Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2016., 19:51   #21
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ja oštetim asfalt, a ne on mene.
E to je stav :chucknorris:
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 20:43   #22
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
E to je stav :clinteastwood:
Ispravil sam ti post
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 21:04   #23
A more i tako
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 21:15   #24
nakon večerašnjeg trčanja

Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 23:50   #25
Quote:
scaramouche kaže: Pogledaj post
6min/km je lagano jogiranje za pocetnike?!! Meni je to osobni rekord i na 5 i na 10km i to na atletskoj stazi, u maxicu je i dosta sporije. Znam ljude koji imaju vec par HM sluzbenih i to im je pace s kojim su zadovoljni a znam i puno sporijih rezultata. Vidim ovdje na izvjestajima s treninga da ste svi jako brzi, ali nije to prosjek za jednog rekreativca, treba teziti napretku ali ipak ne ovak demoralizirati u startu.
za baš početnike 6 min/km može biti prebrzo.
al ako ti je to rekord na 5 i 10 km, nešto krivo radiš. ne mislim na tempo nego, na 5 km moraš imati brži tempo nego na 10km.

inače, za rekreativce koji nemaju prevelik višak kilograma,koji treniraju par godina redovno, u godinama su do 40 i muškog su spola, pejs na polumaratonu od 6 min/km bi se trebao odraditi bez previše muke.
ako to nisi u stanju, bespotrebno se ubijati 21 km. sasvim je dovoljno desetak km
far-pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 22:19   #26
Evo izvjestaa,

dosegao sam tu dionicu od 5 km, pretrcim je sada i to mi je neka granica, no meni nije cilj samo trcanje nego i vjezbe tijela, tako da tu dionicu od 5 km pretrcim u nekih sat vremena i to sa 3-4 pauze u kojima radim vjezbe...Mislim da mi puni vise od ovoga i ne treba jer kardio treinng od sat vremena je sasvim dovoljan, pogotovo ako se moze stici odraditi tako 2-3 tjedno...Ja sam prezadovoljan...

Mozda cu nakon nekog vremena dok jos dobijem kodicije na jednom treningu pokusati samo pretrcati u komadu i bez stajanja tih 5 km, ali sada za to nisam spreman...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 07:41   #27
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Evo izvjestaa,

dosegao sam tu dionicu od 5 km, pretrcim je sada i to mi je neka granica, no meni nije cilj samo trcanje nego i vjezbe tijela, tako da tu dionicu od 5 km pretrcim u nekih sat vremena i to sa 3-4 pauze u kojima radim vjezbe...Mislim da mi puni vise od ovoga i ne treba jer kardio treinng od sat vremena je sasvim dovoljan, pogotovo ako se moze stici odraditi tako 2-3 tjedno...Ja sam prezadovoljan...

Mozda cu nakon nekog vremena dok jos dobijem kodicije na jednom treningu pokusati samo pretrcati u komadu i bez stajanja tih 5 km, ali sada za to nisam spreman...
ovo je puno kvalitetniji oblik rekreacije od samog trčanja. to je ujedno i pravi fitness kakav preporučuju mnogi treneri (kombinacije kardio i anaerobnog treninga). samo opušteno i užvaj
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:56   #28
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Za rekreativca trkača je poželjno trenirati sat-sat i pol, 3-4 puta tjedno. Kako je rekao shicy, nije svaki trening isti, ali ako misliš na duga lagana trčanja, trebalo bi dosegnuti barem duljinu utrke za koju se pripremaš, ili premašiti tu duljinu za 20%.
Ako misliš samo jogirati radi boljeg zdravlja, kreneš sa pola sata 3*tjedno, i zatim povećavaš duljinu treninga. Za pola sata bi trebalo moći istrčati 5 km barem(6 min/km), s jednim kratkom pauzom na pola. i najvažnije pravilo: trenirati ustrajno, ne odustajati.A rezultat mora doći, nitko nije postao lošiji s treniranjem, već samo bolji.
Diego, oprosti, ali 5 km u 30 min (pace 6.0) je daleko brže od joggiranja, a osoba bez trkačeg staža ne može istrčati 30 min sa samo jedno pauzom.

