Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2015., 00:11   #41
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste skužili, nema više Paronje*!!!


*Sad je paSonja.
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ni oni sami ne znaju što bi
Otvoriš pasonju i piše udomljavanje pasa u naslovu stranice.
A psi su ostali isti.
Znaju, znaju. To je kao ono iznajmljivanje stana po danu.

P. S. Nekad se to zvalo Stundenhotel.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:38   #42
Divna subota; sunčana, fino topla; savršen dan za provesti ga na zelenim površinama Klinike Vet. faxa; a bome su im sve površine zelene; i one travnate i one u ambulantama kako kuja s nogom već drugi tjedan nije na TI, odlučismo otići malo se poslikati da eliminiramo ono , kaktiga, na kaj se odma prvo sumnja kod većih pasmina - ruptura koljenog križnog ligamneta. I tak, došli, prijavili se, čekali pregled, gledali druge pese; pozvali nas nutra, odmah pitali " a brnjica, bez brnjice ćemo " i " a da psa sediramo " ! Brzo smo pokazali da ni za jednim od navedenog nema potrebe; čuj, uspavljivati poradi pregleda. Curka je ko i uvijek surađivala besprijekorno; i za nagradu se ( kao i uvijek kod veterinara ) popišala Onda smo otišli napraviti slikicu; pa smo opet čekali, čekali, gledali druge pese koji ih nimalo nisu interesirali; osim ako su se; kao jedan bahati; prvi , na krivi način, obratili nama. I zanimljivo je to zaista; sjedimo u čekaoni, psi okolo sjede, mali/veliki , svakakvi.....i mir je; naši leže i odmaraju. Ulazi još jedan pas; nešto kao labrador, vlasnica nas pogleda ( pogleda pse ) , doslovce zine, okrene očima i uzdahne ( pomislila sam da joj se psi gade ) a njen pas ni pet ni šest drito povuće ka našima i zareži. Naši se dignu i vele mu nekaj na svom jeziku; nisam razumjela ali je vrlo grdo zvučalo ( a nije bilo lajanja ) , i svi su nas pogledali. kasnije saznajemo da se gospođi vlasnici nismo gadili nek je znala da bu joj pas reagirao jer, kak je rekla; uvijek tako bahato reagira naspram svih. Epa, znala sam da naši nisu bez veze , od svih ostalih, samo na njega malo podivljali. Kuže to psi. I tak, dočekali slikanje, poza za bilokakvo slikanje nogu je ista kao i ona za slikanje kukova; psa stave u korito V oblika; vlasnik drži za jedna noge a gospon tehničar koji damfa ko bačva rakije za druge dvije. Onda se još malo pas popiša na stolu , čak i zeru posere....i onda ti, vlasnik, shvatiš zakaj je tehničar kroner Onda čekaš fotku još dvajst minuta; dotle lijepo šetaš po cijelom kompleksu faxa; gledaš konje, ližeš kozama njuške kroz ogradu, gledaš jarca kak se zabija u ogradu pokušavajući psa pogoditi u galvu; pa ak imaš psa poput naše kuje gledaš kako joj rep pada i veseliš se da je tu ta ograda Onda piješ vodu iz kopanje di ovce piju; pa šetaš još malo, pa dobiješ fotku; onda čekaš opet da odeš onom prvom doktoru , pa i to dočekaš; onda zažališ kaj si čekao jer ti taj prvi doktor ne veli niš pametnije negko kaj si pročitao iz nalaza i ne veli niš drugo od onog dokrota koji ti je nalaz pojasnio. Suma sumarum; rupturu križnog koljenog kuja nema; displaziju nema ali NISU isključive evenutalne sekundarenepromjene u području proksimalnoga femura i to zbog položaja životinje tj nepravilne projekcije.

Vele da dođemo opet se slikati za dva dana, pa opet za dva dana.....pa svašta čovjeće; ko bi se tolko zračio. Bumo se mi konzultirali malo sa našim doktorom, dobili smo preporuku za nadomjestak prehrani za takve situacijice pa bumo gledali kako će se to razvijati kroz narednih mjesec dana.

