visoko inteligentnim bičima

Samo što zagovaranjem algi djeluješ (ne meni, nego prosječnom čitatelju) kao elitist, a zagovaranjem viskointeligentnih životnih oblika kao holivudist

Ali zašto sustavno zanemaruješ evoluciju?

Pa to je barem nešto za što imamo materijalne dokaze. Za vanzemaljske živote nemamo niti jedan

Znači ti vjeruješ u ono za što nemaš niti jedan dokaz, a odbijaš vjerovati u ono za što imaš milion dokaza

Pa na taj način na koji se ti ponašaš se ponašaju vjernici, ne znanstvenici
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 00:58   #63
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
Mladiću, pa tebi ništa od ovoga što sam ja napisao nije jasno

Dakle naš multiverzum (beskonacan broj svemira nastalih velikim praskom) je svijet u kojem je materija neziva. I kao takav nikada nije mogao postati mjesto u kojem se može razviti život

U našem multiverzumu samo Su četri prirodne sile. Gravitacija, elektromagnetizam, te slaba i jaka nuklearna sila.

Ono što ja zagovaram je neki drugi multiverzum u kojem djeluju drugacije prirodne sile - a život je jedna od njih

Kao što je npr gravitacija u našem mtiverzumu
Moraš znati jednu vrlo važnu stvar: komunikacija između dva univerzuma je TEORETSKI moguće preko crvotočina crnih rupa. a to je više znanstvena fantastika čak i za razvije ne civilizacije. A kamo li da postoji mogućnost spontane meterijelne komunikacije među svemirima !
A M-teorija nam kaže da svemiri mogu biti vrlo različiti. Ali , to je razlika u suštini prostor-vremena i samih čestica ako postoje. http://www.coasttocoastam.com/cimage...oto_medium.jpg

http://www.tip.ba/wp-content/uploads/2012/03/crv.jpg
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 01:39   #64
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
neka u svakoj galaksiji postoji samo jedan planet sa životom(raznim) to su milijarde...a ove budaleštine da ako postoji zašto nas nije posjetio...kad govorimo o životu mislimo na općenito....a ovi bi odma tili da je inteligetno i po mogučnosti milijun puta naprednije od nas...okanite se hollywood-skog razmišljanja
pa to jesu budalastine i mi postojimo pa nismo nikog posetili jedva da dobacimo do meseca
UroshLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:02   #65
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
bože dragi. kako ti razmišljaš!? a mene optužuješ za holivudsko razmišljanje

Ajmo ovako. Ti kažeš da postoji miliardu planeta na kojima i ma život!? -ok, ajmo to prihvatiti.

ok ,ajmo prihvatiti da ima miliarda planeta sa životom. Ako slijedimo teoriju prosječnosti (vidi nikola kopernik) prema kojoj smo mi prosječna (obična) planeta u prosječnom sunčevom sustzavu u prosječnoj galaksiji -tada dolazimo do zaključka da je 50% tih oblika života manje napredno od našeg -a 50% je naprednije

dakle imamo 500.000.000 planeta sa životom nazadnijim od našeg i 500.000.000 planeta sa životom naprednijim od našeg

Ako su napredniji od nas onda su zasigurno naučili odašiljati radiovalove. No međutim mi nikada nismo uhvatili vanzemaljske radiovalove

jel vidiš!? moje razmošljanje nije nimalo holivudsko -već zdravo razumsko

A opet ako misliš da nismo prosječan planet, pa da ima 50% napradnijih oblika života od našeg diljem univerzuma -onda smo posebni - a to je upravo ono što ja tvrdim. Da se samo na zemlji razvio život

Jer da se razvio i drugdje -zbog čega nebi evoluirao na našu razinu i na razine tisuće i tisuće puta naprednije od nas -što je to što bi ga moglo kočiti u tom razvoju

Vjerovanje u miliardu planeta naseljenih algama -isto je holivudsko razmišljanje kao i vjerovanje u miliardu planeta naseljenih visoko inteligentnim bičima

Samo što zagovaranjem algi djeluješ (ne meni, nego prosječnom čitatelju) kao elitist, a zagovaranjem viskointeligentnih životnih oblika kao holivudist

Ali zašto sustavno zanemaruješ evoluciju?