Trebalo bi krenuti sa primjerice 3 min trčanja + 1 -2 min hodanja pa povečavati minutažu trčanja. Sat, sat i pol 3-4 puta tjedno je jako puno p predloženom paceu. u Najsvjetlijem slučaju to je 60km tjedno, 240 mjesečno. Ja trčim 300-400 mjesečno sa prosječnim paceom 5.15 i daleko sam iznad rekreativca.
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:05   #29
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Ja trčim 300-400 mjesečno sa prosječnim paceom 5.15 i daleko sam iznad rekreativca.
300-400

Na kakve utrke si se fokusirala?
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:10   #30
Smile

Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
300-400

Na kakve utrke si se fokusirala?
Ultramaratone. 100km mi je najdraža disciplina
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:11   #31
Sunce ti ljubim 100 tjedno. Vremenski dosta zahtjevno. Kad stigneš?
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:15   #32
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Sunce ti ljubim 100 tjedno. Vremenski dosta zahtjevno. Kad stigneš?
Stjuardesa sam. Imam vremena

Nemam klasično radno vrijeme. 1 dan letim 14h pa sam 3 dana off

A sada sam u zg na GO pa imam vremena na pretek.
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:23   #33
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Ultramaratone. 100km mi je najdraža disciplina

Koji ti je PB na 100km?


Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Sunce ti ljubim 100 tjedno. Vremenski dosta zahtjevno. Kad stigneš?
Idemo se nas dva igrat u pješčaniku, gdje smo mi od toga...
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:26   #34
Talking

Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post

Koji ti je PB na 100km?
8:16:16

Nadam se da ću uskoro uspjeti ići ispod 8 h (iznad 8 h nisi cijenjen)
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:28   #35
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Idemo se nas dva igrat u pješčaniku, gdje smo mi od toga...
Baš to meni još ni maraton nije na repertoaru. Prijavio sam grawe noćni polu ali sada mi dođe da promijenim na 3/4 maraton

Kad god pomislim da napredujem pojave se ovi ultramaratonci i zbediraju me skroz
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:29   #36
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
8:16:16

Nadam se da ću uskoro uspjeti ići ispod 8 h (iznad 8 h nisi cijenjen)

Mi te cijenimo i sa tih loših 8:16

Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Baš to meni još ni maraton nije na repertoaru. Prijavio sam grawe noćni polu ali sada mi dođe da promijenim na 3/4 maraton

Kad god pomislim da napredujem pojave se ovi ultramaratonci i zbediraju me skroz
Ja sam preživio 42km Istre ali zadnjih 10km je bilo muka.
Sad u nedjelju 26km po Sljemenu, zadnjih 6 je bilo muka.

A njima su to lakši treninzi

Pratim na fejsu Radojkovića i Junuzovića, ultraše. Pa kad vidim njihove treninge odmah se osjetim k'o curica.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:29   #37
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
(iznad 8 h nisi cijenjen)
Ne vjerujem. Ok razumijem da kao nisi top trkač u toj kategoriji ali ja skidam kapu svima koji to odrade i što se mene tiče svi jednako vrijede
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:31   #38
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Baš to meni još ni maraton nije na repertoaru. Prijavio sam grawe noćni polu ali sada mi dođe da promijenim na 3/4 maraton

Kad god pomislim da napredujem pojave se ovi ultramaratonci i zbediraju me skroz
Ma daaaj. Ja sam krenula debela i spora (sa paceom 7.30) i nisam mogla istrčati one Jankovićeve 2min trčanja i 2 min hodanja 5 puta.

uz trening ide i ide.

Nadam se da ćemo jednom imati priliku odraditi trening zajedno

p.s. brdo ne mogu niti 10 km odraditi
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:32   #39
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
p.s. brdo ne mogu niti 10 km odraditi
Ajd sad mi je malo lakše.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:39   #40
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Ajd sad mi je malo lakše.
eto, vidiš
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.