Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2014., 11:22   #61
Quote:
Prim kaže: Pogledaj post
Kupio danas novi broj goout!... odličan je svaka preporuka, Jankovićev super članak o kenijskim maratoncima (volim kad nešto novo naučim iz tog časopisa)...
Slično ovome?
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 15:28   #62
Prim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 14:17   #63
Još jedan zanimljiv članak iako malo stariji...
ATHLETIC FOOTWEAR AND RUNNING INJURIES
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 16:31   #64
Bilo jenpuno debata od 2006 do sada. Ko sto debele tenisice ne smanjuju ozljede tako isto ni bosonogo, batem ne dokazanonnekpm studijom. A najgluplji argument je da djecu ucimo da hodajj bosi kad su mali pa zasto ne i kad smo velki. Ko da ista vrijedi hodat bos po betonu i tvrdom. Utjee na razvoj stopala samo ako su bosi po travi, sljunku i slicnom.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 17:49   #65
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Bilo jenpuno debata od 2006 do sada. Ko sto debele tenisice ne smanjuju ozljede tako isto ni bosonogo, batem ne dokazanonnekpm studijom. A najgluplji argument je da djecu ucimo da hodajj bosi kad su mali pa zasto ne i kad smo velki. Ko da ista vrijedi hodat bos po betonu i tvrdom. Utjee na razvoj stopala samo ako su bosi po travi, sljunku i slicnom.
Jesi li uopće pročitao cijeli članak ili samo napreskokce?

Meni je zanimljivija usporedba jeftinih i skupih tenisica
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 21:37   #66
Jako dobar clanak...

Bosonogo trcanje nema iste ozljede kao i tenisice za trcanje. Vecinom je to povezano za periodom adaptacije. Ako imas "normalne" tenisice i sad si kupio barefoot. Odi na trcanje i dobit ces takav osjecaj lakoce i senzacije da bus napravio isti broj kilometara kao i sa "normalnim" tenisicama, nakon par takvih trcanja dobit ces takve ozljede da ces morati pauzirati godinu dana ili se nikada vise ne oporaviti...
Na svakoj barefoot/min tenisici pise isto..."period adaptacije"

Vjerojatno se najvise ljudi ozljedi u tom tranzicijskom periodu... i to je kraj barefoot pokreta za njih
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:59   #67
Samo na preskokce sam procitao jer sam dosad vec mnoge procitao.
No cinjenica jenda elita jos uvijek trci u tenisicama. Mi ovdje uglavnom ne pricamo o osjecaju prilikom trcanja vec o tome kako cemo napravit novi pb druge sezone i slicno. Meni je najveci guat trcat kroz sumu al to mi uglavnom uopce ne pomaze kod ostvarenja zadanog cilja.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 18:45   #68
Ja kupujem i Outdoor fitness i Go out i oba magazina su mi super, pogotovo iz razloga što su zastupljeni svi outdoor sportovi.

Sviđa mi se recimo u novom broju Go outa, što imaju priče običnih ljudi, rekreativaca koji su u svoj dnevni raspored uklopili sport koji vole i trude se postići neke svoje rezultate i zacrtane želje.

Lijepo je da i HR napokon ima par magazina kakvi u svijetu postoje već odavno..nadam se samo da će se održati kroz vrijeme i da neće ugasnuti nakon nekoliko brojeva.
FindYourWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:38   #69
Jako kvalitetan drugi broj go outa

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 21:26   #70
izašao je outdoor fitness za kolovoz, ja danas kupio i nisam baš nešto oduševljen jer je jako puno biciklističkih tema.

ja bi da netko napokon pokrene magazin samo o trčanju (aktualni maratoni i trke, priče sportaša, prehrana, odjeća i obuća, intervjui,savjeti....), mislim da smo spremni na jedan takav magazin. Bilo bi doboljno da je dvomjesečnik, kao i go out.
comatose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 22:58   #71
slazem se sa comatose jer i mene bicikl teme opce ne zanimaju a pogotovo ne o vrstama i mehanizmima bicikla i slicno...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 23:28   #72
Taman sam piknila primjerak Outdoora, sta im je, postali su redoviti

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 23:30   #73
Da, cudno da toliko forsajj bicikle kad za to postoji biker koji izlazi sada redovnije i pokrova dosta toga za bicikloentizijastu.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 23:43   #74
Meni nije cudno niti imam osjecaj da se nesto posebnk forsa. Outdoor pokriva puno razlicitih ativnosti i ta sarolikost u konceptu mi je skroz ok. Nekako mi se cini kako smo mi premala scena za imati casopis samo o trcanju koji bi se uspio odrzati na trzistu. Molim se jednorogu da se ova dva koja sad izlaze ne ugase.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 18:56   #75
Evo malo statistike; u novom broju outdoora 27 strana je posveceno biciklistickim temama, a samo 13 strana trcanju. Sve ostalo su druge outdoor teme i reklame.

Znaci, duplo vise biciklizma od trcanja sto je stvarno cudno s obzirom da, kako je DNx spomenuo, postoji magazin biker na trzistu. Nije mi to bas jasno....

Meni osobno je bolji Go out, trcanje je ipak nesto vise zastupljeno.

Al kaj je, tu je, nesmijemo se zaliti....prije godinu dana nismo imali nikakav magazin a sad ipak imamo dva
comatose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 19:39   #76
meni je u go outu isto previše biciklizma
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 18:31   #77
kojim datumom izlazi Go out?
__________________
Samo je jedan Dražen Petrović
redizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:10   #78
Izasao outdoor fitness za rujan
comatose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 08:29   #79
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Jako dobar clanak...

Bosonogo trcanje nema iste ozljede kao i tenisice za trcanje. Vecinom je to povezano za periodom adaptacije. Ako imas "normalne" tenisice i sad si kupio barefoot. Odi na trcanje i dobit ces takav osjecaj lakoce i senzacije da bus napravio isti broj kilometara kao i sa "normalnim" tenisicama, nakon par takvih trcanja dobit ces takve ozljede da ces morati pauzirati godinu dana ili se nikada vise ne oporaviti...
Na svakoj barefoot/min tenisici pise isto..."period adaptacije"

Vjerojatno se najvise ljudi ozljedi u tom tranzicijskom periodu... i to je kraj barefoot pokreta za njih
a sada ti potrazi po internetu sto su rekle prave studije o bosonogom trcanju. i sto je rekao lik koji je to popularizirao u zapadnom svijetu. ne postoji znanstveni dokaz ikakve korisnosti.
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:16   #80
@comatose - kupljen? dojmovi?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.