Pa to je barem nešto za što imamo materijalne dokaze. Za vanzemaljske živote nemamo niti jedan

Znači ti vjeruješ u ono za što nemaš niti jedan dokaz, a odbijaš vjerovati u ono za što imaš milion dokaza

Pa na taj način na koji se ti ponašaš se ponašaju vjernici, ne znanstvenici
Pre nego sto pocnes da negiras morao bi znati da se i radio talasi gube na odredjenoj daljini i zasto mislis da bi neki tamo vanzemaljci baratali uopste radio talasima i zasto uopste mislis da bi nekog recimo mi zanimali ili mozda nas posmatraju iz prikrajka i proucavaju,mozda jednostavno prolaze pored nas a da uopste ni ne registruju jednu malu planetu zemlju.
Velicina svemira je nepojmljiva coveku to je nezamislivo ogroman beskonacan prostor,zar nije apsurd bez presedana da jedino mala planeta zemlja bude jedina naseljenamkad bi tako bilo onda bi to bio definitivno dokaz da Bog postoji da je stvorio ljude smao na zemlji a da ovaj ogroman prostor okolo je samoo dekori nista vise, ja bas nesto ne verujem u to,jer je prosto nemoguce
UroshLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 09:11   #66
Quote:
UroshLE kaže: Pogledaj post
pa to jesu budalastine i mi postojimo pa nismo nikog posetili jedva da dobacimo do meseca
Da ali naši radiovalovi se već više od 100 godina šire svemirom

I da ima nekoga vani ko stalno sluša radiovalove (kao što naprimjer naša civilizacija ciljano sluša radivalove iz svemira -i ništa ne čuje) dakle da ima neko tko bi ih mogao čuiti -već bi ih čuo
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 14:39   #67
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
Da ali naši radiovalovi se već više od 100 godina šire svemirom

I da ima nekoga vani ko stalno sluša radiovalove (kao što naprimjer naša civilizacija ciljano sluša radivalove iz svemira -i ništa ne čuje) dakle da ima neko tko bi ih mogao čuiti -već bi ih čuo
ja vec rekoh ovde da se radio talasi gube posle odredjene daljine plus dodas razna "desavanja" po svemiru koja mogu da uticu na te iste radiotalase,a s druge strane kako mi nismo u stanju da uhvatimo necije signale ili odemo dalje od meseca ili marsa,pa tako neke druge naseljene planete sa civilizacijama na istom nivo kao nasa isto to mogu,a one primer naprednije one mogu da nas posmatraju i ispituju iz prikrajka a da mi to ni ne znamo niti registrujemo ili im jednostavno nismo zanimljivi.
Meni licno je apsurdno da mislim da smo sami,to je prosto nemoguce
UroshLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 14:49   #68
radiovalovi se ne gube nego S/N omjer postaje nepovoljan ako poruku namjerno ne saljes na veliku udaljenost specijalnim tehnikama kodiranja

plus ti radiovalovi sto smo mi proizveli tek su mogli 100 svj. godina proputovat otprilike sto je smijesno malo
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 15:43   #69
elementi postoje. a kombinacija njih. slaganjem nizova, entropijom do nas

ukratko od elementa moze sve nastati. trebalo bi prvo opisat zemlju kako funkcionira. i kako se ljudi unutar nje ponasaju i razvijaju. nije dovoljno opisat neke stanice. jer te stanice su tu samo zbog matere zemlje. a zemlja je djete solarnog sustava.

sve ostalo je jednostavno. rep (veza s korjenom), noge (jaci pokretaci da se odvojis od korjena), oci i putanja kretanja opcenito je tu sa svrhom. a svrha je hrana. s tim da nadopuna hrane (izgorene energije) ima vise oblika. u pravilu prva svjest je sireje. najprimitivniji oblici se samo sire. ali sila druge susjedne prirode oblicima ne da se sire do beskonacno. s razlogom je najvise planima tolika, ili najvisi covjek. da je visociji ne bi imalo previse smisla u opstajanju. kitovi su veci, jer ajmo rec plutaju. skoro da su mogli izrast kao jeda velika lopta. ali opet im treba duguljsto truplo da se krecu. i svi ti prcesi se vrte u krug. kao musice (vjeruj mi i ljudi se samo vrte u krugu s svojim radnjama) ili kako se voda nakuplja oblake, pa kasnije padne dole...