Fotkanje - 200 kn
Pregled - 121


Zabava - neprocjenjiva
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 08:24   #43
Nazalost da se požalim i ja, Suli se otvorio tumor koji ima godinama ali je bio dobrocudni.
Preko noci joj je gore, jos i nekontrolirano piski, boli ju želudac valjda od nervoze.
Danas imamo preliminarni pregled a koliko god ja to odbijam u glavi, mislim da ce operacija biti nužna.
Jos ćemo ako stanje moze toliko pričekati i naruciti se do Slovenije po jos jedno mišljenje.

Eto ti mojoj Suli poklon za 12-ti rođendan kroz par dana, nista jos ne znamo, prvo punktacija da se vidi da li je postao maligni tumor...
Držite nam fige.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 11:14   #44
A ovo je bas losa vijest. Daj javi kaj su rekli. Ja sam ostala osupnuta neki dan; poznati slo vet sugerirao je poznaniku koji ima stene velike pasmine da u prvih godinu dana hrani sto losijom hranom?! (pas je jeo orijen, ovaj ga je prebacio na hills). Kao zbog proteina? Naravo da se pas od hillsa prosrao do kraja..
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 12:15   #45
Oh, Afra! Zašto još i ovo nakon tolikih godina beskrajne požrtvovnosti za Sulu? Ovo kako se ti brineš o njoj puno ljudi ne radi ni za svoje najbliže, čak ni za sebe. Ljubni Sulu u moje ime. Držim fige da stvar nije tako ozbiljna kao što ti se čini.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 12:23   #46
afra, držite se.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 13:46   #47
Afra, saljemo pozitivne vibre. Uz sve probleme oko Albe i njenog zdravlja, ovo vam stvarno nije trebalo.
A Sula neka se brzo vrati na staro, da se setamo po kvartu sto prije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:39   #48
Hvala vam puno.
Angelsss i ja se nadam konačno zdravim psima i setnjici.

Evo imali smo mini zahvat jer se ta nakupina zagnojila i upalila.
Smiruje se no izgledno je operacija jer ce se vratiti opet i opet...

Ima i jaku upalu mjehura ali to je rjesivo.

Da li ima netko iskustvo operacije i anestezije starijeg psa, Sula ce kroz par dana 12.
Odluka je u biti na meni, trebala bih odlučiti ovaj tjedan.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:05   #49
joj baš je nekakav težak početak godine..
nas je u 15.oj godini napustio Doggy..naš dedek.. divne je godine doživio ali je svejedno teško..

afra, nadam se da će Sula biti dobro.
ako je neizbježno i ako bi joj smanjilo bolove i riješilo probleme, ja bi pristala na operaciju. bez obzira na sve..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:08   #50
Afra; ni ja se nebih dvoumila za op koja joj može pomoći te joj život učiniti lakšim. Rizik uvijek postoji, uvijek ali u takvim situacijama , vjerujem, da vrijedi riskirati jer su to pat pozicije skoro.

Držimo fige i šaljemo vibre.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:26   #51
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno.
Angelsss i ja se nadam konačno zdravim psima i setnjici.

Evo imali smo mini zahvat jer se ta nakupina zagnojila i upalila.
Smiruje se no izgledno je operacija jer ce se vratiti opet i opet...

Ima i jaku upalu mjehura ali to je rjesivo.

Da li ima netko iskustvo operacije i anestezije starijeg psa, Sula ce kroz par dana 12.
Odluka je u biti na meni, trebala bih odlučiti ovaj tjedan.
Naš je Dikić s 13 godina išao na operaciju kuka, svi su nalazi ukazivali izvrsnu kondiciju, stanje kao kod upola mlađeg psa. Međutim, ako je operacija neizbježna, nemoj čekati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:42   #52
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
joj baš je nekakav težak početak godine..
nas je u 15.oj godini napustio Doggy..naš dedek.. divne je godine doživio ali je svejedno teško..
Joj, tuga na svakom koraku, koliko god sretan čovjek bio. Nije vam lako, držite se.