osnovne primjere kiselina, uvjeta su ti vjerovatno vec opisali...

od pecinsko covjeka do covjeka danas, da se mene pita nema nikakve razlike. ovo sto danas imamo je cisti splet okolonosit i potraznje covjekove da brze dode do zelje. a sve se bzira na toplini i hrani. razmnozavanje kod kompleksnih bica isto krece od osnova. neka kemijska supstanca, baloni. iz balona izlreti neki drugi sastav. ne vidim razliku i kod covjeka

kao sto oci suze, imas kanale i prljavstina ide u nos. kao sto kuca ima krov. cita priroda prilagodena gravitaciji i potrebi
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 15:55   #70
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
Da ali naši radiovalovi se već više od 100 godina šire svemirom

I da ima nekoga vani ko stalno sluša radiovalove (kao što naprimjer naša civilizacija ciljano sluša radivalove iz svemira -i ništa ne čuje) dakle da ima neko tko bi ih mogao čuiti -već bi ih čuo
radio valovi nemaju beskonacnost sirenja. svemir isto ima otpor i gustocu. nijedan nas signal ne ide dalje od alfa centuria. a ja mislim samo 10 posto tog puta.

da usmjerimo snazan treptajuci svjetosni signal isto ne bi dosao do kraja mljecne staze... vec tamo iza solarnog sustava ga nitko ne bi vidio


tako da nas nitko ne cuje. a ono sto mi cujemo tj vidimo su teleskopi i spustanje letjelica. jako je to daleko da bi sto zakljucili

sto se tice alien tehnologije, ne mogu ic u tu raspravu, jer definitivno bi tad imao i drugu svijest . po covjecanstvu bi mogao rec da smo me food sekers. danju nocu, ovisno kako koji hunter... te van zemaljaske generacije bi bile iste kao mi. ma da vrhunskom tehnologijom ce ta potreba nestati. ma nece energija je potrebna za bilo koje odrzavanje energije. inace sve bljedi

s tim da smo mi ovdje ovisnici o kisiku, pa hrajivim namirnicama. oni tamo, ovisno o sistemu u kojem su mogu na totalno drugaciji nacin uzimat hranjivu vrijednost.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:09   #71
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
ok ,ajmo prihvatiti da ima miliarda planeta sa životom. Ako slijedimo teoriju prosječnosti (vidi nikola kopernik) prema kojoj smo mi prosječna (obična) planeta u prosječnom sunčevom sustzavu u prosječnoj galaksiji -tada dolazimo do zaključka da je 50% tih oblika života manje napredno od našeg -a 50% je naprednije

dakle imamo 500.000.000 planeta sa životom nazadnijim od našeg i 500.000.000 planeta sa životom naprednijim od našeg

Ako su napredniji od nas onda su zasigurno naučili odašiljati radiovalove. No međutim mi nikada nismo uhvatili vanzemaljske radiovalove

jel vidiš!? moje razmošljanje nije nimalo holivudsko -već zdravo razumsko
Sad uzmi u obzir da radio valovima treba jedna godina za preći jednu svjetlosnu godinu i da bi najbliža naprednija civilizacija mogla biti udaljena preko 500 000 svjetlosnih godina. To znači da bi oni trebali biti 500 000 godina ispred nas da bismo mi danas hvatali njihove radio valove.
MrBlc is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:08   #72
I uostalom zakaj bi neka druga civilizacija uopće koristila radiovalove. Možda koriste neke druge vrste komunikacije, svijetlo, drugačija treperenja, telepatije iliti koješta drugo. Ako gledamo antropocentrično da smo mi najnapredniji oblik onda su radio valovi stvarno za sada krajni domet.
A civilizacija koja se razvijala na malo drugačiji način uopće ne mora biti humanoidna, i samim time tehnološki se može razvijati u sasvim drugačijim smjerovima. Ljudski rod je smjesa uvjeta na ovoj planeti u ovim uvjetima. Promjeni makar jedan parametar i kroz dugo razdoblje imat ćeš drugačiji razvoj. A samo mogućnosti kombinacije sličnih ali ne istih uvjeta su beskonačne...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 09:51   #73
Evo što je napisao jedan moj zemljak, inače doktor biokemije: http://vixra.org/pdf/1105.0025v1.pdf

Tu on iznosi svoja zapažanja o tome kako je vjerojatnost formiranja funkcionalnih proteina zastrašujuće mala. Jer se proteini mogu napraviti od ISTIH aminokiselina na užasan broj načina. Ali samo vrlo mali broj od te šume faje neko korisno svojstvo unutar živog bića.