Afra, dobro promisli o svemu, nije ti laka odluka ali svakako je bolje pokušati omogućiti još što više...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:50   #53
Na gluplji članak nisam dugo naišla

@Timbalandica - drži se!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:53   #54
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Na gluplji članak nisam dugo naišla
Predzadnja rečenica sve govori. Tj. sve se vrti oko crkve.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:55   #55
dovoljno je pogledati srpsku kinologiju i koliko ima lutalica po srbiji...a on piše neki pametan članak.
neka pomogne tim psima na cesti, ako već neće se zvati psećim tatom. slažem se sa vjenčanjem s ljubimcima, to je neupitno i takve slične budalaštine.

imam prijatelje u srbiji i jedna prijateljica mi kaže da ne zna kuda bi glavu okrenula...i to nema samo mješanaca nego onih pasmina iz štanca, koje lutaju gradovima i selima. i nitko ništa, stanje je sve gore.
a ne da se ne odnose prema ljubimcu kao prema članu obitelji, nego kao prema smeću.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:20   #56
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
imam prijatelje u srbiji i jedna prijateljica mi kaže da ne zna kuda bi glavu okrenula...i to nema samo mješanaca nego onih pasmina iz štanca, koje lutaju gradovima i selima. i nitko ništa, stanje je sve gore.
a ne da se ne odnose prema ljubimcu kao prema članu obitelji, nego kao prema smeću.
S drugim dijelom se slažem u potpunosti, ljubimci, naročito psi služe za čuvanje dvorišta, napuštenih placeva i slično. Ti psi dobiju jednom dnevno jesti (ako i toliko) jer uglavnom borave sami u dvorištu daleko od vlasnika pa ih on hrani kad mu je usput da navrati. Naravno da oni nađu sebi put i pobjegnu, kolju kokoši susjedima pa ih ovi otruju i tako u krug.
Ali, to nije slučaj samo u srbiji, ima toga dosta i ovdje, naročito u manjim sredinama.
U srbiji nema toliko azila, nije sve uređeno u mjeri kao ovdje ali tamo, bar u Novom Sadu ja samojeda ne mogu šetati gradom bez lajne i brnjice+knjižice cijepljenja, što ovdje nije slučaj. Tamo su komunalni redari učinkovitiji, ima ih skoro na svakom koraku tako da nema previše ekscesa. Iskreno, ja nisam viđala baš lutalice u NS, ne kažem da ih nema ali prije bi to bio slučaj sa rubnim dijelovima grada i manjim naseljima.
Najveći minus tamo po gradovima je što nema parkova i livada za pse, pa ih nemaju ljudi gdje istrčati, a oni koji žive u dvorištima najčešće niti ne idu u šetnje.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:57   #57
A joj, zao mi je Timba.😥
Držite se.

Ja jos nisam sigurna, odlučiti cu u razgovoru s vetom.
Btw kod Žarka smo i s obzirom kako mi je pas težak za pregled, iznenadilo me koliko je brz i spretan, nista se ne razvlači i Sula mi se ne stigne snaći i već je gotov pregled.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:28   #58
Sviđa mi se kad ljudi nemaju dvostruka mjerila.

Šećem pod pauzom; radim u centru i promet je gust, puno je ljudi....

Ide familija mlada - tata, mama, sinek od 4 ili 5 godina i pasić ala bretonac ili taj neki španijoliki .......


U susret im dolazi još jedna familija, guraju kolica, nutra friško rođena bebica. Čestitanje, grljenje.....

Onaj mališa dečec odjurio jedno 50 tak metara od roditelja, hoda po rubu nogostupa; nalukava se pod svoje cielice, cesta je prometna......

Pas se drži na metar do dva od svojih ljudi.

Ne fermaju ni di je dečec ni di je pas......al poštujem to, nema dvostrukih mjerila barem ; ni jedno ni drugo nije vezano i oboje su bili pod slabim do nikakvim nadzorom " nadređenih" si !
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 11:54   #59
Sutra je operacija, javim kako je proslo!
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 23:26   #60
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Sutra je operacija, javim kako je proslo!
Kako je prosla operacija?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.