Ja sam pokušao dobiti od njega odgovor da li zna neke još jednostavnije oblike života negoli što su to virusi (koji su inače neka vrsta poluživota). Znanost za sada ne poznaje takav oblik. Dakle između aminokiselina i jednostavnih dijelova RNA s jedne strane, te virusa ili sl. vrlo primitivnih organizama , znanost ne poznaje. U laboratorijskim uvjetima je moguće dobiti i vrlo složene organske strukture od početnih anorganskih elemenata. Ali on tvrdi da je jednostavno nemoguće da tako nešto nastane u spontanim uvjetima unutar prirode.
Pa makar se radilo o periodu od milijardu godina.
Njegove tvrdnje treba uzeti s rezervom jer sam primijetio da je on čisti kreacionist. Mene samo zanima da li ovdje ima neki STRUČNJAK BIOKEMIJE pa da malo pogleda daj članak i dade svoje mišljenje. Jer inače članak nije na kreacionističkim stranicama. A pisan je vrlo stručno !

To me neobično asocira na riječi našeg akademika, koji je popio lijepe kritike svojih kolega jer da navodno negira teoriju evolucije. Ali on je u principu ne negira nego ima neke svoje zaključke: http://www.youtube.com/watch?feature...PQI9OEM#t=4002

On sam kaže: "Prije 5 miliona godina smo naj-vjerovatnije imali zajedničkog pretka sa čimpanzom, ali ne znamo kako je takva velika razlika u genomu nastala za tako kratko vrijeme"

Ova ista logika vrijedi i nastanak života, samo je u pitanju čisto umnožavanje i funkcionalno prestruktuiranje organskih molekula koje su inače nastajale spontano na pra-zemlji.

Problem je slijedeći: da li stvarno postoje još neki prirodni zakoni koji to omogućuju !?

Npr. ima teorija da neki anorganski spojevi (glina, pirit ili sl) zluže kao neka vrsta kostura za sintezu organskih molekula u pravcu da imamo funkcionalni "spoj". Ali i ta teorija je tek u začetku i nije se puno pomakla od svoga nastanka.

Zadnje uređivanje krena : 05.10.2013. at 10:07.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 14:30   #74
Ako bismo viruse (a tu postoje DNA i RNA virusi) smatrali oblikom života, onda bi još jednostavniji oblik života bili prioni.
http://en.wikipedia.org/wiki/Prion
To bi bio oblik života na stepenici složenosti iznad aminokiselina i organiziranijeg oblika kao što je sekvenca RNA.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 16:32   #75
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Ako bismo viruse (a tu postoje DNA i RNA virusi) smatrali oblikom života, onda bi još jednostavniji oblik života bili prioni.
http://en.wikipedia.org/wiki/Prion
To bi bio oblik života na stepenici složenosti iznad aminokiselina i organiziranijeg oblika kao što je sekvenca RNA.

On je doduše spomenuo prione u svome tekstu koji je jako stručan, tako da i prevod nije previše razumljiv. Doduše, prione spominje izgleda u kontekstu da iste aminokiseline mogu tvoriti i korisnu kao i vrlo štetnu bjelančevinu. Strana br. 5 :

Svi modeli evolucijski osloniti na tome određene promjene utječu na fitness. Ali se mijenja protein preklopite korisno ili štetno za fitness? Ili, je održavanje proteina puta povoljan ili štetno? U fiziološkim uvjetima, autohtoni metamorfnih proteini se zna da postoje u dvije alternativne naborima, a obojica se pojaviti u biti koristan [36-38]. Nasuprot tome, kada se
materinji ljudski prion proteina mijenja svoj ​​poklopac, promjena uzrokuje smrtonosnu bolest znali su
Creutzfeldt-Jakobova bolest [39].
Dakle, jednokratno mijenja može biti koristan, ili to može biti
štetno. Nadalje, neki autohtoni funkcionalni proteini nedostatak definiranu 3D strukturu uopce, a time spadaju u grupu pod nazivom "suštinski nestrukturiranih proteina" [40]. U
S obzirom na naprijed eksperimentalnih rezultata, na temelju čega se može odabrati jedan znak i Magnituda za fitness učinak isključivo zbog, recimo, RMSD 1,3 razliku u 3D
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 22:40   #76
Meni je malo čudno da se replikacija uzima kao osnovno svojstvo života. Prikladniji kandidat je metabolizam. Recimo, puno smisla ima tvrdnja da su se prvo pojavili nereplicirajući kemijski mehanizmi/organizmi koji su održavali određenu unutarnju stabilnost, te da se kasnije javio mehanizam replikacije.

Sa wikipedijine stranice o abiogenezi: link
Quote:
"Metabolism first" models

Several models reject the idea of the self-replication of a "naked-gene" and postulate the emergence of a primitive metabolism which could provide an environment for the later emergence of RNA replication. The centrality of the Krebs cycle to energy production in aerobic organisms, and in drawing in carbon dioxide and hydrogen ions in biosynthesis of complex organic chemicals, including amino acids and nucleotides, suggests that it was one of the first parts of the metabolism to evolve.[127] Harold J. Morowitz concludes that given sufficient concentrations of ingredients the cycle will "spin" of its own, as the concentration of each intermediate rises, it tends to convert into the next intermediate spontaneously. It thus appears to be in origin, not a creation of the genes, but the product of thermodynamics and chemistry alone.[128] Somewhat in agreement with these notions, physicist Sean Carroll has proposed that "the purpose of life is to hydrogenate carbon dioxide" (as part of a "metabolism-first", rather than a "genetics-first", scenario).
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 01:18   #77
A možeš svašta utrpat u definiciju života, šta god stavio neke stvari koje ti izgledaju žive neće to zadovoljit, a druge će zadovoljit koje misliš da ne bi trebale. Dobre definicije nema. Metabolizam bi recimo isključio umjetne forme života, isključio bi AI koja će jednog dana bit življa od ikojeg čovjeka npr. Sposobnost replikacije isto ne valja, jer se neki organizmi ne mogu replicirat a opet žive.
Moš tako stavit bilo šta, npr da je život ono šta je u stanju iskomponirat skladbu pa si opet u problemu. Neke ptice će ti tu upast u definiciju, a većina ljudi neće. T. Huljić bi onda bio neki prijelazni oblik i oko njega bi se vodile debate
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.

Zadnje uređivanje Frogger : 06.10.2013. at 10:17.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 02:19   #78
Ne postoji život koji se ne može umnožavati?
Mislim da je najoportunije gledati na život kao sve što se samoreproducira.
Evolucija je najstariji kontinuirani proces koji ima najkompleksnije rezultate poznate čovjeku, ne možemo se nadati samo tako ju razumijeti.
Ne možemo izmjeriti današnju ratu mutacije i reći da je uvijek takva bila. Evolutabilnost je vjerojatno pozitivno evolucijsko svojstvo(tj sigurno je pogledajte spolno razmnožavanje kojem je svrha evolutabilnost) pa zašto mislimo da ne postoje drugi mehanizmi takvog drevnog procesa koji mogu objasniti neke stvari? https://www.forum.hr/showthread.php?t=788200 promjeri teoretskih mehanizama evolucije u aphexovom postu
Što se tiče ovih broja kombinacija proteina ja stvarno nekad ne znam jese ljudi prave glupi il sta. Genetska šifra je degenerativna, tko kaže da proteini moraju imati takvu ultra strogu strukturu, proteini se ne slažu atom po atom etc....
__________________
'Grown adults refusing to take medicine in favour of prayer is my favourite form of natural selection.' - Ricky Gervais.
Atronach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 10:16   #79
Mazga je križanac magarice i konja, a mula kobile i magarca. Oboje su neplodni, što znači da se ne mogu razmnožavat. Pa ipak, druge osobine živih bića imaju i blesavo bi bilo ne svrstavat ih u živa bića.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 10:18   #80
štaj prvo nastalo: virusi ili bakterije ?
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.